Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

katmi
26. apr 2009

caute kocky..
aj my nejak soplujeme a to mame ist v utorok na ockovanie 😒 uz vidim,ze sa zas nic nebude konat.. a to sme uz raz odlozili,lebo bola chora.. porazi ma..

my chodime uz normalne..po novom utekame 😀 za ruku vyslovene iba za jednu a aj to,ked ona chce..inak ona sama 😀 😀 😝 a dava to aj patricne najavo.. xi.. takze ja mam o telocvik postarane..vonku nerobim nic ine,len utekam po malej a davam pozor na kocik ..takze tak..

efcso neboj nist..nie si sama s tymi pravidlami cestnej premavky 😅 😀 😝

katmi
26. apr 2009

nicol dik za typ ohladne tej "motorky" 🙂 v quelle ale stoji okolo 40€.. 😒

basika
26. apr 2009

chodenie - ja tiež som neni zato...ale rodina...to veeľmi praktizuje..napríklad dnes bola oslava bolo sa vonku, bratranec ten iné nič nerobil.. ju na deke sedieť nebavilo.. po 4 veľmi sa nedalo, lebo terén...vo vnútri nechodíme..zakazujem aj manžovi...ale vonku je to niekedy problém...

basika
26. apr 2009

poraďte...

neviete ako si stiahnem niečo s youTube? Nejak neviem na to prísť...

anjelok
26. apr 2009

ef, ja som toho isteho nazoru s tymi bodinkami 🙂
jani super fotocky 😵
basika a preco chces stahovat z youtube? ved si uloz medzi oblubene polozky a mas vzdy po ruke.

janca704
26. apr 2009

Ahojte, dik za pochvalu 😅

Evi(ku), Emmke gratulujeme k chodeniu, je to sikulka 😵

Bas, ved prave, ze vonku je to najvacsi problem to (ne)chodenie za ruky 😝 ja sa ho casto bojim z kocika aj vonku vybrat, lebo ine, nez za ruky chodit sa s nim neda a na rukach vonku byt nechce a potom ked ma ist spät do kocika, no hurza 😒

Chorym skore uzdravenie, nejako sa to tu zase siri 😖

slnyecko
27. apr 2009

Cafte,tak aj ja hlasim chorobu,sople po kolena a kaslisko ma taky az mi to usi trha ☹ ale teplotu nema vobec,to co zas toto za virus 😠 celu noc sme nespali sople ho drhli 😝 berie suprax a fenistil,zatial 0 bodov...
Galanta,ja sice niesom priamo z Pd ale mam to na skok tak hadam niekedy dame stretko 😉 konecne aj my budeme mat nejake to mini stretko,mozme katusku pribrat do partie a mirku ak nahodou bude u rodicov.Dobre odoslem to lebo si to zas vymazem tak ma trafi,budem pisat na etapy 🙂

slnyecko
27. apr 2009

No fotky uuzastne,verul,torticka krasna,vyzera mnam,hned by som si dala 😉 a ronko je fesak ako sa skerka 😀
Kubko uz sice chodi ale za ruky som ho vodila veeelmi malicko,som bola na to leniva a veru nechybalo mu to,naucil sa spoliehat na seba a teraz je z neho sikulka 😉
Trojnasobok porodnej vahy asi lizneme ltt,ale sak ho je dost....
Jedlo-najnovsie musi vyzerat presne ako to nase,cize sme prisposobili jedalnicek trosku kubkovi,aj ked on uz papa skoro vsetko-jasne ze nie bravcovy rezen a pod 🙂 aj ked teraz aako je chory tak nic len mlieko a puding...ale sak on sa zas rozpapa...
Ozaj a bola by som zabudla,oslavencom vsetko naj naj naj 😵

andula30
27. apr 2009

bre ranko
co to pozeram ze konikom sa zase zacina prenasat virus 😠 vsetkym vam zelame vela zdravicka choroby chodte prec 😠 😠 😠
Verul hod recept na tu karamelovu alebo kto ho mate /Leni?/

basika
27. apr 2009

Ahojte,

hlásim obe horné 1 už riadne vonku...a škrípeme

jaaaj, čo to zasa ide vzduchom za choroby, CHOROBY PREČ

anjelok - chcem si to stiahnúť a potom dať na DVD, aby som si to mohla púšťať na DVD

zlatik
27. apr 2009

Caute baby, teda, uz je tu IV ? vy ste sikovnice.

