Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
22. feb 2010

kats a tebe som tusim ani negratulovala k babule. Supeeer, tesim sa s vami, ale jasne, ze baba, ked vy ste to tak robili 😀

andula30
22. feb 2010

Romi pekne fotocky 😲 vy tam mate krasne pocasicko? U nas zase navalalo tolko snehu, ze som nemohla rano dvere otvorit 😝 ja uz chceeeem jaaaaaaaaaaaar 🙂 vam verim ze uz robite psssst ked vela kecaju ale tento nas partizan ani fn a to tiez neni boh vie 😉 co

basika
22. feb 2010

Ahojte,

kats - dôležité je, že viete čo robíte (na margo toho pohlavia) 🙂

misi - z fotiek vidno, že stretnutie bolo príjemné

počasie - u nás dnes zamračené, včera ozaj kráááása a ja sa už teším na jar, dnes by mi mali doniesť ťahavé muškáty z Baumaxu..tak sa teším...

u nás sa stav, pomaly lepší a ide do normálu...akžtakž

anjelok
22. feb 2010

ahojtee,
baby ja nejak nestiham..a to som doma s jednym dietatom 😅 ale teraz som si musela normalne pospat, taka unava na mna vcera aj dnes prisla 😝 to bude asi tym, ze zase v noci 2 hodky hore 😝
ale vcera sme aj my boli na karnevale 😵 a slubujem, ze hodim fotky. aj z vikendu,aj karnevalu. aj ked neviem kedy 😅
dnes ideme pozriet malej jasle. chcem aby nastupila od septembra, tak uvidime.
a tiez uz chcem jaaar. strasne.

basika
22. feb 2010

leni - no mne by tiež chýbali 2 hodiny z noci, teraz keď bola Lívia chorá, som chodila spávať s ňou. Natálka sa v noci takto budí?

anjelok
22. feb 2010

basi hej, budieva sa dost casto takto. aj sme sa snazili odsledovat, ze kedy, ale nema to nijaku pravidelnost, ani suvis s niecim. tak len vydrzat. ale je to v pohode, ona pekne lezi, len ma otvorene ocka a musime byt pri nej. vacsinou chodi juraj, lebo ten nema problem aj pri nej zaspat, ale poslednu dobu sa nejak neciti dobre. tak som bola dnes ja. ale zas kopec noci uz prespi. pre mna je toto aj tak super, oproti tomu, co byvavalo. len asi jarna unava na mna ide ci co 😅

kety80
22. feb 2010

ahojte 🙂
u nas deticky vyzeraju uz v pohode dnes sme boli na kontrole u dr. tak kika uz moze ist v stredu do skolky uz sa strasne tesi a kubkou kasel tiez ustupuje zuz len rano ked vstane tak vykasle a cez den je to super ale chytili sme to my s muzom ☹ tata to skolilo uplne ja sa zatial dajak drzim len teraz ma zacalo boliet ucho tak dufam ze sa to nezhorsi ☹ no uz nech je to vsetko za nami a len dufam ze to deturence nedostanu naspat od nas 😒
basika - livke posielame velku pusu k meninam
misanik - pekne fotky
anjelok - ja by som tiez potrebola sa dobre vyspat po tych dvoch tyzdnoch a uz sa stasne tesim ze je teplejsie dufam ze sa zima uz nevrati

andula30
23. feb 2010

Ahojte takze najskor vsetko naj dodatocne Livke nech mamicke robi radost a nech sa tak rozpapka, ze jej mamicka nebude stihat varit 😉 😉 Potom vsetko naj Romi k dnesnym meninam a samozrejme aj nejakym Romanom manzelom co sa tu obcas nachadzaju... 😉 Misi tie fotky su super ako vidiet na foto Norko je na strasie lebo vyzera to tak, ze mal chut tetusku blondinecku spapkat 😀 😀 😀

anjelok
23. feb 2010

cafte,
misi a co ze na starsie? hlavne, ze na baby, ne? 😀 ani neviem, ci som pochvalila fotos, tak radsej este raz 😉
vsetkym oslavencom aj ja vsetko naj naj naj 😵
kety super, ze detom uz je lepsie, vy to nejako zvladnete 😉 moj muz je tiez na tom kadejak, ale nevieme, co mu je, este ho dostat k lekarovi 😖
natalka ma od dnes sopliky, take riedke, len jej to tece, no uvidime, co z toho bude.ale ja verim, ze za chvilku su fuc 🙂 ved mame pekne, joj, tak mi to dobre padlo dnes doobeda.
no nic, idem papat a zehlit 😝 dnes spanok nehrozi, aj ked noc nebola o moc lepsia ako vcera 😅

