Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
17. jún 2009

ahojte 🙂

lubi fakt super fotky 😵´to uz ste taka skutocna rodinka s 2 detickami 😵

zuzka80
17. jún 2009

Ahojte,
Alenka prajeme skoré uzdravenie aj tebe aj Aďkovi 😉
My sme dnes boli na ultrazvuk a Laurinka bude mať sestričku 😵 😵 😵

eva4444
17. jún 2009

zuzi supeeeeer 😵 😵 😵

alena22
autor
17. jún 2009

Ahojte, lubi ta fotka kde si s obomi je super vyzeras tam velmi dobre taka kocka si 😉
no ja som dnes bola v tej bratislave, vysledky z magnetickej mam dobre a vraj to je tym ze som mala vela hormonov nahromadenych z tabletiek v tele a isto aj troska stres a jedno s druhym tak sa mi to takto prejavilo, liekov mi ubrali hormonov a zobrali mi krv ze v piatok nech si volam na vysledky a upravia mi davku 🙂 tak snad bude dobre zasa
zuzka gratulujeme k dievcatku 😵 😵 😵
no my uz asi druhe ozaj ani nemusime riesit lebo ja mam problemy pod chvilkou ani tehotna nejsom neviem ako by organizmus este jedno dieta zvladal 😔
No ak to bude neunosne a biologicke hodiny budu buchat ako orloj este stale je tu moznost adopcie 🙂

a dakujem vsetkym za podporu 😵

lubi22
17. jún 2009

Ahojte 🙂

Dakujem za pochvalu fotociek 😵 Alenka to taku som vyberala, aby tam nebolo vidno tych patnast kilo navyse 😀

Zuzi blahozelam k dievcatku 😵 Tak budete v tazkej presile voci tatinkovi. Potom mi povies aky je to pocit, kedze ja som u nas v mensine a musim vysvetlovat, ze nie vsetci ludia maju pipiky 😀

Ikka to hej z Filipka bude asi riaden chlapisko. Pozerala som Samkove miery a Filipko mal presne ako trojmesacny Samkovu vysku aj vahu na pol rocka 😀 Takze ani s oblecenim to nebude tak, ako som si myslela, Filipko nam preskocil cez rozum, nosi uz pomaly 74, co Samko nosil div nie este v roku 😅 Ale tesim sa, je iba kojeny, tak len nech rastie a je zdravucky 😵 Len na nosenie je to zaberacka.

Alenka som na Teba myslela, ze ci to predsa len nie su tie hormony, lebo ta stitna je svina, poznam to podla seba. Tak snad uz bude lepsie 😉 A co sa adopcie tyka, my si tiez hovorime, ze ak by sa nam darilo a dokazali by sme zabezpecit aj tri deticky tak preco nie tymto sposobom. Ja stale tak pokukujem na Julinkinu Dominiku, ale viem, ze teraz to nie je realne.

susy
17. jún 2009

Ahojte. Zuzinke GRATULUJEME k dalšej princeznej 😀 .
Lubi fotky su super, Filipko má teda kukadla 😵

najjulinka
17. jún 2009

Lubi keby si dnes videla Dominiku. .Začína to byť vážne kočka... Smejavá 😉 😀 Inak ja sa mam dostaviť na sud k určeniu jej otcovstva ako svedok... Jak keby som ja bola pri tom ked ju robili... Nechápem.. Takže 29.6. idem koli Domči na súd, 30.6. máme my súd s Lucinkou a 1.7. ideme pre dvojičky... No o program mám vystarané... 😀 😀 😀 A neviem či nie tá istá sudkyna ma naš pripad a aj Domčin, lebo je to tá istá pojednavacia miestnosť... Tak to ked ma zbadá 2 dni po sebe, bude oči očiť na mne... 😀 😀 😀

Dnes sme sa pokusili odplienkovať Lucinku... Baby ona ma medzi cikaniami intervaly aj kratšie ako 10minut... To nemy zmysel.. však kým umyjem šerbel, tka ju možem posadiť zas... 😖

