Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

erika1983
14. máj 2008

ja davam polievocku ale len trochu a potom to druhe aby si zvykala. Inac ako ste na tom s chodenim? My uz behame pekne sami 😀 .A na dnes rano nam vysli horne dva zubky tak uz sme selmmicka zubata 😀 😀 😀

ikka
14. máj 2008

no prave ja tiez nedavam polievky, dala som len 2x, tak preto sa pytam, aby som nieco nezanedbala a ked mi kazdy nukal a hovoril, ci nechcem pre malu polievku 😅
prave tiez tu vodu vypluva, to aby som ju obliekla pri tom do nejakeho igelitu 😀
evi bielko som este nedavala, ale po roku sa uz moze...mozno este chvilku pockaj, ale v podstate by mu asi neuskodilo 😉

moni ako si napisala, ze si adamka nakojila, vies ake ja mam tiky...dat malej cecik, ale potom si vzdy poviem, ze by to nemalo zmysel, ked uz som dnes 4 den bez kojenia...ale horzne rada by som jej dala 😅 joj smutno mi je za tym 😢

dada21
14. máj 2008

ahojte 🙂
tak my to mame so spanim tak, ze spime uz velmi dlho iba raz denne a to okolo obeda 😉 ide spinkat okolo 11.30 tak na hodku a pol a obed papame az okolo 14-tej 🙂 a inac matusko si to sam tak poposuval, najprv som si to ani neuvedomila, lebo ja som ho davala spinkat, ked bol unaveny a od 9-tej si to pomaly posunul az na 11.30 😉 a odmalicka spinkame v kociku 🙂

inac ani ja nedavam polievocky 😅

a co sa tyka toho ockovania, tak my mame ist tiez po 6 tyzdnoch.

lubi22
14. máj 2008

My tiez nedavame polievocky, mozno do jedla mu dam trosku vyvaru, ale speci polievku a druhe este nedavame. Co som sa pytala mamiciek, tak vacsinou hovorili, ze deticky im zvladli oba chody najskor az ked mali okolo 18 mesiacov a to tak, ze polievocku dali pred spinkanim a druhe ked sa drobcek zobudil 😉

zuzka80
14. máj 2008

Ahojte, na aké očkovanie ste boli s detičkami. Mne doktorka hovorila, že až keď bude mať 15 mesiacov. A proti pneumokokom ju dám zaočkovať tiež, ale teraz je choručká, berieme ATB 😖
Ja som dávala Laurinke polievočku s lyžičkou iba 2x a to veľmi nechcela. Niekedy jej dám vývar z maska a zeleniny z fľaše a to jej chutí.
Bielok som ešte ani ja nedávala.
Aj Laurinka spinká už iba 1x denne, niekedy 2x a to vtedy keď spinká menej ako hodinku. Chodí spinkať okolo 11:30 - 12:30.
Erika my ešte nebeháme iba za ručičky 😉

najjulinka
14. máj 2008

Ja polievočky tiež nedávam... To by viac boli oni mokrí a všade by bola polievka, než to čo by sa do úst dostalo...
Mám čo robiť aj s pitím u nich.. .Aj ked asi sme Lucinke už na systém prišli... Co vyzeralo, že ona je beznádejný prípad a piť mi nebude... Ale Kiko vkuse pluje... Chce vodičku, čajik, ale na hranie 😀 😀 😀
Lucinka celkom pekne pije s netečúceho pohárika, ale už chmatla aj normálny hrnček a sa nalievala (a sa oblievala zároveň)... Domka jej dám aj z takého IKEA hrnčeka zeleného, čo má 3 dierky na piite, s takým sosákom tvrdým - neviem či som to dobre popísala... Celkom pekne pije... Aj si sama drží hrnček, dá si do pusy a po glgu vyberie z pusy a takto až kým nemá dosť... Akurát ako vloží do pusy, musím nadvihnut koniec, lebo ona očakáva, že ked to má v puse, tak už to pojde, takže musím nadvihnu aby jej do pusy natieklo 😀 😀 😀 Inak ona si flašu s mliekom nedrží... Ale vodičku áno. A pije len prevarenú vodu, žiadne čajíky...

lucka23
14. máj 2008

nam nasa dr. na poradni povedala ze papat uz mozeme vsetko. dokonca vraj mozem uz aj troska solit. cize bielok, tvaroh, plnotucne mlieko no proste vsetko co sme do teraz nedavali. akurat ze sa mam vyhybat veciam ako kecup, horcica, udene, konzervy, vegeta a pod. ale to by ma ani nenapadlo davat. 😀

inak o tej prazenici som rozmýslala aj ja ze by ju uz teda mohol. a s cestovinkami to mam aj ja rada. 😝

my uz tiez chodime sami. niekedy mam pocit ze skor behame ako chodime. 😅 😀

monika1
14. máj 2008

ikka uplne ta chapem 😅 ja este tiez nie som uplne s tym stotoznena ze uz prestanem kojit ale Adamko je uz velky chlapec,aj tak som planovala kojit do roka a to uz ma ale neviem neviem 😔

