Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

zuzka80
29. jún 2009

Monika my ideme do Nyiregyhzy, tiež neviem ako sa to píše 😀 Ja som tam ešte nebola, tak uvidíme ako bude. Potom dám vedieť 😉
Evi ja zase maso vôbec nemusím. Jem ho asi len raz za týždeň a aj to na naliehanie manžela, že bábo to potrebuje 😀 On je totiž masový typ 😝 Ja keď maso, tak len kuracie alebo ryby, iné nezjem.

lindulienka
30. jún 2009

Ahojte mamky, pisem sem 1x, no citam vas temer kazdy den ... bohuzial nemam cas sem pisat ☹ ... ste tu skvela partia spravnych bab 😵

Pozdravujem vsetky tehulky zelam prijemne a pokojne tehulkovanie ...
Novorodeniatkam zelam krasny a bezstarostny zivot, ich mamkam vela mliecka a trpezlivosti ...

Musela som sem napisat, hlavne Monike a Zuzke ... my sme boli v Nyiregyhaze minuly vikend ... mozem to len odporucit. Pekne prostredie, mili ludia, bohuzial vacsinou sa dohovorite len po madarsky. My sme tam boli 3 dni, byvali sme v hoteli Dzundel - priamo v ZOO, na "dvore" sme mal tavy 🙂 a v noci sme poculi "komunikaciu zvierat", kt. nam vobec neprekazala - kupali sme sa v aquaparku Aquarius a cely jeden den sme stravili v ZOO. Pre nasu Sasku to bol nezabudnutelny zazitok, odposial kazdemu rozprava o zvieratkach, kt videla v ZOO. Neda sa to porovnat s kosickou ZOO, tam je to uplne ine, krajsie, maju viac zvieratiek a hlavne krasne a priestranne vybehy. Uzite si tam krasne chvile, aspon tak pekne a nezabudnutelne ako boli tie nase.

Pozdravujem vas mamky a zelam krasne leto stravene s vasimi deturencami a s bruskami 😉

monika1
30. jún 2009

jej lindulienka dik za info,si ma potesila ze sa vam tam pacilo 🙂

susy
2. júl 2009

ahojte baby. včera sme sa vratili domov. ja som bola o 8:00 v sobotu nastupena pred porodnou salou a cakala na Dr. išli sme dnu a všetko to začalo. od monitoru,klistíru,infusku po spinalku. nakolko pani anesteziologičke praskla hadička, tak nevedela odhadnut, kolko mi vytiekolo a doplnila malo. tak som zo začiatku všetko citila. potom ma na chvilu uspali celu,lebo to sa nedalo vydržat. po prebudeni mi doniesli maleho na prisatie. musela som ležat 24 hodin a to bolo hrozneeee.cele telo ma bolelo a vedela som, že maly čaká na mna.hned ako ma dali na nohy,tak som isla pre maleho a už som im ho nedala.mliečka je dost aj susedku v porodnici som zasobovala 😀 😀 😀 .ked nemala.
Max je taky maličky pažrutik, tak dufam, že mu to vydrží čo najdlhšie

susy
2. júl 2009

som skoro zabudla. dakujem vám dievčence za gratulacie.

eva4444
2. júl 2009

susy kukla som fotocky malicky je straaaasne krasny, fakt sa podoba na Simona 😵 este raz velka gratulacia a zelame vela zdravicka obom a vela sil a krasnych chvilok 😵

alena22
autor
2. júl 2009

susy malicky je krasnucke babenko a ozaj podoba na simonka je tam velika 😵 😵 😵
Gratulujemem este raz!

inge23
2. júl 2009

susy, fakt sa na seba podobaju 😎 , sranda.
inak s tou sekciou je to fakt sila, muselo to byt isto zle, ale ten pocit ked si mala Maximka pri sebe...ti to vsetko vynahradil. Ste krasna rodinka 🙂

inak fotku 3 a 4 mame rovnake...teda podobne len...ine babo a maminka, ale poza je rovnaka 😀
u koho si rodila, Janac?

