Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
29. sep 2009

ahojte
tak bas, leni ako? U nas velka zabava maly si sice nerozprava ak neratam hatlaniny ktorym moc nerozumieme ale huci na mna na muza na vsetko 😀 myslim ze maca nasej spolubyvajucej bude na srdce 😀 momentalne najvacsia zabava zapinat pracku ktoru pre istotu uz vytahujem z elektriny tak mi ju vypina ked perie..., vypinaie a zapinanie mraznicky /vypinace su na dvierkach/ sa potom cudujem preco je vytecena 😀 splachovanie zachoda 1000 krat za den, strkanie klucov do dierok ovladace telka radia, o tom kam sa vsade vystvera ani nehovorim no ale nasiel si konecne aj jednu normalnu hracku na penovych puzloch co mame na zemi zo vsetkeho povyberame koliecka a on ich tam vklada no a minule videl tatu so sroubovakom tak teraz hlada vsade sroby chce ich zasrobuvat 😀 no a ja sa na nom este strasne zabavam ked ho kupam tak s apostavi a zacne sa akoze umyvat od hlavy po paty namaca rucicky do vody a umyva sa a le keby ste videli ako sa pri tom strasne vazne tvari... 😀

mirka20
autor
29. sep 2009

ahojte 🙂
chorym skore uzdravenie. my to uz hadam mame za sebou a uz len dobre nam bude a budeme zdravi.
andula, som sa nasmiala pri tvojom prispevku (umyvanie sa, srobovanie) a zacala uvazovat, ze v podstate zapinanie a vypinanie umyvacky je este nic oproti tomu, co vsetko ostatne moze vypinat a zapinat. aj ked som zvedava, ze do kedy nam vydrzi pc, kedze aj to ma tlacitko, kt.rebeka rada stlaca.

anjelok
29. sep 2009

ahojte,
no my nic moc..noc zla, celu teplotovala, bola strasne horuca, triasla sa, ale som jej ani nemerala, nech ju zbytocne netrapim. od pol dvanastej do piatej vobec nespala, len lezkala so zatvorenymi ocami, stale mi musela drzat ruku. nemohla som sa ani otocit 😅 potom o piatej zaspala do osmej, tak aspon nieco pospinkala. rano teplota 37,8, tak som sa tesila, nedali sme jej ani cipok a o desiatej zase 39,6. tak si nadavam, ze mala som jej ho rano dat . teraz spinka, poobede asi skocime k lekarke, ak by jej bolo troska lepsie.
ja neviem co je to zase. ved sopliky jej akurat koncili (mala ich 2 tyzdne bez teploty, kasla), tak som sa tesila a teraz toto. a nema zase ziadne ine priznaky. uvidime, co povie crp.
andula, natalka sa tiez tak umyva, aj nas poumyva 😀 . a este jej tato musi na ruku natlacit gelik 🙂

efcso
29. sep 2009

ahojte,

pozdravuje vas janka. su stale v nemocke, lebo tomasko je veeelmi zozltnuty. je jej velmi smutno za matulom. 😢 😢

verulka
29. sep 2009

babulky, pisala som asi s jankou- este su v nemocke, tomina trapi zltacka..uz od piatka a bilirubin stale stupa..tak je jej tazko, matulo chyba, muz..proste domaca !pohoda! pri 2 detoch 😀
takze uloha dna- intenzivne mysliet na nich a nech bilirubin okamzite klesne 😉

verulka
29. sep 2009

aha, ef ma predbehla..no nic. ja nestiham ,ale vsetkych pozdravujem 😉

kety80
29. sep 2009

ahojte 🙂

anjelok - to ma mzrzi dufam ze to nebude viroza teraz sa to nejako siri a kika ma v skolke vela deti chorych a ja by som radsej isla k tej dr.
andula - to robi aj nas kubko dali sme mu pokazeny ovladac od telky a zistil ze nejde tak ho nechce a pyta ten spravny a ja musim mat umyvacku zapnutu ked spi lebo mi to stale tlaci a vypina a kubko zas oblubuje kladivo uz si snim dal aj po prstoch
dnes sme maly mensi uraz padol do kriku s cely je na tvari doskriabany este ze si nepichol do oko ked soim ho videla no des akoby ho macky skrabali ☹

