Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kety80
23. dec 2009

ahojte 🙂
tak stromcek hotovy a darceky pobalene tak mozu prist vianoce 🙂
andul - gratulujem k synovcovi 🙂

VSETKYM KRASNE A VESELE VIANOCNE SVIATKY NECH STE ZDRAVI STASTNY A MATE SA VSETCI A RADI 🙂
strasne sa tesim na zajtra ako uvidim deti a ich radost mozno zajtra napisem ked sa rano zobudia a uvidia stromcek 🙂

anjelok
24. dec 2009

krasne prezite vianocnych sviatkov, hlavne vela zdravia, rodinnej pohody a lasky prajeme aj s natalkou 😵

hodmon
24. dec 2009

darceky rozbalene, barborka spi, dom ako po vybuchu, vsade same hracky, baliaci papier a neeeeeskutocnyyyy neporiadok...ale ta radost bola neopisatelna....takze unavena a spokojna mozem ist spat 😀

krasne vianoce prajem 🙂

kety80
25. dec 2009

ahojte 🙂

deti sa tesili zo stromceka strasne hlavne kubko stale nam ukazoval ako blika stromcek obcas zvesil vianocne ozdoby ale stromcek drzi a ani ho nestahuje len mu dava stale pusu a robi moj 😀
no a darceky super tiez to bolo u nas ako po vybuchu ale radost neuveritelna a skolacka ako dostala skolsku tasku tak sa zacala aj tesit do skoly tak sme sa tesili a kubko ju nosil na chrbte bola vacsia ako on 😀
len skoda ze to trvalo tak kratko zajtra ideme k babke pre jeziska tak este raz vsetkym krasne sviatky 🙂

efcso
27. dec 2009

ahojte koculdy a deturence 😵

hlasim sa uz ako sedlacka = cilize byvame 😵 😵 😵 😵 😵 . nemozem si vynachvalit. az na tu zimu. olivia je spokojna na 100%, spava vo vlastnej izbicke a v noci ju ja nepocujem, ked nahodou vstane, tym padom za nou ide romco 😀 . no a priestoru mame konecne tooooooolko, ze nevieme co s nim. pred domom nam pravidelne cvalaju kone, pobehuju spliepky... no proste uzivame si iny zivot... jasne, su aj nevyhody, ale zatial ich az tak negativne nevnimam... no a nemame internet, ale ako tak citam, o noc som neprisla, kedze sem nik neprispieva...

vs3 GRATULKA!!!!!!!!!!!!!

olili je zdrava, velke, zla a stale hatlajuca, nic neprezradi. no uzasna partizanka by z nej bola.

dufam, ze vianoce ste si uzili naplno, ze jezisko bol bohaty tak akurat, ze ste vsetci zdravi a tak sa aj drzte!

verulka
27. dec 2009

cafte
tak aj my sa hlasime..mali sme to vselijake, ale uz sme v pohode...aj stromcek nam zacal trochu horiet 😝
vs, drzim palce 😵
a ked budeme konecne vsetci zdravi, tak pojdeme omrknut tuto hen olili a ef ako sa byva v novom 😀 sa tesim 😵
cikanie ide krasne, doma je bez pleinky, len este nehody sem tam su, halvne, ked sa hrame a obaja akosi pozabudneme, ze plienka uz nie je..dokonca vie cikat na povel. Teraz mal hroucky, boli sme na pohotovosti, ze ci nie mocaky, a som mu ukazala skumavku a vysvetlila, ze potrebujem ciki a zlatik sa kraaasne vycikal 😵
jo foto slipiek dodam, len ronko tesne pred stedrou vecerou pokazil fotak 😒

andula30
27. dec 2009

Ahojte tak pozeram vsetci sviatkujete 😉 Ahoj Ef super, ze uz byvate 😉 Verul horiaci stromcek 😝 My mame len taky malicky ale hned prvy den ho stiahol 😀 S tym curanim je Ronko frajer 😉 Chorob by uz mohlo byt dost 😝
Hodila som aj zimno vianocne fotky tak komu sa bude chciet https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... 😉 Krasny zbytok sviatkov 😉

basika
28. dec 2009

aaaaaaahojte,

andula - foto krásne a toooľko snehu..

efcso - vitaj, škoda, že nemáte net, by si sa tu mohla častejšie zastaviť... a gratulujem ku sťahovaniu.

verul - Ronko je ozaj šikovný, že už takto krásne s cikaním funguje. A boli by u vás vianoce, keby nehorel ten stromček? Asi nie.. 🙂 no určite veselo je u vás.