No a lubi ty si počkaj potom na bábo, nepoškuluj po Dominike... Nech máš princeznu od uplneho bába... 😉 Dominika čochvíla bude velkáčka.. .Však už má 8 mesiacov 😉

eva4444
18. jún 2009

ahojte 🙂
my tu mame hic ale mna tak boli hlava ze sa mi ani nechcelo na kupko s Petrikom ho tam nahanat po slnku, tak sme sa len tak prezabavali doobedie. ani on sa asi neciti dobre, lebo este nic nepapal, ak neratam asi 10 jahod na obed. to je hruza to pocasie sa furt meni, jeden den chodime vo fliskach a druhy den skapiname na slnko a tak dookola. 😒 zajtra ma byt zase kosa a dazd. 😠 no nist nenarobime.

baby a neviete co je so sisou? 😕 sa tu dlho neukazala dufam ze im len nejde net alebo take cosi 🤐

idem haji pekny den 🙂

zuzka80
18. jún 2009

Ahojte,
ďakujeme, náš tatino sa teší, že bude mať doma 3 baby 😀 😵 Len ja si akosi stále neviem predstaviť starať sa o 2 deti 😀
Ľubi Filipko je naozaj veľkýýýý. My sme 74 nosili keď mala Laurinka rok 😀
O Sise nevieme nič, dúfajme, že je všetko O.K.

monika1
19. jún 2009

Ahojte 🙂
zuzka gratulujem k dievcatku 😵 ako moj muz tvrdi..niekto robi len dievcata,niekto len chlapcov a ostatni su len vynimky a nahody 😀

my nosime 74 niektore mikiny este aj teraz 😅

baby poradte mi...chceli by sme ist do Madarska na kupko na cely den ale mam dilemu co dam Adamkovi papat na obed 😒 ked si predstavim tie bufety na kupku tak tam mu asi nic nevyberiem, ako to riesite vy? 😕

eva4444
19. jún 2009

ahojte 🙂

monika ja som asi vacsia drsnacka ako ty, my ked napr. cestujeme cely den tak kupime Petrikovi normalne cestoviny, alebo si dame pizzu a on si oddobne, a potom ma vzdy po prichode domov nejaku polievku, davam si zamrazit zeleninovu, alebo aj fazulu atd. a ma aspon to jedno teple iste. ked sme boli v bojniciach, kupili sme mu tam slepaciu polievku, bolo v nej trochu vegety ale tak co uz jeden den nezahynie, a fakt sa z nej najedol.

k tym velkostiam sa nejdem ani vyjadrovat, mam pocit ze si to cisluju ako chcu. 😠 niektore natelnicky 98 su uz kratke rukavy (ja neviem ci sa to tak spralo ci co), a niektore body ma este teraz 80 dobre. ponozky su mu dobre este aj tie od vlani. teplaky ma jedny 92 a musi ich mat 2x vyhrnute, niektore 92 su mu akurat, co ja viem, proste asi tetka v tovarni usije, mrkne na to jednym okom a povie si - toto bude asi pre jednorocne ked sa tak nato divam 😀

sisa07
19. jún 2009

ahojte 🙂

Evi, Zuzi, nerobte si starosti, som tu 🙂 . Len posledne dni akosi neviem ani obsediet, som dost unavena, brusko tvrdne stale viac a nejako nie som vo svojej kozi......ale to uz k tymto poslednym tyzdnom asi patri 😅. Dost ma pobolievaju bedrove klby, vsetko sa to uz asi roztahuje a pripravuje, takze dlhsie obsediet na jednom mieste je problem, ved to poznate....
A vcera som sem sice napisala maxiprispevok, ale mi to cele zmizlo a uz som potom nemala cas pisat znovu 😒.

Zuzi, gratulujem k dalsej malej princeznicke 🙂 , budete mat plny dom babik 🙂 . Uz ste premyslali nad menom?

Evi, tiez mi to pocasie nerobi dvakrat dobre, hlavne tie prudke vykyvy....Dnes je tu do 32 a zajtra ma byt len 16-20, nenormalne.....A Adelka vcera v tom teple skoro nic nepapala podobne ako Petrik, ale vypila okolo 1,5litra vody a caju, takze bolo vidiet, ze jej tiez nechuti jest, len pit v takom dusne.

