Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
18. mar 2009

ahojte

susy super ze sa babetku tak dari ze si spokojne kopka 🙂

dnes stravil Petrik asi dokopy hodinu na okne pozeral na krizovatku, nie v kuse ale vzdy tak po 15-20 minut 😝 normalne veget som si prelistovala letaky z obchodu 😀
dufame ze ste uz vsetci zdravucki, ja idem do postele viazat tuky 😝 😀 😀

susy
18. mar 2009

ked sme pri tych tukoch, ja mám už 10 kg navyše 😅

lubi22
18. mar 2009

Ahojte 🙂

No kde ste vsetky?

My sme dnes boli prvykrat s manzelikom sami, najviac som sa obavala tohoto vecerneho procesu, ale celkom fajn. Samko buvinka, Filipko stikuta, tak ho idem este dokojit asi 🙂 A za pol hodku som tvrda aj ja 😅

Susy takze babetko je plne energie? 😉 A bude to Maxim? 10 kg navyse je pohoda 😉 Ja som teraz pribrala dokopy 16, 8 islo dole hned a 8 mi zostalo 😅

Evi tak to si Petrik nasiel dobry program 😉 No nech mu to vydrzi, to by si mala akurat super casy na kojenie 😀

eva4444
18. mar 2009

ja som pribrala zatial asi 1-2kg neviem presne lebo neviem zaciatocnu vahu, ale to som mala aj pri malom tak ze prvych 20t 2kg a potom ku koncu som bola v pluse 20kg. takze cakam ze to bude aj teraz tak. ale je mi to fuk ked som hladna sa najem no nie ? 😀 😝 na sono ideme az zaciatkom aprila, este ma poslali plus aj na nejake specialne morfologicke okolo 21tt lebo krvne testy boli trosku slabsie, amnio som odmietla tak uvidime ale sme optimisti 😎
inac zajtra tu ma zase snezit 😠 ja uz chcem jaaaaaaaarrrrrrrrrrrr a vela dobrej jarnej zeleninky a pekne pocasie 😎

susy
18. mar 2009

na 10 kg je fajn, no zatial som 25 tt 😅 . Aj ja by som chcela už teplučko, sucho.,,Maxim,, je zatial rovnaky ako Simon. Kope stale a silno, a kazdy vecer mame stikutku. To iste aj Simonko mal 😀

ikka
19. mar 2009

Ahojte,
my sme dnes vstavali 6,30...a mame koooopec snehu 😠 ☹ Evi aj vy? Vcera sme sa vyhrievali na slniecku v zavetri, lebo inak ked fukalo, tak bola kosa, ale na slniecku parada a dnes toto a snezi a snezi 🙄
Konstatujem, ze sa mate tehulky vsetky fajn, tak to je vsetko v najlepsom poriadku 😉
Evi na amnio posielaju automaticky po nejakom veku?

eva4444
19. mar 2009

ahojte 🙂

ikka u nas nastastie este nenavalilo, boli sme trosku vonku ale Petrik je dnes nejaky unaveny lebo zase o 5 krical mama mama z postielky a taaaak sa mi dnes nechcelo 🤐
tu posielaju tusim od 35r na amnio automaticky. ja mam este len 30 😝 ale mala som hcg 4 MoM (multiple of median) a mam aj taky grafik tu:
http://www.wolfson.qmul.ac.uk/epm/screening/ima...
kde hned prva krivka ukazuje celkom blbe riziko ☹ ale NT bolo 1.2-1.5 (meral asi 10x, samozrejme sa vyhodnocovalo to najhorsie, cize 1.5, nosovu kosticku tiez videl, co casto deticky s DS nemaju), takze sono relativne ok ale krv blbe, preto ma chcel poslat 😒 ja si myslim zeby sme prijali aj dietatko s DS, samozrejme ze ak si clovek moze vybrat tak si vyberie zdrave, ale DS podla mna je jedno este z 'tych lepsich' postihnuti. no strasna tema to je my mame vsetci zdrave deticky aj na svete aj v bruskach a hotovo 😎 😀 😵