čo sa nočníkovanie resp. cikania na WC u nás týka, tak netlačím na pílu, na WCko-redukciu ju posadzujem, chce sedieť, ale druhá vec je, či tam niečo urobí, kde-tu sa jej podarí, ale často sa nevyciká a potom dám plienku zájde do svojho obľúbeného rohu a všetko je v plienke...ale však naučí sa.

jo a už podozrivo poslednou dobou ťažko zapínam zips na nohaviciach, reku stanem si na váhu čo to dá, až mi oči vybehli som pribrala cca 5-6kg 😵 , akože nevadí mi to, v pohode...len keby som tak rovnomernejšie pribrala..akože od pása hore, nie od pása dolu..takže budem musieť navštíviť krajčírku...

no a naše vianoce boli pekné, Lívia sa tešila z darčekov, z kuchynky, kočíkov...knižiek...bolis me aj "ježika" pozrieť v Betleheme..tak kukala ako puk..takže fajn..

anjelok
28. dec 2009

ahojteee,
vcera posledne navstevy, posledne darceky rozbalene, takze vianoce za nami 🙂 boli fajn, aj ked nie vsetko vyslo podla predstav,ale taky je zivot 😉
vidim, ze ste si tiez uzivali, andula naaadherny sneh 😵 rozmyslam, ze vybehneme niekam kde je sneh na par dni, nech si aj my uzijeme 😅
natalka je odstavena, zvladli sme to obe, aj ked...mne je veeelmi smuto 😔 pravdupovediac, necakala som, ze ma to tak zoberie 😒 mliecko zatial nepije, len asi raz sa postastilo, ze vypila asi 120 ml, ale to bolo pri niecom zaujimavom v telke a so slamkou z poharika. sama ked vezme flasku, ochutna a vrati spat. takze musi vystacit s nejakym tym jogurtom a mliecnou kasou a budeme skusat dalej. niekedy, co sa mliecneho tyka je len na jednom jogurte za den.
darceky sa jej pacili velmi, dobre sme trafili tento rok, tak sa tesim 😵
jaj a vcera sa nam pokazila telka 😝

basika
28. dec 2009

leni - a čo sa také udialo, že nie podľa predstáv, hádam nič vážne. Odstavenie ozaj nejak rýchlo ste to zvládli..si písala, že po novom roku až odstavuješ...a to už teraz. Možno si ešte na mliečko zvykne. My inak tiež pijeme nejak málo poslednou dobou.

Lívia inak ostala teraz ockov miláčik...resp. ocko je Livkin miláčik ako sme teraz všetci doma celý deň, ocko musí všade, ja musím ísť preč...

kety80
28. dec 2009

ahojte 🙂
tak mi sme tiez vianoce zvladli vsetko dopadlo super vcera tu bola krsna tak este posledne darceky 🙂 ten hovoriaci psik je velky uspech a ta knizka co poradila anjelok tiez 🙂
stromcek nam drzi len ozdoby z neho kubko stale zvasuje 😀
anjelok - super ze sa vam to s tym odtavenim tak rychlo podarilo ste sikulky 🙂
verul - ronko je sikula a urcite hod tie fotky v tych slipoch a nech ste rychlo zdravy
andul - krasne fotky zavidim ten sneh