Juli, s odplienkovanim mate more casu, leto je dlheeee, Lucinka urcite este nie je pripravena, podla toho co si napisala. Takto by ste sa stresovali zbytocne obidve neustalym behanim a prezliekanim. O par tyzdnov uz vsetko moze byt inak 🙂

Alenka, to je fajn, ze uz aspon vies, co Ti je a dostavas cielenu liecbu, najhorsia je vzdy neistota......tak prajem skore uzdravenie a pevnejsie zdravicko pre Adika 🙂 .

Lubi, Ty ani nemusis cvicit,alebo chodit do posilky, chlapci sa uz o Tvoju figuru postaraju...mas najkrajsie cinky na svete 😵 , o chvilu bude tych par kil navyse minulostou a ked nie, tak pri pohlade na chlapcekov si iste povies, ze to aj tak stalo za to 🙂 . Ja uz teraz vidim, ze tiez nebudem po porode spokojna, ale z opacnych dovodov, zase budem sama kost. Pribrala som velmi malo, takze mi neostane navyse nic....a ked sa mi nepodarilo pribrat poriadne tehotenstvami, tak to tazko spravi nieco ine. Ale ked nejde o zivot, ide o ..... 🙂.

Moni, tiez by som sa pripojila k Evke, ze jeden krat sa nic nestane, ked dietatko dostane aj nieco, co bezne nejedava a bude to viac solene alebo chutovo zivsie...Dolezite je, ze bezne mu davas vyvazenu, zdravu stravu. A z jedneho razu sa urcite nestane ani zly navyk. Ja som tu uz viackrat pisala, ze sa snazim Adelku zdravo stravovat, ale tiez si uz v poslednej dobe dovolim aj male vynimky a dokonca uz nemam pri tom ani zle svedomie 😀 .

Pekny den vsetkym 🙂

najjulinka
19. jún 2009

monika my na výletoch dávame zobať z nášho, ale máme zo sebou aj hotový príkrm - zeleninový alebo mäsovo-zeleninový 😉 Maju aj také väčšie falšky pre velkých jedákov... My máme domka teraz kupene na výlet také 2 bolonske špagety, čo su vhodne pre deti od roka a pol... Takže také čosi balíme zo sebou... Ale málokedy sme použili na výlete hotové, väčšinou zobkať od nás... 😉

monika1
19. jún 2009

niee baby ste ma zle pochopili,my dost bezne a casto jedavame v restikach,to mu davam v pohode jedlo,aj dnes sme boli na obede v meste aj ked toho moc nezjedol ale na kupaliskach su vacsinou stanky,bufety s hot dogmi,hamburgermi,langosmi,klobasami a z toho mu teda asi nebudem vediet vybrat,pochybujem ze tam kupim polievku 😒 a hotovy prikrm sme uz nejedli ani nepamatam ale aj tak by som to nemala kde ohriat...

zuzka80
19. jún 2009

Ahojte,
Monika veď skús mu dať párok v rožku alebo myslím, že tam môžu mať grilovanú rybu, to by hádam mohol. Veď jeden deň bez teplej polievky a druhého jedla Adamko vydrží. A keď bude horúco, nebude chcieť možno ani to.
Monika to aj môj muž hovorí, že aj keby sme mali tretie bábo tak to bude zase dievčatko 😀 Ale u nás v rodine sme rarita, ani z mojej, ani z manželovej rodiny nikto nemá 2 dievčatá. Akosi nikto nechce uveriť, že to nebude chlapec 😀 Aspoň ušetríme na oblečení a hračkách 🙂

sisa07
19. jún 2009

Moni, este mi napadlo, ze by mohol Adamko papat doma urobenu pizzu. Pizza by sa nepokazila a mal by vlastne hotove jedlo o nieco neskodnejsie ako hotdog ci hamburger. Mozno je to somarina, neviem, my sme este taketo nieco neriesili, ale dobry podnet na zamyslenie si dala 🙂 . Kedysi bolo bezne, aj my ked sme s nasimi chodili na cely den do Bojnic, ze sa urobili rezne alebo pecene kura, dalo sa to do alobalu a s chlebom sa to v pohode jedlo. A take pecene alebo ugrilovane kurca urcite par hodin prezije a nemalo by sa nic stat. Pripadne sa daju k tomu prihodit aj uvarene zemiacky a nakrajana zelenina do plastovej nadobky. To tu len tak vymyslam za pochodu 😀 .
Mama mi dokonca minule hovorila, ze nam takymto malinkym - dvojrocnym bravali kuraciu alebo zeleninovu polievku do termosky, tak neviem, zvazte, ci by to vydrzalo.

