Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
15. máj 2009

emusikovi vsetko naj naj najk prvemu rociku 😲 😲 eviku s mastalirom...ako nie zeby bol na zahodenie ale s Mastalirom? 😀 😀 Misi tie noci nezavidim aj place alebo len nespi? Aj ked u nas je to tiez zabava ale Simi aspon zatial zvacsa neplace len nespi 😉 samozrejme ja s nim ale raz sa aj my dockame noci ktoru celu prespia a tym padom Leni gratulujeme k prespatej noci 😉 Vdaka za podporu ja mam ale to "stastie" ze si vacsinu toho nepamatam 😉 myslim ze horsie spomienky na to ma muj muz ktory bol toho pritomny ako hovori ma na to tiez zmiesane spomienky na jednej radost z narodenia syna nan druhej strach o mna tych par hodin kym mu prisli povedat ze moj stav je stabilizovany a budem ok bolo pre neho najdlhsie v zivote a bol na to sam kedze nikomu nedal vediet ze sa maly narodil nebol schopny kym nevedel ze bude vsetko ok. Ale je to za nami a ja uz dokazem myslie na druhe babo a to je myslim dobre znamenie 😉

andula30
15. máj 2009

Baby mam dobru spravu sestra ktorej ideme za par dni na svatbu caka na Vianoce babo 🙂 🙂 Sranda je ze mam dve sestri jedna je mladsia o 3 roky a jedna O 11 rokov a vsetky budeme mat deticky rovnako stare ta druha ma rovnako staru princeznu ako nas Simi aspon viem preco som nemohla tak dlho otehotniet ved by sa nemalo s kym u starkej hrat 😀 😀

anamor
15. máj 2009

andula, to ze dokazes mysliet na druhe je to najlepsie znamenie ... 😵

evi s tym gregorom nepopisuj, este by sme zavideli 🤐

misanik
15. máj 2009

romi, to ma mrzi, urcite som ta vtedy aj vystrasila. To som nechcela, a verte, ze ja som sem vobec nenapisla vsetko, tie najhorsie veci co sa tam udiali sa ani nedali pisat. Ale treba sa pozerat pozityvne, aj na tehu. Na vsetkom sa da nieco pozityvne najst. Mne je stale smiesne ked si spomeniem, ako ma nechali v aprili v nemocke a ja som sa zlakla, ze uz bude konic tehu a to som matovi plakala, ako mi bude luto, ze mi uz ani injekciu nepichne. Normalne mi bolo smutno, ze mi to po tolkych mesiacoch bude chybat, aj teraz si uz nespomeniem na bolest z injekcie, ale ake to bolo mile kazdy den sme tym pred spanim ukoncili, mato ma vzdy pekne pomojkal, proste mile sa mi to uz zda 😵
andula, aj my mame so sestrou babatka v jednom roku 😵 tiez by som to nikdy necakala. Osud to tak zariadil, nam sa nejaky cas nedarilo aby sme na nich pockali a im sa prihodilo skor ako chceli aby sme nemuseli my cakat dlho 😀

eviku78
15. máj 2009

baby, zivot vam to pekne zariadil. 😵

andula30
15. máj 2009

Misi ved to a ked to beriem spatne tak som zas az tak dlho necakala ved co je to 10 rokov 😀 ved ked som otehotnela sestra o mesiac skor a volala som jej tak my hovori ved to si mohla hned povedat ze cakas na mna bola by som si svihla 😀

misanik
15. máj 2009

andula, no norko neplace, on je proste hore. Skace po ans, rehoce sa, jasi, a najnovsie nam uz ja utecie z postele, vcera sme sa s nim nahanali aj po obyvacke uz 😝

andula30
15. máj 2009

Misi podobne len Simi chvala bohu nevie aste chodit sam 😀 😀 tada e toto napisem 😀 😀 ze chvala bohu

misanik
15. máj 2009

andula, norko nechodi, ale dokaze vyliezt a zlezt z postele, vylezie v obyvacke na sedacku ktora je mu vysoka po prsia a skriabe sa na operadla a to v sekunde je hore, ale sam chodit, to ani nahodou... on ma len na somariny hlavu 😝
inak uz mi v rure rozvoniava korpus 😵

katuskapd
15. máj 2009

ahojte

no teda take brutal pribehy, ja ze si oddychnem pri kavicke ☹
teda andula je super ze uz si vies predstavit druhe 😉

