Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kety80
4. feb 2010

kats - to mas super on bol rad vonku to len teraz ked je ta strasna zima tak sa mu vobec nechce no pre mna je tiez uz ta zima nejaka dlha ale zas je to dobre ze je sneh a deti sa vyblaznia kika je pravy opak ju domov problem dostat mi ju volame ze nasa ciganka stale by niekam chodila len aby nemusela trcat doma 😀

misanik
4. feb 2010

Ahojte, veronikam vsetko najlepsie, myslim, ze verulka, andula a vs3 😵
evi, som straaaasne rada, ze ste domka 😵
katka, uprimnu sustrast, vela sil celej rodine 😔
basika, myslim na vas
janca, dakujem 😵 no mam A, bol to lahucky test 😵 tak mam 1. semester za sebou a teraz mam mesiac prazdniny 😵 Ak sanic nepokazi, tak 10.2. vyrazame smer BA na tyzden

eviku78
4. feb 2010

katka, uprimnu sustrast. budes teraz prezivat velmi tazke obdobie, ale dufam, ze s podporou celej svojej rodinky to zvladnete.

andula30
4. feb 2010

Ahojte babulky katka uprimnu sustrast drz sa....na ostatne neraeagujem lebo citat nestiham vcera sme sa zastavili u Efcso mila rodinka prijemny domcek 😉 zajtra cestujeme naspat do norska tak potom sa ozvem a slubujem ze budem pravidelne prispievat a nebudem vas zanedbavat ako tu na sk ale fakt sa nedalo a nebolo kedy. 😉

andula30
4. feb 2010

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
sroac za kvalitu bolo fotene mobilom.

anamor
4. feb 2010

ahojte,
katke uprimnu sustrast, drzte sa, cela rodinka, vsetci 😢 😔 myslime na vas....

aj na bas myslime, uz to je za vami hadam vs. OK

evka super ze ste domka aj s emkou, musel to byt deees
veronikam vsetko naj 😵

a strucne reagovat 😅 vigantol ja nedavam uz velmi dlho, v lete bolo vela slnka a potom som mala pocit ze uz netreba... tu som sa dozvedela opak. N pije mlieko rano a vecer cca 1dcl kravske.Mkacova prihoda od kats pobavila, ale bol to uder pod pas!

andula30
4. feb 2010

Jaj ale este nieco mam vsetko naj Veronikam 😉 😉 aj moja mamma je Veronika 😉

janca704
4. feb 2010

Ahojte,
KATKA, uprimnu sustrast, drz sa, hoci viem, ze to musi byt tazke, je mi to luto ☹ ☹ ☹

Kety, u nas je to podobne ako u Kats, musim ho domov nejako nalakat, inak mi reve, co chce byt este vonku - najradsej zameta sneh a chodi cudzim ludom do dvorov (teda tam, kde dociahne na klucku brany 😀 ) 😀 😀

EVI, vitajte doma, uzasny pocit asi, co? Emmka je uz v poriadku?

VERONIKY vsetko naj naj naj

Ad Vigantol, nam na rocnej prehliadke povedala, ze mozeme vysadit 😉 Fontanelu sme uz davno mali zrastenu 🙂