misanik
23. feb 2010

Ahojte,
aj ja sa pripajam ku gratulacii. No na livku som normalne zabudla a to som kamoske livke aj sms posielala, hanbim, ale dodatocne o to srdecnejsie. Romi tebe tiez vsetko najlepsie 😵
Dakujem za fotky. No veru norko evku uplne zral 😀 ved som pisla, len sa usmieval kukal, aj pusu dal...
leni, tak aj natalka sopli? ja som us minule rozmyslala, ze vzdy ekd ty napises, ze natalka sopli zacne aj norko alebo naopak. Teraz zacal on skor. U ans uz hustejsie sople, ale snad to nebude nic horsie. Teraz pocujem, ze pokasliava, asi mu kus zatekaju...
basi, no super, ze sa situacia zlepsuje. a ten vulgaris na spravanie k starej mame zabral? 😀

andula30
23. feb 2010

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... fotene vcera 😝 tak ja neviem o akom dobrom pocasi to hovorite ved tu je este zimaaaa 😝 Boze baby ked to tu stale citam tak sa tesim ako budeme zit na Sk ved to budu same choroby sople.... 😝 my sme tu ani chory neboli vzdy nas nieco chytilo len ked sme na sk prisli.

betatka
23. feb 2010

Ahojte baby
vôbec nič nestíham, len po doktoroch chodím bud s jedným alebo s druhým alebo zo sebou. Večer padám únavou tak som vás už dlho nečítala našťastie ste sa nepotrhali tak aspoň som stále v obraze 😀

Oslávencom všetko najlepšie - Livke, Romane 😵

Anjelok aj naša Lea má soplíky od včera večera, dnes som bola kúpiť odsávačku na vysávač tak to ste mali vidieť tie caviky ako som s ňou bojovala aby si ich dala odsať.

Ja som bola dnes na endokrinologii(či ako sa to píše) tak doktorka ma vôbec nepotešila lebo mi povedala že možno operácia alebo vysoká dávka liekov a v oboch prípadoch koniec kojenia ☹ práve teraz ked môžeme tak musíme skončiť ale všetko sa uvidí ked prídu výsledky v marci. Hlavne že mi nic nie je - teda necítim žiadne príznaky nepracujúcej štít. žlazy. 😠

Inak dokým nemala Lea soplíky tak už spíme celú noc, odučili sme bez problémov čajík v noci piť...no len teraz musíme lebo nič nepije...a každý den sa pekne vypýba na wcko - kaka - kričí vtedy je taká zlatá a teší sa ked to člupne do wcka 😀

kety80
23. feb 2010

ahojte 🙂
tak my sa este trapime s muzom ☹ dnes som bola s detmi trochu vonku ked bolo tak nadherne tak sa strasne tesili von po dlhom case doma 🙂 zajtra ide uz kika do skolky uz ani nevedela zaspat ako sa tesila 😉 dnes pri kupani sa nam kubko vykakal do vane 😝 a kika chytila hysak ze fuj a uz sa s nim nechce kupat tak snad ju to prejde 😅
romankam dodatocne vsetko naj k meninam 🙂
andul - krasne fotky ale tu zimu vam uz nezavidim mna velmi potesilo ze na teplomeri plus 10 tak dufam ze sa uz zima nevrati 🙂

basika
24. feb 2010

ahojte,

juj veru slniečko dneská, vtáčiky spievajú...teším sa...

misi - no neviem či zabrala na zlé správanie chamomila vulgaris...ale je to o čosi lepšie..má svoje chvíľky, ale zasa má už viacej iných podnetov, vtedy sme boli len doma..a Lívia bola naštvaná na celý svet.

kety - no Kristínke sa ani nečudujem, že sa po tejto skúsenosti nechce už kúpať s bračekom.

jo a ďakujeme za gratulácie.

basika
24. feb 2010

ešte otázočka ...aké ovocie vám papajú teraz deti?

aj preto sa už teším na leto ...bude kopec iného ovocia..

kats
24. feb 2010

betatka to je fakt teraz smola s tou stitnou zlazou 😒 skoda kojenia ked sa dari 😒 ale hlavne aby si ti bola v poriadku 😉
kike sa ani necudujem 😅 kety rychlo sa uzdravteeeee
miska dakujeeeem 😀 straaaaasne zavidim ze sme sa nemohli aj my dovalit na navstevu 😢
andul posielame vam tam aspon par slnecnych lucov a dake tie plusove stupne 😉 vonku je uplne jarne, stebotavo 😀
Livke dodatocne vsetko naj ... mi to ani nedoslo ze to ona je v kalendari 😅
matus teraz skoro 2mesiace nepapal ziadne ovocie ani zeleninu... v pondelok sa to prelomilo a zjedol behom tristvrte hodiny 3 mandarinky, 1 pomaranc, 1a pol bananu 😅 uz potom nic nejedol az dorana 😀 a na ranaky si vcera kludne dal papriku, paradajku a uhorku 😀 😀 hrusky a jablka stale odmieta 😉 susene hrozienka mu chutia... jahody so slahackou u babky a dedka tiez spucoval 😀 😀 neviem ale cito bolo jahodami 😀

