Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
5. jún 2009

Zuzka Laurinke zelame vsetko naj k dnesnym meninkam 😵 😵 😵

zuzka80
5. jún 2009

Monika pekne sa zaokrúhľuješ 😵 Ja už tiež začínam, zatiaľ som pribrala 2 kg.
Ľubka blahoželáme mužíkovi 😉
Ikka prajeme nech ste čoskoro celá rodinka zdravá 😉 Laurinka má tiež ešte stále soplíky, trochu aj pokašliava. Ona už týždeň berie ATB, lebo jej zistili nejaké baktérie v moči ☹ Takže tiež všetko naraz 😠
My zajtra trochu oslávime Laurinkine meninky, len už darčekov bude pomenej ako na narodeninky. Keď vyrastie,tak nám bude vyčítať, že sme jej dali také meno, ktoré má 10 dní po narodeninách 😀

najjulinka
5. jún 2009

No Lucinka je jogurtová, kremiková... Ja mama skor opacný problém, že ona by jedla len to... najradsej kakaovú penu... 😅 Potom kakaový puding... a potom nasledujú jogurty, samozrejme najradsej čokoládový... potom ešte lubi cestoviny s kakaom a cukrom... a mäkký syr lubi... a potom asi dlho dlho nič a tak nasleduju také veci čo občas je a občas nie... proste také normálne . a to je vždy risk čo zachutí.. dnes jej chutilo - bol knedlik a bravčové, ale dala som šlahačkovu smotanu do šťavy masovej, tak to fakt bolo mnam mnam 😀 😀 😀 A potvorka najprv papala pekne a potom už len masko chcela... 😀 😀 😀

No Kiko je určite veeeelmi spokojný... Dnes aj Lucinke sa Kikova mami velmi páčila... Až bola trošku smutná, že teta už ide preč... 😉 😀 Kiko má velmi fajn mamku.. .veeelmi dobre sa navzájom našli... veeeeelmi 😵 😵 😵

alena22
autor
6. jún 2009

Aj my gratulujeme Laurinke k vcerajsim meninkam 😵

u nas sa adko mlieka nechyti uz strasne dlho, ziadne ani ochutene ani sunar nutrilon nic nezabera ani v jaslickach nechce a tam im robia aj take daco ze biela kava a ani to vraj jediny nechce tak ma cajik 😀
zato jogurtiky, omacky, syrecky spapa na kila keby mohol v kuse to je tak sa nejak nestresujem ze by mu daco chybalo 🙂
Lubi od akeho veku ti asi Samko odmieta mliecko? Nam adko uz asi 3/4 roka 😅

alena22
autor
6. jún 2009

Ikka ja som si zvykla ze cez den ked pracujem ,a ja som na HPP ,neni som s adkom ale hned ako pridem ho beriem von santime spolu na ihrisku alebo v zlom pocasi sa spolu hrame a snazim sa mu ten cas vynahradit ale on je taky ze sa sam rad hra takze ked uz ma mojej hry plne zuby posle ma prec a on si jazdi s vlacikom alebo hasi poziare nahana zlodejov v izbicke sam 😀 a vtedy ja pracem varim alebo ak neni co robit a to je malokedy vegetim 😵 notebook mam v kuchyni a tak aj popri praci stiham pisat 😀 😝 😀

lubi22
6. jún 2009

Ahojte 🙂

No Zuzi to si pis, ze ked Laurinka vyrastie, tak Ti to bude otrepavat o hlavu, ze ma narodeninky a meninky tak pokope 😀 Ja to tiez nasim furt prizvukujem 😀

Alenka Samko zacal odmietat mliecko zo dna na den, ked som bola v porodnici, potom uz nechcel, takze 3 mesiace. Vyskusala som vsetko mozne, rozlicne znacky, ochutene, neochutene, dokonca som skusila aj normalne kravske mlieko plnotucne, aj s grankom a neexistuje, nevypije ani omylom. Samko nie je bohvieaky papkac, on keby nemusel, ani neje. S kazdym jedlom ho musim nahanat, pre neho je to strata casu a este musi pritom aj sediet, tak som rada, ze sa nam podari dostat do neho tie dva jogurty denne. Vecerny musime podavat vo vani, inak nezje 😅 Este co spapka je polievka, ale to nie zeby sa do toho hrnul, jednoducho musim odlakat jeho pozornost, rozpravat prihody a to sa mi potom podari dostat do neho plny tanier. Len musim v kuse kecat. A ovocie a zeleninu ma rad, ale tiez stylom, ze ho s tym nahanam. Ak nie, tak sam si nezoberie.