Chcem vas poprosit, ci nemate nejaku osvedcenu radu ako do maleho mam dostat dostatok tekutin. V piatok v noci hrozne zvracal, potom to ustalo a od sobotu hnackujeme, boli sme aj na pohotovosti, dali nam hylak a ma papat banany s cajom, no na tie mi kasle. Dostanem do neho jedine trochu ryzoveho odvaru a jedine prsnik neodmieta. Vobec nechce caj ani vodu, ani rehydr.roztok, uz som skusala lyzicku, flasku, poharik, nic nezabera, tak som vyskusala striekackou a tak zacal plakat az zmodrel a nemohol sa nadychnut a myslela som, ze z toho stresu ma slahne.
PROSIM helpnite radami!!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

verulka
27. apr 2009

zlatik, mne teraz po viroze nejako blbne s jedenim a pitim...ale nenutim ho jest, vsak pride jeho cas...co sa pitia tyka, tak u neho zabera, ked necham po byte vsetko mozne z coho sa da pit- ma nubi poharik, ten aventacky, flasku s jupiku, z rajca, z lucky...v niektorom ma vodu, inde caj, inde zriedeny dzus...no a on ako chodi, tak nieco najde a vypije si 😉 ale ked mal rotavirus, tak som do neho tlacila tekutinu striekackou, popri dudke...no ale zase ak sa dost casto koji, tak tekkutin by mal mat dost...cize pre vas je najlepsie prikladat, pikladat...
jo a etse jedna vec- uz viacerym detom sa stalo, ze im hylak nerobil dobre...skusila by som ho mozno vysadit- proti hnacke smectu a probio( biogaja, nutrolin B a dophillus)
andula, ta torta je uplne jednoducha( ale nie je pre male deti...toto bola imidzovka 😀 ) len som upikla piskotu a ako krem boli 2salka varene hodinu z kazdej strany a tie potom rozmixujes s celym maslom( ja do toho masla primiesam stuzovac slahacky..krem je pevnejsi) a je to 😉

basika
27. apr 2009

zlatik - určite si už vyskúšala všetko...každá kvapka tekutiny dobrá...moja vypije mlieko s fľašky.. keď jej dám niečo do ruky...alebo mne trčí niečo z pusy..resp. vysí...a tak to kamuflujem... a neskúšala si ešte spánku resp. v polospánku mu ponúknúť?

zlatik
27. apr 2009

Basi, skusala, ale to len dva krat preglgol a pustil flasu, teraz spi, idem skusit znova.

moni1412
27. apr 2009

no ahojte 🙂

verul supis fotky 😉 a aj torticka vyzera uzasne 🙂

miska Norkovi skore uzdravenie, slnyecko aj vam 🙂

my sme v sobotu jedna oslava, vcera sme zas doma oslavovali.... obe boli supes 🙂 akurat pridavam fotky, potom pozrite ak budete mat chut

moni1412
27. apr 2009

zlatik aj vam skore uzdravenie 😒 poradit ti neviem ale budem na vas mysliet nech ta viroza cim skor zmizne

zlatik
27. apr 2009

No, skusila som mu v spanku dat ryz.odvar, tak mi vypil 30ml - uspech a v tom sa prebudil, tak som ho opat nakojila, este ze som pred par dnami zacala castejsie kojit, tak sa mi zacalo tvorit viac mliecka.
Moni, vdaka 🙂

moni1412
27. apr 2009

a zabudla som - este raz dakujeme za vsetky gratulacie, som az dnes citala ostatne 🙂 😉 😵

klba
27. apr 2009

Caute baby, dva dni som bola off od pc, muzik mal dva sviatky po sebe, tak sme slavili a behali po navstevach.
V noci sme sa zobudlili na to, ze nas maly namesacnik stoji pri posteli, mrnka a dozaduje sa k nam, on normalne v polospanku zliezol a hore sa mu uz nedalo, co bol taky rozospaty.

anjelok my asi mame rovnaku dr 😀 ta moja mi povie ze je vsetko ok, ze bude mini po mne, ved aj por.vahu mal len 2660 g, ze ked malo papa nemam ho nasilu krmit lebo mi to vyvrati a asi mu staci menej, na dalsej navsteve povie ze malo pribera, kto sa v tom ma vyznat, tak uz to neriesim, muz bol tiez mini a v 17-tich sa vytiahol a meria 183 cm a tiez na nas vonku padli hlasky typu ci ma len sedem mesiacov a pod...

verul krasna torta, mnam a napis mi prosim kde v nr sa prestahoval ten bratislavsky sekac, dik 🙂

baby s pd, ja my sme v pd byvali do mojich 10 rokov, ja by som sa tam najradsej vratila, mam krasne spomienky na detstvo, ked sme chodili napr. piknikovat a opekat do lesoparku, vtedy to tam zilo a stretavali sa tam cele rodinky a v nr mi chyba ta krasna priroda a zoo, hlavne ked mam simonka a nie je tu tolko miest kde sa da relaxovat.

anamor
27. apr 2009

ahojte dievcata, krasne fotecky ste mali.

