Mačka britská modrá

dettilv
26. jún 2021

Ahojte. Mám malé mačiatko 3mesacne a velmi smrdí. Nie som nejaká citlivka ale z tohto ma aj napne. Je to ok?

galioska
26. jún 2021

@dettilv niesi tehotná?🤔

missviolet
26. jún 2021

Mozno sa nevie este uplne dobre vycistit. Nasa macka sa v extremnych hirucavach spoti a trochu ju citit (stane sa asi tak raz za rok). Oplachneme ju vodou, vysusime a je to ok

sona96
26. jún 2021

@dettilv alebo môže byť dehydratovana, vtedy macickam hrozne pachne z úst

lindusss2016
26. jún 2021

@missviolet macky sa potia len labkami, celkom si neviem predstavit, ze spotena macka smrdi 🤔

lindusss2016
26. jún 2021

@dettilv a mate to maca len doma alebo chodi aj von? Ak je to bytova macka, nemoze smrdiet, nase vyslovene vonaju a to mame obycajne poulicne macky, su krasne ciste, nikdy ich neumyvame a vonavucke. Ak smrdi, nieco nebude v poriadku. Bud za tym bude nejaka banalita, ako zd sa trebars vyvala v zachodiku, alebo za tym hladaj chorobu. Ak mas britsku, to znamena, ze si ju kupovala od chovatela, teda opytaj sa aj jeho a potom veterina. Ak si ju kupovala od mnozitela, tak mozno prave to bude dovod, preco s maciatkom ne je nieco v poriadku

lubmar
26. jún 2021

Kde presnejsie smrdi? Z papulky, ci srst, ci kde? Zdrava macka vobec nesmrdi, ona nema akoby ziadnu vonu, nie ako pes, co ma charakteristicky pach, macka to je akoby bez nejakeho pachu.

aandrea9
26. jún 2021

@dettilv ak jej smrdí z papuľky tak sa jej pravdepodobne mení chrup z mliečneho na trvalý. Máme britku aj najdúšika a nepachne ani jedna.

missviolet
27. jún 2021

@lindusss2016 nasa ked zacali tieto horucavy mala taky iny pach, okupali sme vodou a zas je ,fresh, :D ale zas nebol to puch alebo co. Mozno sme to na nej smrdeli my, co ja viem 😂ze ako sme ju mojkali...pravda je ale ze tak raz za leto sa jej to stava, vzdy ked extremne tepla zacnu

aandrea9
28. okt 2021

@missviolet mačky sa predsa potia iba cez labky 🙂