idem spinkaaaaat chrrrrrrrrrrrrr

sisa07
19. mar 2009

ahojte 🙂
Evi, tieto testy byvaju velmi casto nepresne a casto namiesto upokojenia maminy skor stresuju.......Urcite mate babenko v poriadku, citim to 🙂 . A to morfologicke sono urcite ukaze presne, ako sa dietatku dari.....to by malo byt nieco ako 3D myslim .........
To mas super, ze Ti Petrik vydrzi tolko na nieco pozerat. Adelka obcas lame rekordy len pri citani, aj to samozrejme citam a rychlo rozpravam ja, aby som udrzala jej pozornost, takze to vydrzime aj pol hodinu. Inak robime kazdu cinnost len chvilocku, nic ju poriadne teraz okrem citania a skladania drevenych puzzlikov nebavi. Uz sme mali aj lepsie obdobia.
A vstavanie sa nam popravilo, uz zase vstavame az po siestej,neviem cim to je, ale som rada.....ta piata hodina ranna bola des!!!!

Pocasie je ako v aprili - cele doobedie svietilo slnko, pred chvilou sa zotmelo a bola snehova metelica a teraz ako keby sa nic nedialo, zase svieti.........tato zima je nekonecna...........................................

Ja tentoraz priberam pomalsie ako pri Adelke, ale ani sa necudujem pri tej energii, ktoru denne odovzdavam......

Lubi, ako vnimas tu celkovu zmenu oproti jednemu dietatku. Samkovi ste aj nieco museli zmenit, alebo ste len k jeho rezimu priclenili Filipka a da sa to bez nejakych vacsich problemov? / pisem to ako Madar,ale Ty to pochopis 😀 /. Myslim napriklad take ranne a vecerne ritualy.......

pekny den, papa

susy
19. mar 2009

ahojte u nas je to s počasím presne tak, ako u sisi. Včera som sa Simona pytala,kde bude spať, ked príde bábo domov z nemocnice a hnem mi ukázal na jeho postielku. A kde bude spať Simon, tak to hned ukázal na velkú postel a hned aj doplnil, mama, dedy 😀 . On je taky zlatučky čo sa tyka bruška.Hladká bábo, bozkáva, ked sa niekto opyta kde máme bábo, tak ma hned vyzlieka a ukazuje na moj pupok. Som len zvedava,aké to bude, ked to bábo bude už doma 😕

Dnes som bola so Simonom kupovať novú kefku aj pastu na tie jeho lentilky,tak som zvedavá večer.Bola som bez kočíka a tak sa ma krásne držal celú cestu 😀 úplny klud. A tak máme doma novy autobus z lega Duplo 😀

eva4444
19. mar 2009

sisa to aj mna udivilo ze Petrik tak vydrzal, ale je pravda ze chodili same speciality ako smetiarske auta, sanitky, auta s tazkou technikou a tak tak ho to bavilo, obycajne osobaky by asi nevydrzal 😀 ale super. u nas Petrik vstava tak kazdy treti den okolo 6.20 a potom zase dva brutalne dni po piatej. vlastne sa vzdy okolo tej piatej uz mece, ale niekedy to este ustoji a spinka, a niekedy sa zobudi nadobro. hlavne ze je to spokojne vysmiate dietatko nech uz robi ako chce 😀
poobede sme este vystihli posledne slniecko a ked sa zotmelo zacalo snezit ako na vianoce. 😒

u nas Petrik a brusko rovna sa velka nula. nebere ho, asi to nechape, alebo ho to nezaujima. mna to uz tiez nebavi mu dookola otlkat ze babo je v brusku atd. vsak postupne sa k tomu nejako dopracujeme. 🙂

lubi22
19. mar 2009

Ahojte 🙂

Pocasie je fakt na houbys 😠 Ja som sa tesila, ako pojdeme vsetci von spolu, kocik so sedatkom pripraveny, a raz fuka, potom snezi, tak s Filipkom sme este na prechadzke ani neboli. Uz nech je jar, clovek bude mat hned aj lepsiu naladu, takto iba prezivame z jedneho dna na druhy.