misanik
24. feb 2010

ahojte, kats aj mna, ale my este urcite prideme. 😉 pripadne aj na vychde je fajn 😉 a z tej davky co v pondelok zjedol matusko by som sa aj ja najedla 🙂
baska, mne papa ovocie pekne, jablcko taku stvrtku, alebo polku, banan cely skoro kazdy den, mandarinku kolko dam a kedy dam (obmedzujem od kedy mal ekzem), rovnako hrozno, to uplne zboznuje, ked vidi, ze kupujem, tak celou cestou vykrikuje (mame hrozno, dame hrozno), jahody som mu dala tento tyzden asi prvy krat po lete, ale dala som len 2 na test, ale chutilo. Sem tam mu dam aj vyzivku. Zeleninu surovu jedava len paradajku, to tiez zboznuje, davam mu len ked doje chlieb, inak sa mi chelba nedotkne a bude len paradajku pytat. V lete mu isli nektarinky, hrusky, broskyne a hlavne melon.
andula, veru ten sneh, romantika, ale uz na mna posobi prejedene. Poslala by som ti nejake jarne luce, ale este nemame na vychode. Ale je tu teplejsie, zamracne a dazdivo... 😝

misanik
24. feb 2010

betatka, s tou stitnou zlazou nie su zarty. Drzim palce aby to bolo ok a snad nebudes musiet prestat kojit, ale naozaj je dolezitejsie aby si bola ty OK. Drzkaj sa.

anjelok
24. feb 2010

ahojte babule,
my nove nic, az na to, ze muz uz musel ist lekarovi, ma nejake zdravotne problemy, robili mu komplet odbery, tak som zvedava. hadam to nebude nic vazne..este to by mi chybalo ☹
betatka ja som tiez dnes bojovala s natalkou pri odsavani, ale uz som ju musela priskrtit, lebo mala plne dutiny, tak som jej krasne poodsavala vsetko, ze uplne volne dychala..len potom sa este pol hodku ukludnovala z toho hysaku 😝
pritom pri minulych soploch s tym nemala uz az taky problem, aj si vypytala, aj si sama chcela
drzim palce, nech to dobre dopadne s tou stitnou.
basika, natalka od jesene odmieta surove ovocie, tak sme na vyzivkach, obcas jej nastruham jablcko alebo hrusku..ale nie je to to, co v lete. vtedy jedla ovocie na kvanta. a hrozienko tiez moze. aj mandarinku, ale to len take 2 mesiaciky si da 😅 teraz su dost kysele, aj sa jej cudujem, ze to chce, mne nechutia.
kety tak sa skoro uzdravte.
jaaaj baby taku dobru basnicku o materskej som citala 😀 (neviem, ci poznate), len je moc dlha, aby som ju dala sem..nech neroztiahnem stranku.
aj ja uz dufam, ze ide jar, lebo zimne veci uz natalka akosi vyrastla 😅

andula30
24. feb 2010

Ahojte Bet ta stitna zlaza ma mrzi 😝 Ovocie presne ako Misi vsetko a vela hrozno musime brat v obchode ako posledne lebo by vrieskal kym by sme mu ho nedali zelenina pobiednejsie ale rajciny no za tymi sa ide zabit chleba aj tak neje zvacsa len minimalne 2-3 hryzy. To pocko zavidim aj ja mam tej zimy uz po krky.

kats
24. feb 2010

leni drzim jurajovi aj tebe vsetky prsty nech mu pridu len na daku banalitku a preliecia 😉
matus si teraz pri poslednych soploch uz aj sam odsaval, strcil si do nosa, kazal zapnut vysavac a rehlil sa na tom 😀 jasne ze prve odsavania bol boj a jakoty 😉
konecne mi prislo rozhodnutie o zvysenom rodicaaaku 😀 som im tam chcela zas dnes volat ... poziadala som o to v prvej polovici januara.... no teta na urade si dala na cas 😝
misi my kosice planujeme kazdy rok a este nam nevysli 😅 ale snad dame zas v lete tatry s evkou a odtial to je do kosic uz len na skok 😀

basika
24. feb 2010

normálne, že príval energie s týmto krásnym počasím

leni - tak to podobne s ovocím aj u nás, ja jej zvyknem potom nastrúhať jablčko a mixnúť s výživou a do toho ovsené vločky trošku..tak toto...zje, ale tiež sa nejde za tým zabiť. Manželovi prajem polepšenie.

