Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

fukaska
29. jún 2009

Mojej kamoske zabral na spanie hopeopaticky sirup Sedalia.Neviem potvrdit.My od 3 mesiaca az na par vynimiek prespime celu noc. 🙂

verulka
29. jún 2009

andula, po kom je maly taky uplny tmavoch? fotos super 😉
bet, no ja som ta nevidela na stretku, ale brusko mas super 😉 a akcnu babku 😀 a to jedenie wow 😕
mne je ako kedy, ale v pohode..ale mlieko uplne ziadne..ani sunar, ani nic...stale len maso a 1jogurt denne
kats, no ja by som ku chirurgovi nesla..fakt velke jazvy som videla...ja si potrebujem dat vybrat len 2 😅
a akoze mas s onkol. zle vysledky?
no a u nas je skoro stale prespata noc 😵 spi sam v cestovke v detskej izbe a je to uzasne...snad to nazakriknem. cez den 1spanok cca 1,5h.
nicol, jaaaj, tak rezim brutal zavidim...u nas nic, ale to je tym, ze my sme vsetci bezrezimovci a cez leto to bude este horsie 😝

eviku78
29. jún 2009

ahoj mamule.
tolko ste toho popisali, ze uz ani neviem na co som chcela reagovat.

andula - super foto. simi je uplne nadherne babo. pardon uz nie babo ale chlapak. 😀 😵 a ako vam to celej rodinke seklo. a drzim palce aby sa simi rozpapal.
betatke dodatocne vsetko naj a tiez som mrkala fotky. uz sa ti tam zbruskatieva. 😉

zubov mame 6 s rezu sa dalsie 2 stolicky. noc je ako kedy. niekedy prespi celu a niekedy je zurka. uz sme vstavali aj 7.30 a dne pre zmenu 5.30. tak neviem, kde sa to ustali. prijala by som tych 7.30 😀 😲 😝 emmi nastastie je dobry jedak a dokonca uz vypije aj sunar. ale len rano takych 270 ml. aspon nieco, tak som spokojna. u nas je rezim zhruba taky ako u sarinky. len obedujeme trosku neskor a tiez spava od 1,5 hod do 3.

znamienka - planujem si aj ja dat vybrat minimalne 10. ale pojdem na to pekne postupne. jednak sa bojim a jednak to nieco stoji. 😀

andula30
29. jún 2009

verul ale ved to nie je moja farba vlasov 😀 my mame vsetci skor hnede vlasy ty co sme si ich neprefarbili pripadne nevypadali 😉 my rezim mame kazdy den iny 😀 baby co dat malemu na ritku stale kaka a ma ju uz nepeknu klasicke maste uz nezaberaju

eviku78
29. jún 2009

andula a nepomaha ani sudocrem? tak skus este imazol.

kety80
29. jún 2009

andul ja som spokojna s indulonou proti zapareninam tak skus

verulka
29. jún 2009

fukaska, fuu, celu noc? tak to je super 😵 teda uz aj u nas konecne tento stav nastal.. 😀 😀
andul, ale mne pride taky cely tmavy..proste mi pripomina rona 😉 jo na prdelku, ked je zle, davam pytiol, ale nazory na jeho pouzivanie sa roznia..rozhodne nie dlhodobo, ale u nas zabera vzdy..a nechat vetrat, i ked pri srajde je to dost nemozne 😀
indulona ma krem proti zapareninam? to som netusila, ale ten skusim...indulona je megafajn 😵

andula30
29. jún 2009

skusim ten imazol lebo bezne nezaberaju uz ani sudokrem

kety80
29. jún 2009

baby tie co si chcete dat vybrat tie znamienka tak urcite u platickeho chirurga ja som si to pozerala a vyzera ze tam nebude ziadna jazva a ak tak velmi malinka zatial tam mam chrastu tak uvidime ked odpadne 😉

