Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
3. máj 2009

basika, kramar... no co ti ja viem, nevsimla som si ci chodi normalne, ci capta... 😉
andula, na vysku chodenie nepotrebuje 😉
ale mate pravdu, daco bude aj z tych nasich nechodiacich deti urcite 😉

anjelok
3. máj 2009

ef...preesne co pises robi natalka..ale presne. minule som ju nechala nech si treskne hlavu. pozerala jak puk 😕 😀 no nepomohlo, robi to furt 😝
romi jak pises..umyvacka tiez vsetko neumyje, pribory do nej nedavam, ale velku cast roboty spravi. tak isto aj toto ratam. ze to bude pomocnik.
basika, no mne prave dnes svokra uz asi 3x hovorila, ze juraj este do dvoch rokov chodil za ruku. musel sa proste aspon za malicek niecoho drzat. no a v mudrych knihach pisu, ze s chodenim je cas do 18 mes.

anjelok
3. máj 2009

misi ja ked mam pravdu povedat, tak uz mam kojenia dost..uz to nie je take ako kedysi..proste je uz velka, uz ju zaujima vsetko ine, niekedy ani nechce, kolko x ma kusne, kopne (to nechtiac) a pod. ja by som najradsej v roku odstavila, len ja mam problem, ze ona okrem MM nepije nic. max rekord za den je deci. takze strasne malo. a to podotykam, ze ju cez den vobec nekojim. len vecer, v noci a rano. zajtra mame poradnu, spytam sa na to dr, no uz viem, co mi povie 😖 kojit kojit kojit 😅

verulka
3. máj 2009

eviii, takze zurka? jasne ze nie si do srotu 😉 je to prijemne, ked niekto prejavi zaujem a brutal zabava je, ked potom zhasne nadej 😀 ja som trochu mrcha a vychutnavam si to 😝
na kruhy a opicu? mne zabera minerlaka s citronom a 400vka ibalgin 😀 spat netreba...to az vecer 😀
jo my umyvacku nemame 😀 nechyba 😉 skor ta nestatsna susicka 😀

anjelok
3. máj 2009

verul to zistis, ze chybala, az ked ju mas 😉

verulka
3. máj 2009

no vsak to, len ja nemam tolko riadu 😀 ja mam vela akurat salok...taniere ma u nas kazdy 1 hlboky, plytky a misku 😉 cize ked ideme jest, musi sa umyt riad..ale zase umyvacku by to asi nenaplnilo 😉
ak raz budeme menit kuchynu, potom uvidime, ci sa pre nu rozhodneme...

anjelok
3. máj 2009

verul my mame umyvacku plnu kazdy den. a to sme dvaja a mame tu vacsiu umyvacku. ja neviem, kde sa tie riady furt beru 😝

basika
3. máj 2009

anjelok - chodenie...raz sa všetci rozchodia...aj po jednom aj po dvojici...hehe...noo kamarátka, tej sa tiež dcérka musela niečo držať, tak aby nemusla chodiť zohnutá dala jej do ručky metličku a tú držiavala...až raz ju pustila..dieťa si myslelo s metličkou v ruke, že sa drží maminy...a ono už išlo samo....
aaa inak aj Lívia hrozne málo vypije cez deň čaju..preto pred spaním jej dávam mlieko na obed.. t.j. tých 120ml cca + tú vodu cez deň noo málokedy dá 100ml..ale zasa snažím sa jej robiť riedke... príkrmy.. a minule som jej čaj lyžičkovala a to vypila tých 50ml...tak budem musieť občas lyžičkovať...

no a už 3 deň sa nám darí kakať do záchoda veľkého ...a aj cikať.. možno pre vás už normálka, ale ja sa tešíííím...