andula30
24. feb 2010

Leni muzovi drzim prsty 😉 no u nas je to s jedenim ovocia dobre s jedenim lepsie povedane s nejedenim ostaneho 😝 😝 stale si hovorim ze uz snad zacne ale nic moc hrava sa tu obcas s jednym malym z Latvije a ja som si hovorila ze ved je starsi preto je taky velky no a pri rozhovore s mamickou som prisla na to ze Simi je o par mesiacov starsi no ako mi Eduardova mamicka povedala malenkij on je 🙂 Ozaj vedeli ste ze Latvija je po nasom Lotyssko 😀 😀 som ich velmi urazila ked mi povedali Ze su z Latvije a ja ze aha Z Litvy 😀 😀

kety80
24. feb 2010

ahojte 🙂
tak ovocie jeme skoro vsetko hlavne banany u nas idu husku struham a ked je trochu horka tak dam marina keks do toho zo zeleniny surovu mrkvu a paradajky a v polievke zje vsetko 🙂 len hrozno si da tak par bobul a potom ich vypluva 😝 a s pocasia sa tesime aj my kubko sa uz konecne nepyta domov teraz sa nam to otocilo tak len nech zostane teplo uz 😉
anjelok - dufam ze to muzovi vsetko dobre dopadne a bude ok 🙂

kety80
24. feb 2010

a este som sa zabudla pochavalit kike prisla so skoly odpoved ze ju primaju este cakam na jednu skolu na tu by sme ju chceli dat ale zatial sa neozvali tak dufam ze to vyjde 😉

anamor
25. feb 2010

caute babule, dakujem za gratulky 😉 ak ste uz videli fsetky par nasich foteciek, opat davame prec, z istych dovodov 😠
uff zasa neviem co som chcela, miska super fotos /ak som nespiminala 😉 / norko bude zjavne lichotnicek 😵
bas ta stitna zlaza ma mrzi, kojenie by ma rovnko, teda skor nekojenie 😢
leni nech je muz hlavne ok, to je najdolezitejsie, aj mojmu teraz kadeco hapruje... ale hadam dobre bude.
kati vsimam, ze uz vyberate mena 😉 pekne, najvyssi cas, nepride na svet ky&m nebude mat meno,n ie? 😉
co sa tyka ovocia, natalka miluje hrozno - majma tensie supky, menej jadierkove, banan zje cely, alebo takmer cely, jablcko tak polku, hrusky su tiez top, ta ide cela /basnicku o hruske basnime len ked mame hrusku 😀 lebo inak ju hned pyta a ked jej nemam co dat, tak je problem 😅 😉 / a mandarinky. Myslim, ze z terajsieho repertoaru je to asi aj vsetko... aj pomelo jej celkom smakovalo, ale to ma len fakt obcas.
a k tomu odsavaniu: u nas je vzdy problem so soplikmi po dlhom case, to sa mala boji a ma hysak, potom si zvykne a je s vysavacom kamoska, napr. pred vianocami mala sople a po novom roku znova - to zvladla v poho, odvtedy sa drzi takze nabuduce zasa budu hysaky...

andula30
25. feb 2010

Ahojte baby co sa to tu deje uz viacery mi pisali ze stahuju svoje fotky a nielen tu aj na streche??????To fakt mame prejst vsetci na Fb? Kety gratulka s tou skolou 😉 Neviem ako je na Sk ale tu dnes zase snezi 😝 😝 😝 😝 uz ma to fakt nebavi zacinam mat depku okrem ineho nielen z pocka.

andula30
25. feb 2010

Ozaj viete niekto co sa deje s Verulkou , Jankou Po..a s inymi sklanymi co sem uz nechodia?

anjelok
25. feb 2010

kuk vikend... karneval este nemam stiahnuty.
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

basika
25. feb 2010

ahojte,

kety - gratulka ku škole, a ešte držím palce na tú druhú školu

andul - čo sa fotiek týka tak verula minule písala, že jej už začalo vadiť, že ju nejako často ľudia spoznávajú a jankapo dala o sebe niečo vedieť na tehulkách..tak čítaj tam..nejaký 1-2 dni dozadu. A verím, že počasie veľa urobí na nálade, tak to je pravda...u nás na SK je krásne slniečko akoby už jar išla...normálne príval energie a to som minulý týždeň bola v úúúplne inom psychickom stave.

leni -+ foto pekné? Kde ste to vlastne boli?