Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

ludka_r
10. aug 2009

Jej, Basika, pôrodnica... Už aby som sa tam zas vrátila... 😉 😉

basika
10. aug 2009

Ahojte,
kety80 - ale v Ceptre im tam chýbalo jedno tlačivo, lebo ja som pôvodne nechcela si dať zmraziť krv, len som ju chcela odovzdať do verejnej banky, lenže, keď mi ju odobrali, tak jej bolo veľa tak sme zvážili, že to by bolo škoda asi nechať len tak - bolo to tiež vážne rozhodovanie, však to nestojí málo. Máme uskladnené na 133kg váhy človeka, takže ak niečo môže to využiť nie len ako dieťa ale aj ako dospelý čkovek. Kiež by ju nikdy nepotrebovala.

ludkar - aaaaaano? Tak už aj vy sa radíte medzi snažikov?

Lívia vstala o 8:15 spala od večera 20:30 bez mlieka...som zvedavá kedy zalomí na obed.. 😖 resp. neskoré poobedie

andula30
10. aug 2009

ahojte mame za sebou ockovanie a poradnu 11 kg 86cm hlava 50cm dura v hlave stale velka 😉 kriku bolo od zaciatku do konca tolko ze sme sa s dr vobec nepoculi 😀 Basika na tu istu porodnicu aj ja spominam 😉

basika
10. aug 2009

andula - 86 cm? fíííha, to riadne vysoký model...včera bolo taaak ticho na tej chodbe v tej pôrodnici, taký kľud...

misanik
10. aug 2009

Ahojte babule,
andula, poriadneho chlapa mas, tesim, sa s vami, ze uz budete s ocinom, musi to byt tazke 😉
katy, len muzovi pripomen obcas, vies aki su chlapi, ked nejhorsie pominie, uz zasa v starych kolajach 😉 dobre bude urcite 😉
my sme konecne na 1 spanku 😵 lepsie je to. Ranne vstravanie sa nakonic vratilo skoro do starych kolaji, ten neskorsi budicek bol asi len z choroby, uz zasa buntosime od 5-tej. Ja mam doma asi perpetum mobile, neviem na com slape, ale hore je od 5-tej do 20-tej vecer a spal napr. Vcera necelu 1 hodinu a bol v pohode... 😀
verul, mile od teba 😵 topanocky krasne,a le my si zijeme uz na vacsej nohe 😀 😝

efcso
10. aug 2009

cafte cicuse!
flakam vas, ja viem. vsetkym sa ospravedlnujem, ale najma tym, ktorych sa to tyka najviac.

no a cul ani neviem, co mam napsiat, po takej dobe. snad, ze mi dietko zo sna place, derie sa jej 4. stolicka, cize 12. zub. robi zlotu a vymysla, ale ked niekam ideme na navstevu, robi sa, ze je anjelik a potom sa vsetci len cuduju, ze co som z nej taka hotova. no veru, ponahanam sa za nou. co sa spanku tyka, posledny tyzden mala sople, co pre nas znamenalo kazdu noc minimalne hodinovu zurku. najviac trpel chudak romco, kedze po dvoch tyzdnoch dovolenky nastulip do prace a bolo to prenho dost krute.

riesili ste aj topanky, no my tiez zvysujeme cislo. 21 momentalne, niektore este aj 20.

porodnica nam nehrozi. ani ma to tam momentalne nelaka, ja cil uprednostnujem kupelnove a parketove studia. raj pre deti 😠 .