kamilecka
2. júl 2009

Susy gratulujemeeeeeeeeeeeee 🙂

Inak ta aristka fakt sikovna :-/

lubi22
2. júl 2009

Ahojte 🙂

Susy Maximko je zlatunky - a je ako cez kopirak - velmi sa podoba na Simonka 😵

Sranda aj Riuskini chlapci sa velmi podobaju, ti moji su zase uplne rozdielni, nemaju nic rovnake, azda okrem farby oci, lebo tvar ociek ma kazdy iny. No som zvedavaaj na dalsie babulka, ci budu podobne bracekom a sestrickam 😉

lubi22
2. júl 2009

Susy este s tou anesteziou to je ako zo zleho filmu, brrr 😕 To ako sa jej mohlo stat? Mna sa cely cas pytali, ci necitim nic, anesteziolog bol taky zlaty mlady doktor, este ma aj hladkal cely cas po hlave, az mi to bolo srandovne 😅 No tych 24 hodin po cisarskom je neprijemnych, no clovek si to musi odtrpiet 😉

lubi22
2. júl 2009

Julinka - pozerala som fotocky - blahozelam k novym dvom detickam 😵 Su take krasnucke 😵 Vsetky Vase deticky su nadherne. 🙂 Ty si tusim v domove vyberas podla krasy 😀 Nechapem, fakt nechapem, ako to, ze uz davno nie su u niekoho nastalo. Fakt si myslis, ze ludia, co si chcu deticky osvojit maju dostatocny pristup k detickam? Myslim informacie, fotky a tak. Ako to zvladate so 4 drobcekmi? A denny rezim je v pohode? Ja som bola dva dni s drobcekmi sama a veru som mala dost 😅 Milujem ich nadovsetko, ale veru dalo mi to dost zabrat - aby boli obaja co najviac spokojnucki 🙂

lubi22
3. júl 2009

Dobre ranko 🙂

No pisem si sama so sebou? 😀

My mame dnes 4 mesiaciky, 5. vyrocie svadby a tatinkovu slavnostnu habilitaciu, kde sa chystame robit bengal s oboma drobcami 😀 No som zvedava, ako to zvladneme 😉

Pekny den 😵

erika1983
3. júl 2009

ahojte baby tak ja vám píšem zase po dlhom čase, ale stále vás čítam 🙂 len nestiham písať
susi gratulujeme k maximkovi 🙂 krasny chlapček ale celý Simonko
my máme nové to že Frederika ide do školky a my sa ideme snažiť o druhé babenko 😀 na čo sa veľmi teším
v robote všetko ok ale tieto letné dni mi je dlho v robote . najradšej by som bola s malou. 😒
Lubi gratulejem k vyrociu.
😉

najjulinka
3. júl 2009

No je to trošku zaberák.. .Dvojičky su riadne vyhukane.. .Predsa len to nie su babatka... Ale stale lepsie a lepsie 😉 Snažime sa naučiť, že aj v kočiku sa da spať.. .Dnes už asi pochopily, že kočík je tiež na hajanie... Lebo keby mali hajať len doma, tak vkuse sme doma, lebo vkuse chce dajaké hajať... Takže medzi desiatou a obedom sme vonku, medzi obedom a olovrantom sa hajá a medzi olovrantom a večerou zas vonka 😉

Už mám dohodnutú pomoc na kočíkovanie, aby sa aj pratať dalo a tak... Takže 3 x do týždna mi doobeda pride na vypomoc "kočíkova teta" a manžel zatial bude pratať doma a tak.. .čo treba proste... bude sa hodiť... Dnes sme mali výpomoc prvýkrát.. .Kúpelka po malovaní izby konečene sprataná 😉 😵 😀

sisa07
3. júl 2009

ahojte 🙂
Susy, malinky je nadherny a krasne sa usmieva 😵. Ako reaguje zatial Simonko na braceka? Si s chlapcami sama, ci pomaha manzel?

Juli, Ty uz mas taku malu skolku doma 😀, ved Ty musis byt normalne manazerka, aby ste to vsetko zvladli 🙂, obdivujem Vas 😔 🙂.

Erika, tak vela stastia v snazilkovani, nech necakate dlho 🙂!

My sme boli dnes na poradni a som na 1cm otvorena, krcok sa skratil, tak uvidime, ci nepojde Adamko skor 🙂.
V pondelok idem na prietoky a na predoperacne vysetrenia kvoli pripadnemu cisarskemu rezu, pretoze Adelka bola tahana vakuumextraktorom a ak by sa zase nieco komplikovalo, tak to uz asi daju rovno na cisarak, pre istotu. Dufam, ze uz sa nam taky porod nezopakuje.....radsej by som sice rodila zase prirodzene,ale ak ma ist o zivot a zdravie Adama, nech je aj cisarsky......