alena22
autor
19. jún 2009

Ahojte, no ja mam taku tu misecku termo pre adka takze by som mu brala tam ked uz ale keby nemal dietu ja mu kupim hot dog v pohode 😉 my sa prestravujeme vzdy nejako a jeden den bez nejakeho poriadneho obedu vydrzia drobci v pohode 🙂
my sme dnes skoncili na atb adkovi sopliky zliezli uz aj na priedusky tak mame veselo ale ide na cely tyzden k mojej mame teraz aj na noci lebo ja idem na tyzden pracovne prec tak ona ho vykuriruje isto dokonca ide s nim aj na kontrolu v utorok do senice 😎 esteze sa na nu mozem spolahnut a adko sa tam uz velmi tesi uz dnes balil batoztek ze ide k babke sa nevie dockat nedele 😵

alena22
autor
20. jún 2009

boze baby ako vam to ubieha susy uz bude mat maximka kazdu chvilku pri sebe a sisa pozeram ze ty uz mas tiez 34tt 😵 😵

lubi22
20. jún 2009

Ahojte 🙂

Susy este 6 dni a budete mat Maxika 😵 A zachvilocku Kami, Sisa, Evka, Monika, Zuzka 😵 Sa tesim, ze nas bude viac 😵

Julinka ja by som Dominiku brala hned, keby zaviselo iba na mne. Je nadherna, hrozne mi tymi kukadielkami pripomina nasho Filipka. Ale chcem nasim detickam zabezpecit vsetko to, co uzname za vhodne, no a momentalne aj casovo si veru tretie dietatko neviem predstavit, aj dve su viac ako sama zvladam 😅 Ja som dost perfekcionista, takze najblizsie roky urcite tretie babulko nehrozi, aby sme sa mohli dostatocne venovat tymto nasim dvom. Ale mozno za par rockov bude vsetko zase inak🙂 Ked moj muz by rad k nasim dvom chlapcekom este Sasku, no a vlastnou vyrobou sa k nej isto nedopracujeme 😀

Alenka tak Adko ide na prazdniny 😉 Samko si tiez nastastie rozumie aj so starkymi aj s babkou a dedkom, ale este sme neskusali nechat ho ani u jednych sameho dlhsie ako cez den. Zatial nastastie nebolo treba, hoci myslim, ze by to zvladol v pohode.

Monika som sa zasmiala, Tvoj muz ma isto pravdu 😀 Akurat mam 3 kamosky, co su tehu s druhym dietatkom, kazda z nich bude mat presne to iste pohlavie ako pri prvom 🙂

Sisa keby to tak fungovalo u mna s chudnutim, bola by som rada. Ale odkedy mi nefunguje stitna zlaza, tak mozem mat neviem aku fyzicku aktivitu ale bez cielenej diety sa kila ani nepohnu. Takze ked dokojim budem sa drezurovat 😅

Zuzi aj mna zaujima ake meno ste vybrali, teda ak uz mate 😉

Kolko vam denne vypiju deticky tekutin? Samko vypije aj 2 - 2,5 l bez problemov, len menej papa. Ale zda sa mi to moc.

A este som sa chcela spytat - papaju uz Vase deticky same? Lebo ja Samka napr. na obed stale krmim, ci uz polievkou alebo hlavnym jedlom. Totizto, keby ze to necham na neho, tak zje dve lyzicky a dost, hra sa s tym a vacsina skonci dakde vysypana.

