Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kats
2. feb 2010

v snahe unavit dieta som ustvala seba 😝 😀 no mam sa este co ucit 😉

bas klud, proste povies ze ty budes pri nej na stolicke a jednoducho budes 😉 nervy nicomu nepomozu 😝 ..

ef - tu vodu vam nezavidim 😖 aj nam tu od rana snezilo, este tak krasne aj so slnieckom 😀 my nemame bojove sykorky ale zato leniveho drozda - len sa uvelebi v krmitku a cpe sa 😀 a straky nam chodia na slaninku 🙂

spravy som nevidela - do 23tej som drhla podlahy a skrinky po malovani a hlavne spinu po byvalych najomnikoch 😝 este ma kus caka dnes vecer 😝 vyhorel im komplet dom?? so vsetkym 😒

katuska - takze uz vychovavate matematickeho genia 😉

misanik
2. feb 2010

Ahojte,
co je s evkou a emmuskou? nemate spravy? Dufam, ze uz su domka...
kats, to je obdivuhodne, v tvojom stave 😀 😉
aj norko vie pocitat od 4-5 😀 😀
efcso, teda to je strasne, ani enviem co povedat, ani predstavit si...

eviku78
2. feb 2010

ahojte kocky. len som sa prisla ohlasit, ze sme este stale v nemocke. nemam moc sil to cele opisat a ani na nic reagovat. snad by nas ale zajtra uz mohli pustit, tak potom napisem. ked uz budeme v klude doma sediet.
drzte sa vsetky.

efcso
2. feb 2010

evi - myslim na vas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jankapo
2. feb 2010

evikula, vydrzte!!!

katuskapd
2. feb 2010

eviku no sila kazdy den nieco, nech uz vas pustia, a vy sa drzte.

kats jasne ze genia 😀 😀 😀

efsco no teda ty mas napady 😔 prca by to rozhodne nebola 😖
ale inak pohoda 😀 😀 😀 neboj clenke si mozeme dovolit 😎 😀

misanik
2. feb 2010

evi, drzte sa a hlavne nech ste zajtra doma!!!!!!

janca704
2. feb 2010

Citam vas, no nestiham reagovat
ALE:

BAS, na zajtra silno drzime palce a skus sa fakt upokojit (hoci ja by som sa spravala rovnako 😅 ), Livka to vyciti 😉

EVI, uff, tie fotky - teda Emmka kocka aj s koralikmi 😵 😵 😵 , ale musi to byt brutal ☹ Nech ste zajtra fakt doma vo svojich postielkach 😉

MISKA, ako skuska? (ak si pisala, asi som prehliadla 😅 )

ZUZKAZRZ. krasne fotky 😵 😵 😵 😵

kety80
2. feb 2010

ahojte 🙂
dnes som bola na kontrole u gynek. co som mala ten zapal stale som mala zle vysledky tak uz to vyzera ze je to v pohode a uz ten zapal uplne presiel vsak bolo na case ale aj tak mi to hapruje stale tak som zvedava 😝
kubka som dnes ucila ze nech povie ako sa vola tak povedal bubo alebo ubo 😀 uno zlaty bol
evi - drzte sa strasne na vas myslim nech ste uz zajtra doma
basika - ja by som bola stale pri nej aj keby som mala spat na stolicke ja by som neodisla

kety80
2. feb 2010

a stvrtok idem k mojej babine a zostaneme tam na dlhsie musime jej trochu pomoct lebo spadla na lade zlomila si klucnu kost a jedno rebro tak je chuda uplne na dne a este ma 75 tak sa to bude velmi zle hojit ma strasne bolesti spi len po sediacky ked som ju dnes videla no hroza ledva som ju okupala s mamou tak ju to bolelo ☹

basika
3. feb 2010

Ahojte,

tak my sme už obišli BB, a sme už v nemocnici prijaté..rozprávala som aj s Dr. čo ju bude operovať, veeeľmi mi lá lekárka, všetko mi v kľude vysvetlila, som už trošku kľudnejšia a sľúbila mi že sa skúsi prihovoriť aby sme dostali izbu kde sú spolu mamičky aj s detičkami.

kety - to ma mrzí s babinkou...ešteže je vás viac, čo jejmôžete pomôcť.