lucka aj my sme dnes skor behali ako chodili,a to chce najma dolu kopcom a priserne sa na tom zabava ze ho spredu chytame 😀

alena22
autor
14. máj 2008

ahojte tak my sme boli dnes na poradni mam nejake dobre spravy ale aj zle ☹
adko ma 10560g a 79,5cm 😵 vyvojove sme na tom super ako ostatne deti v nasom veku neni vobec pozadu jedine zle co ma ze ma prirastnutu predkozku k zaludku ☹ teraz musime kazdy den natahovat a pomalicky povolovat ☹

rainbow
14. máj 2008

ahoj alenka, nám doteraz nikto tiež nič o predkožke nehovoril,ani neviem odkedy sa stým má niečo robiť, ale všimla som si že to má trošku červené, tak sprchujeme ale tak jemnulinko 😕 😕 😕

alena22
autor
14. máj 2008

rainbow mne povedala ze uz teraz mam zacat akoze k roku a ja ze este som to nerobila lebo ste vraveli vtedy ze nie a ona ze jasne ale uz je cas uz sa moze a ja ze nech mi ukaze a ona ukazala to mi aj doma slo ale hned mi aj ukazala ako to ma zrastene ☹ a to musim povolovat najlepsie na tom je ze adko ma pri tom celu ocikal a este sa aj smial ako som sa mykla 😀 ked to na mna vysplechol 😅

zuzka80
14. máj 2008

Alenka peknú váhu máte 😀
Riuška pošli mi adresu do IP. Mám DM kupónik na BEBU 😉

miriamkac
14. máj 2008

Ahojte. Ja polievocku tiez nedavam, nasi chalani maju len dolne zubky, takze stale mixujem...ked je niekde vacsia hrudka, tak ich to nadrapuje, ale nejako to neriesim, mala mi jedla mixovane tiez do roka a potom mi uz jedla cele kusky, takze to nechavam tak. A zasadne nesolim , malej ked varim tak pouzivam bezglutamanovu vegetu a stipku soli.
A co sa tyka predkozky, mne lekarka povedala, ze do roka to mam nechat tak a potom sa na to spolu pozrieme. Zatial to maju v pohode 😝 .
Bielok budem davat az od roka. Aj ked sa mi podarilo dat chlapcom vajecne cestoviny 😝 ...nic sa nestalo.
A este jedna prihoda k polievkam. Moja mama mala snahu dat chalanom slepaciu polievku a Palko mi z nej taaaaak zcervenel...jaaaaaj....tie babky (mylim, ze to bolo z korenia, lebo ine v tej polievke aj tak nebolo, co uz nejedli.)

riuska
14. máj 2008

ahojte 🙂
tak ja sa hlasim z bratislavy, zajtra uz odlietame tak dopredu prajeme babatkam ktore budu mat narodeninky vsetko najlepsie a ja sa ozvem 20.maja
drzkajte sa papa

eva4444
15. máj 2008

ahojte 😀 😀
rius stastnu cestu poriadne si to uzi a odychni si 🙂
ali super miery 😉

rainbow
15. máj 2008

ahojte, evka tuším sa ti nechcelo spať 😀 😀 😀

riuska šťastnú cestu,užite si dovolenku

včera sa zoznámili denisko s Lubkiným Samkom , dnes sa tešíme na Dadku a Matúška 😉 😵

dada21
15. máj 2008

dobre ranko 🙂

riuska tak si pekne uzi 😵

mati, lubi tesime sa 😵 len dufam, ze zase nebude poobede prsat, tak ako vcera 😒

lubi22
15. máj 2008

Dobre ranko 🙂

Riuska, zelame stastnu cestu a super vylet 😵

Alenka, riaden chlap je Adrianko 🙂 My s pipikom tiez nic nerobime, kazali nam nic nenatahovat. Den po narodeninkach ideme na velku rocnu prehliadku, tak uvidime, co sa tam dozvieme. Akurat aj minule v casopise boli clanky na tuto temu, je to 50 na 50, niektori kazu pretahovat, ini lekari nie 😖

Mati my sme na tom ihrisku boli vcera este do 7, je tam super 😉 Fakt dobry tip, mame to kusok od nasich a vobec sme nevedeli, ze je to tam. Tesime sa na Vas aj na Matuska aj dnes 😉 Dnes konecne Samko uz nema zvysenu teplotku po tom ockovani, tak je konecne vo svojej kozi 🙂 Stretneme sa pri Trojicke 😵

