Má pozitívne myslenie vplyv na to, aby sa nám v živote darilo?

11. aug 2022

Ahojte chcem sa len opýtať či veríte tomu ze pozitívne myslenie má nejaký vplyv na to aby sa nám darilo v živote..alebo neviem ako to vyjadriť ja som človek ktorý sa neustále všetkého obáva a má strach si užívať život pretože sa bojím že keď sa prestanem báť vtedz sa niečo pokazí..doteraz som to mala tak že vždy keď som bola v kľude a neriešila som vtedy sa dačo s prepáčením dodrbalo..ale už v poslednej dobe sa to drbe tak či tak..neustále mám strach o dieťa aby bolo zdravé a čím viac sa oň bojím tým je chorlavejsie a v podstate skoro každý mesiac jej dačo je..bojím sa aby sme mali peniaze ale.zas čím viac to riešim tým ich máme menej..rovnako je to so vzťahmi v rodine..čím viac chcem aby sme s mužom vychádzli je to horšie..naozaj je to tak že keď človek zmení myslenie bude sa mať lepšie? Alebo proste je všetko vopred dane a nespravíme s tým nič..len prijať čo nás čaká .snad.mi aspoň trochu porozumieťe

luccija
16. aug 2022

Ano verim tomu.A casto je to vidiet aj tu mam 2 deti, urcite si nenajdem pracu, budu chore, nic sa neda nic nejde. A druha s 3 detmi robi karieru a riesi za pochodu.
Tiez mam sklony byt opatrna a vidiet katastrofalne scenare, ale ked pride den D, alebo nastane situacia tak sa zmobilizujem a podam nadludsky vykon🙂to sa len mozog s nami tak zahrava.
V nasej a muzovej rodine su sklony k pesimizmu a frflaniu a velmi mi to vadi.
Pekne je to vidiet na starych ludoch ti co su optimisti vtipni vedia si spravit aj srandu zo seba je s nimi stretnutie obohacujuce a mas z neho dobry pocit a ti frflosi skormuteni pritom nic vazne sa im nedeje len tahaju energiu a putaju pozornost na svoje choroby a problemy.
A casto su take cele generaciu optimisti maju deti optimistov..to rodicia ucia deti aky je svet, pohlad na problemy, ako sa riesia ci clovek ide a riesi, alebo sa necha vlacit a nepostavi sa celom a caka, ze to zanho niekto vyriesi.

registracka
16. aug 2022

@pink_lady ďakujem za tip,pozriem sa na to

cicuca
16. aug 2022

Určite áno! Na čo myslíš, to si priťahuješ do života. Esther a Jerry Hicks o zákone príťažlivosti napísali pár kníh. A skús popracovať so svojím strachom, lebo života sa netreba báť, ale život sa má žiť. Tiež keď Ti prídu nejaké obavy a negatívne myšlienky, skús sa zameriavať na niečo pozitívne. Jasné, budú sa ti diať aj nepríjemné veci, ale dajú sa s nadhľadom zvládať. A budú sa ti diať aj pekné veci a tie treba zveľaďovať a o to viac sa tešiť z nich 🙂

elvia
16. aug 2022

@vlcik1 sme dve diametrálne odlišné bytosti.. ja žijem s vyšším vedomím ty ešte spíš.. a veríš v to čo ťa naučili bez hlbšieho zamyslenia,si jednoduchšia a ak si tak spokojná je to v poriadku.
No netreba haniť to čomu nemáš šancu porozumieť.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rawmamka
16. aug 2022

@elvia @vlcik1 Žienky, nehádajte sa, obe máte pravdu, každá tú svoju, ktorá sa jej osvedčila a tak je to ok. Názorovo sa skôr prikláňam k @elvia , ale rozumiem aj postoju
@vlcik1 . Nikoho názor nie je dôležitejší, nikto nemá absolútnu pravdu a v žiadnom prípade by sme sa tu nemali odsudzovať, porovnávať, povyšovať, vynášať súdy... skôr sa snažme chápať, podporovať navzájom.

msimonovicova
16. aug 2022

áno jednoznačne všetko je to v hlave z vlastnej skúsenosti pozitívne myslenie sa odráža v živote v plnej miere tým že sa vám darí v tom čo si zaujmete 🙂 dosiahnuť to a to vás posúva dalej a nenechať sa odradiť osobná skúsenosť je najviac 🙂 samozrejme že prídu aj mračná ale treba pestovať pozitivitu 🙂

tianna
16. aug 2022

@msimonovicova je to podľa mňa somarina.. práve som si hovorila že dnes musí byť všetko dobré. A pokazilo sa auto čo mi tak skomplikovalo situáciu že to ani pravda nie je.. skrátka sú ľudia ktorým vyjde na čo siahnu a potom takí ktorí sa môžu aj na hlavu postaviť a pose*je sa aj čo sa nedá..

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rawmamka
16. aug 2022

@vlcik1 Ja ti rozumiem, názorovo som na tom síce inak ako ty, ale rešpektujem ťa a troška ma zamrzel tón, ktorý bol voči tebe použitý, aj tá narážka na tvoju jednoduchosť, nižší level vedomia.... Reagovala som práve preto, lebo mi to prišlo nesprávne, niekoho posudzovať a odsudzovať pre iný názor, pritom nikto z nás nevie, ktorý je ten "správnejší".