Evi urcite bude babulko v poriadku. Tie krvne testy su fakt hrozne, ved aj my sme na ich zaklade boli na amniocenteze a prezili si svoje stresy 😔 Nastastie vsetko je ok, preco by aj nemalo byt 😉 Isto aj vase dietatko je zdravunke. 🙂

Donedavna by sa mi zdalo vstavanie o 5 hruza, teraz by som brala taky neprerusovany spanok, hoc aj do 5 😀 My sa kojime tak cca kazde 3 hodinky, obcas aj kratsie, vzdy v noci ma Filipko fazu, ze sme hodinku a pol hore.

Sisa co sa tyka zmeny - no snazime sa, aby sa Filipko prisposobil nasmu rezimu so Samkom. Este nemame presny rezim, najhorsie ako napriklad dnes, ked sa obaja naraz pokakali, bolo im treba dat papat a uz boli unaveni tak zacali kricat, tak sme boli obaja s muzom spoteni ako mysi - jednoducho byt na to sama, tak som urcite neni tak v pohode. Vecer kupkame najskor Filipka, podla toho kedy sa zobudi - medzi 18 a 19.30, po 19. 30 samka, zatial je Filipko na gauci, ak mame stastie buva, ak nie tak vykrikuje ako dnes. V noci spi samko sam v izbicke, mame zapatu vysielacku, ak zaplacka tak bezim bud ja alebo muzik, no a o 5 rano sa manzel presuva do detskej, lebo samko si zvykne preliezt k nemu na gauc, tak aby buvkal co najdlhsie. V kazdom pripade je obcas problem zladit oboch, cize citim sa previnilo, ze ani jednemu ani druhemu sa dostatocne nevenujem, snazim sa sice vyuzit kazdu chvilku, ale vela krat kedze napriklad Filipka kojim, musim Samka poslat za tatinkom, alebo tak pod. Potom mam zase vycitky, ked Filipko buva, ze okolo neho chodim ako okolo nabytku, len aby sa nezobudil a ja som sa mohla hrat so samkom. No je to trosku haluska, snad si zvykneme a bude to bez ujmy pre drobcekov 😉

sisa07
20. mar 2009

ahojte 🙂

Evi, ako si si tie auta vybavila, priznaj sa! 😀 Ty mas vzdy take zlepsovaky - carovny vankusik, teraz podozrivo husta premavka pod oknami 😀.

Susy, to aj my tak chodime na nakupy, ze vzdy donesieme nejaku hracku alebo somarinku navyse......ved mame doma toho malo 😀.

Lubi, dakujem za podrobny opis 🙂, si zlata. No, my maminky perfekcionistky budeme mat vzdy v takychto situaciach ako si popisala problem ani nie s detmi , ako skor so sebou....... Aj pri samotnej Adelke, ked bola malinka, som sa snazila robit vsetko dokonale, az casom som zvolnila, lebo by mi asi siblo - pomaly by som uz nebola ani jedavala, ani spavala, a to uz nehovorim o inych cinnostiach, len aby bola mala princezna aspon chvilku spokojna..... 😀 . A tym, ze bola dost podrazdene babenko, tak som cele dni skakala vylucne okolo nej........Tym, ze nedokazala normalne spavat v postielke,ani v kociku a ostat ani chvilocku len tak po prebudeni lezat, sme boli stale nalepene na sebe. Co bolo sice uzasne, ale velmi vycerpavajuce...........
Takze teraz veeeeelmi dufam, ze toto dietatko bude o dost slabsi sestrickin odvar, lebo to by sa nedalo uz vobec robit tak ako pri Adelke. Tiez sa bude musiet toto babulko viac prisposobit celemu rodinnemu chodu, a nielen my jemu. Znie to hlupo, ale tak nejako to bude musiet byt, aby sme boli vsetci v pohode...........

