Má niekto J&T banku?

dezire1000
18. mar 2014

Mame s priatelom problem s J&T bankou.V roku 2009 tam vlozil nemale peniaze to je terminovany vklad na 5rokov na ich stranke sa pise ze sa da predcasne zrusit terminovany vklad jeho vklad konci 15.11.2014 lenze my potrebujeme peniaze teraz a nie az v novembri a oni nam odmietaju nase vlastne peniaze vratit ze ich pustia az v novembri a o predcasnom zruseni nechcu ani pocut nechcu to zrusit.Uz sme zufali nevieme co mame robit neviete nam niekto poradit? ☹

sissy27
18. mar 2014

@dezire1000 na ich stránke som našla k termínovaným vkladom toto

Možnosť vyberať prostriedky kedykoľvek nie. Žiadosť o predčaný výber posudzuje banka individuálne, môže byť aj zamietnutá.

čo viac dodať?

dezire1000
autor
18. mar 2014

No ved to ale dovody zamietnutia sa tam neuvadzaju vobec a my sa teraz nemame ako dostat k svojim peniazom.Vraveli nam ze si mame zobrat uver alebo pozicku.Ale naco ked v ich banke mame kopec penazi a nic nemozeme ☹

doty1
18. mar 2014

treba si prečítať zmluvu, resp. nejaké podmienky, ktoré platili, keď ste uzatvárali transakciu. Ak je to vklad, ktorý je pevne viazaný na dané obdobie, tak asi nie je o čom.

sissy27
18. mar 2014

@dezire1000 toto ste si mali rozmyslieť pred podpísaním zmluvy... žiaľ, aj banky neraz používajú nie celkom férové praktiky, ale pokiaľ to majú zmluvne a právne ošetrené, tak ťaháš za kratší koniec... presne pre toto ti každý povie, aby si si poriadne prečítala zmluvu, to čo je malým písmom aj 2x a keď niečomu nerozumieš, tak sa treba pýtať...
ak by ti aj povedali, prečo zamietli, pomohlo by ti to?

havana_frost
18. mar 2014

Môžeš vybrať predčasne a nedostaneš výnos, tj.j úroky, z toho terminovaného obdobia. Ale samotný vklad áno.

dezire1000
autor
18. mar 2014

@havana_frost nechcu dat nic ani cent sme im vraveli nech nam daju aspon nieco a zvysok nech si nechaju a vobec nic.Proste nedaju a to som tam volala asi 4x dnes.Ze jedine co mozme je zalozit si ucet u nich a tak cerpat ale to by znamenalo zas sa im upisat.A do novembra do vypovednej lehoty je strasne daleko ☹

294
18. mar 2014

treba davat pozor -pri predcasnom vybere 150000 sk mi vzali 50000-takze pockaj

294
18. mar 2014

je to banda zidakov

dezire1000
autor
18. mar 2014

@294 no ja len dufam ze v novembri nam peniaze normalne vydaju a nebudu robit problemy

havana_frost
18. mar 2014

@dezire1000 Ja tam mám terminovaný vklad na rok a podmienky mám také ako som písala - môžem vybrať hocikedy, ale ak to bude predčasne, tak bez úrokov. Nuž neviem čo to máš za podmienky.