kety80
28. dec 2009

efco - tak super ze sa vam dobre byva len chce ste v novom stastny 🙂

anjelok
28. dec 2009

basika niee, nic vazne, len sme mali navstevu takmer cely tyzden pred vianocami, takze to bolo mierne hekticke 😀 ..ale zas..boli sme s muzikom prvy krat spolu v kine, odkedy mame malu 😉 sice na 14:00 ale nevadiiii 😀
a odstavovat som chcela cez vianoce, lebo mal muzik dovolenku..sice este si vzdy vypyta didi ked sa zobudi, ale poviem, ze neni a akceptuje. fnuk..co uz.. raz to muselo prist.
kety, tak som rada, ze sa truhlicka paci. natalke tiez 🙂
pridam este nejake foto, ak bude trocha casu, bud vecer alebo zajtra. pa zatial.

kats
28. dec 2009

ahojte kocky 😉

verul vy teda musite mat vianoce 😉 🙂

andul super fotky a aky sikovny majster s vrtackou 🙂 si ma navnadila nech pridam foto 😅

eeeeficaa konecne si tu, aj ked na kratko 🙂 mali ste domcek pod stromcek 🙂 😀 super ze uz byvate 😉

my vianoce pohoda, papkanie, vyletiky, navstevy - proste malo casu na vsetko 😀 stromcek matus nestahuje, kazde rano ho musi zasvietit a tesi sa 🙂 vzdy sme mali maly strom preplacany ozdobami, teraz sme kupili velky a zistili sme ze mame malo ozdob 😅 vynahradili sme to salonkami a kolekciou - no uz sme to skoro cele vyzrali - takze stromcek je uz chudatko biedny 😀 ale pekne svieti 😀 😀

Matusko sa strasne tesil ked utekal za zvukom zvonceka a pod stromcekom balicky 😀 pri kazdom si zakrical pohral sa, potom dalsie odbalil a zase sa hral... mal velku radost 😉
len ... dostal od oboch babkovcov velke auta - slapacie a elektricke- ktore nanho este pockaju tak 2-3 roky 😅 takze mame plnu garaz jeho vozoveho parku 🙂 a moj muz to v nedelu nezvladol - ako sa matus snazi robehnut tie fara a v carfure mu kupil klasika odrazadlo 😀 takze vnutri aj vonku fici na motorke 🙂 aj taky xylofon a lego boduju 😀 teda lego miluje 😀 jasne ze ak knizky boli, ale tie ho az tak neberu 😅 😀

janca704
28. dec 2009

Ahojte, tak sa po milione rokov ozyvame aj my, ak este vobec viete, kto 😅 😅 😅 😅 😅 😅 Mali sme toho STRASNE vela, radosti, starosti, no maaalicko casu. Drobec ho vyzaduje na 100%, ale ja si to uzivam, lebo je svetovy 😵 😵 😵

Pozrela som fotky - deti naadherne, velkeee a sikovneeee 😵 😵 😵

Nase Vianoce super, maly sa tesil, kazde rano reklamuje, ze nesvieti stromcek, tak ranny ritual je (namiesto sprevadzania mamy na wecko 😀 ) zapnutie stromceka, tak svietime cely den 😅

Maly beha jak splaseny, snazi sa skakat a strasne sa na tom bavi 😀 , nove slovicka pribudaju neuveritelnou rychlostou 🙂 Nocnik neriesime, zatial ho veselo ignoruje 😝 Spolieham sa na jar 😅 . No a tiez by som tusim uz rada odstavila, ale nemam na to "gule" 😅 😅 😅 zatial 😅

Prajem este krasny zvysok sviatkov 😵

andula30
28. dec 2009

Ahojte Leni s tym odstavenim super 😉 a zvyknes si neboj 😉 Janca nezabudli sme 😉 Kats budete coskoro potrebovat vacsiu garaz 😀 dnes som nasla na nete toto kto chce sa troska pousmiat nech pocita je to mile 😉 http://www.cez-okno.net/clanok/detske-nazory-na... 😉