ozaj a som zas bond 😎

basika
10. aug 2009

ef - no ahoooj, som dneska akurát sa chcela tu spýtať, či nevie niekto o tebe niečo...no zubov už teda máte riadne veľa..hoď nejaké nové fotos

a ešte o Katmi..jej Ninka mala zlomenú tú kľučnú kosť, že ako to dopadlo

katuskapd
10. aug 2009

ahojte
basika poradnu sme nestihli bo len dnes sme dorazili do pd, tak som prelozila na buduci tyzden.
idem popracovat na fotkach

verul my uz tiez nekupujeme sandalky, mame dvoje a to uz staci 🙂

andula teda riadny chlapik, my budeme mat vahu pravdepodne okolo 9 kil 😅 a to ma aj obleceny s plienkou na obyc. vahe

betatka
10. aug 2009

Ahojte

dlho som tiež nebola...naš "anjelik" ma tiež dosť zamestnava...vymýšla len čo by zle urobila alebo aby som len ošedivela...napr. vyškriabe sa na fotelku a začne na nej skákať alebo už z tej fotelky lezie na konferenčný stolík...ide ma šlak trafiť lebo aj ked sa jej vyhrozím tak sa na mňa škerí že ved mama čo ti je 😝 😝 😝

po vonku už chodíme pomaly bez kočíka lebo v nom už ani nechce byť a najnovšie sa za nu všade hambím lebo ked niečo nie je po jej vôli tak reve tak ako keby som ju utrieskala ako halenu 😝 včera sme boli večer v meste to každú nedelu u nás na námestí hrá nejaká kapela tak tam sedela v reštike v stoličke a už ked sme šli domov tak z nej nechcela zliesť a revala že sa všetci za nami obracali že čo sme tomu chúdaťku urobili ked tak plače.

dnes bola prvý krát na hongalke...s revom sme nastupovali s revom vystupovali a medzitým kopec smiechu 😀

a ked vie že robí zle sama sebe sa vyhrozi že nonono a sama sa pocape po plienke že nanana 😀 😀 😀 taká zlatá vtedy je len keby fakt zle nerobila.

No same negatívne veci som popísala ale inak ju všetci veľmi ľúbime 😵 😵 😵

andula30
10. aug 2009

Betatka ty si bola u nas na navsteve? Lebo tak to u nas momentalne vyzera ale krat dva lebo byvame teraz u nasich a su so sestrinou malou dvaja co stale kricia ked sa im nevyhovie a o tej tzv. hanbe by som tiez vedela hovorit ako keby som ho drala z koze vyskakuje z koca resp. ho do neho ani neposadim 😀 Vzdy som sa sama seba pytala co by som robila keby sa mi deculo napr. v obchode hodilo o zem a vrieskalo tak teraz mam moznost si to vyskusat. Su aj vase decula momentalne take protivne ked im nevyhoviete a napr. posluchaju vase prikazy zakazy lebo u nas totalna ale uplne totalna ignoracia behaju po zahrade trhaju vsetko co im pride do cesty hadzu po sebe piesok... 😝 jo a vitame stratenu blondinku buducu odbornicku na bytovy desing 😉

kety80
10. aug 2009

ahojte 🙂

tak u nas zatial klud muzicek sa vracia do starých kolaji uz mu je lepsie tak zas moze robit ide ma rozhodit 😠 uz som dnes nanho nakricala tak ci to pomohlo tvrdohlav chlapi 😠 inak uplne som zabudla dat nas poistit tak dnes som letele to vybavit takze sme uz poisteny mozno keby sa to muzovi nestalo tak aj zabudnem a ideme na dovcu bez poistenia to by bola hroza ☹
betatka - nas maly je tiez taky horolezec 🙂
s chodenim sa uz zlepsujeme uz sa rozbehne len nevie pribrzdit tak sa hodi na zem tak na dovolenke bude ficat 😀

kety80
10. aug 2009

andula - tak podobne je to niekedy aj u nas obodbie vzdoru a skusania co si mozu dovolit tak kto s s koho 😀

katmi
11. aug 2009

caute kocky..
ako sa mate? dlho som nebola.. aj teraz len na skok..

chcem sa spytat -davate este detom UM a ked, tak dokedy ho chcete davat?? dakujeeem 🙂

janca704
11. aug 2009

Ahojte, ja len hlasim, ze sme stastlivo doma z Chorv. (od soboty). Ale letim, maly je uz hore.