kety80
29. sep 2009

a janku v nemocke pozdravujte nech sa drzi 🙂

misanik
29. sep 2009

Ahohojte, aj ja mam pozdrzy od janky. Tominko sa chce silou mocou do solarka opalovat, v nemocke vraj neuznavaju prirodzene slniecko, len lampu 😲 Drzime palce nech su rychlo domka 😵
Fuu leni, drzim natalka palce, daj vediet co lekarka, myslim na vas.
Mne norko asi tiez ide soplit, uvidime, katka bola troska nachladena, tak asi to chytil, zasa mame lukrativny blavacky virus 😀 😀 😀 uz to poznam, to nie su take ako tuto z vychodu, tie vase daco vydrzia 😀
andula, tak som sa zasmiala 😵 norko zapina a vypina telku, umyvacku a pc ak sa k nemu dostane,a le ten mame zalozeny cestovnou postielkou. Ten mrazak moze byt sranda 😠
kety ☹ pofukaj za nas kubkovi skrabance. 😉
norko sa tiez umyva a stale si vlasky oplachuje, takym poharikom poliva vo vani hlavicku alebo takou krhlickou, to bola povodne hracka do piesku, ale my pouzivame vo vani 😉

basika
29. sep 2009

ahojte..

no nie moc pozitívne správy ☹

janke - myslím na ňu..aspoň tou štipkou energie čo ešte mám

leni - ja by som tiež išla k Dr. bože, Natalka, zlatičko...nech je to rychlo preč ☹ ☹ 😢

ja som strašne rozcukaná posledné dni...

andula - dobrý príspevok..viem si predstaviť..no o zábavu máš jednoznačne postarané

misanik
29. sep 2009

basika, ako livka, ani dnes ziadne zlepsenie???

basika
29. sep 2009

misi - dík za opýtanie...no trolilililinku vidím zlepšenie...už zje trošku bez toho aby mi odstrkovala misku a ruku. Mlieko zatiaľ žiadne, teda ani neponúkam pokiaľ berie ATB. Mliečne jej dávamjogurt a mliečnu kašu. Ja len dúfam, že po chorobe si znova na to mlieko zvykne..lebo to mi kus uľahčí život...ona je stále zahlienená, úúúplne to blboce v nej, hrozný zvuk inak..a ja som tiež stále chorá, kašlem...sople..neviem kedy sa to zlepší..a to ja som dnes dobrala ATB.

kety80
29. sep 2009

misi - si zlata pofukam
basika - ked sa to nelepsi mala by si zajst k doktorke a vysledky budes mat kedy

basika
29. sep 2009

kety - zajtrá doberie posledné ATB t.j. 7 dní ich bude brať. Výsledok na začiatku čo jej brala tak bol potvrdený v nošteku zlatý staphylococ. Zajtrá budem volať s Dr., lebo mi doniesie aj dozičku na hovienko na toho Helicobaktera.

andula30
29. sep 2009

Babuse dikes za infos o Janke budeme intenzivne mysliet a posielat pozitivnu 😲 energiu 😲 Bas trolinkiiiinka ku troliiiiiinke a spapa aj teba 😉 Leni uz nech vam daju tie choroby pokoj 😉a som rada ze som tu aj niekoho potesila tak sa mi zdalo ze je to tu take prechorlave presmutnele tak som to chcela trocha ozivit mi prislo take divne ze sa steae stazujeme a ked pozriem na tych krpcov ako objavuju svet a ako sa z toho tesia tak mi nedalo aby som napisala aj o tom a a ko vidim mate to kazda doma tak sa treba aj z toho tesit a o tom pisat nech je tu veselsie 😉

basika
29. sep 2009

andula - máš recht....no krpaňa je už hore, moc toho nenaspala..len 1hodinu 15min 😒 ..no čo už...

kats
29. sep 2009

miska - vsetko najlepsie k meninaaaaam 🙂 zdravicko a stasticko 😉

andula 😀 😵

chorobky - sup sa uzdravit

janke pozitiv a odzltovaciu energiu nech su cim skor doma vsetci spolu 😉

anjelok
29. sep 2009

tak sme boli u dr a mame atb 😒 vysoke crp a zase ani jezko netusi z coho. ziadne priznaky. tak dr ze zrejme mocove cesty. zajtra mame priniest moc, tak neviem ako 😒 a hlavne neviem, ako dostanem do nej 4ml atb 😝
nuz co, potrapime sa najblizsie dni, akoby uz toho nebolo dost. no nic, nemoze byt kazdy den nedela.
inak mlada od 12-tej nespi 😕 a to by sa mala setrit 😅
basi tak je dobre, ze uz lepsie, je to na dobre ceste. to mlieko jej nedavaj. a neboj, po chorobe sa urcite zase chyti. nastastie natalka celkom papa, dnes som jej spravila kuraciu polievocku a spapala celu misku a potom aj druhe. tak aspon to 🙂
na janku samozrejme myslim a zelam skore uzdravenie.
miska ty mas meninky? tak vsetko naaaaaj 😵 😵 😵