ANDULA, stastnu cestu spat, nejako kratko ste boli na sk nie? 😕

anjelok
4. feb 2010

ahojtee,
dnes des bes 😝 ..teda naplanovany som ho mala super, ale natalku zacala z nicoho nic pred obedom boliet nozicka, nechapem z coho, lebo ani nepadla predtym ani nic..tak neviem, ci si ju nejak pri svojich hadzackach o zem nejak natiahla alebo udrela 😖 nic som na tej nozke nevidela, aj ked som postlacala, nic ju nebolelo, ked sedela, bola v pohode, len ked sa postavila a zacala chodit. tak ukazovala na nozku a plackala a krivkala ☹ tak som bola v strese cely cas kym spinkala, ci ju bude boliet aj ked vstane. este chvilu ju bolela, ale k veceru uz zas lietala ako blazon, dupala o stosest aj hopkala po posteli 😀 tak uz som kludnejsia.ale bol to teda riadny stres 😝
katka..uprimnu sustrast 😔 viem co prezivas. boli to a este bude boliet 😖 ale najlepsim lekarom je cas. aj ked..tak uplne to nepreboli asi nikdy. vzdy tam v srdiecku bude kusok prazdneho miesta 😔
basi, uz to mate urcite uspesne za sebou, myslime na vas 🙂
veronikam vsetko naj naj..ozaj, vs sa davno neukazala. hadam su ok 😕
miska gratulujem ku skuske 😉 si sikulka, ze si to aj za takeho bojoveho stavu takto perfektne zvladla. uzi si prazdniny. chcela som ti napisat, ze ked budes v ba, tak sa ozvi, ale my budeme par dni mimo, takze neviem, ci to vyjde 😅
ninka caaf..vsetko super zatial (az na tu nohu dnes 😕 ), tak sa tesiiim. len sa nesmiem velmi, nech nieco do toho nepride 😠
romi takze vy ste uz na kravskom? moja UM nechce, ale kravske sa este bojim..aj tak si myslim, ze by mi ho oprdla, ako aj tvrdy syr, makky syr, acidko a pod. 😅 esteze aspon tie jogurty nejak do nej dostanem 😅
andula idem kuk foto a stastnu cestu!!
evi super, ze ste doma..uz bude dobreeee 😵
kety, natalka tiez zimu nejak extra nemusi, ale tu hodku celkom zvladne vonku. neznasa, ked fuka studeny vietor, to tiez nechce byt vonku. a
ak som na niekoho zabudla, sorry, ale zas..nemozem tu litanie vypisovat 😅

anjelok
4. feb 2010

jani natalka zase klopka ludom na dvere, ked ide po chodbe. len cakam, kedy jej niekto otvori 😀

anjelok
4. feb 2010

simi s oli 😵 rozkosni su 😵

anjelok
4. feb 2010

jaj, este som chcela..natalka sice zatial nepocita, ale zato pozna uz par pismeniek. vsetky samohlasky a zo spoluhlasok M, N, T, S, F 😅
kety a natalka tiez neje este sama..a to vobec. ako tvoj kubko otaca lyzicku naopak, cize jej to vsetko vypadava a do ust ide prazdna lyzicka. s mojou pomocou cca ako sarinka, da si 2-3 lyzicky a uz nema trpezlivost. ona celkovo neobsedi pri jedle, jedine, ze pozera rozpravky.
a take,ze obliekat, resp. vyzliekat sa sama. to je scifi pre nas. aj pitie z poharika. takze ja mam doma este stale babo..s plienkami, cumlom, tak ako ma byt 😀

kety80
4. feb 2010

andul - stastnu cestu domov 😉
kubko mi dnes uz zase zacal soplikovat tak som s toho uz na nervy mi sa tych soplikov asi nezbavime kym neodide zima 😒 od poobedia sa stale ukladal len cumel v ustach no nech su to len zuby lebo ma trafi ☹ ani neviem ci mam ist teraz k babke pomahat aby nahodou nieco nedostala od maleho s tym zlomenym rebrom to bude mat hrozne ☹
misi - gratulujem ku skuske si sikulka a este pri dietati studovat ja si to u nas ani predstavit neviem 😉
anjelok - no aj ja mam doma babo tiez mame plienky, cumlik a papanie na mne a este aj lenivy rozpravat ale vsetko ma svoj cas 😉