🙂

katuskapd
11. aug 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
slubene foto

katmi je davam este umele, a budem este dlho aspon do 2 rokov

kety super kubko sa krasne rozbehol 😉

ecso tak zase blondinka, hod foto

ten vzdor aj u nas snazim sa ho ignorovat, ale mamina pozerala ze co to vsak to taky dobry chlapcek bol a teraz 😀 😀

verulka
11. aug 2009

janca, cakame na spravu 😵
ef, de je fotoooo 😉
katmi, mne mlieko nepije, ale um by som davala min do 18mes..ale kedze nepije ziadne( max acidko tak neriesim 😉
babulky, tie sandalky, jasne v poho..to len nahodou, nemusite na to reagovat 😉
andula, parada, riadny chlop 😵

miriamka
11. aug 2009

Ahojte,
tak uprsany dnik v praci...ale aspon pozitivum,ze som sa dnes dozvedela ze mam este 26 dni dovolenky,tak uz rozmyslam,kedy si budem opat cerpat 😀

Inac k otakze...pijeme este tale UM,a planujem ho davat do 2 rokov.Dokial na to su korunky,budem davat UM.

Tehulkam - majovkam,prajem krasne tehulkovanie 😉

miriamka
11. aug 2009

A co sa topanociek tyka...nosime 21 😉

eviku78
11. aug 2009

no ahoj mamule.

kety, dufam, ze manzel posluchne a na dovolenke si aspon trochu oddychne. tak stastnu cestu.
dalej vitam vracajucich sa dovolenkarov a aj stratenu blondinu 😀

kati super foto. a v ktorom hoteli ste boli? lebo mne sa na jednej fotke zda, ze v tom istom ako my na svadobnej. 😉

emmci pije UM a planujem jej ho davat min do 2 rokov. uvidime, ci jej stale bude chutit. dost dlho nam trvalo, kym ho zacala pit.

topanocky nosime 21 a prechadzame na 22, lebo zacina jej trcat uz prstik. emmci si zije na velkej nohe. 😀

s hadzanim sa o zem mame uz aj my skusenost. dokonca priamo v obchode. vsetky okoloiduce maminky sa pri nas zastavili a kukali, ze co sa bude diat. mne to bolo najskor hrozne smiesne. potom som si k nej kvokla a zacala sa jej kludnym hlas hlasom prihovarat. vytiahla som oblubenu kniznu a lakala ju, nech mi ide ukazat prasiatko. to zabralo. ale do kedy to takto bude fungovat netusim. urcite je lahsie zvladnut takuto situaciu, ked je clovek v klude a nikam sa neponahla. ale neviem si predstavit, co budem robit, ked sa rano budeme vsetci ponahlat do skolky a do prace a madam chyti rapel. ach jo. no snad si nejake tie skusenosti vymenime. 😀