kats
29. jún 2009

aj ja pridavam, baby, jednoznacne k plastickemu chirurgovi alebo laserom. Na onkologii treba mat stastie na dobreho krajcira 😀
verulka - nie nastastie nemam z onkologiou nic spolocne, len ze kamoska si tam dala vybrat znamienka a ma jazvy cez pol chrbta (nastastie ze si to nedala niekde z tvare 😒 ) - takze z onkologie zatial len zle referencie 😅

andula - ten imazol zabera 😉

andula30
30. jún 2009

Ahojte tak dnes sme boli u lekara zapal priedusiek tak a mame prvy krat atb 😒 moj muz bol so znamienkom na chirurgii a ma tiez jazvu cez pol chrbta 😠

katko
30. jún 2009

Efco-pohodicka-nerozculuj sa zbitocne-ved o nic nejde-nikto predsa proti nikomu nebojuje,klido pido 😎 prispevky.Len by som sa zadusila,keby som sa Zuzu nezastala.
Janca-pravda je,ze neprispievam cca od decembra, lebo kazdy mesiac(niekedy aj dva krat)sme niekde vycestovani.Chodili sme aj na plavanie a tak pod.A cele dni som s kamoskami vonku,alebo sa len tak doma,ci u nasich hrame.Mala spi raz denne(2h), takze ked ju ulozim,porobim si doma co treba,navarim,alebo si lahnem s nou.Vecer kuknem Panelak a travim s muzom.Ale priznam sa,ze Vas niekedy aj trosku podvadzam s facebookom,lebo tam mam vela kamaratov.Prve mesiace som casto riesila,co a ako bude pre malicku najlepsie,pisala som na forum aj casto riesila s kamoskami,ale teraz mame svoj system a rezim a vsetko uz ide tak nejak prirodzene samo,ani chore sme neboli-len nejaky soplik zaciatkom roka,ale naozaj nepouzivam ziadne specialne medoty, s ktorymi by som sa mohla s Vami podelit,aj keby som rada.Vdakabohu ide to tak nejak v pohodicke samo(hoci ja ako dieta som bola sice sikovna,ale zla ako cert-moja mala je pohodak ze nechapem),tak sa na mna prosim nehnevajte 😅 .Ale velmi rada si obcas precitam ako sa Vam aj babatkam dari! 🙂

misanik
30. jún 2009

Ahojte mamule.
Andula, krasne fotky, velmi vam to seklo 😵
Betatka, krasne fotky, ja odpadnem, ze olympiada dochodcov 😀 a to brusko 😵 konecne ako tehulka
Znamienka mam vybrate z plastickej chirurgie a mam fuj jazvy 😝 ale to boli take tie velke a hlavne hlboke, len sa mato vtedy smial, ze bolo zastopkane ciernou nitou, to fakt bombasticky vyzeralo 😀
nicol, som sa zasmiala na laku 🙂
fukaska, tak tie noci, to musi byt super 😵
my sme dns boli zasa hodinu hore a este musel ostat aj s nami...
Beti to ejdenie... toto inak ej vec co mna na tom amterstve momentlane anjviac doziera. Moje dieta nie je sice nejedak, ale papa ako pako! Priklad: o 5-tej s anakoji a okolo 7.30 je straaasne hladny a potrebuje ranajkovat. Tak dostane chlieb. Ak mu nan dam lucinu alebo inu fajnovost, tak mi ho vypluje a poroztiera si ju po vlasoch, napcha do usi a pod, ked dam len maslo, tak ako kedy zje. Aby sme sa rozumeli, on zje na ranajky 2 kococky chleba o rozmere asi 0,7cmx0,7 cm a je straaasne najedeny ... jogurt zje vanilkovy skoro cely, ale trva to minimalne 45 minut co sa ho snazim zabaval vselibarsjak, proste kym nema v rukch nieco v com sa hrabe oboma rukami, tak neje. Aj ked je straaasne hladnya ahcodi za mnou zobrajuc jest a pri pohlade na misku ci teglik jogurtu sa tesiii, nasledne pusinku neotvori ani za svet kym ho nezabavim... Posledne dni zje z obeda si 4 lyzicky.
Jedine cim sa naladuje je vecerna kasa... toto ma inak dost nebavi uz... nemam fantaziu co mu dat do ruk, lebo vsetko je zabavne maximalne 1-2 razy. Napr. vcera zjedol jogurt tak, ze som mu dala skatulku s cajovymi sackami ktore smel vyberat, trhat a rozsypat...
zuzka.sk ako si pisla, ze ti saska v jasliach papa s detmi (pamatam, ze ste mali s papanim problem), no normalne mi oci zablikali. Teda neuvazujem nad jaslami z roznych dovodov, ale toto by bola lakava predstava. Mna by fakt zaujimalo, ci by tam jedol normalne ci tiez ako tatar 🙂
edy chodite s detmi na ihrisko? Mam taku dilemu, ja chodim vonku rano okolo 8-mej, a aj dnes sme boli an ihrisku asi od 8.30 do 10-tej, Ihrisko prazne, len my. Teraz kek kuknem vonku, tak plneee deti. Ja to normalne podla vas? Ved je poludnie, prazi tam slnko... mne sa zda normalnejsie ist rano a vecer, aj ked ked vidim ako som tma jedina a teraz vsetci tka si pripadam, ako z toho vtipu, ze vsetci su normalni, len ja som lietadlo 😝