monika1
6. jún 2009

Ahojte 🙂
lubi,zuzka dakujem 😅 🙂 no zaokruhlujem sa poriadne,zatial mam +4kg ale to vsetko v tom brusisku 😅

a Laurinke aj my prajeme vsetko naj k meninam 😉 ja mam tiez rozdiel medzi meninami a narodeninami 4 dni takze ziadna slava 😀

my sa tiez trapime s jedenim ale to len poslednu dobu zacal strasne vymyslat,pred kazdym obedom chyti hysak ze to nechce ze co to je v polievke a pod.,nechce sediet,sadne si vo vysokej stolicke na kraj na bok a mna ide trafit z toho 🙄 ale teraz nanho zabera ze ho z dialky sleduje Miki (Mikulas) a pozera ci poslucha a vsetko papa a az vtedy pride a donesie mu darceky 😀 a hned zacne papat 🙂 on ma totizto poslednu dobu asi tyzden maniu v mikulasovi,stale 100x denne hovori ze pride miki k adamkovi,donesie mu vajicka,on ich spapa a mikiho chyti a povie dakujem 😀 ale aj pripomenie ze to musi byt zima a snezit a urobime miesto pre stromcek...no mame doma vianoce 😀 😀

riuska
6. jún 2009

jeeeeeeeeeeej Monika vidim ze predsa cakas chlapceka ako si si myslela 😵 😵 😵
a ake das meno? mne by sa k adamkovi hodil alanko 😅 😵 😵 😵 😵 😵

sisa07
6. jún 2009

Ahojte 🙂

No, nejako nestiham sledovat, ako sa to tu pomenilo, ved ani neviem, na co prve mam reagovat, tolko ste toho popisali 😀 . Super 🙂.

Lubi, veeeelmi gratulujem muzovi k statniciam, supeeeer 😵, budete to mat o nieco jednoduchsie.... A ta lahka hlava bez studijnych starosti..........to velmi cloveku sprijemni zivot. Ale musi byt sikovny, ked to takto pekne zvladol popri robote a dvoch detoch. A na Teba toho muselo byt v poslednych tyzdnoch tiez dost, kedze si mu stale vytvarala priestor na ucenie, kamene Vam asi zo srdca vcera padali len taky buchot okolo 😀 😵 .

Ikka, uz sa nejako dlho trapite, je mi to luto.......musite byt riadne unaveni a otraveni vsetci.....kiez by ste sa rychlo vyliecili a zotavili, drzim velmi palce 🙂 🙂 🙂 .

Zuzi, Laurinke prajeme vsetko naj, naj, naj, nech sa rychlo uzdravi a nech ju netrapia otravne bacily! 🙂

Monika, to mate dobry posun v case 😀. Ale je super, ze je Adamko takto motivovany, napriek tomu, ze je Miki este dalekoooooo 🙂 . A fotocky su krasne 😵 .

Alenka, ja si neviem predstavit, ze by som bola tak malo s Adelkou, ako pises Ty. Ale kazde dietatko je ine, tak sa to da u Vas urcite aj vdaka tomu, ze je Adko taky samostatny. Adelka sa sama zahra par minutiek len velmi vynimocne, inak potrebuje cely den moju pritomnost. Pre mna uz ten pobyt v porodnici je "nutne zlo". Dufam, ze to zvladneme bez vacsej ujmy.

V tejto suvislosti som sa chcela Evky uz davnejsie opytat, ako to bude, ked pojde do porodky. Evi, nemas z toho obavy, ved Ty si s Petrikom este viac ako ja s Adelkou. Nemas strach z toho, ako bude Petrik zvladat Tvoju nepritomnost, ked ste tak intenzivne stale spolu?