emmke obrovska gratulacie vitaj medzi rocnymi 🙂

ja som mala porod rychly 3 hodiny od zaciatku bolesti pokym sa maly narodil, ale zasivanie tak to bola sila, robila to mlada doktorka ktorej to trvalo hodinu, potom prisiel skuseny lekar a hovori jej, ze vsak nemusite to tak natesno davat, a mohli ste si aj mensiu ihlu zobrat, a potom jej aj nit dosla, tak zhanali novu... 😒 😠 teraz je to zabudnute a nemam problem s dalsim 🙂

andula30
15. máj 2009

Misi ale po niekom to dieta predsa musi byt... 😀 😀 😀 MIsi uz vies aku budes robit? Ja ten mramorovany korpus a coko plnku potah marcipan postavicky som vcera modelovala no nie je to najhorsie na prvy pokus aj ked asi budem musiet vysvetlovat co to je za zvieratka 😀 😀 😀

kats
15. máj 2009

krasne narodeniny Emusikovi 😀 😀

andula - to sa fakt necita dobra a nie este to zazivat 😢 ale dobre to dopadlo 😀

pripajam sa k tym rychlejsim porodom 😅

misanik
15. máj 2009

andula, mramorovy korpus upeceny, krem z ladovych gastanov, uz uvareny v chladnicke a na vrch dam potah z cukrikov ak sa podari. Neskusala som este.

misanik
15. máj 2009

este som sa zabudla pochvalit, norko vie povedat 'nie' od vcera mi to hovori cely den, absolutne chape vyznam toho slova a hovori to an vsetko co sa ho opytam, alebo po nom chcem. Napr: Das mi pusu? A on s usklabom, ze 'nie'

anamor
15. máj 2009

Miska, mne vas bolo vtedy strasne luto, co sa Norkovi prihodilo 😔 😢 a to ze si sem nenapisala vsetko a ani sa neda to chapem, slova napisane to ani nevedia tak vystihnut, ale na to nemysli, zajtra mate zurku a torta urcite vide na 1* a ak nie bude z lasky robena, tiez budem robit cukrikovy potah... ake marhmaly ste kupili? tiez som to este nerobila... ja budem s mamou robit spolocne, takze hlavna torta bude od babky s maminou pomocou 😉 a este neviem aka...

s tymi sesternicami a bratrancami ste si to paradne poriesili 😉 teda osud poriesil 🙂

katuskapd
15. máj 2009

misanik no to je radosti, myslim v uvodzovkach ked tak negativne na vsetko 😝

katuskapd
15. máj 2009

misanik mas ip

andula30
15. máj 2009

Misi taku istu budem ale do kelu tu nic neni dostat ani tie ladove gastany 😀 😀 bude normalna cokolada a potah budem sobit sa suseneho mlieka klasicky marcipan a s tym nie to je milene 😀 😀 anamor ja hovorim ze zivot je najlepsi spisovatel 😉

betatka
15. máj 2009

Ahojte
všetko najlepšie Emušikovi k 1.ročiku 🙂 a samozrejme všetkým čo mali, majú a budú mať narodeninky všetko najsamlepšie 🙂

Ja som total nachcípaná...sopel tečie potokom 😝 a malá ma mierne zvýšenú teplotu tak dúfam že sú to len zúbky

Nestíham reagovať na všetko...v skratke nech všetky choručké detičky rýchlo vyzdravejú aby boli na stretko fit 🙂

mirka20
autor
15. máj 2009

kedze mala spinka a aj ja si chcem ist k nej lahnut, tak len v rychlosti poprajem oslavencom vsetko naj 😵

moni1412
15. máj 2009

Evi Emmke prajeme vsetkucko len to najlepsie k dnesnym narodneinkam 😵 😵 😵 😵 😵

anjelok
15. máj 2009

misi, andul..ta torta vyzera dobre. ste ma inspirovali, tak aj ja spravim dvojfarebnu. a bude s 3 tromi druhmi kremu ale len take pudingove, nech to nie je moc tazke, aby nam z nej nakoniec nebolo zle 😝
moni akoze zohnat marcipan v ba nehrozi 🙄 ..v cukrarnach to nemaju, ze oni si objednavaju vo velkoskladoch len pre seba 😒 . este skusim to tesco a ked nic, budem musiet aj ja robit z cukrikov 😒
betatka tie choroby sa vas nejak furt drzia..nech su cim skor prec!!
misi a norko uz dnes bez teplotky?