Evi, to uz si vstavala alebo si este nespala? 😅 😀

eva4444
15. máj 2008

baby to mate super to stretko 😉 🙂
ja som uz zbalila jednu slovenku s dievcatkom o 2m mladsim, ale zda sa mi skoro taka vyspela ako petko 🙄 😅 boze na stretku uz budu vsetky baba chodit iba petko bude sediet v kociku a zavidiet - mozno sa potom aj on rozbehne 😝 😀 😀
inac kamarati mu doniesli auticko na ovladanie, tak sa s nim tesil, az nato ze auticko slo 3 dni a teraz je kaput ☹ mojatko stale ho vytahuje zo skatule brm brm brm ale auticko nejde normalne mi je ho luto no dame to svagrovi nech sa nato pozrie 😔 😅

eva4444
15. máj 2008

s tym vstavanim - petko sa rozhodol o pol3 ze chce cicik a potom ze uz nejde spinkat, tak som ho dala ku nam, hladkali mojkali drzali za rucku a nic, lozil po nas tahal nas a pod. tak som ho vratila do postielky a ze ideme 3-5-7 a on po minutke zalomil 😅 😅

eva4444
15. máj 2008

baby co chodite s detickami plavat aka je tam tepla voda - 37? my chceme ist na plavaren cez vikend a tu je 34 najteplejsi a to je vonku 😖 tak asi nic ☹

erika1983
15. máj 2008

AHOJTE
tak riuska stastnu cestu prajeme a pekne si oddychni aj za nas

my ideme tiez domov cez vikend tak nasi sa budu starat hlavne starky ten je z nej hotovy 😀 ja si aspon oddychnem

baby este zehlite detickam vsetko oblecenie, lebo ja ano a uz rozmyslam ze take co jej nedavam na telicko uz nebudem, lebo teraz je to uz hroza cez den prezliekame aj dvakrat a potom nestiham zehlt 🙄

miriamkac
15. máj 2008

erika1983 ja som zehlila prve dva mesiace.... 😝 a chalani sa nestazuju...

rainbow
15. máj 2008

deti by mali mať teplotu vody tak okolo 32-34 max, treba otužovať 😉

ikka
15. máj 2008

ahojte,
erika a miriam suhlas - s zehlenim to netreba moc prehanat 😉 ja zehlim podla toho, ci mam cas alebo nie...samozrejme, ze pre efekt sa mi paci, ked su veci vyzehlene, ale ked sa nestiha, tak nezehlim.
evi ja neviem kolko mame v bazene stupnov, ale 37 urcite nie

zuzka80
15. máj 2008

Riuška uži si to 😉
Evi dobrý čas si si vybrala na koňa 😀 😀 😀
Ja želhlím Laurinke stále všetko, stíham, lebo u nás varí vačšinou svokra, ja varím len Laurinke a nám len sem tam.
Dnes sme boli u doktorky na výter z hrdielka aj nošteka. Laurinka kašle ešte viac 😖 Aspoň teplotu už nemá.

inge23
15. máj 2008

Ahojte 🙂 , my sme uz vyoslavovani, este jedna oslava v sobotu a hotovo. Ja mi bude luto lebo Filip sa vsetkemu veeelmi tesil. Foto pridam neskor 🙂 .

Lubi posielam link na topky http://www.topanocky.sk/?action=browse&catid=12&, celkom sa mi pacia, cena je trochu moc, ale no nekup mu to...my tiez mame kvalitne topanky. 😉
Inak, co sa tyka spanku...ja sa nestazujem. Vstavame medzi 6.00 - 6.30, niekedy sa zadari aj neskor niekedy skor aj o 5.00, ale ja som ranne vtaca a mangel aj tak vstava o pol 7 a to buchoce, takze aj ked uz spi Filipko sam tak sa zobudi. Potom zalomi okolo 9.00, ked vstane skor odpadne uz o 8.00, spi tak hodinu - ja upracem, dam varit a naranajkujem sa- v klude 😵 to ja velmi potrebujem. potom sme od 10. tej do 12.00vonku. napapame sa a hajde o 13.00 max. 13.30 buvat to 15.30...co je velmi dobre lebo spinka v tom navacsom teple doma v postielke. potom olovrantujeme a sme vonku do 19.00. O 20.00 max 20.30 spinkame...klop klop...rezim mi veeelmi vyhovuje.

zehlit este zehlim,ale ked nestiham tak dam kludne neozehlene...maly sa nestazuje. polievocky davam take hustejsie

najjulinka
15. máj 2008

Sme sa dnes vrátili z prechádzky a Lucinka posratá... Tak ju prebalujem... A ako vždy komentujem, čo robím a proste tak... Som proste ukecaná 😅 A hovorím: "Fuj Lucka. kto Ti nakakal do gatí" a Lucka na to "Ty" 😨 Akože čistá náhody, že zrovna taký zvuk z nej vyšlo, nerozumie tomu, nerozpráva... Len nejaké si džavce svoje... Ale ja som myslela, že sa nad tou posratou plienkou ušúľam od smiechu... 😀 😀 😀

najjulinka
15. máj 2008

Ja som nežehlila vyše pol roka 😅 😀 😀 😀 Fakt.. .Nepreháňam 😀

Inak Kiko od dnes lozí... Ni po štyroch, ale tak svojsky ako invalid, ale je zlatulinký... Dnes zaspal vonku a naprike prekladaniu a že bol čas papať spal ešte hodinu domka... A je na spapanie ako sa zobudí.. .zlatúúúšik... a ked ma zbadal, tak úsmev od ucha k uchu... normálne na ňom vidno, že je rád taký čas... 😵 😵 😵 Joj moj zlatúšik...

eva4444
15. máj 2008

ja malemu uz od 3m nezehlim, nam iba take 'co vidno' - mikiny rifle a pod. 😅 vsak toho pradla su hory 😅