Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
9. okt 2009

misi - hmmmmmmm? 😒 a raňajšie vstávanie? je teraz aké u vás?

basika
9. okt 2009

misi - tak Norko asi patrí k tým, že asi nepociťujú hlad...niečo podobné je u nás...

ninka123
9. okt 2009

Ahojte, len som nakukla 😅 prerabame dom, tak celkovo velmi malo chodim na net, takze ani neviem, co tu nove 😅 teda ani neviem, ci sem este patrime 😅 😕
Ja mam dnes malu u svokry, aby som si porobila nejake veci, ktore bezne nestiham... Inak Lula je v pohode, zubov stale len 8, trochu sopliky, zacinajuce nalady-pri presadzovani si vlastnej vole, ale to asi tak ma byt... 🙂
Vsetkym deturencom aj maminam prajeme pekny den a bliziaci sa vikend 😵

basika
9. okt 2009

ninka - pravdaže sem patríš...ty si ale žena činu...pr í 32 tt a dvojičkách v brušku byť taká aktívna..ako malovať byt...klobúk dole...

misanik
9. okt 2009

uz je hore, ani som nestihla dopisat 🙂
basika, prave, ze on pocituje hlad aj pyta jest, len nema dost trpezlivosti alebo ako to povedat sa aj najest 😉 a ranejsie vstavanie je kazdy den ine, ale dost sa to zlepsilo uz. Vcera bol konecny budicek 7.30, to je jeho rekord 😉 dakujem za opytanie

misanik
9. okt 2009

ninka, ti si teda... jasne ze ano. Aj ked ja si ta chodim citat aj k tehulkam, mas krasne optimisticke prispevky 😉 😵

andula30
9. okt 2009

Ninka jasne ze patris a ak sa smiem spytat na com ficis??? 😀 😉 😉

kety80
9. okt 2009

ahojte 🙂

dnes pocasie brr ☹ tak sme isli na vystavu psov detom sa hrozne pacilo aj ked bola riadna kosa
misanik - norko sa este rozje uvidis ked bude starsi budes aj ladnicku zamykat 😀
ninka - jasne ze patris nad takym ani neuvazuj

basika
10. okt 2009

fííííííííha...tu ani nohy..dnes..

sa všetky venujete deťúrencom..v tom hroznom počasí?

katuskapd
10. okt 2009

ahojte tu je par foto zo stretka a svadby 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

nicolmt
10. okt 2009

katuska krasne fotky 🙂
a olili nam tiez dako oblondavela nie 😕 😀 rastie len do krasy, efco ako vidim aj ostrihat ste sa uz boli. sa uz ozvi a napiiiiiiiiiiiis ako uz pomaly koludacnu party chystate na vas krasny domcek 😅
ja som vyhlasila doma, ze si maminka zasluzi oddych a dieta ma na starost ocko, ale kedze vcera "bola zima" a "nemohli" ist von a dnes pre zmenu cely den lialo tak sa oddych nekonal, bo tolko izieb v byte nemame aby ma nenasli 😝 😀
dnes mal svokor aj oslavu 60tky tak sara hviezdila a uvachala vsetkych dospelych okolo 😝
pekny vikendik maminkam aj detickam..a zapnut fantaziu na plne obratky, tipy na zabavu na
doma davajte poctivo aj ostanym bo nam zacinaju krusne casy a aj doma budeme musiet byt 😒
ja pridam nas hochtip, najviac je teraz v oblube taka tabulka na kreslenie, co sa potom zmaze a kreslime dalej (za nasich detskych cias sme poctivo tocili kolieckami a tak to kreslilo), vlacit zo sebou vsade šaša (este po mne), kmit ho, davat cikat, spat, obliekat (na saso musi proste mat topanky a ciapku) a nosit aj von aj do postele a este auticko na povrazku..behat s nim po byte.
vcera sme skusali aj prstove farby - aj sara predsa musela daky darcek svokrovi vyhotovit 😉 ale na to mam este slabe nervy a odkladame na ..asi na leto az 😝 😀 😀

basika
11. okt 2009

ahojte

katuska - foto perfektné...díky aj za foto Efcsa a Olili, lebo ina nehrozí mať o nich info...Olili nový strih sluší..a viac sa mi podobá na Efcso...