misanik
30. jún 2009

andula az teraz som si vsimla, ze zapal pridusiek, to am mrzi, drzim palce nech sa cim skor vylieci. Atb urcite hned zaberua bude dobre 😉 drzte sa

misanik
30. jún 2009

aj ja som pridala par foto, nas vlasacik uz bez vlasov: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

katko
30. jún 2009

Mala nemala nikdy potnicky,ani zaparenu ritulu-pouzivam od narodenia len tuhe mydlo Sebamed,tel.mlieko Hipp a na ritku Wundschutz kreme Nivea a navlhcene-Babylove biele. Kojila som do januara a odvtedy pije mlieko BEBA HA(teraz raz denne pred spanim,a vecer s kasou Nestle 8zrnna inac strava normalna aj ranajky)
A najviac na nej milujem,ked sa tak obijma,ze sa az zatrasie a zatne zuby 😀 urcite to poznate 😀 😀 😀

katko
30. jún 2009

Andula-hlavne,ze to vcas podchytili a nie je z toho zapal pluc,atb zaberu a bude dobre neboj.
Aj my chceme vlaaasky! 😅 Vy sa mate ze uz strihate! 😅

kats
30. jún 2009

andula ☹ fuhhh zapal priedusiek, antibiotika zaberu, date dvojitu davku probiotik a bude dobre 😉

miska s tym jedlom je to fakt davova psychoza 😀 ved natalka (anjelok) tiez nepapala a ked videla nasich zrutov kazdy den sa napchavat tak aj ona prisla ze chce a zacala papat 😀 tak isto je to s pitim, z cudzej flasky lepsie chuti a cudzi maju vzdy chutnejsi olovrant 😀

a teda nejdem pisat co matus spapa za den 😅 aby som tu nikoho nedepkovala 😀

kats
30. jún 2009

miska, to meno sa mysli vase priezvisko ? 😀

basika
30. jún 2009

Ahojte,

andula - Šimi je fešáčisko...súci na ženbu.. 😉 viem o jednej neveste..nie tak ďaleko od ZM 😉 a choroba nech je rýchlo preč..

betatka - o papaní som si prečítala..no je pravda, že je to moja srdcová záležitosť, mňa spapané množstvo už netrápi, mňa trápi tá konzistencia..proste má problém s kúskami, pečivo nehrozí, dávam jej len omrvinky do pusinky...ona si aj pýta aj jej dám, do ruky jej ani nemôžem dať rožok ona si odkusne kus a potom ju drhne, dávi až sa vyvracia...najhoršie je, že tým, že sa to stáva dosť často..tak už aj ja som polepotaná..a bojím sa potom. Snažím sa jej skúšať dávať..ale som totálka v pozore...lebo ju hocičo začne dáviť..až sa niekedy pozvracia..a to nie moc dobré pohľady na to...a hlavne keď je to často...