Pekny vikend 🙂

alena22
autor
20. jún 2009

ahojte, Lubi my sme vyskusali jednu noc minuly tyzden ze adko bol sam a tento tyzden s nim mal byt tatinko lenze ked je adko chory manzel nemoze ostat doma zase cely tyzden on mal v plane stihat ho so skolkou 😅 tak ide k babke ale adkovi to problem nerobi on sa tesi len spomeniem babku uz sa bali a hlavne preto ze tam je moja sestra 9 rocna a on ju zboznuje co spravi ona spravi aj on vies ako mala opicka 😀
Adrian papa sam uz davno to bolo prve co sme sa naucilihned po chodeni lebo to je jeho najoblubenejsia cinnost nacpavat si pupok aj teraz sedi a krasne papa, aj polievocku si sam pekne vylyzickuje a neni ani neporiadok a ked aj daco spadne na zem nasa stvornoha kamoska to okamzite sprace 😀 😀 😀
tekutin uz neprijimame taky extrem ako sme mali tiez aj vyse dvoch litrov uz sme tak na litri a pol denne niekedy aj menej a pijeme len cistu vodu alebo neochuteny ovocny caj 😅
ja som sa vas chcela spytat ci vam deticky reaguju ked nieco vystrajaju na take ze kludne dohovaranie lebo u nas nic az ked sa zvysi hlas vtedy prestane ked kludne hovorim to jak keby hrach o stenu hadzal alebo si ma aj vypocuje pritaka a aj tak to ide robit zas 😠

sisa07
20. jún 2009

Ahojte 🙂
Veru, mate pravdu, ubieha to teraz pri druhom dietatku strasne rychlo, o chvilu rodime 😀 . Posledne dni mi brusko tvrdne stale napriek magneziu, tak som zvedava na najblizsiu poradnu buduci tyzden, dufam, ze len tvrdneme a neotvarame sa. Este aspon do polovicky jula by som bola rada, keby sme boli 2v1 🙂 .

Lubi, a pri ochoreni stitnej zlazy mozes drzat hociaku dietu, alebo si musis na nieco specialne davat potom pozor?
To mas ozaj tazke, ked teraz nemozes nic robit a necitis sa takto uplne vo svojej kozi....ale Filipko rychlo vyrastie, dokojite a budes behat ako srnka 🙂 .

Adelka posledne dni pije tak okolo 1,5litra vody + ovocneho a bylinkoveho caju, obcas dzusik, vacsinou riedeny vodou. Bylinkovy caj nesladim, ovocny ako kedy, ale Adelka ma aj tak najradsej obycajnu vodu. Ona zacala aj dzusy pit az po nejakom 1,5roku. Nechutilo jej nic okrem vody a byl. caju.
Lubi, aj mne sa zda to Samkove mnozstvo vypitej tekutiny dost velke na takeho maleho cloveka. Co na to hovori doktorka? Nezatazuje mu to velmi organizmus? Keby ste boli bez plienky, tak behate na nocnik kazdu pol hodinu 🙂 . Neviem, ale myslim si, ze keby menej pil, mozno by aj viac spapal, takto ma asi stale plne brusino.

Adelka papa sama lyzickou, aj malou vidlickou niekedy napichuje. Vie papat velmi pekne aj bez vylievania alebo rozsypania, len ju nesmie nic vyrusovat. Aj natrety chlebik alebo rozok jej dam a odhryza si sama. Len ked sa obcas stane, ze vymysla, tak jej jedlo beriem a davam jej sama, alebo jej necham aj jej lyzicku a krmi sa jednu lyzicku ona, jednu jej dam ja. A tak aj s chlebikom - jeden kusok si odhryzne zo svojho v ruke a jeden jej davam ja. Je to takto pre nu zaujimavejsie. Naucila sa aj naklonit si polievkovy tanierik, ked tam ma uz malo polievocky a vypapat zvysok. Ale niekedy mi sama povie, aby som jej pomohla - vacsinou ked je uz na obed unavena.

Alenka a s tym dohovaranim ako - kedy. Vacsinou mame doma velmi dobre, poslusne dievcatko, predavacky v obchodoch ju obdivuju, ako pekne pozdravi, poprosi, podakuje, poslucha, da si vsetko vysvetlit, ale mame samozrejme aj take certovske dni, ze si mala slecna postavi svoju hlavicku a chce robit vsetko po svojom a na dohovaranie nereaguje, az kym nepouzijem ostrejsi ton / nechce sa ist obliect, umyt, ucesat..../. Ale to nastastie ozaj byva vynimocne. Nemam take situacie rada.