verulka
3. máj 2009

basika, mne sa uz tyzden umyva v zachode 😀 to je u nas normalka 😎 ostatne veci robi iba do pleinky, maximalne na koberec..ako vcera...a pekne pojazdil potom traktorom...tak sa kupal 2x a druhy krat dokonca s traktorom 😀
anjelok, prvae preto mam malo riadu 😀

efcso
3. máj 2009

basika - pises v mnoznom cisle, tak mi nie je uplne jasne, komu sa to dari do velkeho zachoda? tebe? manzelovi? livike? a;ebo celej rodine? 😀 😀 😀 oliviu tiez wecko fascinuje, ked ideme vyliat serbel, stale sa pozera aj s chessy, ako sa to splachuje 😅

no mne umyvacka chyba. susicka ani nie, ale kebyze nas je na polku furbaloveho mnozstva, asi by sa ta skor zisla...

verul, asi bude ronko hnojarom 😀 😀 😀 a kupat sa s traktorom, to musle byt zazitok, len nech sa mu to az tak nezapaci, lebo....

kojenie - kojim len rano a nema s tym ziadny problem, olili nekuse, pekne sa vtedy sustredi na kojenie, straaaasne sa mi paci, ako ku mne pribehne, ked zodvihnem pyzamo 😵

inac dnes sme boli shoppingovat. mali ste vidiet malu, chodila po obchode, ked videla, ako ludia pozeraju na vesiakoch veci, aj ona zacala chytat vesiaky, topanky su jej mania, takze tenisky brala a nosila kade tade... no podarena bola.

efcso
3. máj 2009

a este, uz kojim len 5x!!!!!!!!!! 😎

verulka
3. máj 2009

Efcso, ja sa ukludnujem, ze bude mat v zivote toolko stastia, kedze hovienka h odooost prenasleduju 😅 ale nepapa ich, takze to beriem ako plus 😀
takze olili nakupovala? perfis 😎 bude moja prava ruka, ked budem ta jej dobra svokra 😀

misanik
3. máj 2009

efcso, 5x? no to by som ja mala mozno dokojene do rana 😝
leni presne, mna dorazia noci ked vstava x krat, ale to si hovorim, ze by bolo aj bez kojenia a mam pocit, ze dost uprednostnuje kojenie pred normalnym jedlom. Od zajtra idem dat aj jogurt, lebo kojim este dopoludnia, on vobec nechce pecivo, niekedy zje par kuskouv chleba, niekedy vobec a caka kojenie 😠 Proste ho musim naucit, ze cez den bude normalne jedlo a kojenie eee. No uvidime. Tajne si od toho slubujem aj pokles nocneho kojenia. Jasne, ze v noci sa koji ked cez den neje a dohana to potom.
Inak dnes rano o 5-tej bol bozsky. Spal medzi nami, o 4-tej som ho tam enchala, sa zobudil, posadil, zadival sa na mna a dal mi pusu 😵 to bol teda budicek 😵 😵 rozkosny je straaaasne 😵

nicolmt
3. máj 2009

efco to akoze 5x 😕 stop stav presne v roku ci ako 😕

misanik
3. máj 2009

basika, ja si to nejak neviem predstavit, to livku davas na normalne wc???? No norko robi vsetky potreby do pelusky. Na nocnik som ho skusila dat, ale amlo to byt len v ramci spestrenia a nepacilo sa mu tam. Aj tak este nedokazu svoje potreby ovladat, na toto ma este kopec casu.

jankapo
3. máj 2009

efcso, to akoze fakt strihas meter? 😀 pride 8.5. a uz nedvihnes pyzamko? 🙂

no umyvacka je muzova takmermilenka, u nas tak bolo ze kto vari, neumyva riada a naopak... 😉 kedze ja furt varim, muz neda dopustit na umyvacku...nasa umyje vsetko pokial to tam 2 dni neschne, prip. nekysne... 😅 maaalokedy vyberiem daco spinave, takze spokojnost na nasej strane...a jasne ze mame 2 sady vsetkeho riadu, inak by nemala zmysel velky....