My sme dnes boli na alergologii na kontrolu, pokracujeme dlhodobo v liecbe, lebo lieky Adelke krasne zabrali a ma cistu pokozku. Sice velmi citlivu a suchu, ale bez ekzemu.

Pekny vikend 🙂

susy
20. mar 2009

sisa, ved prave. asi budeme zamienat izbu za väcsiu, koli hrackám 😀 😀 😀

susy
20. mar 2009

dnes som isla uspavat Simona o 13.OO a to bolo peklo 😠 skakal,kopal,chichunal sa,buchal do postele,do postielky,(postielku ma otvorenu a nalepenu na mojej strane) no bavil sa na tom ako kôň. Ja som sa pod perinou chichunala od nervov. ked to trvalo 45 min,som sa najedovala,vstala, dala hore zaluzie,zobrala maleho pod pazu, obliekla teplaky a isla hned dole do pivnice zobrat 4tu stranu postielky. Prisla hore,umyla ,namontovala, dala dole žaluzie, vizliekla maleho,dala dudku,čajik a dobru noc. Teraz je to do s koho 😠 . Este je hore, pusta si melodie a uz zacina mrncat. pomoooooc. Ja veeela znesiem,ale ked ma nieco nastve,riesim okamzite 😎

susy
20. mar 2009

už je ticho 3x HURáááááá 😎 😀

eva4444
20. mar 2009

ahojte

sisa to proste ked s neratas s tym ze sa zabavi tak sa zabavi, cize hlavne neplanovat 😀 inac carovny vankusik Petrik uz nechce, pretoze vzdy tesne pred zaspinkanim ho v zuboch vyhodi z postielky 😀 ach jaj skoda. to je perfektne ze Adelka tak dobre reaguje na lieciky, drzime palce nadalej nech sa dari.

lubi no citam ze je to narocne, my sme si to dobre naplanovali najskor vy ostatne porodite, date dolezite infosky tipy a triky a ja uz budem mudra odkukavat 😎 lubi a mate doma aj starke? tusim si pisala ze vam pridu na vypomoc.

susy taaaaaak vidiiiiiiis ako si to zvladla 😎

lubi22
20. mar 2009

Ahojte 🙂

Evi takze carovny vankusik bol vyneseny v zuboch? 😀 No dobre ste si to naplanovali s tym odkukavanim infosiek 😀 Az na to, ze snad v case ked vy budete riesit tie iste problemy co my teraz, my budeme uz snad trochu za vodou, budeme mat polrocka 😀 Aspon u Samka bol ten polrok taky prelomovy, ze som prestala rozmyslat, ze kedy ma odvezu na psychiatriu 😀

Sisa no presne si to vystihla, u nas to bolo so Samkom rovnako. Ale Filipko je neporovnatelne kludnejsi ako Samko, ked bol babulko. Tak to bude isto aj u vas, inak to byt nemoze 😉 Super, ze Adelke liecba tak dobre zabrala, snad to bude uz len tak dobre pokracovat 😉

Susy takze bojujete? Ale aspon ze uspesne 😉

Evi, ked nie je doma manzel, tak pridu bud jedna alebo druha mamina, inak sme my dvaja 🙂 Vzdy je dolezite, aby bol pocet dospelych rovny alebo vacsi ako pocet deti 😀

najjulinka
20. mar 2009

Ahojte. Lucinke sme dnes dali Lego Duplo a može byť 😵 Zlatulinká bola, as sa začíname hrať tak ozajsky... Panacikovia a zvieratka si davali pusy, išli pá a tak... 😵 Sú to ešte len také momenty krátke takej ozajstnej hry, ale teším. Lebo viem, že chápe ako sa to hrá s takými vecami... 😀

eva4444
21. mar 2009

ahojte 🙂

dnes sme uz boli na piesku, neodradila nas ani teplota 0oC 😎 ale je pekne slniecko tak sa dalo, Petrik sa vysalel ani domov ist nechcel, my sme si s tatom na striedacku vegetili alebo bagrovali 🙂 uz nech je jaaaaaaaaaaar este zajtra ma byt pekne a potom zase hnus 😠 mna uz tie zrazky nebavia 😖