Lubi, gratulujem k Filipkovmu vymesaciu, rastie Vam teda neuveritelne rychlo 🙂 a samozrejme aj k vyrociu zelam vsetko dobre pre celu rodinku a veeeeela stastnych rokov spolu 🙂. A daj vediet, ako ste zvladli habilitaciu, urcite to bolo s chlapcami zaujimave 😀. Nas caka 5. vyrocie v septembri 😉.

Pekny den 🙂

eva4444
3. júl 2009

Ahojte 🙂

sisa nerob si iluzie ze ides rodit, niektore baby behaju aj na 2cm otvorene aj niekolko tyzdnov 😉 vsak este mas cas, neboj urcite bude druhy porod v pohode 🙂 inac ja som sa rozhodla ze idem 4 tyzdne po tebe tak este drz 😀

lubi tak vym to teda sype s tymi oslavami 🙂

juli su krasnucki, take cokoladove deticky 😵

erika drzime palce nech sa babo cim skor podari 🙂

sisa07
3. júl 2009

Evi, ved ja viem, ze to moze byt aj o mesiac 😀 , ale zaroven sa to uz pekne pripravuje, tak som spokojna. Ziadne iluzie si nerobim 🙂, aj doktor hovoril, ze to nemusi byt vobec skor. Nech to pride hlavne tak, aby bol Adam v poriadku 🙂 .

eva4444
3. júl 2009

sisa jasne ze najdolezitejsie je aby babo bolo v poriadku 🙂 ale podla mna je dobre ked sa uz telo zacne trosku pripravovat (samozrejme v ramci normy) je potom sanca na lahsi porod 🙂

sisa07
3. júl 2009

Evi, ved prave zato ma to dnes rano celkom potesilo, ze pri Adelke som bola doslova zabetonovana a pri porode museli dost na mne popracovat ☹ , aby sme Adelku dostali von a stihli to.....
Takze rano som prisla domov s usmevom od ucha k uchu, ze uz sa nieco zacina teraz diat a aj ja si myslim, ze by to takto malo byt lahsie a rychlejsie, teda aspon velmi v to dufam 😀 .
A Ty chces prenasat ? 😀 Ved je rozdiel medzi nami len 3 tyzdne .......No, to mas inu vydrz 🙂 , ja uz teraz mam dost......Ako sa ma Petrik? Zvlada, ze ho maminka nemoze tolko nosit?

eva4444
3. júl 2009

sisa ja by som rada na termin 😀 , pripadne tak tyzden skor moze tiez byt 🙂 nech len vydrzi v brusku co najdlhsie, ja to uz nejako vydrzim aj keby som mala dusu vyplut 😀 Petrik celkom v pohode, semtam ho vezmem, ale nie moc casto. zase sa to neda uplne vynechat. to ja som mala dobry porod som mohla ist vecer tancovat 😝 o pol druhej odisla voda o pol stvrtej prisli kontrakcie a pred siestou uz bol Petrik odvazeny umyty a na maminke prilepeny zvonku 😵 ale zase som si polezala cez tehotenstvo par tyzdnov, co tiez nebolo bohvieco, lebo som mala zapal krcka a nejako sa zacal minat, ale ten porod mi to vynahradil 🙂

susy
4. júl 2009

Zatial je doma aj Janko. Sem-tam ide na 2hod. do robotky.

sisa07
4. júl 2009

Evi, tak to si mala super porod 🙂 , mozem len zavidiet.....Ty si zase carovala, ze 😀 .

Susy, to je fajn, ze mozes mat doma manzela, urcite je to velka pomoc, aj ked musi odbehovat. Ako sa citis? Nemas velke bolesti po cisaraku?

lilyk
4. júl 2009

Sjuzi aj my gratulujeme a prajeme vela vela zdravicka a mliecka pre Maximka 🙂
a sorry ze som sem vtrhla 😉

ikka
4. júl 2009

Ahojte,
Susy, super, ze ste uz doma a vsetko je OK. Ten porod teda hruuza, ale na to sa rychlo zabudne pri slnieckach 😵 No uz sa tesim na dalsie babulka, tak sa mi to tu pekne sleduje 😉

My sme zas marodili s podozrenim na zapal ucha, dostali sme kvapky a zazehnali to, ale zas aj s ATB...hruza. Brali nam aj vyter z hrdla, tak som zvedava, ze co to ma Emi za bacila a dufam, ze to uz zazehname. Dr. povedal, ze proste Emily nesmie prechladnut. Dr. mi aj povedala, aby som ju cez prazdniny nedavala do kolektivu, lebo tieto problemy nam vlastne zacali, ked zacala chodit do tych jasliciek ☹ Tak sa musime poriadne vykurirovat cez leto a potom sa uvidi, zatial som sa dohodla s jednou kamaratkou, ze mi ju postrazi, ked budem potrebovat, ved je to len 2-3x do mesiaca. Ona ma sice babo a skoro 3roc. slecnu, ale citi sa na to 😉 tak to skusime a ja jej na oplatku tiez potom niekedy vezmem jej dcerku...