Nedali sam mi dva dni prispevky pridavat takze... preto som len citala, akurat sa mi nechce citat znova aby som na vsetko reagovala 😅
teraz vidim verul vy ste mali rotavirus /nie asi teraz, ale to davnejsie co bol ronko chorucky, do kelu... to som nepostrehla 😲 /
dodatocne Deniskovi vsetko naj

juj uz planujete stretko, trosku aj zavidime 😅 nam sa celkom zmenili nase dovolenkove plany... takze tak, no uvidime co nakoniec bude...
pekny den vsetkym, u nas hrozne fuka 😒

klba
27. apr 2009

Ozaj kocky, neviete mi poradit nejaky pekny vins alebo basnicku na prve narodeniny, chcem dat blahozelanie Simonkovi do regionalnych novin, dajte mi prosim nejaky tip, dakujem.

ajajka
27. apr 2009

ahojte kočky
zlatik skus ten ryžovy odvar trochu prisladit nam to radila primarka a v spanku stiahol 200ml,pil tiež prevažne len v noci ,
všetkym chorym skore uzdravenie ,aj my soplikujeme ale to patri k tomuto počasiu ☹
A aby som nezabudla ročiakom vela zdravička a štastička 🙂 aj nas to za chvilku čaka 😀
Moni krasne fotočky a najsuper tortičky mnam ,a aj my sme kupili MC quina odražadlo,len sme nevydržali až do datumu tak sa z neho vytešuje už tyžden 😉

anamor
27. apr 2009

juj ozaj Emke k chodeniu gratulacie 😵 sikulka to je
klba ja ziadnu basnicku neviem....

betatka
27. apr 2009

Ahojte

tak my máme za sebou trošku prené noci - rastú jej zas spodné zúbky 2-ky. Ešte jej celkom nevyšli tie jednotky horné a jedna dvojka ľavá - derú sa inak statočne a už je vidno spodné...no a potom žúruje skoro celú noc ked nedám Nurofen čo nechcem lebo mi pomaly pripadá ako keby bola závisláčka 😎

Dosť že musí ten hnusný Maltofer užívať.

My sme našťastie teraz zdraví...mali sme ísť minulý týžden na očkovanie ale ked kašlala a mala zapálené hrdlo a horúčku tak sme to odložili a pojdeme až o týždeň.

Všetkým choručkým skoré uzdravenie a nech sa ten vírus už nešíri po májovčatkách 😲

ka77ka
27. apr 2009

ahojte zienky. 🙂
co to citam?...zas majovcatka chorlaveju???a to sme sa tesili, ze s prichodom pekneho pocasia pominu aj choroby. 😒 aj u nas dnes priserne fuka, uz ani neviem, co mam tej malej obliect.ked fuka, je kosa, ked nefuka, je zas teplo. 😉

v sobotu urobil manzel deckam pieskovisko-teda, vam poviem, Eliska sa v nom vybavila vyse 2 hodiny. 🙂 taku pohodicku som uz davno nemala.necakala som, ze tam vydrzi tak dlho. 😎 piesok sme mai sice vsade, ale to je to najmenej. 🙂

oslavencom prajeme vsetko najlepsie-konkretne dnes natalke 🙂

ka77ka
27. apr 2009

juj, skoro som zabudla...v hypernove je od stredy super akcia na pampersky-3 balenia plienok, 2 baliky utierok na ritku, sunarka susienky + box na hracky-vsetko za 33,19 eur. 🙂 🙂 🙂

moni1412
27. apr 2009

Romi Natalke k poslednemu vymesaciu vsetko naj 🙂 😉

ka77ka
27. apr 2009

fotky ste krasne popridavali. 🙂 sarinka ma krasne faro 🙂 , a ronusik je fesacik.torticka vyzerala byt MNAM. 🙂

ka77ka
27. apr 2009

moni-az teraz som si vsimla aj vase fotky z oslavy-tiez kraaasna torticka. 🙂

ka77ka
27. apr 2009

vlastne torticky. 🙂