Mačky a značkovanie

ardnaxela1989
15. sep 2022

Mame 5 mesačného kocura vždy pekne cikal vo svojom záchode v nedeľu sa vycikal na vankúš všetko som oprala včera z novú cikal na to isté miesto dnes celi deň len perem a sušim dala som konečne suchý čistí vankus večer kým som okupala dceru zase presne ten istý vankus pocikal celi uz som z toho zúfalá 😔 ešte nieje kastrovany zajtra idem volať veterinárovi. Mala som už predtým macky v dome a toto este ani jedna nerobila 🙁

edien
15. sep 2022

@ardnaxela1989 naša toto urobila keď muž zabudol vyčistiť jej wc. Alebo sa chce parit

refly
15. sep 2022

Macky cikaju mimo len ked:
1) su v strese - stala sa nejaka zmena? Urobil mu niekto nieco?
2) Maju spinavy zachod - ak mate jedneho, tak idealne cistit rano a vecer a dbat aby tam bolo dost podstielky, nie len na dne.
3) ked su chore. Ked mate kocurka, tak mate velku sancu ze sa vam upcha. Toto je najcastejsi dovod preco macky koncia u veterinara, takze pozor na to. Ja som mala kocurov dvoch a obydvom sa to stavalo pravidelne.
4) alebo len tym, ze je to mlady kocur. Kastracia to okamzite vyriesila v nasom pripade.

Zatial to len treba pretrpet, pripadne dat na miesto kde chodi nejaky igelit. Tie kocurie chcance su fakt des a hroza x_x

syslik81
15. sep 2022

daj ho vykastrovat cim skor a bude klud

lindusss2016
15. sep 2022

@syslik81 ak ma 5 mesiacov, normalny veterinar ho kastrovat nebude. Skora kastracia moze vazne narusit zdravotny stav macky

syslik81
15. sep 2022

@lindusss2016 kocur sa da kastrovat od 6m ... ked zacal znackovat zacina byt zrely na kastraciu .. nikde nepisem hned zajtra.. dr ho musi najskor objednat etc a 5m.. moze znamneat ze bude mat o tyzdne napr 6 .. zajtra sa dohodne s doktorom a podla veku ho objednaju -so easy

lindusss2016
15. sep 2022

@syslik81 kastrovat sa da samozrejme, ale s najvacsou pravdepodobnostou mu to sposobi zdravotne problemy...

lenka_xy
15. sep 2022

@lindusss2016 toto nebolo potvrdené žiadnou štúdiou. Úplne v pohode sa môže vykastrovať a nič sa mu nestane. Z chovateľských staníc chodia bežne kastrované 13-14 týždňové mačiatka a nič im nie je.

lindusss2016
15. sep 2022

@lenka_xy ved nic im nie je v takom veku, ale dohnat ich to moze neskor. Studiou neviem, ci to bolo potvrdene, ale povedali mi to viaceri veterinari

marlent
15. sep 2022

Kastrovat...nam takto zacal ako cca 4 mesacny o tyzden uz bol vykastrovany...tu neurobis vobec nic

dashenka426
16. sep 2022

@ardnaxela1989 presne toto robil aj náš kocúrik,ale cikal na koberce až kým mi došla trpezlivosť,,,mal 5m ked sme ho dali vykastrovat a odvtedy chodí pekne do zachodika ,,,,dr nam vôbec nepovedal ze ideme zavčasu,praveze ked začína značkovat a v noci sa nam zatulal ze sa vrátil o 24h,tak to bol znak ze dospieva a treba to hned riešiť

ardnaxela1989
autor
16. sep 2022

@dashenka426 dnes som volala veterinárovi ten mi povedal keď začal z načkovat môžme ho kastrovat pondelok pôjdeme