Dnes sme mali velmi prijemny den, Adelka bola cely den vysmiata, stale sa jasila, mala dobru naladu, bolo vidiet, ze si uziva toho, ze sme vsetci traja spolu a je pohoda 🙂.
A uz sme dali prec staru postel s tou drevenou doskou= bocnicou, co som tu spominala, ma uz klasicku velku postel bez bocnice, len sme jej pri postel prisunuli malu skrinku, ktora bude plnit funkciu bocnice aj nocneho stolika a prehodili sme cez nu deku, aby to mala pri hlavicke makke. A pri stene ma stale ako tlmic ten molitanovy podsedak. Tak uvidime, ako zvladneme prvu noc v novej posteli. Ale Adelka bola nadsena, lebo dostala aj novu prikryvku a na skrinku sme nalepili nalepky Macka Pu, tak sa jej to ratalo. Este nam zadala bojovu ulohu - kupit malu modru lampicku 😀.

Peknu nedelu prajeme 🙂

alena22
autor
20. jún 2009

sisa som zabudla dodat ze vo velkej vecsine je toto spravanie u nas len doma vonku je krasny chlapcek aj na navstevach v obchodoch a tak to ho tiez vychvaluju ze co sa stazujem ved on je ako pokladicek ale doma uz trucuje hadze sa o zem a velmi malokedy pocuvne na prvy raz 😅

a vidlickou tiez vieme pekne papat, ja aj keby som chcela pomoct nemam sancu adko sam sam sam v tomot je neoblomny ale zas vie krasne papat tak preco nie sam ze? 😀 😵

k tej vode ja som sa pytala doktorky ked adko tak vela pil ci neni cukrovka nahodou pricinou ale ze nie to je bezne u deti ked sa im tolko ziada 😉

eva4444
20. jún 2009

ahojte 🙂

Petrik papa vsetko sam, aj lyzickou aj vidlickou, nema moc rad ked ho niekto napchava 😀 niekedy sice este narobi kucapacu, ale to neva. ale napr. chlebik musi mat nakrajany, uz papal aj cely ze si odhryzoval ale teraz zase pyta nakrajat. ale popapa aj korku, proste vsetko co k tomu patri. s pitim neviem odhadnut, ale podla mna viac ako 0,5l cistej vody to nie je. ale spapa za misku polievky a dost ovocia, takze hadam mu je to dost. cajiky nechce, ani ovocne stavy moc nie. este si rad glgne mineralky samozrejme z flase. sam si pekne otvori, napije sa a potom 'zatvori', len parkrat ma uz takato Petrikom zatvorena flasa pekne prekvapila 😀
lubi no neviem, ak mu davas ovocne stavicky, asi mu to chuti a pije viea, davaj mu len vodu, aj tak je najzdravsia a uvidis ci chce len mlsat sladke alebo je fakt smadny 😉

s dohovaranim ako kedy- niekedy posluchne, ale zvacsa treba zakrocit, napr. ked vyhazuje hracky z roztopase ho postavim ku stene sa ukludnit na chvilku, pekne tam stoji a hadze nestastne oci, ale potom to uz nerobi. a tak podobne. snazime sa ho primat k tomu ze ked niekto pozdravi ze musi odzdravit, ale je to tazko kedze Petrik nepovazuje verbalnu kominikaciu za potrebnu, a kyvat rucickou to nikdy nebolo jeho. tak sa na neho stare tetky skeria a on si ide po svojom 😅 😀

zuzka80
20. jún 2009

Ahojte,
Ľubi aj ja Laurinku ešte krmim, polievočku vie spapať aj sama aj druhé jedlo, len ona keď papá sama, tak presne ako Samko stačia jej 2 - 3 lyžičky a je najedená. A keď ju krmim, tak zje normálnu porciu, aj keď ju niekedy musím naháňať s lyžičkou.
A začala menej piť, vypije denne asi len pol litra vody alebo čaju, niekedy džúsik (ten jej akosi prestal chutiť) + polievku + mlieko. Zdá sa mi to trochu málo. Predtým pila prevažne džúsik riedený vodou a teraz ho nechce, tak aj preto asi pije menej 😕
Meno pre dievčatko ešte nemáme vybraté, najnovšie Laurinka zahlásila, že chce Simonku 😀 Mne sa páči Sofia, Sára, Nina.

