Mačiatko ciká a kaká mimo záchod

princeznasevera
25. júl 2020

jedno z maciatok mi cika a kaka mimo zachod. Neviem ako ju to oducit. Ked vidim,ze ide prenesiem ju do zachodu no musim ju dat co najhlbsie inak tam nechce byt. Uz som z toho zufala a lezie mi na nervy ze mam chodbu celu osratu. Ostatne ho pekne pozivaju len tato je taka darebna. Neviete o nejakych figloch?

denisa098
25. júl 2020

@princeznasevera mačka sa nikdy nevyprazdni do špinavého záchoda, musíš tam mať piesok na to určený a čistiť ho tou lopatkou , prípadne celý, druhá možnosť kedy to robia je že je chorá a treba ju dať pozrieť veterinarovi. Môžu byť parazity alebo črevné problémy, hnačku nemá?

princeznasevera
autor
25. júl 2020

@denisa098 zachod cistim ale ona to robi furt aj ked je cisty. Veterinar vravi ze je zdrava teraz ma hnacky ale z coho netusim

nikiki29
25. júl 2020

Otvorený čo zatvorený záchod? V podstate to je jedno ale skúsila by som ten opačný, niektoré mladé mačky zatvorené nechcú, ale potom by sa naučila časom aj na taký. Nie je dobré ju dávať nasilu do zatvoreného, na otvorený ale dávať môžeš, hlavne nechať možnosť úniku. Nerobiť to nasilu. Inak odporúčam aj vymeniť typ piesku, niekedy to pomohlo 😊 bratrancova mačka tiež nechcela chodiť a nakoniec sme prišli na to že chce jemnejší piesok a už bez problémov, niektoré dlhosrsté mačky zas preferujú gél lebo sa im nelepí na srsť. Mačky sú osobnosti, ja by som skúsila takto... hlavne aj veterinár tvrdí, že je zdravá.
Inak existuje aj prípravok, ktorý by ju mal lákať na wc 🤔 skúsim pogoogliť či ho ešte nájdem

nikiki29
25. júl 2020

Ešte ma napadá, máte dostatočný počet záchodov? Neskúšali ste zmeniť ich umiestnenie? Ak nemá zdravotný problém tak to bude nejaký psychický blok, treba zistiť čo jej vadí...

lenocka12345
25. júl 2020

@princeznasevera No počkaj , ty si tie mačence vzala v ulice , teda predpokladám , že tam nemali vymoženosti a teda ich to nemohla mama mačka naučiť. To je asi informácia , ktorou si mala začať

katrin21
25. júl 2020

Niektorym mackak vadi ked chodi do zachoda voac maciek..skus ju oddelit a nasypat strk do vacsej krabice od topanok..ci to nepomoze

katrin21
25. júl 2020

@lenocka12345 macku tu netreba ucit..robia to same,chcu potrebu zahrabat,cize.... vzdy si vyberu v byte strk/ zverlit

dada0902
25. júl 2020

Skus kupit take kvapky je to lakadlo to sa pokvape miesto aby tam chodit vykonavat potrebu v zvieracich obchodoch kupis my sme pouzivali ked sme mali stena

h2
25. júl 2020

@lenocka12345 Mačka nemusí učiť mačiatka tieto veci, robia to inštinktívne. Nezáleží na tom, či sú mačiatka z ulice. Hlavne, ak ich má viac a ostatné toto nerobia.