Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
12. sep 2009

jani neviem aku slamkovu mate, ale slamkove maju v kike (filliked ta sla natalke najviac), potom v dm-ke (canpool)a dost druhov (take pekne disney obrazkove) maju aj v hypernove ale nie medzi detskymi, tam v regaloch, ako su pohare tusim..
a bud rada tej vode, ja by som tiez dala natalke najradsej vodu, ale akosi nie..da si par hltov, ked ochutna od druhych, ze co dobre maju a koniec..a stavu jej preto davam len na poobedie. to nestihne skysnut.odchadzame z domu okolo pol stvrtej a o siedmej ideme domov. tak za 3 hodky to neskysne.
joooj, dufam, ze neopustis nas klub troch kojacich 😅 uz tu ostaneme len s romi 😕 ..ale nie, davidko vie, kedy je spravny cas, nechaj to na neho, aspon to budes mat bezbolestne za sebou 😉

anjelok
12. sep 2009

ozaj, vsetko naj mariam, ani neviem, ci tu nejake mame 😕

verulka
12. sep 2009

jani, ja som vedela, ze nas partak v dalekych KE je tohoto pricinou 😀 proste Ronko sa po nom opici 😀 ale nie...matulo sa fakt pripravuje na prichod a potom uz bude musiet byt velkac...ron ma takyto stav uz dlhsie...ale zase priskoro zacla spavat celu noc( vcca 13-14mes) takze si to asi len rozmyslel..moje deti zacali spavat cele noci az okolo 18mes 😉 cize este ma cas..
no den bol trochu frmol, ale zvladnutelny, boli sme furt vonku 😀
miuz sa mu smeje, lebo zase som vysla s teoriou, ze rono teraz besni zo zubov 😀 no mal totiz tie dolne trojky, len kusokcek prerezane a teraz to ma cele opuchnute, cervene a dnes aj krvicka bola..Ron fakt super krasne rozprava, normlane komunikuje a dnes mi dosiel a oznamil : mama tuto boli a ukazal do pusy 😖 tak so si vsimla tie dasna 😝
u nas sa pije vo velkom- presne ako janka pise, ked sa mu sprotivi voda, prestriedame s niecim inym..pije stale cca 1-1,5l, ako kedy
basika, ja nie som tehu a veeelmi casto som s detmi spavala..napr aj teraz s ronkom( ale kedze spi 1 a 1/4h) tak sa to da, za ten cas aj tak nic nesúravim..okrem toho, robota nikam neutecie, pocka si ma, aj ked si oddychnem 😉
leni, takze vyhodne nakupene 😀 super 😉

basika
12. sep 2009

verul - takže pestrý deň máte za sebou...

aaa zajtra si schrupnem cez obed..

anjelok
12. sep 2009

verul no co mam robit, ked mam take rozmaznane dieta, ze vodu nechce? 😀 ale viem po kom to ma..po muzovi, ten tiez vodu ani za svet, za tie roky co sme spolu som ho to este nenaucila.. da aj vodu so sirupom, ale kola je najlepsia 😝
a super, ze den ste zvladli..vsak ako inak. a ja presne upodozrievam natalku z toho, co ty..zo zubov, ze je taka nervna, lebo tie ocaky horne ma uz sice prerezane, ale cervene a opuchnute 😒
spanie..noo postel bude za 4 tyzdne, tak som strasne zvedava, ci sa nieco zmeni na spani, som straaasne zvedava 🙂
kedze natalka teraz spava 2-3 hodiny, tak si tiez zvyknem zdriemnut, ked zrovna nemusim zehlit a tak..prkotinky spolu s mojim obedom su cca 1,5 hod. a zvysok si lahnem 🙂

kety80
12. sep 2009

ahojte 🙂

dnes sme boli na vymobrani v raci mame tam rodinu tak nas pozvali ale zas tam dlhsi cas asi nepojdem tlacenica kubka stale na rukach aby ho nikto nepricapil davat pozor na kiku aby sa v dave nestratila no hroza clovek stale na ihlach ☹ ale aspon deti si to uzili hlavne kolotoce
leni - super fotky a a super ze si tak vyhodne nakupila 🙂
kubko mal rano peru ako boxerista ale diera uz bola zrastena ked som pozerala aspon to tiez uz tri dni zle spime kazdu pol hodku bol hore ani poobede moc nespal tak neviem co sa deje 😒 kubko sa tiez rozpil vypije aj vyse litra tak som rada naviac mu chuti voda ale sladke neodmietne 🙂