misanik
15. máj 2009

leni, neuveritelne co napisem po tom ako som mu prve mesiace merala teplotu denne, ale enviem 😀. Nezdal sa mi horuci, tak som nemerala. Predpokladam, ze nema.Vcera mal aj ocka take sklenene.
Romi, no mam Haribo tym smoulikov modro-bielych. Som nezohnala potravinarske farby, no uvidime ci sa to podari. Korpus vyzera super 😉
Leni, este poradim, ak mas rada marcipan, citala som, ze kocky davaju do tej hmoty z cukrikov aj susene mlieko a mandlovu aromu. Hlavne tu aromu aby sa to viac podobalo chutovo marcipanu 😉
Andula, no si nemohla povedat? By som ti poslala tie gastany 😉

jankapo
15. máj 2009

Ahojte moje, dnes nalada pod dvoch psov...som sa uz na tri razy vybulila. Ale uz ok. Ale to som po kazdom buleni vravela a furt to na mna dolahlo zas. Taka som ja pindula, mesiac sa trasiem ze babo chore. Potom sa dozviem ze babo ne chore a aj tak bulim,ze krcok v prdeli. Kua, ja fakt 4 deti nemozem, ma zavesia za nohy uz potom jedine. Alebo mi rovno susku zasiju aby mimi nevypadlo. 😝 😀

Emuuusik,laska, prepac ze ja takto o sebe a ty mas dnes svoj big day. 😕 😵 Prajem ti ja vsetko krasne, nech len samych dobrych ludi stretnes vo svojom zivote,nech sa ti dari co sa ma....hlavne tehu nech mas bezproblemove. 😉 😅 Nech uz ta tvoja mama skolu dokonci a moze sa ti venovat. Alebo surodenca spravit. Cmukkyyyyy.

Jo, inak, vy budte rady ze ste nepoculi full Miskinu story 🤐 to ze som pol noci nespala ked som to pocula (akoze ona tehotnej to povyprava...nema chrbtovu kost..ale dosledky ani tehotna netusila jake budu... 😀 ) to uz by tu asi nikto nerodil. 😖 A ona este aka cool ostala po tom vsetkom,no to vam je mega osobnost. 😵

janca704
15. máj 2009

Ahojte, vidim, ze nostalgia pretrvava, aj nam sa to blizi 😵

EMMKE prajeme vsetko vsetko vsetko naj naj naj 😵 😵 😵

JAKUBKOVI rychle uzdravenie a snad to bude "len" ta 6.choroba a bude rychlo prec 😉

MISI, teeeda si silna, ze si to ako-tak zvladala a ANDULA to iste 😒 Ste hrdinky 🙂

Ja som rodila 10hodin (ratam od kontrakcii) a spominam rada, az na ten koniec, kedy sa rozhodlo pre cisarak, kedze drobec mal krivo hlavicku ☹

Ozaj,, MISKA? ty uz pecies? Ja dnes len take cookies a tycinky az v nedelu 😝 A tortu asi v sobotu vecer, aby stuhla do nedele 😉 A nemozem zohnat vyzdobu, Tesco vymetene, skusim dnes Dracika 😝

janca704
15. máj 2009

Jezisko, Jani, gratulaaacia velika k chlapcekovi 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a k tomu ze je zdravy 😵 😵 😵 A krcku odkaz, nech pekne drzi, my budeme drzat palce 😉 😉 😉 😉

misanik
15. máj 2009

janipo ☹ nemala som to rozpravat, kua, ja som na to vecer myslela, ze tehotnej rozpravam, ani neviem ako sme sa k tomu dostali... a osobnost, prosim ta ..., aby som odcinila, budeme ta chodit zabavat a hlavne matula aby si oddychla 😉 odcinim tento skutok 😉 A krcok vydrzi, proste musi, ved to istotne nie je ani psoledny raz co tam drzi prcka, no nie? Janka ty ho pekne kazdym dalsim tehotenstvom vytrenujes a pri tom 4-tom najneskor budu musiet v 40-tt pouzit otvarak na konzervy 🙂
janca, my zajtra mame oslavu malicku s kamaratmi, taka velka rodinna bude pravdepodobne az buduci vikend u nasich 😉

misanik
15. máj 2009

Vzala som teraz norka na ruky, pritulila ho a on sa kruti, vspiera, tak s aho pytam "nemozem povarovat svoje babatko?" a on mi odpovedal "nie" a este sa aj rehotal 😀

jankapo
15. máj 2009

Misi, poooohodaa....ziadne vycitky,ja si robim srandu. 😉 😀 My k vam chodit budeme, aj ked na dlhe prechadzky to asi nebude...ale za volantom kludne mozem. 🙂

Janca, diiik. 😵

lucka0122
15. máj 2009

vsetko naj malej emke....