Juli, to je super, ze sa Kikovi podarilo dostat k takym dobrym ludom 😵. Ako to vyzera zatial s Dominikou, mate nieco nove?

Pekny vikend aj napriek aprilovemu pocasiu prajeme 🙂

riuska
6. jún 2009

no uz som aj ja docitala 😀 😀 😀
takze hlavne detickam k narodeninkam aj filipkovi k 3mesiacikom dodatocne vsetko najlepsie
monika tie fotocky su nadherne a mas krasne brusko - no jasne ako ked sa v nom chlapcek skovava 😀 😀 😀
ali, pipi super ze ste nieco zas o sebe popisali a ali neboj adrianko si to teraz odkruti a potom bude stale zdravy, len som sa nikde nedocitala kde to teda robis?
pekny vikendik aj my prajeme 😵

alena22
autor
6. jún 2009

cafte, riuska ja pracujem s postihnutymi detickami a dospelakmi 🙂
Ja ked som mimo adka on sa stale vraj pyta pod chvilkou kde je maminka ale mu povedia ze pracuje a na pol hodky je zas klud ale to tym ze jeho najoblubenejsie je teraz riesit kde kto je aj na psa sa pyta a prisom lezi napriklad kusok od neho a tak, on je adko tak od malicka, ma to v povahe asi, ze sa zaobide aj bez nasej pritomnosti na par hodin 😀
a taka pikoska je ze sme sli pred dvomi dnami po vonku a adko utekal stale od nas prec a taka babka sla strucka a ze pod sem ked neposluchas ja si ta vezmem a on jej podal ruku a siel s nou kusisko prec 😀 my sme s muzom kukali jak teliatka kam sa ten vybral, ale potom sa jej pustil dal jej papa a bezkal sa maminke pomojkat 😵 😀 😵
Adko papa vsetko dnes velky tanierik polievky a za tym ryzu s kuracim maskom len taky buchot a jablcko mal ako dezert 😝 potom pospal 1 hodku a uz teraz papa vyzivku ovocnu on by v kuse jedol 😅 narastie nam otesanek a poje nas, v lepsom pripade bude c jeho puberte chladnicka na petlicu 😀

monika1
6. jún 2009

riuska,sisa dakujem,a ano riuska budeme mat chlapceka 😵 a Alana som velmi chcela ale bol okamzite zamietnuty kedze sa tak volal muzov pes ktoreho mal 18 rokov 😅 takze vyberame dalej a nevieme sa rozhodnut...

ali a mozes byt len a len rada ze ti adko takto krasne papa a nevybera 🙂 u nas sa uz trucuje pri kazdom obede 🙄

alena22
autor
6. jún 2009

😒 ☹ ahojte no ja mam nervy u nas padali krupy velikanske a cely lak na aute mam pobuchany normalne ze biele bodky mam v nom 😔 😢 😠

monika aj suseda amla psa alana 😅 tiez by mi to nesedelo na sieta koli nim 😀 mne sa pacia sebastian, kristian, dominik, tomas a lukas 😀

lubi22
6. jún 2009

Riuska dakujeme 😵

Alenka som Ti chcela napisat presne to, co Monika, v dobrom zavidim, ze je Adrianko taky papkacik. Aj ja by som chcela, aby som nemusela s kazdym jedlom so Samkom bojovat, ak mu nerozpravam kadeco a neobrnim sa nekonecnou trpezlivostou tak do neho nic nedostanem 😠

No to auto nepotesi. 😒 Tu sa tiez prehnala rianda burka, ja som akurat Samka uspavala, ked zacalo liat a buchotat a samozrejme, ze hned vyskocil, ze on sa ide pozerat z okna 😅 No Samko nastastie od 9 uspesne spi, ale Filipko, co normalne zaspi o 8 este furt kuka a rehoce sa. Som ho prechvalila 😅

Julinka aj ja som sa chcela spytat na Dominiku, ako je to teraz s nou? Aj ju si moze niekto od Vas adoptovat? A Lucinke Kiko nechyba, nespomian ho?