kety80
3. feb 2010

basika - tak super ze budete moct byt s malou spolu drzte sa myslime na vas 🙂

eviku78
3. feb 2010

ahojte. len hlasim, ze uz sme konecne doma. vecer sa este ozvem. momentalne to este stale predychavam. bas, drzim palce. jednu noc to nejako vydrzite. 😉

nicolmt
3. feb 2010

evi super ze ste uz konecne doma 😅 😅 😅 😅

verulka
3. feb 2010

eviku, teraz sa supito spamatate a uz to ostanu iba zle spomienky 😉 drzte sa krasky 😵
basika, drzte sa, bude to ok 😉
my sme dnes boli v skolke 😉 kupodivu paradne sa mu tam pacilo..normlane ma sokol..zlato moje
no nasldene sme boli v herni ,sami a tam sa hral vkuchynke..uzasny bol
u nas sa tiz veselo pocita 😉 v obchode vsetko stoji 8-9 😀

kety80
3. feb 2010

evi - som stastna ze ste uz doma tak sa drzte a nech vas uz choroby obchadzaju 😉 a co vam povedali ze co ste mali za virus

ka77ka
3. feb 2010

ahojte zienocky...prisla som vam len povedat, ze dnes sa mi zrutil cely svet ☹ ☹ ☹ ...o 16-tej hodine zomrel moj najdrahsi, najkrajsi a najlepsi ocinko na svete..drzkajte sa.Katka.

efcso
3. feb 2010

ahpojte,

evi - super! dajte sa dokopy a cakame vas 😵

basi - ja som ti hovorila! vsetko sa vyriesi.

my sme mali dnes navstevu - rodinku andulovcov 😵 😵 😵 . simimu sa velmi pacila kuchynka a nasa chessy sa dala skoro adoptovat 😀 .

verul, aj ja som bola s olili v skolke a aj jej sa pacilo, vsetko vyskusala, umele ovocko ochutnala... len ta skolka je v stave ako pred 30rokmi, takze teraz neviem, ci mam malu dat do mesta, ci jej bude najlepsie tu...

u nas je odpoved na KOLKO (hocicoho) vzdy 6 uz asi tak pol roka 😀

minule ste pisali, kolko mlieka - no olivia mlieko veskere zadne uz asi 2 mesiace uplne odmieta. aj kravske som skusala, nechcela, skusila som bananovy koktejl - z toho ju naplo, ani kakao jej nejde. tak davam rano acidko, na desiatu jogurt alebo teraz robievam domaceho milacika (nicol - to z tych receptov co si mi poslala raz - vrely dik!!!! 🙂 )

nicol, a ty uz preco neprispievas????? 😠

efcso
3. feb 2010

kati - uprimnu sustrast ☹ . drzim palce, aby si to zvladla co najlepsie! budem na teba mysliet ☹ ☹ ☹

kats
3. feb 2010

katka uprimnu sustrast 😢 drz sa ☹

kety80
3. feb 2010

katka - uprimnu sustrast ☹ drzte sa cela rodinka ☹

nicolmt
4. feb 2010

katka ☹ drz sa, mysliiime na teba, moc moc ☹

nicolmt
4. feb 2010

nooo ja nahodou prispievam...ale priznavam vacsinou inde 😝 😎
tiez som neverna na FB ..a jankine komentare mi tam casto rozziaria den 😀 😀
no nie je to taka sranda hrat sa doobeda na dokonalu zamestankynu a poobede na dokonalu matku..a vecer este dokonala manzelka nasleduje 😝 aáále co sme si navarili to mame 😎

no a dobre ze si mi ty efcso tie recepty pripomenula, musim si ich pohladat 😅 bo to moje dieta neje prakticky nic..asi bude po mne 😖 aj drza a papulnata a tvrdohlava je po mne 😝 clovek jej nemoze ani nadat ked sa vidi ako v zrkadle 🤐 😀

a náááhoodu som sa ti efcso hlasila ze sa blizi veltrh v nitre a ze ideme 😉 niekde medzi 9-14.3 asi nie cez vikend, to uz je vela ludi, stvrtocek alebo piatocek este uvidíme 😉

coze som to chcela 😕 ste ma inspirovali, ze sara este skoro vobec neje sama 😲 musime trenovat sa mi vidi bo zaostavame 😀 ako aby som ju neobvinovala, vzdy musi! mat aj svoju lyzicku, aj my vzdi rozdeli ktora je "bubina" a ktora "maminkina", naberie si 3x a potom uz nema cas a musim ju krmit ja. dtto chleba, banan..jabko aj vydrzi zjest a zahadne brumika vzdy 😎
s nocnikovanim zas kriza, proste nocnik je hracka na ktoru sa aj vypyta aj posadi, aj povie cikaaaam a cssss a neurobi tam nic, hlavne ze tam stravi 15minut 😎 a zo zasady ako nahle ju komplet obleciem von alebo ulozim do postielky "potrebuje" nutne ist cikat 😎 jedine co jej ide 100% (ocko ju naucil 😎 ) pred kupanim cikat do vane 😎 takze tak.. proste cakame na leto, u nej zafunguju podla mna rovno len gatky, ziadne predpripravy ..verriiime 😀
jedine co jej ide, je vyzliekanie, dokonca aj veci si uz vie poskladat. s obliekanim sa aj snazi no ale to nehrozi, podla mna na to este nemaju dokonalu koordinaciu pohybov, ked jej veci pridrzim tak sa oblecie aj sama ale ze bez pomoci to tak za rok 😝