Efcso - veru ozvi sa...

nápady na dlhé zimné dni aj mňa potešia

nicolmt - u nás tabuľka mazacia teraz tiež fičí...

andula30
11. okt 2009

Ahojte tak tu ani noha asi si uzivate cooo 😀 tak len pre zaujmavost http://www.cas.sk/clanok/134184/najmladsi-clen-... ze diky neprosim 😀 a ozaj ako sa rozmnozuju tucniaky? 😀 😀

efcso
11. okt 2009

ahojte!

tak posluchnem a ozyvam sa...

kolaudacna party sa kona v decembri. se vitane a vitani vsetci!!!!! 😵
veru, boli sme na stretku s katuskou a matuskom. dobre bolo, nahanali sme matuska a vyberali ruky obom z papul zvierat... btw, oliviu som strihala ja 😎 . bohovsky jej to sekne, ale inac je tlsta jak jej mama, takze sme si povedali (presnejsie ja som si povedala), ze je nacase s nami nieco spravit... aaaaaale nedari sa zatial.

uff, toho iq som sa bala, zeby ho mala privysoke, kto by jej na otazky odpovedal???? no ale vyzera to, ze sme sa tomu vyhli 😀 ...

v pia-so sme boli v sturove na tych mega trhoch (byva mi tam sis). olivia prvy krat spala vo velkej posteli so mnou a teda okrem zaspavania to bolo uuuzasne, lebo spala do 9.000!!!!! 😲 cestou nazad lialo tak, ze som mohla ist max 60/70km/hodku a stietac okna stiera zle akurat v mojej vyske hlavy, takze to bolo ozaj zabavne... cestu sme ukoncili takmer akcnou nahanackou - nahanali nas policajti kvoli xenonovym svetlam 😀 😀 😀 . takze tak.

inac olivia je brutalna mamickarka teraz. vobec sa mi to nepaci! u opatrovatelky sa neciti dobre, neviem co dalej. ale kedze sa v novembri chystame stahoat, asi uz nebudem musiet podobne veci riesit...

idem kuk, co mate noveho. dufam, ze ste vsetci zdravi!!!!

peknu nedelu!

basika
11. okt 2009

ef - som rada, že si dáš povedať...tak ako to bude u vás na Vianoce?...domček pod stromčekom, alebo stromček v domčeku? 🙂 Olili naozaj ten účes bohovsky pristane... 😵 😵 voľačo som ešte chcela..ale zabudla som..

kety80
11. okt 2009

ahojte 🙂

aj ked bol vikend uprsany tak my sme si ho uzili moja mamina oslavovala okruhliny tak sme sa super zabali co ma prekvapila deti vydrzali dlhsie ako dospeli moje deti to potiahli do 23.00 tak tancovali ze som ani nevedela ze ich mam a tak sme sa napraskali ze som pribrala tri kila tak mam co robit aby som to zhodila 😀 nekor pridam aj foto kubko sme dali motylika taky bol zlaty a stale chcel s kikou tancovat 😀

kety80
11. okt 2009

katuska - rasne fotky s ofco a deticky mate uzasne 🙂

kety80
11. okt 2009

kubko nam zacal nejak znackovat tak dufam ze sa v sobotu neprejedol ako mama ladoval do seba jedno cez druhe kazdy mu nieco strkal 😝

eviku78
12. okt 2009

ahoj maminy.
vidim, ze tu cez vikend bolo pusto aj napriek zlemu pocku.
ja som sobotu poobede stravila v skole a v nedelu som sa snazila dat domacnost ako tak dokopy. plus sme poobede chceli kupit pre emmci nejaky zimny vohoz, ale vsetko bolo total vybrakovane. a ze ludia nemaju peniaze. 😲

a od soboty emmci zase soplikuje, tak sme zahajili liecbu. tento krat to skusame cisto prirodne. 😵 a zda sa, ze eucalyptus v atomalampe vyborne zabera. 🙂 vynechali sme aj mliecne vyrobky a kupila som jej ryzove mlieko. normalne, ze to chuti aj mne a emmci tiez. krasne vypila aj dnes rano 230 ml. ale kto to bude financovat, to neviem. 😠 😲

kati, paradne foto. konecne sme videli aj "vyupdatovanu" olili. 😀
evi, aby si nebola prekvapkana, ked v decembri u vas s emmci budeme zvonit pri dverach. 😀 😀 😎 😉
andula, no tak to u nas tiez nehrozi a ani by som to nechcela. taky ludia to maju napriek vysokemu IQ v zivote ovela tazsie. 😕 😨
nicol, u nas je ta kresliaca tabulka tiez top. a stale su to aj knihy, knihy a knihy. este ju celkom zacali bacit kocky. verul - odkaz pre teba. emmci postavi na seba 6 kocieeeeeeek. 😀 😀 😀 ale bez srandy. 😉 😎
kety, dufam ze kubko sa neprejedol a hnacky rychlo prejdu.