Sisa Adelka urcite Tvoj pobyt v porodnici zvladne bez problemov, Tebe bude chybat daleko viac. Ved bude s tatinkom nie? Pisala si, ze chodievaju spolu aj k babinkam, tak to bude pre nu urcite v poriadku 🙂

Monika no s tymi chlapcenskymi menami je problem vybrat 😅

eva4444
7. jún 2009

Ahojte 🙂
my tu mame moju mamu a brata dnes ideme do zoo teda ked sa brat konecne zobudi 😠 😀

sisa ja neviem ako to Petrik zvladne, bude s tatom doma, oni su silna dvojka tak verim ze to bude ok 🙂 ked som rodila Petrika vo stvrtok vecer uz v nedelu rano sme mohli ist domov, cize v podobnom pripade to by boli len 2 cele dni. 🙂

alenka ten lak no hruuuuza clovek urcite nevie ci sa jedovat ci plakat 😒 😒 😒

alena22
autor
7. jún 2009

Ahojte , my davame toto nove auto na vikendy do garaze najma koli vandalom lebo pod chvilkou tu ma niekto ohnute sterace alebo ukopnute spatne zrkadielko, ale vcera ze si skocim v klude na nakupy s kamoskou pokecame stavime sa na kavicku a deti nechame muzikom. Tak auto ostalo pred domom a prask krupy vo velkosti ceresni padali. Muz uz spravil obhliadku a ze najma strecha a predok auta to odskakali ale ze aj boky su chytene a tak nahusto su tam biele bodky (v cervenom laku) takze to nejako skusal davat dolu nieco slo nieco nie ze kupi akusi ceruzu lakovu a porobi to a potom dobre navoskuje a ked to nebude dobre dame to na poistku prelakovat cele ☹ ☹ ☹ skoda ze mame garaz tak daleko od domu ale tu v centre mesta sa neda kupit 😠

No adko je velky papkac dnes od rana zbastil cely rozok s masielkom a sunkou 😝 tvarohovu presnidavku 😝 tak polku detskej misky take cerealne vankusiky dietne 😝 a 4 marhulky 😝 to je este len doobedie, za chvilku sa nabucha obedom a snad zaspi 😅

Inak aby sme nemali malo toho tak adko po 1 a pol dni zacal soplikovat a ked si lahne tak kasle lebo sople mu zatekaju aj ked je to zo zubkov lebo sa stazuje na bolesti vzadu a desne slinta uz som na nervy ☹ no bude cely tyzden u babky zas kym sa neprelieci 😔

baby nebojte sa deticky to zvladnu kym budu mamicky v porodnici isto vsetky sa v klude prebavie bud s tatikmi alebo s niekym inym na varovanie a potom ta radost ked pride mamicka s balickom domov 😵

Juli veru ako to je s tou Dominikou, mne sa tak strasne paci babulko male 😵

monika1
7. jún 2009

Ahojte 🙂
ali tak to je riadna smola teda ☹ myslim auticko,by ma piclo asi ☹ skuste to na poistku prelakovat 😒

no a ty brdo tak adko je fakt teda obrovsky jedacik,no na Adamka sa nechyta teda 😅 Adamko spapa teda rano vypije 150ml mlieka o cca 6hod.,potom o 8 ranajky mal chlebik polku s lekvarom, a potom asi polku jablcka a tak obed to sa riadne napapal polievky a maska s kasou a kompotom to miluje 🙂 ale ked vstane nezvykne zase dlho nic papat,asi ma plne brusko od obeda a papa az okolo 16-16.30 banan alebo nieco ine a tak veceru chlebik s niecim 🙂

no a s tymi menami pre havkov je hrozne 😅 nasa suseda ma pudla Filipa a vedla v bloku maju pudla Adama takze tak 😀

lubi22
7. jún 2009

Ahojte 🙂

My mame dnes asi kakaci den 😀 Najprv Filipko tak ze pyzamko bolo az po krk, potom Samko, potom Filipko este tri krat a riadne davky a este raz Samko 😀 Teraz spia a ja mam volno od prebalovania 😅

Evi Tvoj brat ma kolko rokov? Takze mate aspon trosku zmenu, ked mate navstevu 😉

Alenka no to Adrianko veru vela dni v skolke nepobudol 😔 Toho sa najviac bojim, ze ked pojde o septembra Samko do skolky, takze ci nebude stale chorucky a potom aby to od neho nechytil Filipko. No uvidime. Nech Vam to cim skor prejde 😉