kety80
28. dec 2009

jani - jasne ze sme nezabudli a ozvi sa castejsie ak to bude mozne 🙂
kats - u nas je tiez skladiste mame RD a nemame uz pomali kde co dat uz som muzovi hovorila ze nech postavi vedla este jeden a vsetky veci a hlavne hracky 😀 😀 😀
dnes bola u nas sesternica kubko zas nasilnik stale ju chcel pusinkovat a mojkat sesternicka uz pred nim zdrhala a schovala sa u rodicov no mame maleho cassanovu 😀

lucka0122
28. dec 2009

ahojte ako sviatkujete ja sem dakomalo chodim nemam ani cas....my sa este kojime ale uz chcem odstavit ale neviem ako.my sa tak uspavame..poradte daku radu potrebujem uz mi to ide na nervy inak nezaspi len na mojom prsniku

loss
29. dec 2009

lucka

ja nekojim ale mala nezaspi ak pri nej nelezim tiez neviem ako ju mam odnaucit dost je na mna nalipnuta a ked sa narodi Mia vobec neviem ako to bude 😔

anamor
29. dec 2009

ahojte,
tak aj my sme dosviatkovali, bolo fajn, take ine uz s vnimajucim drobcom, tak sme si to uzili 😵
co sa tyka darcekov bolo ich vela... az moc, tiez musime pristavit 😀 ale o rok budu prisnejsie pravidla, asi jeziskovi ani nenapiseme 🙂
efco super k stahovke a vitaj medzi sedlakmi 😉 😀 gratulky a tisko zavidime 😉
verul ten horiaci stromcek ma pobavil, aj ked isto to nebola sranda, ale ked horel iba trosku 🙂
leni - anjelok super k dokojeniu, neboj cas to vylieci, viem o com hovoris, totalna rozpoltenost, u mna sa tuzba po druhom mimce tymto zvysila... a dost.
basika, to postavenie na vahu by ma teda nepotesilo 😖 ale ked s tym nie je problem, tak to neries, akurat tu krajcirku treba...
jani pamatame, co by nie 😉 super ze si sa ozvala aj sem a kym nepresvedcis seba, neodstavis...

lucka mozme pokecat aj cez ip, aj ked ja som zaspavanie ne prse davno zrusila pred dokojenim... proste nedat a vydrzat, vymysliet si ze je tam na prsiach bobo, ze nemozes, obviazat niecim vyhrnut, nech sa k tomu nedobije a byt trpezliva... chce to cas, tvoje presvedcenie ze to chces a mala zabudne ani nevies ako... inak my zaspavame tiez vedla seba, ako loss, ale to neriesim, kedze my nerobi problem.

lucka0122
29. dec 2009

on nezaspi ani za svet ked mu nedam prsnik...
ale vkuse sa budi..vsade ma vyzlieka....uz chcem stym skoncit

anjelok
29. dec 2009

ahojte,
jani ja som si vsimla, ze zacala to kojenie viac vnimat, zacala si sama pytat, co predtym nebolo. tak som to radsej ukoncila, ako to potom riesit nejak drasticky. mne velmi pomohlo, ze v noci uz bola odstavena davnejsie. takze cez den to uz potom bolo jednoduchsie.
lucka, mne pomohlo pri odstavovani v noci, ze som spala inde a potom ked som chcela odstavit uplne, tak som vyuzila, ked mal muz dovolenku a vzdy v tych casoch, ked sa kojila k nej chodil muz. tak sa to podarilo bez vacsich problemov. natalka mi ale na prsniku nezaspavala uz veeelmi dlho, takze s tymto neporadim. ona akosi tak sama prestala. ale uspavam ju tak, ze pri nej lezim a drzime sa za rucky, hladkame a pod.
pridala som nejake foto, ako som slubila 😉

basika
29. dec 2009

ahojte,

vianoce by mohli byť aj častejšie...častejšie sa tu objavia aj staré známe

romi - mne kilečká navyše nevadia, len by sa mohli uložiť tam kde ich treba...od pása hore..

leni - pekné foto, Natálka je kočka v šatočkách...