jankapo
11. aug 2009

cauky,

my sme po dlhej dobe dnes s matulom sami a je nam super, sa tesim, ze sa da...mamke som dala pohov,ze reku, pride kamoska, ale vec je taka ze jednoducho som vypadla total zo systemu a to sa mi nelubi, tak nabehavame na rezim atd...
ja som typ co potrebuje time managment mat zvladnuty,inak hysteria, co prenasam na maleho,jasne, a pritom staci malo...proste musim sa nejak nastavit a pokial sa mi bude furt niekto okolo rite skakat, moc mi to nepomoze... 😒 skor mi to pride kontraproduktivne, takze nastavaju u nas tvrdee casy (pre mna)
no som zvedava ako mi to pojde... 😕
maleho ucime na spanie osamote a plus na normalnej posteli 😨 zatial bol pri nom ocino (na zemi)...spadol 2 noci, dnes uz nie...tak uvidime...ja spim prd, lebo vkuse nacuvam ci neplace...no lebo place, jak na smolu, zas sa deru nejake zuby,zatim nevidiet nic, ale "nalada" nasvedcuje....prve vstavanie mame medzi 4.40-5.00 (daky zakliaty cas), potom sa musi napojit na mamine vlasy a potiahne aj do 6.30-7:00....nechapem...ale podriemkame spolu, tak aspon trosku to pomoze
dnes sa spustili sopliky, takze efcso, na vyhcode o tom istom....spanok na prd (aj denny sa trha), ale sa ja tak masochisticky tesim, ze radsej teeraz si vytrpime, jak potom s babenkom...no teda nevyspim sa tak ci tak to je jasne, ale aspon zuby by nas uz nemuseli trapit, ked koliky budu... 😝 😀
moj krcok drzi, lekarka sa vytesuje, ja zacinam mat obavu, ci aspon toho prveho okt. porodim...lebo pupok jak svet...ludia na ulici, v obdchode sa pytaju kedy to uz bude, priam kukaju ci mi plodova voda uz netecie, ze im rovno pred ocami porodim...a ja ze e-e,este 6-7tyzdnov a VSETCI, ze a DVE?????? 😠 nech idu do prdele...no ale citim sa jak vyzeram...totalka neohrabane...
co sa mlieka tyka, maly pije zas svoju davku 500ml na den, tak som celkom spokojna, kravskemu sa branim jak svet...ak mliecko, tak acidko, kefir, bifidko...plus jogurty a masko, jojoj, nemozem sa stazovat...kravske neviem kedy zacnem davat, to skor uvazujem nad materskym... 😅
truc akcie este moc neriesim, nepripustam, ja si myslim ze na ten typicky vzdor je este casu dost...ja si myslim ze matulo je v tomto nejak este v norme, celkom zvladnutelny...ono, on pokial ma bohaty program, na truc moc nema cas...a ked trucuje ked je unavko, tak to uz je aj moja chyba...to ma odpustene,je som tiez zla, ked som unavo alebo hladna...ale ved o tom este budeme rok pisat... 😉

ozaj, pozdravuje vas vsetkych ZUZKAZRZKA, poslala sms z dovce v chorvatsku, ze sa maju suprovo, eno nuno, ze Adamko si more neskutcone uziva...tak sa tesim... 🙂

eviku78
11. aug 2009

jani, super ze drzis pokope 😀 hod nejake foto bruska, nech mozem lamentovat, ze akeho mas velkeeeeeeeee 😀 😀 😀

sople z vychodu, zapadu, juhu aj severu odchod. 🙂

kety80
11. aug 2009

ahojte mamce 🙂

evi - si zlata dufam aj ja ze muz si odychne a prospejeme mu to budeme na neho vsetci davat pozor 😉
katuskapd - krasne fotky maly velmi zlaty vyzera ze ste mali uzasnu dovolenku 🙂
my nosime tiez uz topanky 21 niektore topanky su dobre aj 22 teraz nam dajako rychlo narastla noha uplne sme jedno cislo preskocili 😀
ja som uz malemu skusala dat aj normalne mlieko a v pohode kristinke som zacala davat kravske mlieko od 18 mes.

katuskapd
11. aug 2009

eviku boli sme v kolymbii delfiania resort

janca vitaj my sme tak nejak naraz boli

janka neboj to sa podda a nastarujes sa, a nebude to ani krute uvidis 😉

vsetkym zuzkam vsetko naj k meninkam 🙂

anjelok
11. aug 2009

cafte mamky,
hotova som dnes 😝 unavena jak slak, snad to bude pocasim a nie tym, ze mi meska 😀 😕

katus super fotocky, lietadlovu zavidim, my taku nemame, ani ma nenapadlo ju tam fotit, bola som rada, ze som rada 😅
kety spravne rozhodnutie, uzite si dovcu 🙂
janci a ja sa tesim na foto.
janipo a co by si sa nenechala obskakovat. nevymyslaj a nechaj si pomoct kym je to mozne. mne nema kto a jako by som bola rada niekedy. este sa s dvomi nabehas, tak kym mas bruseno, treba davat pozor 😉
bei leus je len normalne dieta 😉
ef, andula..rada vas zase citam 😵
a hadzanie o zem..u nas tiez. a este s tresknutim si hlavy o zem. u nas pomaha ingoracia + ako evka pisala, zaujatie nicim inym. zatial 😅
mlieko? este kojim..
topanky 19, prechadzame pomaly na 20, ale aj tie sa mi na nej zdaju velke a komicke, kedze je take drobca. ma cca 9 kg 😅