misanik
12. okt 2009

Ahojte, u nas prsi 😠 dufam, ze aspon popoludni bude mozne ist na kusok vonku, rano sme len v dazdi zbehli do obchodu a odchytili partakov z ihriska k nam domov, nech sa aspon kusok prebavia. Ja som asi totalne neschopna zabavit moje dieta doma, ale fakt je, ze od kedy nechodime vonku ako pred tym je to katastrofa u nas. Norka zo vsetkeho najviac bavi ma otlkat. On ma v kuse niecim bije a myslim to vazne. Rukou, kockou, loptou, proste co sa mu dostane pod ruku tym ma pride ovalit po hlave. Uz som z toho dost nestastna, mamickar nie je absolutne, ked mu chcem dat pusu musim si ju ukradnut ☹ ☹ Neviem ako reagovat na tie udery, skusala som sa urazit, rozplakat, nahnevat, vysvetlit, nakricat... no vsetko, podla mojho muza mu to mam vratit, co odmietam, ved tym by som mu dala signal, ze sa to smie, ci sa mylim??? A aby som mu nekrivdila, tak otlka aj seba. Ked mu nieco zakazem, alebo len poviem na nieco nie, zacne sa udierat rucickou po licku. Tu presne viem kde nastal problem, ked to spravil prvy raz, ja som an to zareagovala absolutne neprimerane, prislo mi to strasne luto ked som to zbadala, som sa k nemu rozbehla a ho mojkala a nech si to nerobi, ze moj zlaty chlapcek nech sa neudiera po licku... proste cukri cukri, norko uz zistil ze zabera a teraz to pouziva na uputanie pozornosti. Natiahne sa za niecim, ked nejde na prvy raz, kukne na mna a da si po tvari a caka... no momentalne sa to snazim ignorovat a dufam, ze prestane...
N a aby som ho aj pochvalila, uplne uzasne uz rozprava 😵 zopakuje po nas ako papagaj hocico, ale ako keby uz chapal aj seba ako osobu. Napr. ked som ho prebalovala mi ukazoval prstom an luster v deckej, ze "toto to je" som mu povedala, ze "noruskov luster" a on na to, ze " moje to je" Aj ked nieco che krici, daj, alebo dam a ked mu dame tak, "moje mam". Jo a este raz negativne, vonku v sobotu chel bit 11 mesacne divcatko ked si vzala jeho loptu ☹ ze by uz zacalo obdobie chranenia si svojich veci?

andula30
12. okt 2009

Ahojte jeeej teta ef vy zijete 😀 😀 no ja sa uz radsej s prichodom vyhrazat nebudem aj ked rada by som 😉 baby a co to za zazrak ta kresliaca tabula to stare komancovske cudo s koleckami poznam a totok co za cudo? Fotos cupis 😉

misanik
12. okt 2009

jezisu, to som tolko popisala? ani ma necitajte, ja som si tu len tak vyliala dusu 😝

inak olili je krasna v novom strihu, matusko tiez fesak 😉 takze v decembri ideme na party??? 😀 efcso, tesim sa s vami, ze uz idete do vysnivaneho domceka 😵 to budu vianoce 😵
kubkovi od kety nech je lepsie a nech tie hnacky enznamenaju ziadnu chorobku
eviku, 6 kociek???? no emmci je sikovnica.
andula, brrr. totoby som enchcela, tiez si enmyslim, ze taki ludia su stastni
nicol, ked u nas bude v kurze nieco ine ako otlkanie, tka pordim 😀 😉 ozaj aku mate tu tabulku? to by som kupila norkovi, snad mi ju nerzbije o hlavu, je to tazke a tvrde???

basika
12. okt 2009

ahojte

misi - čoby som nečítala tvoj prispevok..nie je až tak hrozne negatívny...hlavná vec, že ste zdraví..to je prvé..ostatné..sa vyrieši časom..čo sa otlkania týka..tak neviem 100% poradiť..možno by som niečo vygooglila..ale aj tak si myslím že to časom pominie..len treba vymyslieť ako na Norka..(aká múúdra som 😀 )
A že chcel vonku udrieť dievčatko čo chcela jeho hračku..je to tiež určitý druh reakcie..Lívia straaašne
ukrivdene reve..a zasa ako správne reagovať..to je ťažko...keby si skúsila povedať, že teraz hračku požičiate...a jednoducho tú hračku z jeho ruky zoberieš a dáš dievčatku. Čo by nasledovalo podľa teba? Facka mamine?

tabuľka - neviem akú presne mysleli iné žienky, ale my máme takú magnetickú...prenosnúú kreslí sa po nej takou magnetickou ceruzkou, tá vitiahne na povrch magnetický prášok..keď sa nakreslí..zotrie sa tak, že sa prejde takou mazacou paličkou..(neviem ako to najlepšie opísať)...pri tom sú ešte také napr.magnetické srdiečko..s tým, keď capká po tabuľke..vznikajú srdiečka..neviem či viete podľa popisu čo myslím..ak nie odfotím..aaaaaaa cena takej tabuľky..je 88 Sk..konkrétne tejto našej..

basika
12. okt 2009

nooooooo a je to tam,...nicol už pridala foto...