eviku78
4. feb 2010

ahojte kocky.
tak este k tej nemocnici. neprajem nikomu. 😖
v pondelok vecer sme skoncili na pohotovosti, lebo emmi neskutocnym sposobom vracala, dokonca aj ked uz spala. tak som zbalila par veci, keby si nas tam nechali. samozrejme nas hned hospitalizovali a emmku dali na infuzku. ani nebudem opisovat ako jej ju nevedeli zavies, ako kricala a aka bola uz chuda unavena. v utorok bolo vsetko fajn. bohuzial v stredu zacala hnackovat, tak bolo jasne, ze nas nepustia. vecer zacala teplotovat a to az do 39,7. a aby toho nebolo malo, tak sa zase aj povracala. na druhy den teploty stale trvali a vysplhali sa az do 40. 😖 ☹ 😒 tak jej nasadili antibiotika a zdalo sa, ze uz bude dobre. bohuzial zase zacala vracat. ked sa to zlepsilo, zase zacala horuckovat a teplota zase 39,9. to uz som bola zufala. ale dr si myslela, ze teplotu ma z toho, ze uz ma dlho infuzku a zapalila sa jej rucicka. tak jej vytiahli infuzku a polepsilo sa jej. na vecer vsak zase zacala stupat teplota a hrozila jej znovu infuzka. to uz som revala ako male decko. samozrejme som pred emmi nemohla, lebo ta potom plakala tiez. nevedeli jej ani nabrat poriadne krv, taku ju mala hustu. a poriadne pit samozrejme nechcela. tak som zmobilizovala posledne sily, co mi ostali a zacala som jej vodu podavat striekackou. tak sme sa vyhli infuzke a potom sa to uz zlepsilo a vcera nas konecne pustili domov. 😕
potvrdil sa jej norovirus, ktory sa vsak skomplikovat bakterialnou infeckiou.
sorry za taky dlhy prispevok, ale som sa aspon trosku vypisala 😅

eviku78
4. feb 2010

s inak sranda, lebo emmi tiez pouziva najcastejsie 8-9. 😀 😎 hlavne, ked som jej do bilancky zapisovala, ze kolko vypila, tak ona, ze 8. 😀 a musim ju pochvalit, ze pekne vyslovuje v niektorych slovickach r. tak dufam, ze jej to vydrzi. 😉
a od vcea spi na velkej posteli. cez obed si tam sama lahla, len som na nu hodila deku, nechala otvorene dvere a isla si po svojom. za chvilu odfukovala. 🙂 ale neveriiiiiiim, ze to tak bude fungovat kazdy den. zname svi lidi. 😀
a od nemocnice chudatko nezaspi inak, len ze ju musim pevne drzat za ruku, alebo ma musi drzat okolo krku. ked skusa uspat tatino, tak strasne place a krici na mna mamiňa, maniňa, maniňa. mm je z toho trosku smutny, ale dufam, ze sa to upravi.

misanik
4. feb 2010

evka ☹ muselo to byt hrozne. Cuda emmuska, hlavne, ze ste uz doma. Posileame emmuske pusinku
leni diky 😉
inak my uz skoro mesiac nemame dudku 😵 , sam sa nekrmi vobec, ani o to nema zaujem, z poharika pije pekne ked mu ho aj drzim
andula, stastnu cestu, budte opatrni

verulka
4. feb 2010

eviku, hlavne ze to mate za sebou.je to strasne takto vidiet trapit sa male dietky, ktore tomu nerozumeju...
misi, gratulka 😵
andul ,stastnu cestu..takze olili je nam neverna 😀
dakujem a vsetkym spolumenovkynam tiez vsetko naj 😉
u nas sa nevyzlieka tiez..ale nova zabvka je- ocvrkavat rozne veci..vysavac, operdlo na stolicke, pripadne nejakeho brata- normalne pride, nasmeruje pipika a cvrk..
n oa dnes mi dal darcek- 1x sa vykakal do nocnika 😵 cez den uplne odmieta plienku, aj na poobedny spanok..zatim bez nehody, ale bobky mam..aj ked ideme von..
ron sneh nema rad, takze chodi len po odhrnutych chodnikoxh 😅 inak krici na chrbat 😀
misi, ze bez duy..to je u nas sci fi..ale pride cas..no duda je vlastne jediny zank, ze este nie je uplne velky...len ked on asi nechce byt odlisny d vacsiny, preto sa snazi spravat tak velkacsky..rozkosny je 😵

kety80
4. feb 2010

evi - 😢 ked som to citala az mi slzy vyhrkli to ste si teda vytrpeli chuda emka tak dufam ze uz to bude vsetko ok a to odkial ste mohli dostat ten virus aj ti povedali nieco viac k tomu virusu ☹ tak sa drzte ja si myslim ze sa to ukludni casom a bude chciet aj tata ona to teraz tak preziva lebo v tom najhorsom si bola s nou a to vas tak spojilo este viac
inak tento rok vobec nezacal dobre 😖
misi - norko je sikula to tak doslo samo od seba ze zahodil dudu to si u nas ani predstavit neviem mi sme zavislaci ak bude po nas s muzom tak bude tahat do 5 rokov 😝

eviku78
4. feb 2010

u nas nastastie dudka nie je problem. nemame ju asi od 2 mesiacov. 😀
v nemocke sme cisto len plienkovali, tak si znovu zvykame na nocnik. ale nebudem to silit. dufam, ze v lete sa plienok zbavime.
a ronko je velka sikula. 😉
miska, gratulka k semestru. mna caka uz len posledny a potom statniceeeeee. 😖
leni, uzite si valentyna.