Nam tu teraz prsi a cez obed som si s Emi 3 hodiny schrupla, no jak male baaaaabo 😀 Ale tak mi to dobre urobilo.

susy
4. júl 2009

včera mi pisala fibi,že majú Lindu 33OO g a 47cm.

susy
4. júl 2009

kočky dakujem ešte raz.
ja sa citim veeelmi dobre.

sisa07
4. júl 2009

Ikka, tak to mate s tymi chorobami ako nekonecny hororovy serial 😒 . Aj si sa radila s doktorkou o tych vitaminoch a probiotikach, ci by sa Emily dalo takto aspon trosku pomoct? Tu Tvoju kamaratku teda obdivujem, ze si trufa este na dalsie dietatko v opatere, klobuk dole 🙂 . Ale je to super, ze ide o niekoho znameho, na koho sa mozes spolahnut. Tak sa drzte a nech uz tie skarede bacily nadobro od Vas odidu !!!! 🙂

Susy, dakujeme za odkaz 🙂 a to je super, ze sa tak dobre citis, aspon mas energiu pre tych svojich chlapov 🙂.

Fibi, veeeeelmi gratulujem k dcerke a prajem vela zdravia pre celu rodinku, maminke rychle zotavenie a pre Lindusku vela mliecka 😵.

ikka
4. júl 2009

Sisa, no pekne si to vystihla, presne horor - 14 dni bola zdrava. Len sa Emily spustil soplik kvoli zubkom, dalsi sa prerezal...vsetky 4 ocne sa jej rezu teraz naraz, no a hned sa jej to takto dalo zas do tych usi. No dr. mi kazala davat probiotika cele prazdniny. Kamaratka je super, ona je taka akcna mamina 😉 a Emily ju ma rada, takze to bude fajn snad.

Fibi, gratulujeme, pekne meno ste vybrali. Linda ma teda pekne miery 😵 Drz sa!

lubi22
4. júl 2009

Ahojte 🙂

Fibi blahozelam k malickej Linduske, snad pridas tiez aj nejake fotocky 😉 Zelam vela zdravia a mliecka pre babulko 😵

Vcera bol asi dobry den na rodenie deticiek. Aj mojej kamoske sa narodila dcerka, starsiu ma taku cca ako Samko, tak je to super, mame kopec spolocneho. 🙂

Ikka tych chorob sa ja tiez velmi bojim v suvislosti s kolektivom. No snad sa Emi cez leto prelieci. Ten zapal ucha je hrozny v tom, ze akonahle ho dietatko raz dostane, tak sa casto vracia. To mas super, ze mas taku kamosku, urcite to bude pre Emi fajn.

Sisa velmi drzim paste, aby si druhy porod mala omnoho lahsi, snad to teraz pojde rychlejsie aj jednoduchsie 😉

Evi a vy by ste to mohli stihnut do toho konca augusta, nech sme jeden rocnik. To vies, ja uz myslim na to, ako sa budeme rozpravat o uceni pismeniek v skole 😀

Erika nech Vam to s babulkom vyjde co najskor 😉

Julinka tak ci tak toho mate pozehnane 😉 Obdivujem Ta, ako si so vsetkym poradis. Ja nedokazem zladit tychto dvoch nasich. Zajtra nas znami volali na vylet, ale ako ist, ked Samko cez obed spinkava a na vylet treba ist rano o 10? Samko v kociku nespinka, cesta je prilis kratka, no neviem 😅

A dakujeme ku gratulaciam. Chlapci zvladli habilitaciu celkom fajn, Filipko este lepsie ako Samko. Samko nespoznal tatinka v tom habite, az ked potom za nami prisiel a dal dole capicu. No v stredu nas cakaju este promocie, tak si chlapci uziju. Dnes sme boli na slavnostnom privitani Filipka na mestskom urade - moja jedina motivacia - 80 eur co davaju. Pri Samkovi davali 300 Sk na nakup v jednej komunistickej drogerii, tak to sme ani nesli, ale 80 eur to je aj 5 balikov plienok 😀 No a hnusaci, oni to daju na ucet dietata a Ty to mozes zrusit za 12 mesiacov najskor 😅