miriamka
29. sep 2009

Ahojte,
ach jo...vobec nemam cas prispievat,ale citam vas a chcem vas vsetky pozdravit aj drobcekov,a aj tych malickych co sa narodili nam maminkam majovciatok 2008.Gratulujem.
My sa mame dobre...v praci mam toho vyse hlavy,ale verim,ze to bude opat coskoro ok.
Maly co sa tyka chorobok,tak okrem žtej choroby co mal v marci zatial klop-klop alebo nebolo mu nic,a je zdravy ako bud tak dufam,ze mu to vydrzi.
Mame 11 zubkov,komolime uz dost vela slovicok,takze si uz aj pokecame 😀
Majte sa krasne...a este raz,Miskam vsetko NAJ 😉

kety80
29. sep 2009

anjelok - to ma mrzi dufam ze budete coskoro fit
misanik - vsetko naj k meninam hlavne zdravicko je najpodstatnejsie 🙂
andul - to mas pravdu dufam ze uz aj od nas budu len pozitiva
dnes som sa nasmiala na kubkovi aj ja on ma v sebe hodinky vie kedy tato chodi domov tak sme ho cakali vonku a na kazde auto tatn - to je u nas tato a ked ho uvidel tak sa rozbehol za nim no radost pozerat uz zacal plakat aj za tatom ked odide tak teraz musi potajomky zdrhat 😀

verulka
30. sep 2009

cafte,
miska, vsetko naj k meninam 😉 sice neskoro, ale predsa 😵
skore uzdravenie vsetkym..
misi, ty si v BA?
no a napisem sem este nieco- som vcera rozmyslala nas basikou a livkou- takze: basi, ja akonahle sa objavia hlieny, vylucim VSETKy mliecne vyrobky- mleiko brutalne zahlienuje a robi len a len zle. Ak su atb, tak sa moze stat, ze pocas celeho liecenia sa nic neje...dolezite je aby pila..cokolvek. Neskusala si ratslinne mlieka? v DMke maju brutalny vyber- ryzove, sojove...myslim, ze livka je mliecny typ, takze podobrati liekov sa k mlieku vrati...
kety, neboj o cvhilku je po skrabancoch
u nas v podstate nic nove, nestihacky, vcera som to ratala, boli sme vonku 7h cisteho casu 😝 v pondelok sme boli na kalmetizacii, na teste na protilatky TBC, vo stvrtok ideme na kontrolu..ale uz teraz je jasne, ze ho budu ockovat, lebo nema ziadnu reakciu, cize nemaju co merat 😎
andula, no parada so segrou..drzim palce, nech je ten cukor v pohode..resp nie nejako extra zrhoseny.
uz doprsalo, prchame von 😉

basika
30. sep 2009

Ahojte

misi - všetko najlepšie k meninám

leni - fu tak ATB, ale ozaj že človek nevie,že z čoho. Aké ATB máte? Ja som mala dávku 3,2ml dávať Augmentin. Ja som to dávala do striekačky..ešte som do 5ml dotiahla vody aby to nemala také riedke a trochu zriedené.. Kadejako, sa krútila..kadejako sme zabávali..a tak vstrekli..no okrem toho ešte aj Stoptussin čo tiež nie moc chuť. Daj vedieť ako sa vám vodí. Na moč ži nedala Dr. ten sáčok?

verul - dík, že na nás myslíš. Viem, že mlieko zahlieňuje...som aj písala, že zrejme jej organizmus vie, že to teraz nechce..tak jej mlieko vôbec neponúkam..minimálne do piatku jej nebudem ponúkať potom sa uvdí. DMka u nás v blízkosti nie je..dosť ďaleko 50km a viem, že tam kadečo majú. No raz tam zájdem a od radosti nebudem vedieť čo som chcela kúpiť . Ja verím, že sa nám to smliekom upraví...zatiaľ nechávam tomu čas. a 7 hodín byť vonku to super...krásne...

keď ste písali o deťoch pekné zážitky..tak aj ja dám takú milú ako Livka spolupracuje pri kvapkaní do nosa. kvapkám jej Pamycon aj Nasivin...tak vždy jej poviem..choď si ľahnúť.. do spálne...alebo v obývačke na vankúš na zem... prídem ti nakvapkať do nosa.. ja pokiaľ nájdem kvapky..ona už leží na posteli..alebo na zemi a čaká... prídem kvapkám ona tak krásne drží...a ešte hovorí "ete, ete" - ešte ešte. 😵

betatka
30. sep 2009

Ahojte
dodatočne všetko Naj všetkým Miškám 🙂

na jankapo silno myslíme aby sa Tominko rýchlo zbavil žltačky a mohli ísť domkov 🙂

basika moja kamoška má tiež doma mliečaka a ked mu dr. dala atb. tak jej kázala vysadiť mliečko a dať napr. sojové a rýchlo sa uzdravil a aj papal.