kety80
4. feb 2010

andul - krasne fotky simi s oli podareny 🙂
verul - no ty mas sikulku ale som sa nasmiala ze vsetko ocikava aj bratov prepac viem ze tebe do smiechu nieje 😉 ale ked som si to predstavila u nas tak 😅

anamor
4. feb 2010

miska super k skuske inak 😉 po takom vhodnom prostredi na ucenie 😉 a dudka ako sa vam podarila prec? si to mesiac tajila? 😉
evka tazko sa to cita, nie to to este prezit, mne stacilo ked jej v porodnici nevedeli nabrat krv!
leni mne dokina povedala ze po 1,5roku mozme kravske /kedze nebyva chora, nijake ine problemy sme nemali a pod..../ malej zachutilo a chuti, no nepije vela. Inak brutal miluje actimel, to stihne za par sekund, aj syry.

co sa pocitania tyka u nas uz sa pyta:kalkulacka 😉 sak viete najlepie hracky nehracky... a tlaci a vravi jedna plus, oblubene cislo je tiez osem, o kolkej si vstala: osem a pod. Ale dost ma rada cislo: pat - akoze basnime pat prstekov na ruke tak asi preto...

obliekanie/vyzliekanie nefunguje, iba ak ciapka, bunda, vonku rukavice a doma mikina na zips a papuce a konecne som kupila take ktore si nevyzuva
jedenie nehrozi, aj ked chce sama,nejde jej to,iba ak rukami, naje sa dobre, len to nechcite vidiet, a ranny jogurt cisto oblecena, vsetko na oblecku, ale snazi sa, no stale jej to nejde, takze krmim, ked mi to dovoli...
a dnes po dlhom case v serbli hovienko 😉 vacinou uz nocnik nechce, ale rovno wcko. dnes ma prvykrat poslala zo zachoda prec, normalne ma vyhodila!: maminka prec natinka kaka 🙂
juj a jednu vtipnu prihodu z dneska, som jej dala cencul do ruky, sa tesila ze cencul studeny je, strasne sa jej to pacilo, zobrala si ho dnu a zacal sa topit pozera na neho zacal sa topit a zahlasila: cencul pokazeny je 😀

inak super baby ze vam decka nechcu ist dnu zo snehu 😉, aj ronko co nelubi sneh. Naty ho moze, ale dnu ju vpoho dostanem, co nezvladam, je pustat jej asi 2-3x denne spievankovo 😝 a pritom to vobec nepozera, tak 5min a najde si inu zabavu.

jaj andul stastnu cestu. som zvedava kedy sa basika ozve 😉

verulka
5. feb 2010

babyyy, dnes bola 1.sucha noc 😵 a tym padom len 1zobudenie... 😀

anamor
5. feb 2010

verulka gratulky,aj k necikaniu 😵 a to jedno zobudenie to by chcelo oslavit 😉
btw kde mas foto a albumy? 😉

anjelok
5. feb 2010

ahojte,
evi ☹ hlavne, ze ste uz doma, uz bude len dobre 😵 statocnice ste velike 😉
verul, kde mas foto? stalo sa nieco? 😕 a gratulujeeem..snad sa aj noci zlepsia a koonecne sa trocha vyspis. vidis, ani na dochodok nemusis cakat 😀 inak to ti nezavidim s tym ocikavanim, asi by ma slahlo 😅 esteze ty si vytrenovana 😀
romi, pokazeny cencul ma pobavil teda 😀 naty krasne keca 😵
miska.. fiiha s tym cumlom, ani sa nepochvalis, tak porad ako na to. ja sa chystam tiez o par mesiacov. tak okolo dvoch a mozno aj skor, uvidim. ale este mam kupene jedny nove cumle, tak nech si uzije 😀
nozicka uz vyzera byt ok, rano sice nieco reklamovala, ale odvtedy nic.neviem, co to malo znamenat.. ale som sa zlakla 😕
basika tak ako? uz ste domka?