anjelok
11. aug 2009

jee katus, dik ze si mi to pripomenula, idem volat jednej zuzke 🙂 a samozrejme sa pripajam aj ja k blahozelaniu
a potom sup zalahnut s malou

katuskapd
11. aug 2009

anjelok ta lietadlova napadla manzela ja som letela 1x, maleho na sebe este muzovi hovorim nachystaj sacok pre kazdy pripad, ale super sme to zvladli, a zistila som ze z lietania nemam strach 😀

kety veru krasna bola, tiez som toho mojho musela presviedcat aby sme isli a oplatilo sa.

janka a este som chcela nic si nerob z bruska a ustipacnych poznamok, mna sa tiez stale pytali ze ci dve

eviku78
11. aug 2009

kati, tak to ste boli presne tam kde my pred 2 rokmi. 😵

jani, aj ja potrebujem svoj rezim. akonahle sme u babiny, tak je zo mna leniva vos. ale ked sme doma, tak musim kmitat, pretoze to za mna nik nespravi a dokonca cim menej casu mam, tym viac toho stihnem. 😎 😀 ja potrebujem k zivotu pozitivny stres. 🙂

misanik
11. aug 2009

ahojte,
blondyna efcso vitaj, mas odpustene 😵 😉
u nas na prd, ja sa citim ako keby nane certi tancovali, strasne ma zasa boli to porazene koleno moje operovane, neviem spavat od bolesti a muzik mi je chory. Crevna chrypka, horucku ma teraz skoro 39, hnacky, neviem ci ho ratovat, ci vziat maleho a ujst od neho aby to aj ten nechytil, len nemam kam, tak ...
Mliecko, no pije moje, ale uz ma na male krpec, zacinam byt presvedcena, ze musime prestat, po tyzdni teplot co som zasa zahajila kojenie denne aby nebol dehydrovany mi zasa prestal pit aj jest... pyta cicu uz aj na piskovisku, nic neche jest a pri tom v kuse pyta jest... ma z neho ide slak trafit. Takze se uz po x-ty raz vo faze oducania od denneho kojenia. Akoby sa mu aj vecerna kasa prejedla, nehce mi ju... co robite detom na veceru ked nie kasu? Som dnes kupila od Vitany tkae ze Detska krupica instantna, reku skusim s UM zarobit, ale pisu, ze az od 3 rokov, citam zlozenie a nechapem preco. Davali ste to? Musim mu dat nieco mliecne ak prestanem kojit, neviem ci ho na UM naucim a len jogurt mu enstaci. Poviem vam, pri dalsom ak bude zavediem UM aspon vecer skor, asi pred ukoncenym 1 rokom aby sa naucilo, toto je o nervy. Bojim sa, ze som mu dobre chcela a zle anrobila.
A nechem vas tym unavovat, ale som hore od 4-tej a taka som na neho uz nastvata za to vstavanie, ze dnes sa konala pomsta a isiel spat az o 12-tej, reku kto z koho 😠 viem, ze zla mama, ale skusila som uz kadeco ...

misanik
11. aug 2009

jeej kukam aky som negativny prispevok dala, sorry ☹
katuska, fotky krasne, a ta s nohami 😵
janca vitaj, cakame na spravy ako bolo a foto 😵

kety80
11. aug 2009

este ze ste pripomenuli zuzky vsetko najlepsie k meninam 🙂 ,
misanik - vobec nie si zla mama to niekedy take stavy pridu hlavne ked clovek nie je vyspaty a tym kojenim skus mu dat vecer UM s dajakou prichutou aby to mal chutnejsie a neviem ci ta potesim moja kamaratka takto musela malu kojit do 3 rokov a tiez uz bola na nervy ale vacsinou kojila len vecer cez den malokedy