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1fifinka1
16. aug 2022

@tianna vždy si povedz, že môže byť ešte horšie. Nám sa za 5 dni teraz pokazili dve autá. Servis, naháňačky, komplikácie, prachy. A keď už si myslíš, hura vybavené, bum v noci telefonát 6 ročná na prázdninách vysoká horúčka. Hneď ráno po ňu. Bum píšem lekárke, dva týždne dovolenky. Ale tak vzdy môže byť ešte horšie, ostávam v tom, ze všetko vyriešime a zasa bude dobre.

elvia
16. aug 2022

@vlcik1 to si len ty tak poňala,tvoje vnímanie je ale ešte raz píšem ☝️ diametrálne odlišné od toho môjho,takže pocit nadradenosti ktorý čítaš v mojej odpovedi je tvoj vlastný vnútorný pocit tejto emócie .. nie môj,, nebudem si s tebou písmenkovať lebo je to pre mňa strata času tak ako strata energie,nezmyselne by si do mňa silou mocou chcela zasiať svoje vlastné negatíva a tým sa ja radšej vyhnem aby som napokon nemusela byť tvojím vlastným zrkadlom v tejto konverzácii ktorá nikam nevedie.
Ps: Nie ja ale ty neakceptuješ iný názor keď si mala potrebu sem napísať ten svoj ktorý je odlišný od väčšiny.. iba ty vieš prečo si musela dať vedieť že ty si o tom myslíš iné ..

elvia
16. aug 2022

@rawmamka áno máš absolútnu pravdu a ja som pochopila že tu treba konverzáciu radšej ukončiť lebo tu je veľká rozdielnosť v ponímaní žitia bitia .. keďže sa chcem vyhnúť práve tomu čo si vyššie spomenula už nebudem reagovať lebo moja životná energia je vzácna a chcem si ju držať a udržať .. 💛💐

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
derdia
16. aug 2022

Ahoj ja si myslim, ze treba byt vdacny za kazdu malickost...a treba pckavat len to dobre. A ano jepravda, ze aj zle veci sa nam stavaju, ale ide o to ako ty na ne zareagujes... A ci dovolis aby ovplyvnili tvoj den....aj ked su uz minulostou... A ja som sa naucila respektovat druhych rozhodnutia, napr. Mala ist svagrina somnou a s dcerou do kina...
Pol hodinu pred tym mi zavolala, ze nedje, ze sa musi venovat muzovi, lebo ze uz tri dni sa mu priadne nevenovala.... Najskor ma to vytocilo. Ale potom sk vravím nech, ona ma pravo spravit si podla seba. A dalsie ponaucenie aj ja to pravo. .

derdia
16. aug 2022

@msimonovicova toto su takbludy, na ktorym zarabaju mudrejsi a blbsi im za to platia.
Hovno velke... Raz ked mas chalapa magora, ale ty budes.sediet doma na terase. A rozpravat si. Tie dristy, ze moj manzel, je uzasny, mojmanzel ma miluje, moj mamzel je dokonaly., z neho sa dokonaly manzel urcite nestane... A najlepsie je prichadzaju ku mne peniaze z kazdej strany😃😃😃😆😆😆ale je super, ze mame tolko blbych ludi, ktori podporuju Ketherina Runa, a Endi Wanston a podobneeee😆😆😆😆🙄🙄🙄🤦🤦🤦Inak viete o tom, ze aj kurz ked si kupite od Keheriny za 690 eur tak tie peniaze vam pristanu do par hodin spat na ucte? Ze staci len verit? 🙄😀😀😀🙏

katushka86
27. aug 2022

Ahoj. Ano verim tomu. Uz dlhsie pracujem s podvedomim. Dlhu dobu som s nim robila zle. Aj ked som si nieco afirmovala, nikdy som sa plne nesustredila a po doafirmovani som do 10 minut bola so zlou naladou. Vsetko sa to vlastne tym negovalo. Je miliony ludi na svete, co studuju podvedomie, bud citanim motivacnych knih, pocuvanim roznych spikrov, ale aj tak sa nevedia nacitit na svoje tuzby . Mne sa celkom dobre pochopil jednoduchy e-book s nazvom 4 dovody preco afirmacie nefunguju...alebo ako spravne afirmovať a pritiahnuť si do života hojnosť, ku ktoremu som sa dostala nahodne na fb stranke wealthgate. Maju tam napisany aj super myšlienkovy vzorec, s ktorym vies velmi rychlo a ucinne presmerovat negativne myslienky. Toto mne riadne pomohlo. Po dni som sama na sebe citila,ze sa citim lepsie, tak stastnejsie 😉 Skus sa tam pridat, posielaju to vsetkym novym, spolu s fakt peknymi afirmaciami, ktore uz mam vytlacene a zavesene, hned mi zlepsia naladu ked si ich precitam. Tu je odkaz s prispevkom, kde pisu o tom darceku viac. Drzim paste za tvojim štastnejsim nastavenim mysle. Maj krasny den ☀️ ( https://www.facebook.com/103189875750362/posts/... )