kety80
29. dec 2009

ahojte 🙂
u nas sa pred chvilou zacalo snezit tak by to mohlo do zajtra vydrzat aby sme si este uzili snezik 🙂 dnes sme boli u kamosky mala tam takeho hojdaciaho konika co aj erdzi kubko z neho hotovy cely cas na nom sedel ani nechcel ist domov bez neho taky bol podareny 😵 kiku odkedy dostala skolsku tasku tak ju strasne zacalo bavit pisat a pocitat normalne sa uz naucila aj pisanim pisat a spocitavat a odpocitavat taka je podarena len nech jej to vydrzi aj do septembra ked nastupi do skoly 😉
anjelok - velmi krasne fotky natalka naozaj krasna a nahodou jej to jedenie ide to by si mala byt u nas vsade okolo nalepene len v ustach nic 😅

kety80
29. dec 2009

a tu su aj nase fotky
Adresa albumu je: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

basika
30. dec 2009

ahojte,

kety - foto pekné...snehové..krásne deti, a majú obaja aké veľké očká..po kom?

u nás sneh tiež dnes, je taký mokrý...Lívia je už vonku odhrabujú s ockom..

idem sa aj posťažovať, že na mňa doľahína niečo.. Lívia fačkuje s jedením dosť zasa... ☹ ☹
ide mi všetko na nervy...kukala som do kalendára...či to nemá niečo s MS spoločné...a ani nie..

basika
30. dec 2009

juj a som sa vás chcela spýtať...či aj vaše deti majú také "výkyvy správania" ako Lívia...keď k nám niekto ide na návštevu a už teda vchádzajú do vchodových dverí, tak Lívia začne vykrikovať, že "peč, peč, no no" akože majú ísť preč a začne hroziť..pýta sa na ruky..v zápetí mi capne po tvári..mne alebo mužovi...toto trvá tak cca ten uvítací rituál..potom to ustane..akože nechápačky...také nejaké predvádzanie mi to pripadaá...ale zrovno my si to odnesieme..lebo nás pred návštevou vyfacká... 😖 😖 😖 je to dosť nepríjemné..samozrejme v momente jej chytíme ruky...a snažím sa venovať tomu čo najmenšiu pozornosť..pred dňou...hádam to pominie

kety80
30. dec 2009

ahojte 🙂
basika - oci maju velke po tatovi 🙂 a dakujem
to s tou navstevou ti neporadim lebo mi to mame opacne ked k nam niekto pride tak sa tesi a predvadza vsetko ukazuje sice sa trochu na zaciatku hambi ked niekoho dlhsie nevidel ale zachvilu je po hambeni a uz sa jasi 😉
u nas sneh nevydrzal rano po nom ani stopy ☹
a kubko vcera zase zacal soplikovat no na porazku dufam ze nebude s toho dalsia viroza a antibiotika ☹

basika
30. dec 2009

kety - nech to Kubkovi rýchlo prejde...a nič vážne sa z toho nevykľuje

anjelok
30. dec 2009

ahojte,
kety krasne fotocky, tie snehove su 😵 ..ked pozriem na fotku kubka, ked mal rok a teraz, tak poriadne narastol..rastu tie nase deticky 🙂 aj kika je uz aka velkacka 😉
basika, ja mam depku uz asi mesiac..ale taku riadnu. cez vianoce sa to trocha zlepsilo, teraz je tak polooblacno, ale zas..meska mi mrcha, aj ked len druhy den, ale mam nervy 😖
a natalka ma sceny rozneho typu kazdy den... kludne sa hodi na ulici o zem s revom, ked nie je po jej. napr. dnes preto, ze som jej nedala cumlik. ked pride navsteva, tak ma vybranych ludi, ked sa tesi a ked sa zase boji alebo place. samozrejme po chvili je to uz pohoda a vsetkych taha do detskej. a facka nas vzdy, ked nie je po jej a vezmeme ju na ruky. ale uz to utlmilo, bolo aj horsie, ked fackala furt za nieco. po novom bojujeme uz aj pri prezliekani, prebalovani..no mam pocit, ze cely den nerobim nic ine, len sa s nou kvoli niecom natahujem 😠