anjelok
5. feb 2010

romi a ty mas tiez kde album? 😕

verulka
5. feb 2010

baby, nic sa nejako nestalo..len proste uz sem chodim malicko, fotky mam na FB, tak nemam moc chut to tu nechat..nejako sa mi prestalo pacit, ze ma ludia spoznavaju nejako casto 😉 mozno len blba nalada a pod..mozno sa este odtajnim..ale teraz mam pocit, ze je mi lepsie takto 😉

anamor
5. feb 2010

leni ja uz nemam album strasne dlho... teda dlhodoby, vzdy akutalny pridam, vianoce napr. a pod a potom zmazem, ked mampocit ze vsetci co chcem ho uz videli 😉 pod na FB 😉 aj ked ja ani verulku tusim nemam 😒

misanik
5. feb 2010

ahojte, ja som nepisala o dudke?
No neviem, proste bolo to take divoke uz, musel mat 2 na spanok a bol sa schopny zobudit, ze mu vypadla 1 z ruky, najprv som mu vzala tu 1, uz ma to dost rozculovalo, to asi mesiac bol s jednou a potom som si vsimla, ze aj ked zaspi, tak dudka mu vypadne. Noci sme mali vtedy take priserne, ze som si povedala, ze horsie to uz aj tak enbude, tak som proste skusila nedat a on nic. Par krat potom este spomenul, som zahovorila a pohoda. Uz enchce. Ani ekd tu bola janka s tominkom, tak len daval tominkovi dudku a on nepytal. Asi to tak prislo samo...
leni, zvlastne s tou nozickou 😲 dufam, ze uz je v pohodke a neboli ju.
dakujem za gratulky,a le fakt to nie je poriadna skola, len take leco 😀

anjelok
5. feb 2010

fb neee..branim sa zubami nechtami, ale raz ma to zrejme aj tak neminie 😅

janca704
5. feb 2010

Ahojte.
EVI, do kelu, mas moj o bdiv, ze si to zvladla, hoci s vypatymi nervami, ja by som sa asi zrutila 😅 ☹ ☹ ☹ Muselo to byt strasne, uff. Tiez ma zaujima, kde mohla Emmka ten virus (norovirus? 😝 ) chytit. A to ze odmieta pri zaspavani tatina chce zrejme len cas. Ma za sebou myslim dost traumatizujucich par dni, ty si bola "zachrana", tak verim, ze to prejde. A ze na velkej posteli 😵 😵 😵

VERUL, teba uz aj tak snad kazdy pozna 😉 , ale chapem. Tiez mam take obdobia, chvilu som tiez nemala albumy a ani som neprispievala, spehuje ma tu jedna taka "tava" 😠

MISI, super, ze bez dudla, aj u nas je do hudba buducnosti, ale vobec to zatial neriesim 😀

ROMI, to Naty takto keca, super, ze pokazeny cencul 😀 😀 😀 a "jedna plus" 😀 😀 😀 My zasa vieme prve angl. slovicko. Ked sa ho spytam, ako sa po angl povie "hore", povie "ap" a ukaze hore 😀 😀 😀 (to ma z videa - Eansy weansy spider, ci ako sa to pise 😀 😀 😀 )

LENI, bojis sa zavislosti na FB 😀 To je len docasne, po par tyzdnoch, ked sa zorientujes, ta to tam tak lakat nebude 😉 To s nozickou - moj synovec sa tiez cca v 2rokoch a aj neskor casto stazoval, ze hoboli nozicka, sestra s nim kdesi pobehala, povedali jej, ze asi je to z plochych noh, ale ani vlozky do topanok nepomahali. Tak vraj to moze suvisiet s prudsim rastom v urcitych obdobiach.. Este aj teraz ako 7rocny sa obcas postazuje, ze ho boli noha, alebo obe 😒

KETY, drzime palce, nech su to len zubky 😉

No a aj posledne majovcatko sa uz dokojilo ☹ ☹ ☹