nicolmt - aj mi frčíme dosť často na kupovaných... nie Hippky ale Hami...ale varím jej samozrejme aj...ale čo som čítala ..tak aj tak pohárikové jedenie nie je škodlivé a nemajú si mamičky vyčítať..že nemajú varené doma..ja jej to striedam...a inak Hami sú chutné...tie kúskové čo sú..samozrejme ja mixujem aj tie...a zrieďujem.. inak 😝

znamienka - no ja tiež asi budem musieť navštíviť plastického...lebo mám jedno v kútiku oka..niekedy ma aj svrbí..len na toto sa budem musieť psychicky pripraviť...

inak - ako dobre, že zuska.sk prispela..leeebo, koľko sa tu objavilo žienok - "šmírovačiek" budeme radi keď sa ozvete aj len tak, nie len preto, že vás niečo pobúri...

zuzka.sk
30. jún 2009

Misanik - presne tak, dobre si pamatas, mali sme problemy s papanim polievocok a takychto "nesladkych" jedal. Ale v jasliach je proste detska davova psychoza....vsetko po detoch opakuje, dokonca podbradnik nikdy nechcela, zahadzovala ich a ako prisla z jasli, nasla si ho v komode, prisla predo mna a sup si ho pod krk... a ze "papat", ja som skoro odpadla. Moj muz ked to videl, nechapal, takze tymi zmenami na nej, myslim napriklad konkretne aj toto. A pritom varim uplne rovnako ako vtedy ked nechcela jest. 🙂 Ale kvoli tomuto zase netreba dat dieta do jasli, hehehehe, aj ked papanie je veeelmi dolezite.
Katko - cau, si sa rozkecala 🙂
Ozvi sa, ked pojdes okolo, vybehnem z prace, dame tu kavu, nie ze sa zase budeme musiet nahodne stretnut aj s nasimi chlapmi, to uz potom neni cas ani na kavu a vobec nie na debatku 🙂
Makam dalej, caves.

ninka123
30. jún 2009

Ahojte, len som prisla pozdravit... 🙂 nestiham citat, len poslednu stranu.. Miska, super postrehy o jedeni 😀 😀 som sa nasmiala... zistujem, ze je mat super dieta, co zje takmer vsetko 😉 Ale Lucka tiez uznava vyzivne balzamy do vlasov na baze potravin 😅 😀
Dnes som sa na nej dosmiala, vytiahla si pri prebalovani vlhcenu utierku-teda ako skoro vzdy, ale vacsinou skonci v puse.. Ale dnes si zacala sama utierat zadok 😵 este musim natrenovat vymenu plienky a frcime 😀 😀
Prajeme vsetkym pekny dnik, konecne sa da stravit vonku 😵

ka77ka
30. jún 2009

Ahojte. 🙂
andula...simonkovo nech sa rychlo vylieci..inak, aj eli uz volako kasle a ma sople-vobec sa mi to nepaci, lebo min.tyzden mala terezka anginu,tak sa obavam, ci uz nelezie aj na Eli. ☹
miska 😀 😀 😀 schuti som sa zasmiala na tvojom prispevku. 😀
ninka..tak to mas sikovnicu doma 😀 ..terezka ide mat na bud.tyzden 6r, a este stale jej chodim zadok utierat ja. 😀 😝
kupovane prikrm som Eliske dala len jediny raz, aj to ju natahovalo z neho 😝 , a ani som nikdy nemixovala.teraz jej uz an i nepucim. 😉
a imazol pomohol aj nam, ked sme mali zaparenu ritulu. 😉