my nič nové...sťažovať sa nebudem lebo sú tu aj horšie prípady...len som stále nevyspatá 😝

jaj a všetky choroby preč 😵

anjelok
30. sep 2009

ahojte,
tak vcera vecer sme nasadili atb a dnes rano teplota nebola. len mi vrta v hlave to, ze vcera poobede uz nemala taku vysoku teplotu, ci by to nezvladal aj bez nich. dnes zacala hnackovat 😝 normalne zelena voda, tak som volala dr, ze mohol byt aj nejaky infekt v crievku a teraz sa to spustilo. cize dieta, hlavne, ze som jej dala normalny obed. tak hadam jej to neuskodi. ma z toho vystipanu ritusku, tak plackaaa. snad probiotika zaberu 😒. moc sa nam samozrejme nepodarilo chytit, pretoze necikala. zajtra opravny pokus a ked sa nepodari, tak neviem neviem. horsie, ze ani pit sa jej moc dnes nechce, ale spapala polievocku, tak aspon to.
no uz nech je to za nami..dnes ma cele doobedie volala von, stale pri dverach strngala klucami, tahala ma ku dveram, nosila topanky..chuda 😅
rozmyslam, ze ked uz nema teplotu, tak poobede ju mozno zoberiem aspon na prechadzku kocikom na hodinku, nech sa vyvetra. boli sme doobeda kupit probio, tak hned mala lepsiu naladu, aj ked sme boli vonku 15 min..doma sa uz nudi, od vcera sme uz robili hadam vsetko aj 3x 😝 a tatino dojde az vecer, no snad aspon svagrina bude mat chvilku a dojde ju rozptylit.

verulka a to preco ste sli kvoli tomu tbc? 😕 (a to vonku zavidim 😅)
basika zlata musi byt livka 🙂
bei no ty uz tam mas slusne ciselko, fu..klobuk dole pred vami tehulami 🙂
kety, to musel byt teda zazitok 😲 esteze sa nic horsie nestalo, skrabanceky budu coskoro prec 😉

misanik
30. sep 2009

Ahojte, v prvom rade dkaujem za gratulacie 😵 Bola som vecer na zatahu s kolegynami, ale doma chore ditko, tak som nebola dlho. noc bola taka, ze ani nebola, strasne je zahlieneny chudacik, stupla aj teplota, tak som zbehla k lekarke, ale zatial ok, len virozka, tak snad bude dobre 😉 Chudatko moje, v nosi skoro enspal, teraz zaspal az an obed, po 15 min. hore, co ho hlien dusili, tak som dala do kocika, do polosedu, toto sa mi inak pri hlienoch osvedcilo, tak snad pospinka, ak bude vecer zle, mozno ho aj na noc dam tak... uvidime, inak papa pekne celkom na jeho pomery. Tiez ho dopujem vyvarom 🙂
verul, skoda to ockovanie, chudatko mohol mat uz pokoj, ale on to zvladne 😉 Nie som v ba, doma som, ale sme sa stretli cez vikend so sestrou u nasich, priniesli blavacky virus na polcestu 😀 😀 😀
leni, drzim natalke palce, aby atb rychlo zabrali 😉 daj vediet co moc.
inak norko v kuse melie"toto to je, toto to je", ja to chapem tka, ze sa pyta co to je a posledne dni to vylepsil a na vsetko hovori: "toto to je moje" aj u lekarky dnes, stetoskop bol jednoznacne jeho 😵 inak bol perfektny, mala telefonat lekarka, tak cely ces tam vykrikoval halo, halo a ked pocul, ze uz sa luci, tak krical: "papa, ahoj, cau, dovi" niekedy by som ho fakt zozrala aky je zlaty 😵

anjelok
30. sep 2009

misi som sa pobavila na norkovi, no zlatucky musel byt. to je super, ze tak dobre znasa lekarku. natalka tam mala vcera zase hysaky, hlavne, ked jej chcela pozriet do hrdla a strcila jej tam tu palicku a ju naplo..tak to taky hysak spustila, ze az 😒 potom sa uz k nej dr len priblizila a to iste. tak som musela stat obdalec 😀
ale tiez bola podarena, ked cez slzy uplakana robila huuu (sovu) a ine zvieratka 😅
a neboj, norko bude coskoro fit..viroziek je teraz kopa, prve 2 dni treba vydrzat a potom uz bude fajn. ja som vzdy pred spanim natalke poriadne poodsavala sopliky a dala nasivin, tak vydrzala aspon tie prve hodinky pekne pospat.