sara obcas chodi aj do skolky na navstevu, strasne sa jej tam paci...co ale nie je prekvapive bo ona je taky spolocensky clovek a konecne tam ma viac ludi ktorych moze organizovat 😝 😀 takze ona a skolka sa nebojim, skor mam obavy ci ju vezmu lebo nasa sidliskova skolka je tak mega ziadana ze je tam problem aj deti ktore uz fakt musia ist do skolky dostat 😎 no proste, este ich bude asi par rokov "prekvapovat" ze nase silne rocniky +/-79ky zacali deti rodit 😲

v ramci pripravy do skolky ju ucime ako sa vola aj priezviskom 😎 a ked sa jej chce tak jej to ide 😅

chodime do materskeho centra na Farbickovo-co je v prekladate taka vytvarka pre deti, a tam sa vytesujeme obe 😅 musim hodit dake fotky jej vytvorov 😉

snehu je aj u nas konecne..i ked mohla by byt nejaka zlata stredna cesta..lebo najprv zima a iba lad, teraz zas iba sneeeeh ale tolko ze hadam aj o polovicu menej by stacilo 😝 no nech uz je zas leto a mozeme deti na piesok a ihrisko vypustit 😀

pocitanie tiez sara "ide"..najoblubenejsie je chodit po byte s metrom, merat stenu, nabytok, postelku a hlasit 8-9 😀 alebo ked ma vytaca a posledna moznost je ze "zacnem pocitat" dam jedna (este zelena od zlosti), ona "da" a ja uz pri tri zas vyfucim a do pat napocitame spolu 😎 a este je samozrejme vsetko zelene!

no a teraz uz fakt musim ist plnit plan! 😎 😀 😎 tot zaver z porady na ktorej toto pisem 🤐 😎

nicolmt
4. feb 2010

este nech nezabudnem...leni dufam ze ste OK 😉 aby sme mohli ist buduci vikend welnesovaaaat 😅 a povolime aj trochu snehu nech este ostane, to budu baby v siedmom nebi 😅

verulka
4. feb 2010

kati, uprimnu sustrast 😔

verulka
4. feb 2010

nicol...sara a ronko budu dobri obchodnici...vsetko 8-9...ale minule mi odmeral zadok a tiez bol 8-9..len neviem coh oa ako si to vysvetlit 😀
ef, no podla mna je skolka naozaj dolezita, jej vyberu som venovala vcelku dost casu pri velkacoch..ak mas pochybnosti o vasej dedinskej ( ale zavisi, ci sa jedna len o vybavenie alebo aj o proistup), tak sup do mesta, vsak aj vy budete dochadzat, nie?
no jasne, ze olili a nicol nebudu mat v skolke problemy 😉 len u nas(vsak ef pamatas) ron nevleze do guliciek, ak su tam ine deti 😅

kats
4. feb 2010

verulka 😉 vsetko najlepsie k dnesnym meninaaaam 😀 nech ti deti aj manzel robia len radost 😀
a ron to samozrejme myslel tak ze obvod bokov mas idealnu mieru 89cm 😉

nicol sa tvaris ze aka poctivka a na porade si kazde slovo zapises do compu 😀 😉 sara je sikulka - ved vyzliect sa je zaklad 😀 u nas neexistuje dake nocnikove hlasenie ci pytanie sa 😅 ale leto s holou ritusou to isti 😀

kety80
4. feb 2010

ahojte 🙂
dnes sme boli vonku asi 20 min. kubkovi sa nechcelo stale hovoril ima ima to je u nas zima tak asi dnes budeme trcat doma 😉 u nas sa zatial nepocita ale meter je u nas tiez dobra hracka
veronikam vsetko naj k meninam nech vam deticky robia radost 🙂

kety80
4. feb 2010

kubkovi sa tiez v skolke paci vzdy ked ideme pre kristinku tak ho nemozem dostat domov zacne sa jedovat no som zvedava ked pojdeme do skolky ci to bude v pohode 😉

kats
4. feb 2010

kety u nas prave naopak, matus jaci a kope nohami ked ho beriem domov 😀 ked mu dam na vyber ci chce ist domov alebo ostane vonku, este nikdy nepovedal dom 😀