ka77ka
30. jún 2009

norusko je fesacisko po ostrihani 😎 ...skoda, ze nemam syna. 😅

eviku78
30. jún 2009

andula - simonkovi pusu, pusu, pusu a skore uzdravenie. ☹
co sa tyka jedenia, tak u nas nastastie nikdy nebol problem. zje skoro vsetko aj ked samozrejme aj emmi ma obcas svoje dni a menej a viac oblubene jedla. nema problem ani s kupovanymi. na znacke nezalezi. 😀 akurat byva problem, ze niekedy nema ona cas sa napapat. takze fungujeme ako miska a musime vymyslat stale nove zabavky. najnovsie je to demolacia mojej penazenky. vyhadzuje drobne, trha mi vizitky a podobne. 😀 😎 😝

to moje dieta musia dnes riadne trapit zubky. hryzie do vsetkeho, co jej pride pod zuby. mna do ruky, knizky, hryzla aj roh steny, tak ze sa jej podarilo aj omietku zjest. alebo si lahne na zem a snazi sa hryz do podlahy. neviem, ci sa mam smiat, alebo ju chudatko lutovat. 😅 😕

basika a vy ste s livkou boli na tom vysetreni? raz si spominala nejake vystrenie ohladne toho, ze ju stale napina. ci nema nejaky problem s pazerakom alebo co. co na to vravi tvoja doktorka? lebo toto by som uz asi riesila s nejakym odbornikom. myslim to stale vracanie a napinanie. ked ona by chudatko aj jedla, len ju to napne.

eviku78
30. jún 2009

kati, tak dufam, ze to eliska nechyti a rychlo vam to prejde.
miska - super foto. noruskovi z oci nic "dobre" nekuka. 😀 😉 🙂 (to aby si niekto zle nevysvetlil. to sa tak hovori na malych sibalov) 😉

ka77ka
30. jún 2009

evi..tak to dufam aj ja...a porekadlo poznam. 😀

efcso
30. jún 2009

dievcence, ja som kludna.
uz.
zuzku.sk mam rada. a ona to vie.
nechapem, ake (pionierske) dva tabory tu rozoberate...
prispevky stylizujem.
s romi suhlasim uplne.
za pochvalu fotos thanks.
ostatne fotos - 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
evi, olili je na tom so zubami a hryzenim podobne. ale naj je ruka - ta je vzdy po ruke 😀
chorym zelam rychle uzdravenie.

basika
30. jún 2009

eviku - na vyšetrenie som bola..ale to viac bolo kvoli nechutenstvu...mali sme ísť vtedy aj na podozrenie na tichý reflux, lenže vyšetrenie sa vtedy nekonalo, lebo Lívia nechcela vtedy vypiť pred vyšetrením mlieko...ale gastrolekárka mi povedala, že to nebude určite tým.... možno má užší pažerák...jááá neviem.. moja Dr. tiež nevie... vyšetrenia...ako či má úzky pažerák...to by bolo invazívne vyšetrenie to jej určite nedám....budeme sa trápiť...keď mi je ťažko idem na linky..kde majú s tým mamičky problém.. a hneď mi trošku lepšie...

utekááám...

ef - aká stručná...

janca704
30. jún 2009

Ahojte
Ja som fesaka SIMIHO pozerala uz vcera - kraaaaasavec, nadherne dieta 😵 😵 😵 A nech je rychlo fit. VOnku krasne a on atb ☹
NORKO - zrazu aky chlapisko, bez vlasov a ze "drsnak" 😀 😀 😀

ROMIIII - nedojdete? Lebo mne Davidko nechce jest ZIADNE cervene ovocie (jahody, maliny, ceresne, ribezle...), zeby od Naty nieco opat odkukal 😀 😀 😀

EVI(ku) - penazenka fici aj u nas. Vzdy si ju pyta, ked niedke platim. Uz som mu ju aj raz dala a dopadlo totak, ze som sa vracala po povyhadzovane karty a vizitky po chodniku 😠 A potom - mame tu pocernejsich spoluobcanov, tak nech mu to niekto nevytrhne z ruky (niezeby som tam mala majekty, hej? 😀 😀 😀 )

NA RITKU v akutnych pripadoch pouzivam Sudocrem. Skusala som Niveu a absolutne ziadny ucinok 😒