basika
12. sep 2009

verul - joj a ešte som chcela pochváliť, že Ronko ozaj už pekne rozpráva....očividne nie je v mlčanlivej rodine... 🙂

kety80
12. sep 2009

s tym spanim ja si kazdy den hovorim ze si lahnem aspon na pol hodky ale vzdy si nieco najdem co treba spravit a ze vyuzijem cas ked maly spi a mozem si to vklude spravit a ked sa zobudi tak sa mu mozem naplno venovat 🙂 ale tiez by som si uz rada pospala vecer skor nelahnem ako o 24.00 niekedy aj neskor

ka77ka
12. sep 2009

ahojte zienky.
tak dnes sme mali krasnu sobotu, i ked poobede trosku sprchlo u nas, ale nevadi.boli sme gratulovat mirkovej starkej k meninam, aj k narodkam..tak sme si aspon vyletik spravili.u starkej pre eli nuda, kedze tam nema ziadne hracky a bytik rozmerovo velmi maly..nemala vybeh.aspon sme kafe vypili, vyjedli sme jej jablkovy kolac a za hodku mazali prec 😀

co sa jedenia tyka, tak eli ma teraz tiez akesi nejedacke obdobie, ale za to vkuse sa nalieva...nestiham prebalovat.na nocniku mi nechce sediet, rozmyslam, ze vyskusam ju na zachod posadit. 😉

terezke sa v skole zatial dari...nosi domov usmiate slniecka.a uz dostala aj pochvalu za dobre citanie.inak, strasne rychlo preberaju ucivo, v slabikari sme uz prebrali pismenko A,M a O.alebo sa mi to len zda, ze je to rychlo?hm.

leni...moj mirko ma tiez kolu najradsej..ja sa z toho neviem napit, iba co si usta zbytocne zalepim 😀

eli spi cez obed 1 a pol hodky...sa nam to skratilo, lebo zvykla pospat aj 3-4h...ale uz mesiac spinka cez obed v postielke, tak mozno preto.ale nestazujem si, lebo cez noc spi dobre.

pridala som aj fotky, tak kuknite, kto ma zaujem.

basika
12. sep 2009

ka77ka - foto som kukla hneď, dievčatá su podarené..A Terazke sa chcú písať domáce úlohy?

verulka
12. sep 2009

podla mna mozeme nespanie nasich deti uzavriet s tym, ze je to teraz take obdobie a cochvilka prejde 😀
leni, mne iez radsej vypije sladke a dzusy( chodi upijat velkacom) ale zas enastastie vodu pije..halvne, mne vypije aj 2aventacke hrnceky za noc a tam musi mat vodu 😉
kety, ja vinobranie uz roky ignorujem..prilis vela ludi a ze by ma to nejako oslovilo, tiez nemozem povedat 😖
basika, diky, no v mlcanlivej rodine veru nie je...akurat som dnes vravela, ze sa "tesim" ako budem chodit do skolky na koberec kvoli slovniku Ronka 😅 (nemyslim nadavky, celkovo temy rozhovorov 😝 )

anjelok
12. sep 2009

kety tak ako baby pisu..treba si lahnut, robota neutecie. ja si beriem priklad z mojho muza. cez vikend vzdy spi ked aj natalka, viem si to zivo predstavit, keby bol na materskej 😀 jeho by ziadna robota netankovala..sak pocka 😝
verul veru, ronko uz aky velkac, takto keca..ale vsak ma vela vzorov 😀
my sme sa dnes na natalke smiali. vcera ked som do nej chcela nejak dostat obed, tak sme krmili gumenu kacicku. jedna lyzicka kacicke, jedna natalke. no a dnes pridem domov a muz krmi natalku aj kacicku 😀 ..ze nechcela jest, kym nedal aj kacicke, tahala mu lyzicku k zobaciku 😀 muz, ze mala som ju co naucit..ale podarena bola 😀

ka77ka
12. sep 2009

basi...zatial sa jej chce....len s citanim sa natrapime, lebo si nevie zapametat pismenka. 😀 maju nakreslene obrazky, a musia povedat, ze na ake pismenko sa ten obrazok zacina, a terezka je z toho jelen...napr.na obrazku je mlieko, a ona povie:mli ako mlieko, alebo mra ako mravec 😀 😀 😀 poraza me z nej.