Monika mne veru Adam ani Filip nepride ako meno pre psika 😅 Ale asi maju ludia na to aj iny nazor 😀 Tiez znami maju retrievera Filipa 😀

Samko rano vypije cajik, spapa jogurtik alebo montik, to tak o 7. Potom o 9.30 mu davame chlebik, alebo parocky, alebo roztek, tuniacika, to ako kedy spapa. Potom este o 11 ovocie, 12.30 papa polievocku pred spanim. Ked sa zobudi, tak potom o 16 papa druhe jedlo, o cca 18 ovocie. Vo vani mu o tej 19.45 davame jogrurtik, potom cajik. Inak caju vypije litre, ja si aj preto myslim, ze kikdy nie je hladny, on vypije 2,5 litra caju za den, on by pil stale.

Julinka mne sa Dominika tiez hrozne paci, je taka zlatunka, ocka ma ako nas Filipko 😵 By som brala este take zlatunke dievcatko k nasim chlapcom 😵

alena22
autor
7. jún 2009

Lubi tak si si dnes uzila pokakanych plienok 😀
inak k bezplienkovaniu...my mame stale plienku niekedy sa vypyta ale to je velmi vynimocne skorej ked chce cukricek moze teraz pri diete zele cukriky tak vtedy prinesie nocnik a sedi a aj sa vycika popripade vykaka ...koli cukriku 😀 ale v juli mam dovolenku tak uz nabehneme na take radikalne odplienkovanie..to je spon moj plan uvidime aky ma na to nazor adko 😀
evi tak mas navstevu aspon vam je veselsie dufam ze dohodis nejake foto zo zoo 😉 🙂

eva4444
7. jún 2009

Ahojte 🙂

tak nam sa zoo dnes velmi nevydarila, prvu polhodku bolo super, potom Petrik len na ruky sa tulkat a nosit, nic ho bezaujimalo, az nakoniec vysvitlo ze ho boli brusko, ma asi crevnu virozu, alebo ky slak, pretoze ho odvtedy cely den prehana. skoda ze si to neuzil, ale ved este pojdeme niekedy.

lubi moj brat je starsi odo mna, ale on berie lieky na depresiu a z toho sa mu chce strasne spat, cize ma trochu problemy so vstavanim 😒

pokial ide o papanie my papame niekedy slabsie, a potom mame zraci den ked vybrakuje chladnicku 😀 jeme systemom ja nalozim, Petrik spapa kolko chce a ked nie nerobim si tazku hlavu lebo viem ze nabuduce spapa dvojnasobok.

pipi1211
7. jún 2009

ahojte, ali aj nasim sa toto iste stalo s autom ked boli na dovolenke v tatrach. zrazu zacalipadat obrovske krupy, trvalo to asi 10min no a auto bolo uplne znicene. nastastie mamin stryko ma autoservis tak im to tam urobili asi 4tyzdne to trvalo lebo to museli vsetko rucke vyklopkavat na druhu stranu (von) no bola to hotova katastrofalebo sa boli pytat aj po inych servisoch a nikde im to nechceli opraovat!!! takze drzim palce

susy
7. jún 2009

Ahojte. Objavila som starý album májovych detičiek, tak som ho hned doplnila. Strašne rýýýýýýchlo to ubehlo. 😒

najjulinka
9. jún 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉

sisa07
9. jún 2009

Juli, nejako sa nam rozrastate 😀 🙂 . Klobuk dole, zvladnut taku maxirodinku 🙂 , velmi drzim palce !!! 🙂

najjulinka
9. jún 2009

sisa to bude manžel doma... keby chodil do práce a bolo by to len a len na mne, tak to by som nezvládla 4 detičky... proste ja mám 2 a on má 2... To zas tak vela nie je 😀 😀 😀

eva4444
9. jún 2009

ahojte 🙂

susy no tykukamto uz mas za par 😉

juli no teda ufff 😉

Petrikovi hnacka ako prisla tak odisla, uz je topfit. chceli sme ist na predlzeny vikend do talianska ku moru ale nebude z toho nic, pretoze ma byt 25 stupnov a voda len 18 co je malo pre dospelaka nie pre dieta ☹ tak som sklamana, lebo to bola posledna sanca teno rok niekam ist, a Petrik by sa urcite vysantil, hlavne kvoly nemu sme sa chceli trepat ☹ toto mrchave pocasie... pred 3 rokmi sme boli v polovici maja a veselo sme kupali bolo teplucko.