basika,uz velky zachod? mama mia...sak tu sa este ani nocnikovat poriadne nezacalo 😀 no nic...moje decko som nasla uz 2x umyvat zachod...zlato moje...kefa v ruke, ruka v zachode, ksicht ospliechany (nastastie len vodou...) 😵 a tvari sa strasne dolezito...rozmyslam ci aj ja sa tak dolezito tvarim... 😀

basika
3. máj 2009

ef - nooo to je mamičkovská deformácia písať v mn. čísle...Lívia kaká do záchoda ja tlačím..s nočníkom som nepochodila u Lívii..ale makká redukcia na záchode zabrala...

vy tu o kojení...ja už ani neviem čo to je....

inak ako to riešite, keď idete na dlhšie von? jedia vám vonku deti? u nás 0 bodov...kdeže sa sústrediť na jedenie... banán nehrozí, lebo potom nás zapeká, jogurt je všade...trocha chrumky..ale nič moc...

eviku78
3. máj 2009

ahoj mamule.
misi, to musel byt krasny budicek. 😵 emmka sa zvykne postavit v postielke a ked sa na nu pozrieme, tak spusti smiech, ze sme hned prebrati.

basika, to s tym wc si ja teda neviem predstavit. 😲 ja ju necham, nech si pekne na serbliku posedi.

dnes sme dali aj my taky light shopping a to emmka chodila po predajni a brala vsetky tenisky do radu. samozrejme ich medzi tym aj kostovala. 😀

misi, to je sila, ze este tolko vela kojis. ja uz len vecer a v noci a po skuskach ju tiez chcem odstavit. pre mna to uz v noci nie je taka radost, pretoze ma to aj dost zvykne boliet. uvidime ako sa s tym popasujeme.

efcso, takze zuuuuuuurka, hmmmm. uz sa aj ja tesim ako si niekam vyrazim a vyhodim si z kopytka. 😝

verulka
3. máj 2009

janiii, matulko pozna spravne caro WCka 😀 presne ten yraz milujem...len ron nastatsie kefu nepouziva, len ruky (on je strasny zuzlavec, takez tu kefu by najrpv chcel dat do pusy 😝 )
ja tie 2sady ani velmi nemam kam dat 😅 no nic, umyvacka proste nie..vsak ako inak by som mohla nakazat detom ,aby si po sebe umyli taniere 😀 v tomto smere je to ako krajac na chleba- potom sa nenaucia riadne chlieb odkrojit nozikom...co by robili na nejakom cundri? 😀
hold a susicka...ja periem denne, a ked mi nieco neposchne, tak hotova galiba..ma potom vsade len susiaky rozlozene..teraz doost pomaha balkon, ale len co sa spamatame po lete a septembri, tak duuufam, ze najnekosr jezisko nvu pracku a susicku nad nou donesie 😀

misanik
3. máj 2009

evi, ano dost, ale jasne, ze si za to mozem ja, ja som ho naucila, ze zaspava len na prsniku... proste mam co som si navarila 😀 Uvidim ako z toho vykluckujem, v zasade by mi nevadilo este kojit dalej, ale uz by moje telo aj normalny spanok potrebovalo...

misanik
3. máj 2009

verulka, svata pravda, sestra ma pekaren na chleba a chlieb nam musel stale odkrojit jej muz kedze nasi mali krajac, my to nevieme 😀 Inak ja preto kupujem len krajany 😀
Ale na umyvacku tiez nedam dopustit, len si bijem hlavu o stenu kde som rozum podela, ze sme len uzku dali nainstalovat 😀

eviku78
3. máj 2009

no umyvacku by som nevymenila za nic na svete. len ma obca s...ie, ze mam z toho take cmuhave pribory. 😠

a misi, my sme nastastie namontovali siroku. nedala som sa odbit. 😉

misanik
3. máj 2009

evi, to ja som tvrdila, ze potrebujeme uzku, neviem akou logikou som k tomu zaveru vtedy dosla 😀

jankapo
3. máj 2009

verul, mame chatu bez tecucej vody...tak kyblik, vodu ohriat, naliat, poumyvat...naucia sa, nebojim sa... 😉
a este som ti chcela, sa neopovaz zmenit tu svoju kuchynu...!