pekny den 🙂 🙂 🙂

susy
22. mar 2009

ale oficialne JAR už je 😀

eva4444
22. mar 2009

susy ved to..... 😠 😀

ikka
22. mar 2009

No tu ale prebieha diskusia 😀 😀 😀

My sme boli vcera vonku s babikou a kocikom a malo to uspech...asi 20min. 😀 potom som vlacila kocik ja 😅 ale ta kosa, co zavladla a ten vietor 😠 teda fuj ☹

Tehulky ako sa inak mate, co nove v bruskach? Ten cas ale leti...Evi vsak ty uz budes coskoro v polovici a len nedavno si nam to odtajnila 😉

gogos
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisa07
23. mar 2009

Ahojte 🙂
Lubi, ved preto som to pisala, ze mame velmi podobne deti 🙂 , takze viem, ze tomu presne rozumies.....pamatam si, ako si tu popisovala skakanie na fitlopte so Samkom a jeho lasku ku kociku 😀 . My sme to mali rovnake, len namiesto fitlopty bolo nosenie na mojom pleci.......a neexistovalo slecnu polozit, lebo bola okamzite hore a s obrovskym placom. A v kociku vzdy najskor pol hodinu plakala a az ked sa unavila, tak sme mohli ist na pol hodku von a aj to som sa vyhybala ludom, autam, psom, celemu svetu, len aby ju niekto nevyrusil, bola strasne hakliva.........Ako si napisala Ty......zrela na psychiatriu 🙂 . Ale zvladli sme a teraz mame sikovne a vacsinou usmiate, rozblaznene dievcatko. Len naozaj dufam, ze plati ta teoria, podla ktorej je druhe dietatko pokojnejsie, ak bolo prve taky nespokojko.......prosim, prosim 🙂.
Ale videla som dnes pomerne optimisticku Ilkovu predpovede, uz maju ist o tri dni teploty vyssie a v tabulke uz mal dokonca do 15stupnov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Konecneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

Evi, to uz bol silny pieskovy abstak, ked ste vysli aj v takejto kose 😀 . Tiez mi to uz riadne lezie na nervy. Boli sme v sobotu tak ako pise Ikka s babikou a kocikom, ale dopadlo to rovnako. Adelka chvilku kocikovala, potom nosila kocik na rukach !!!,nechcela ho normalne tlacit ani mi ho dat a nakoniec som ho nosila sama. A poslednych 15 minut som niesla Adelku, babiku aj kocik, no parada 😅 .

Susy, to co si popisala o Simonkovom zaspavani presne poznam. Vecer zaspavame v pohode, ale tieto obedy, to je tak okolo 50minut a je to kto z koho.......a pritom je Adelka velmi unavena, ale ona sa vzdy branila spanku, nevie sa ziadnym sposobom upokojit. Najprv pekne lezi, cucka si cajik a ja jej rozpravam rozpravku, lezim vedla nej, tulime sa a potom chyti druhy dych,ale pritom je velmi unavena a zacne okolo seba kopat, hadzat hracky, mrncat, a tak podobne, az do vysilenia........Je mi jej luto, ale neviem jej v tomto nijako pomoct, uz som vyskusala vselico. Ona ma jednoducho taku nepokojnu hlavicku odmalicka.......zaspavanie bol vzdy boj. Snad mozocek dozrie a bude lepsie.....

Juli, to uz su super hry 😵 . Aj ja zboznujem ten pohlad na Adelku, ked vidim, ako sa hra so zvieratkami a panacikmi a oni sa pusinkuju, hladkaju si bolacku ked spadnu, rozpravaju sa, nadhera 😵

Ikka, brusinko rastie, kopkame veselo,zajtra idem na poradnu a o 2tyzdne do Hlohovca na 3D, tak sa tesim. Len mi zacalo obcas tvrdnut brusino, tak dufam, ze je to v poriadku a je to len nevinny nacvik, ved zajtra poviem doktorovi.