kety80
12. sep 2009

ka77ka - super fotky mas krasne dievcatka a tesim sa ze terezke sa v skole dari s tym ucivom mas pravdu idu rychlo aj kamoska sa mi zalovala a co mame znamu ucitelku tak hovorila ze to je na tych prvacikov vela nas kubko tiez nocnik nula bodov skusila som velky zachod a nic uz sa dalhal dole ani si tam sadnut nechcel ☹

anjelok
12. sep 2009

verul podla mna ronko aj preto tolko pije, ze nahradza mliecko. ale je to super 🙂
vinobranie..tak ako verul, nemusim 😅 aj ked muz je z race, svokra radsej zdrhla a isla s nami postel kupovat 😀
katka perfis fotky a super, ze sa terezi tak paci, len nech jej to co najdlhsie vydrzi 😀 a ze rychlo ucivo? no ked maju teraz tolko prazdnin, tak musia makat 😀

basika
12. sep 2009

ka77ka - veď je to milé...ako sa to deti učia...

ka77ka
12. sep 2009

leni...prazdnin maju vela, to mas pravdu...lenze na tie male mozgy je to naraz vela...este nie su zvyknuti.ale co uz, zvladli ini, musime aj my.
dakujem za pochvalu fotiek.
inak, dnes sme isli cez LM, spmenula som si na Jasnu, ze ako nam mohlo byt fajne. 😉

anjelok
12. sep 2009

katka 😔 ani mi nehovor..

basika
12. sep 2009

no nič..idem ja spať...

brú

kety80
12. sep 2009

anjelok - to som nasmiala s tym muzom to ako keby si hovorila o mojom tu moze aj bomba padnut a on ju prekroci a ide si lahnut 😀
ka77ka - no to si ma potesila takze mam trenovat trpezlivost
verul - to je super ze sa ti ron tak rozrozpraval nas kubko si s rozpavanim nejako neponahla zacal na vsetko ukazovat prstom a my si mame domyslíet 😒

ka77ka
12. sep 2009

aj pocasie by nam prialo....ved este hadam bude dake stretko. 😉

kety80
12. sep 2009

tak to dufam ze dake stretko este bude

ka77ka
12. sep 2009

inak aj eliska sa pekne rozrozpravala...uz vie povedat, ako sa vola...povie pekne Eli, a rano ked vstavame, vykrikuje na mna, ze:papute-papuce...to znamena, ze uz mam vstat. 😀 😀 😀

anjelok
12. sep 2009

kati pekne..natalka povie papuciam papu 😀 a hovori to v podstate vsetkym topankam.
idem si aj ja lahnut, som ko po dnesku 😝

ka77ka
12. sep 2009

dobru noc vsetkym a peknu nedelu.idem uz aj ja. 😉

verulka
12. sep 2009

kati, mne rozprava vela a uz dlho..ale pri tolkych ludoch bpdaj by nerozpraval..vie uz aj poriadne koniny 😅
leni, ja ked jee obed( to znamena, ze nemame zaidnu spolocnost) tak krmim kooopu auticiek, aby ron jedol( on krmi seba)
nebojte,deti skolu zvladnu, oni to vnimaju uplne inak 😉

kats
13. sep 2009

ahojte, tosku som vas zanedbala 😅 tiez spavam na obed s matuskom a potom vecer o pol deviatej uz som mrtva 😝 😀 najskor si ale pred siedmou vyprazdnim zaludok 😝 😠

od piatku ma sople az po zem a pri jacani s odsavackou kukame ze sa mu deru horne trojky a este daka ta stolicka 😝 tomu zodpovedala aj nasa noc a zaspavanie 😝 😝 takze sa k vam s nespanim pridavame 😅

vodu pije ale posmakne si aj na sladkych stavickach 😉

rozpravat nerozprava 😀

fotky krasne 😉 terezka je sikulka, ona to hravo zvladne 😉

andula30
13. sep 2009

Ahojte babule hlasim sa uz z cudziny skusim vas dakedy pocitat aspon trochen a castejsie prispievat ak sa zadari 😉 cestu sme zvladli relativne dobre a myslim ze najviac stresujuci prvok v nasej trojici som bola ja ale co uz po poslednej skusenosti...opatrtnosti nikdy nie je dost Simimu sa v staronovom domove paci len mi teraz musime vsetko trochu popremiestnovat lebo nas velkac za tri mesiace vyrastol a vsade dociahne a vsade je poplach lebo tolko novych veci musi preskumat... 😀

basika
13. sep 2009

Ahojte,
vidno, že dnes krásna nedeľa...a vidno, že som cez obed spala aj ja...žiaden príspevok 😀 , ale dobre mi padlo schrupnúť si...

andula - vitaj v Norsku. Som rada, že ťa tu častejšie uvidím. A stresovala by som aj ja, ale šťastlivo ste došli..tak fajn...