matu je v obchodoch jak fetisista...ked sme sli pomedzi handry,vsetko chytal a "vonal" 😅 no dost bolo jeho uchylok na dnesny vecer 😀

basi, ja nase jedenie nepopisujem, lebo chytis depku... 😉

misanik
3. máj 2009

basika, norko vonku zje vyzivku, taku malu frutapurku s burizonmi, ale nie vzdy, musi mat naladu 😉
On celkovo je v jedle taky, ma dni, ked ma taky apetit, ze cakam, ze zje aj mna a potom take ako dnes, ked neje prakticky nic 😉 ale zato sa dnes pri tom nejedeni ohromne bavil, asi preto nejedol, stale bola v stolicke takaaa sranda, ze sa nedalo 🙂

nicolmt
3. máj 2009

sara nocnik nula bodov...hned zacala revat...tiez mam ideu rovno velke wcko 😕 babka uz zakupila redukciu nan...teraz uz musime len pockat kym ju dostaneme 😝 😀

ja som tazko prezivala odstavenie..no ale teraz uz len pochvalujem ze sara aku super ideu mala 😅 no a sara pije rano a vecer UM (DMkacke Babylove) 2x po 230ml 🙂 po prvotnych bojoch sa ca po tyzdni 😕 alebo to boli dva 😕 chytila na mlieko...kasu riedenu pila od zaciatku...potom postupne uberanie kase a pridavanie cisteho UM 😎

my ziadne shoppingovanie..zas cely den na chate..sara stravila hodinu v pieskovisku a dalsiu vyliezanim a zliezanim schodikov 😝
a mimochodom kdo mate schody na poschodie uz mate zabrany kupene..a ake?? 😕 dnes sa sara na chate vybrala na schodiky a normalne na treti schod sa vystverala bez pomoci rychlostou blesku (mame to klasicke drevene schodisko) 🤐

nicolmt
3. máj 2009

no a jedenie vonku...pohoda, vsak co ine jej zostava, vsak doma ma len mlieko (rano, vecer) a ranajky..zvysok sme skoro vzdy vonku..uz aj rozmyslam na co nam je ta jedalenska stolicka 😝
najefektivnejsie je ju krmit v kociku, obratenu k niecomu zaujimavemu...alebo ju posadim do takej malej stolicky pre deti (kupila som v jisk-u umelohmotnu za 79sk) ja si sadnem oproti a je 😎

kats
3. máj 2009

basi 😀 livka kaka do zachoda a ty tlacis ? to ty tlacis a ona kaka 😀 😀 ?

Norko je uzasny, myslim ze ti chce pusinkou vynahradit to caste nocne kojenie 😉

umyvacku nemame, mne by nevadila ale mame 4ks hlbokych, 4ks plytkych a 4ks malych tanierov
😀

s krajanim chleba som mala tiez problem, vzdy sme mali krajac 😅 uz som sa naucila 😀 v skole vzdy obdivovali ako natenko a krasne moja mama kraja chleba na desiatu 😀

ef, to v roku chces prestat kojit?

kats
3. máj 2009

jaaaj a zachod 😀 najlepsie mieto, je pri nom hajzelkefa a zvon na odtoky 😀 hned sa pohra s doskou, potom vezme zvon a utekaaaa a rehoce sa

najlepsie krmenie je v kociku, to krasne sedi kym nespapa 😀 doma sa prechadza okolo stola, po kuchyni a chodbe, obehne par koleciek, sup jednu lyzicku a zas beha 😀

misanik
3. máj 2009

kats, no hajzelkefa 😀 , tu tuzi norko ochutnat uz davno 😀 😀 😀 zatial som tomu nastastie vzdy zabranila, raz si vsak uz umyval zuby malym portvisom 😝