susy
20. jún 2009

ahojte. tak my máme 17-ty zúbok 😀 . a ja že prečo tak slabo papká 😒

inge23
21. jún 2009

Ahojte 🙂 , susy gratulujeme 😀
Zuzka, ja by som brala dve baby hned 😝 . a ja by som brala Ninku alebo Karolinu. Tiez zacinam velmi rozmyslat o babatku, ale neviem neviem... 😅

Lubi, tiez krmim maleho z toho isteho dovodu ako ty a najma kvoli tomu, ze on sa musi bavkat v stolicke lebo iank by mi neobsedel...proste nema cas, ale chlebik mu krajam a on si berie sam...pravda nie vzdy ale stava sa. psychologicka mi minule povedala, ze ona krmila svojho syna do piatich lebo nevedel obsediet, ale dufam ze to nebude nas pripad 😉
Inak vypije 340ml mlieka...a vody akokedy niekedy je to 3deci niekedy 1,5l plus jogurt a ovocie.

alenka, doverne poznam, mi bojujeme s filipkom stale je velmi tvrdohlavy. najradsej vsetko hadze a uz niekedy s manzelom nevieme ako reagovat lebo ked mu to zoberieme zacne revat, my samozrejeme aj tak nepustime potom prestane a o 2hodky znova.je velmi trucovity a stale ho treba prosit a ak na neho nalieham tak oń just nie. V tomto je po ocinkovi
😀 , takze poviem raz max 2x a dost. Potom teda nejdeme von, nepapame...atd.az ked sa panovi uraci.
Proste u nas je to boj denne, ale mavame aj dobre dni. sranda je, ze vonku je usmievavy, mily, kazdemu ukaze papa alebo pozdravi , liska sa a doma je certos.... 😀 ale beriem to vekom a hadam to prejde.

Inak "nezdrhaju" vam deti, ked ste cojaviem v obchode alebo tak?

sisa07
21. jún 2009

ahojte 🙂

Inge, super, ze si sa tu po dlhej dobe ukazala 🙂 . A uteky v obchode este pred casom u nas neboli vobec, drzali sme sa maminkinej sukne 😀 , ale uz mame odvaznu slecnu, ktora sa veselo od pokladne vyberie von, no nastastie ked ju ohlasim, tak zastane a vrati sa.....zatial...... 😀 . Ale uz sa snazi aj prelietavat po obchode, predtym tiez bola len pri mne a kedze malokedy chce obsediet vo voziku, je to obcas vesele, ked ja funiaca velryba s bruskom a kosikom nahanam vysmiatu Adelku medzi regalmi......Ale vonku ide vacsinou pekne za ruku - tiez hovorim, ze zatial .... 😀 .

Susy, gratulujeme k zubku 🙂 , nam idu posledne dve stolicky, takze si na pol roka od zubov oddychneme 😉 .

Alenka, my to mame tiez obcas tak, ze vonku mame najuzasnejsie dietatko na svete a doma sem- tam riadne bojujeme. Dnes sme uz teda vobec nemali taky superny den ako vcera 😒 . Adelka nas od rana skusala, kolko vydrzime,negovala vsetko, co sme jej povedali, bola mrzuta a placliva. Ale mozno to je aj tymi zubami,neviem. Alebo uz tej vcerajsej dobroty bolo privela 😉 . Ale ved aj o tom su deti 😵 . Krasne bolo, ze ked teraz na obed po vsetkych tych jedoch zaspavala a este pila vodicku, tak ma hladkala po lici a hovorila "moja mama" 😵 .
Co by sme bez tych malych certikov robili ? 😵

alena22
autor
21. jún 2009

no my presne toto mame vonku slniecko a doma je niekedy ako sto certikov akurat ze nemame take ze plac z lutosti ale zo zurivosti ked daco chce a skratka mu nepovolime 😅
v obchode je to narocne adko sa nechce vodit za rucku to je strata casu nase pomale tempo on leti popredu hoc kde nakukne strati sa v haldach veci a ja ho len hladam kde sa vesiaky hybu 😀
minule neviem ci som to tu spominala nam adko utekal vonku a taka stara babicka ze pod ja si ta vezmem ked utekas maminke a on prisiel ku nej chytil ju za rucku a siel s nou prec nam dal papa a my s muzom sme len cumeli tak sme sli kusisko za nimi pomalicky a on sa potom spamatal povedal babke ze uz ju nechce a siel za nami ale odisiel by s hocikym, musime davat pozor na neho 🙄
uz sme u babky adko sa zabyval v momente pustili si so sestrou dvd noody ten skriatok a sedia a sleduju, on vydrzi maximalne dve kapitoly a ide sa hrat ale aspon chvilku sedi bujnota mala lebo spal len 30 minut v aute 🙂 no som zvedava ako to zvladne manzel bude v pohotovosti keby daco pride pre neho a bude musiet zostat doma s nimtak budem kludnejsia ze mame aj plan B 😀
No idem si ho pomojkat este a bezime prec na nakup a domov lebo sa musim este ja pobalit 😅