Sara je kočka v sponečkách..a tie modré oči.. 😵

misanik
12. okt 2009

basika, nieco taketo??? http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=37905
toto je asi drahsie, no uz som po tom zatuzila, musim niekde neico podobne najst
no ja som pravdaze dievcatku loptu pozicala, norkovi povedala, ze jej ju poziciame, vydrzal len kusok a vzal jej ju. Potom ked sa zahnal asi treti raz po jej hlavicke a to uz ani loptu nemala, som mu povedala, ze sa nevie spravat a ideme domov, som ho nalozila do kocika a isli sme dalej...

nicolmt
12. okt 2009

miska tot ta tabulka 🙂 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
a neboj, myslim skor ze by rozbil tabulku ako tebe hlavu 😝 i ked norko je iste sikulka 🤐
kupene poctivo u cinana..tam ich maju v roznych velkostiach, tato najvacsia cely 67sk 😲 maju aj v tescu za 250sk i ked u nas ich prave vobec nemaju tak som dostala tento hodnotny tip od kamosky 😅
efco sa mi vidi, ze doveruje tomu ze vsetky daleko byvame 😀 inak by sa nevyhrazala ze mozme prist 😀 😀 inak ef kraaaasne si oli ostrihala, asi sa pojdem aj ja k tebe dat 😀
miska inak mna sara tiez dost otlka, najvacsia zabava je pri prebalovani ma kopat (naschval) a ked ju ukladam spat tak mi ukazovat kde mam ocko, a pichat mi prst do oka 😠 co som sa aj zabudla pochvalit...ano verul, aj ja uz som mala poskrabanu rohovku od mojej drahej dcery 😝 a na dva mesiace mam lieky 😎 jo a miska, ja jej to vraciam ked mi svacne 😕 ona sa samozrejme rozreve a ja jej poviem tak ti treba aj mna to bolelo 🤐 taka som ja zla matka 😎
kocky ficia aj u nas, len ich pouzivame s mierou, bo ich od radosti rada po mne hadze a krici hopíííííííík 😝 a ja potom kricim tiez, samozrejme nieco ovela vystiznejsie 😎 knizky stale ficia, mame zas zopar novych kuskov, pomaly bude mat kniznicu ako ja a to uz je co povedat 😀 len tot som jej minuly tyzden styri nove kupila, mali vypredaj tak ze na vianoce ked tu s nimi tolko strasite budu,ale dako ich hned vybalila a nechce vratit 🙂

basika
12. okt 2009

nicolmt - tá foto v pase predtým nebola zlá...

misi - noo takéto je..ja by som tiež naspať nevracala facku..inak dosť ma to zaujíma..keby som teraz mala viac času..tak si to vygooglim niečo okolo toho...teraz idem googliť..nosne mandle...

lebo máme problém..nádcha skončila..z nosa nejde nič..ale dýcha ústami..stále...som debatila s Dr. o tom tak vraj zvyknú po infekte ešte nejaký čas nosné mandle byť zväčšené..noo kadečo mi okolo toho porozprávala..
oblasť horných dýchacích ciest..akosi nedobre poznám..tak idem sa vzdelať trocha..

misanik
12. okt 2009

ninka, vazneee? aj teba udiera zamerne? nechcem aby to vyzeralo, ze sa tesim, ale potom to asi enbude az take zle, mato ma totiz cely vikend strasi, uz vyhlasil, ze ked to neprejde pojdeme za lekarkou, ci to nie je nasledok jeho stavu ktoreho sa stlae v kutiku bojime,a le tak ked to robia aj ini .... vravis, ze vratis?? kurde, no neviem, mne je to zatial proti srsti, no uvidime... inak my tiez mame farebne drevene kocky, poriadne sa s nimi nehra, eln ja uz viam ako bolia, ked vidim, ze ich vytahuje, uz sa tesiiim 😠 Tabulku u cinana?? no ked vstane idem po cinanoch pokukat aj v dazdi.

andula30
12. okt 2009

Tabulku obzriem aj ja ale tu cinancov myslim obchody nemaju 😖 cize urcite to bude slusna palka zase 😠 baby verte ze dazd neni to najhorsie podla mna fujdzalica a lejak dokopy ako tu byva niekolko krat za den tak to je sakra horsie ja sa tesim ked len prsi 😀 Misi ak ta to potesi tak aj mna Simi bil a dost nevsimala som si to obcas ked to bolo ,moc som ho upozornila ze ma to boli a uz to viac menej preslo. Basika ja by som je tie mandel nosne nechala tak

basika
12. okt 2009

andula - nooo nemyslím, že ich vyberať..to nieeeeeeeee preboha...to nie...len proste neviem, čo to presne je ako sa to správa pri chorobe po chorobe..a tak..kde sa to nachádza ..a tak všeobecný prehľad...