basika
30. sep 2009

ahojte.

ajajáááj, tak tak zasa chorôb len pribúda..ja neviem kedy to skoční...

leni - Ani Lívia nemá rada Dr., stačí že ju zbadá..a to chodí Dr. ku nám domov, čiže Lívia je v domácom prostredí, Dr. nie v bielom..ale už ju pozná. Tak isto nemá rada pozeranie do hrdla..naposledy sa nám aj povracala..z hlienov. A tá hnačka? Kedy si jej dala ATB, lebo niekedy aj od ATB deti hnačkujú..a možno to bolo práve to prečo bola teplota vysoká. Probiotika zaberú. Inak Lívia tiež hnačkovala pri ATB v januráry, vtedy aj riťku mala hroznúúúú dávala som vtedy Infant Dophilus..teraz dávam biogaiu.. a vôbec nehnačkovala. Juj a snaž sa nejako do nej tie tekutiny..aj kvôli tomu, že hnačkuje..prisladďjej aj viac hroznovým cukrom...držte sa. Juj a von podľa mňa môžete na chvíľu..pokiaľ nemá teplotu..len počasko už neni nič moc. Tak dlho sa asi nezdržíte

misi - tak už aj vy? Veru zvýšená poloha pomáha..tiež sa snažím Líviu v noci udržať vo zvýšenej polohe na posteli..ale to je ťažké. No Norko musel byť úžasní..ako telefonoval s Dr.

Lívii stále blbocú tie hlieny aj z nošteka jej tečie, tak reku idem jej odsať, mám odsávačku na vysávač...fúúúúúúú som vyskúšala..však sa mi taak dogrckala.kopu hlienov..už to asi odsávať nebudem..nechápem, že čo to spôsobilo..že tak ju pri tom napínalo až sa tak strašne pozvracala...vysavač som mala na najmenšie otáčky..skúšala som, že či moc neťaha...ale nerobilo jej to dobre...hlavne kvoli tomu vrackaniu

andula30
30. sep 2009

Ahojte Misi dodatocne vsetko naj no konecne aj nejake aspon trochu vesele prihodicky 😉 Baby k tym probiotikam citala som v zdravi ale neviem v ktorom cisle /jun, jul?/ rozhovor s nejakou odbornickou na lieky neviem akos a to presne volalo ten obor ale to su taky lekari co su odbornici na lieky ked nejaka liecba nezabera zistuju pricinu obmienaju davkovanie lieky a tak, ale to nie je podstatne, podstatne je ze tam tvrdila ze probiotika by sa mali zacat brat az nejake 3-4 dni po vyuzivani antibiotik nakolko znizuju ucinok tych atb. Vraj o tom vacsina lekarov ani nevie. Nemam tu ten casopis tak to neviem presne opisat ale podstata bola asi taka.

misanik
30. sep 2009

basika, na jar 😀
inak vcera muz zacal stresovat, ze teraz norko ochorel, bude mat oslabenu imunitu a uz je blizko ta pracasia chripka, tak som sa ho opytala ci je uz v saci (asi 10km prek ke), reku, kym nie je tam, nie je blizko 😀
norko znasa lekarku fakt dobre, no pozlosti sa ked ho pocuva, lebo studene, jsne, ze aj ked kukne do hrdla, ale inak pohoda, on zamrauci a hned prestane ked vidi nieco zaujimave.
leni, cudne s tou teplotou... ale ked mala vysoke to crp, tak trebalo atb, urcite nie su zbytocne.
andulka, dakujem 😵 tiez som sa smiala, som utekala k lekarke s chorym ditkom a taka zabava tam bola 😀 zaujimave s tymi probiotikami
mne norko pri odsavani aj podrzi odsavacku, aj si prilozi k nosteku kym nachystam vysavac, ale potom pri odsavani poplace kusok. Inak aj mam pocit, ze ekd poplace, tak sa lepsie sopliky uvolnia... 😉 ked vypnem vysavac, hend je dobre, uz neplace.

basika
30. sep 2009

gramatická chyba...Norko bol úžasnÝ

misi - a nepochopila som tú jar... 😖

andula - tiež zaujímavé s tými probiotikami..nepočula som to ešte