eva4444
21. jún 2009

nam Petrik nejako enormne nezdrha, podla mna tak sem tam zdravo sa niekedy vyberie vpred a ide, ale da sa. jedine ked su vonku mlaky po dazdi, to fakt neposlucha, ak ho nechytime tak je schopny poskakt znozmo uplne v kazdej. ja mam pocit ze aj chce posluchnut, ale je to proste akosi silnejsie ako je on 😀 niekedy mam toho aj dost, lebo ho musim zobrat hore na ruky a doniest ku autu, on kope a sije zo sebou a potom sa zvacsa rozplace. za ruku ho bavi chodit tak 20 metrov, ale ked ma dobry den tak ide pekne popri mne svojimi cestickami, ako napr. prejst po ciare, po obrubniku, poza krik atd. ale dolezite je ze drzi smer.
ked si predstavim takto pred rokom ked zacinal chodit a vybral sa uuuplne hocikde a ku autu sme sli aj 20 minut, tak si myslim ze sucasna situacia je super 🙂

ikka
21. jún 2009

Ahojte,
tak my sme mali rodinku na vikend, takze bolo super. Troska som si oddychla 😉 Tak celkovo sme spolocne zrelaxovali.
No vsetko co pisete, je aj u nas podobne. Emi je doma podstatne horsia ako vonku. Ale oni sa tie deticky asi niekedy aj trosku nudia, ked sa im zrovna nemozeme venovat a potom uputavaju pozornost. Tiez velmi vystraja a robi, co chce a neposluchne, az kym sa nezvysi hlas. Vylieza z gauca na okno, vybera vsetky veci zo skriniek a tak....to su jej najlepsie zabavy. Vonku ma vela krat hneva, ze uplne vsetko musi zbierat zo zeme a vsetko obchytavat, suchat rukami po stenach a murikoch, plotoch a potom si dava ruky do ust...to ma uplne dostava, lebo toto si nenecha vysvetlit. Kazdy papierik a proste, co sa jej na zemi zapaci, to musi chytit. A s tymto nedokazem bojovat 😒
Vonku nam neuteka, len tiez sem tam a vacsinou sa zdrzuje na dohlad.

Emi papa v podstate sama, ale ja jej pri tom asistujem, aby sme zas jedlu nevenovali 2 hodiny 😀 Takze vzdy musia byt 2 lyzicky, inak sa nenaje. Musi mat tu svoju. Pekne sedi v stolicke a papa, neexistuje, ze by som ju s jedlom nahanala alebo podobne, to sme trenovali od zaciatku, ze sa papa v stolicke a dokonca, ked uz vidi, ze nesiem tanier, tak sa ruti k stolicke a vytahuje podbradnik a tesi sa 😀
Jogurt zje sama, chlebik tiez, ten jej ale krajam a inak sa pekne krmi.
Moja mama napr. mladsieho bracha tiez krmila veeeelmi dlho, lebo on proste nemal kedy cas sa najest a ani ho jedlo asi moc nefascinovalo (to doteraz nie je nejaky jedak, jedine ak mu to donesu az pod nos) a tak ho s jedlom musela nahanat. Lenze to bola troska aj chyba a vidim to teraz na synovcovi, ze on sa proste nechce odtrhnut napr. od PC a tak mila babka si ide k nemu sadnut a krmi ho a to ma 8 rokov a takto to bolo aj s brachom....takze chybicka je aj niekde inde. 😅 A vody vypijeme cca liter, caj alebo vodu, ked dam riedeny dzus, tak vypije aj viac.