alena22
autor
9. jún 2009

ahojte juli no mam dost vy ste rozrasteni 😀 😵 😵
hod aj foto deticiek 🙂
My sme sa s adkom prestahovali k nasim do skalice docasne, teda do piatka a dochadzam do prace odtialto 😅 Adko babku velmi poslucha stale ho chvali pekne im to klape 😵 a ja aj tak teraz chodim neskoro z prace tento tyzden mame pred vystupenim tak ma celodennu opateru 😀
a zo stvrtka na piatok bude adkova premiera- prva noc u babky bez pritomnosti rodicov, my si ideme s muzikom uzivat na radosincov 😎

ikka
9. jún 2009

Ahojte,
uzivajte, si uzivajte... 🙂

My si teraz nic neuzivame, len same starosti, ale aj to snad raz prejde...dufam teda, ze coskoro. Emily zas vcera prepichovali uska, obe ☹ som z toho nestastna a neviem, co si mam o tom mysliet...som plakala s nou 😢 Niekedy si myslim, ci to ti doktori nerobia jak na beziacom pase, ale zas ja musim len doverovat, co ine narobim... ☹ No a ja mam problem s dutinami a asi ma caka punkcia, zatial sa jej vyhybam, ale vobec sa mi neulavuje...je to strasne, uz nevladzem. A som hlucha ako poleno, mam zalahnute obe usi 😔

Juli, no super 🙂 to vypada na original dvojcata???

lubi22
9. jún 2009

Ahojte 🙂

Ikka to ma velmi mrzi, ze ste stale chori 😔 Tie uska su velmi bolestive 😔 Kamaratkinej dcerke sa to stale opakovalo, vracalo sa to, chodi do jasliciek, az jej museli dat take trubky do usiek. Odvtedy nastastie s uskami problemy nemala. Teraz jej to po pol roku vyberali, tak snad vy nebudete mat take trapenie a konecne sa to Emi vylieci.

Julinka no 4 deturence do dvoch rokov doma, fuuuuha 😅 No bude to isto sranda, to by som nezvladla. To su dvojicky, Ty si dvojicky chcela nie? A daj vediet, ako je to s Dominikou, tu si moze niekto od Vas adoptovat?

Alenka Tvoju robotu by som tiez asi nezvladla. Ale je super, ze Teba to bavi. Adrianko bude isto u babinky dobre spinkat a vy sa trosku zabavite 😉 My ked sme boli posledne u nasich, tak Samko spinkal s babkou a dedkom, my s Filipkom a Samkovi to vobec nevadilo, ze spinkaval s nimi.

Evi aj ja nie som spokojna kvoli Samkovi, ze tento rok sa k moru nepojde, ale moje obavy o Filipka su vacsie, tak snad to tento rok prezijeme bez dovolenky a Samko sa vysanti dostatocne u babinky, dedka a starkych. Vy zase mozno pojdete na Slovensko, nie?

najjulinka
9. jún 2009

Ja som sa bála čo v domove na to, že 4 také malé deti.. .a dnes medzi rečou padla zmienak aj o piatom a zatial v pohode to aj v domove zvládaju... Asi budeme exemplárni príklad... S manželom riešime auto... A nijak sa k 9-miestnemu nevieme dopočítať... Ale zišlo by sa už poamly ale iste...

Dominika neviem nakolko má papiere spravené na to aby mohla ist dalej. ..Asi nie velmi, kedže je stále u nás...

No a na dvojičky sa teším.. Su pomerne velké.. ja radsej bábätká,a le potrebujem si aj dvojčatovú túžbu uspokojiť.... 😅

No a dvojičky , ked hodím foto, tak budete prekvapení... 😀 😀 😀 No máme 3 týždne a to aby sme dvojičkam izbu spravili.. najdlhšie potrvá ju vypratať asi 😅 😅 😅