Lubi, Samko je uz v poriadku? Boli to len zubky?

Majte sa vsetky pekne 🙂

sisa07
23. mar 2009

To o tom Ilkovi a pocasi malo ist nizsie,akosi som to odveci umiestnila 😀 , az mi to je teraz smiesne 😀.

inge23
23. mar 2009

Ahojte, 🙂
tak konecne sme sa vytrhli z chorob. 🙂 Bola to katastrofa, ale Filipko to zvladol skvele, ved aj bol jediny, ktory bol najzdravsi.

Chcem sa vas spytat, ci vam este piju dietky z flasiek s cumlom, pamatam si ze Petrik ani nepil,ale co ostatne deticky...lebo ja som filipkovi schovala flasku a pijeme s poharika, ale poooooodstatne menej, ako z flasky. Vsetky sosakovske flasky odmieta.
A ako to mate s umyvanom zubkov, da sa?

eva4444
23. mar 2009

ahojte 🙂

tak Petrik uz zacal hovorit mama aj tatovi 😀 no co uz s nim 😀

inge my umyvame zubky celkom v poho, Petrik sa vzdy par sekund vzpiera, a potom odovzdane drzi ako hluchy dvere 😀 bavi ho to aj sameho, ale to viac menej len ocuciava pastu 😝 inac vypijeme denne asi tak 2-3deci vody, viac nie. ale papa vela polievky a ovocia, tak hadam mu je to dost.

sisa tu sa ma este ochladit na dazd so snehom 😠mna poraziiiiiii dnes bol taky narazovy vietor ze sme ledva ku autu prisli 😒baby tak si to na sk uzite to pekne pocasicko 🙂

nase jedno uz trosku starsie videjko 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=HOfAaE679ZY
ikka
23. mar 2009

Ahojte,
Inge Emily este pije z flasky s cumlom, ale iba mlieko. Caj, vodu a pod. pila od zaciatku z flasiek so sosacikom alebo takej tej jupikovej flase, tiez so slamkou sa nam poharik osvedcil. A teraz uz pije aj z normalneho pohara, to ju bavi 😉 No inak tomu mlieku z tej flasky uz tiez moc neda a tiez ju chcem odstranit uz uplne, kedze sme odstranili aj dudlik a ona uz aj tento cumel na flasi celkom poriadne rozhryzla, sa s tym len hra. Samozrejme, ked som jej dala mlieko do pohara, tak to nechcela. Takze treba skusat a trpezlivost 😉 Inak Emi vypije tak cca 6 dcl vody + mlieko a polievky. Nadaja sa hlavne na vecer a to chodi cikat kazdych 5 min., no ale aspon, ze chodi 😵 🙂
No a zuby, nechavam ju nech si sucha sama, niekedy cisti poriadne, inokedy cuca pastu, ale nejak ju neznasilnujem a kefku si pyta vzdy sama od seba 🙂 takze celkom fajn.

Evi, pekne sa Petrik vie zahrat s ciapkou 😀 To ja ked dovolim Emily hrabat sa v skrini, tak mam od nej aj pol dna pokoj 😀 😀 😀 Strasne rada sa zahra s vlastnym oblecenim, babikam dava ciapky a saliky a mikiny...a tak.

U nas zima, prsi, jar v nedohladne a dnes sme ani neboli vonku. Ja som bola do 14,00 v robote a cely den bolo aj tak hnusne 😠

inge23
23. mar 2009

evi, dik 🙂 .lebo mi sa tiez vzpierame, ale na madagaskar to celkom ide a tiez ocuciava pastu a kuse kefku, kupujeme kazdy tyzden 😀 , len so zubkami v predu to je boj.

inak tu tiez dnes otrasne fucalo, ale vraj sa ma cez vikend oteplit

inge23
23. mar 2009

petrik je podareny 😀 , Filip este nastastie nedava capicu dole 😉 , ale kym sme este dnuka tak ju na hlave mat nechce