Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
22. feb 2010

Evka super, zo zaciatku to bude isto tazke, ale Petricek si zvykne a zapaci sa mu 😉 A Tebe to aspon trosku ulahci zivot, jemu prospeje a doobedie fakt velmi rychlo ubehne.

No vy co mate chlapcekov a teraz dievcatka alebo naopak, sa vam lahko kupuju darceky. Ale my s jednym druhom? 😀 Riuska, Susy kde ste?

Evka kuchynku som sa snazila kupit este pri Samkovi a moj inak pokrokovo zmyslajuci manzel, zdielajuci takmer vsetky domace prace a starostlivost o deti, bol absolutne proti, ze neexistuje 😅 Ani neviem, co sa mu na tom tak hrozne nepaci, odmietol o tom diskutovat, ze kuchynku chlapcom jednoducho nie. Filipko prejde sam tak 3 krocky, viac este nie, on je velmi opatrny, radsej si hacne. Na tahanie aj tlacenie mame hracky. Ale rozmyslam, ci mu nekupit taku velku tatru ako Samkovi, ze by sme v lete robili este vacsi rachot, ked pojdeme na ihrisko 😅 Ale to musim zohnat presne rovnaku, lebo inak to Samko neprezije. No a navyse je tu problem, kde ju uskladnit, uz fakt neni miesto 😕 Idem skusit pohladat na nete dake inspiracie 🙂

ikka
22. feb 2010

Zuzi, ta zebra je fajn 😉

eva4444
22. feb 2010

Lubi no tak neviem. podla mna sa netrap ze dostane menej ako Samko, vsak to je normalne ze druhy ma veci po prvom, a ked mu date nejaku drobnost myslim ze si to nebude velmi pamatat 😉 zase mas pravdu v tom ze naco kupovat vsetko dvojmo 🙂

baby a ako ste pripravovali deturence na skolku? my sme Petrikovi dali hlavne do pozornosti nove hracky a deticky, jasne ze na neho nemozeme vybalit hned ze tam mama s nim nebude 😒 aj som mu vravela ze tam hovoria po nemecky a ze asi nebude hned rozumiet atd.

ikka
22. feb 2010

Evi, to ja som prave Emi uistovala, ze pre nu pridem, ze sice tam bude bezomna, ale ze si pridem pre nu a nieco jej malinke donesiem, zato, ze bola statocna a sikovna aj bez maminky. To odporucala aj riaditelka jasliciek. Aj v inych situaciach sa nam vyplatilo pekne jej vsetko na rovinu povedat a vysvetlovat a vysvetlovat...niekedy to chcelo aj tri dni dopredu a tak, ale fungovalo to...aspon neprislo ziadne neprijemne prekvapenie pre nu 😅 Tak to zvaz....
Je to samozrejme na tebe, ale mozno by bolo dobre mu povedat, ze tam bude chvilku bez maminky a ze pre neho prides a povedat mu to kludne hned a kazdy den zopakovat...ale to fakt neviem, ty poznas Petrika najlepsie. Ale super, vela mu o tom rozpravaj, to pomoze.
Emi sa do jasliciek tesi, prave zajtra ide a uz spominala nejakeho Ondraska, ze su kamarati a ze ho lubi 😀 Ona vzdy ked pride z jasliciek, tak to nestiham, ake nove ceske slova pouziva 😉 Aj dnes za mnou prisla, ze "mami mam žízeň" 😀

sisa07
22. feb 2010

Ahojte 🙂

Lubi, s darcekmi Ti tiez neporadim.....Ty mas obycajne najlepsi prehlad aj na internete, takze ked Ty si v koncoch, my to tu tazko zachranime 😅 . Ale urcite ma pravdu Evka, ze Filipkovi neublizi ani mensia hracka, to len my dospeli vsetko porovnavame a vnimame podla ceny a hodnoty. Mna toto tiez niekedy pri Adamkovi mrzi, ze sme mu doteraz kupili minimum veci - ci hraciek,alebo oblecenia, zatialco pri Adelke stale nieco nove pribudalo. Ale tesim sa teraz, ked uz bude vacsi, ze uz bude sanca na nove hracky odlisne od dievcenskych a neutralnych, s ktorymi sme doteraz v pohode vystacili. V tomto mame ozaj oproti Vam "jednodruhovym" 😀 vyhodu. 🙂 . Ale Ty si sikulka, urcite na nieco prides a bude spokojny Filipko, Samko, ocko aj mamina 🙂 .

Ikka, diky 🙂 a mame novinku - dnes sme v hrackach kupili motylie kridla, tykadla a carovnu palicku, takze uz mame doma aj motyliu vilu 😀. To prezliekanie maju asi dievcatka uz nejako zakorenene v genoch - Adelka sa prezlieka tiez kazdy den podla rozpravok a oblubenych postaviciek, niekedy sa riadne zapotim, kym niekde vylovim tricko pozadovanej farby, lebo prave take mala dnes na sebe v rozpravke Jahodka alebo Holly Hobieova...a ona take veeelmi potrebuje 🙂

Evi, to je super, ze Petrik uz ide do skolky, urcite mu to prospeje, aj ked zaciatok nebude jednoduchy. My Adelke stale hovorime, ze tam nebudem ani ja, ani tatino, vzdy jej ukazujeme deticky s pani ucitelkou na prechadzke alebo na obrazkoch v "Mame a ja", aby potom nemala z toho sok, ze tam ostane sama. A vela jej rozpravame, co tam vsetko budu robit a ake to je uzasne, ze je uz taka velka a sikovna, ked moze ist do skolky. Ona je na to velmi pysna, ze uz moze. A tiez jej na rovinu hovorim, ze budem s Adamkom este doma, lebo je babo a on zatial do skolky nemoze, lebo nedokaze vsetko, co ona. A ked bude vacsi, pride do skolky za nou a maminka pojde do roboty ako tatino. Takze tak nejako prebieha priprava u nas........Teoriu mame zvladnutu na jednotku, otazne je, ako sa s tym Adelka popasuje v septembri naostro.
Podla mna sa Petrik rychlo aklimatizuje a onedlho nam budes pisat, ako rychlo Vam pribudaju nemecke slovicka 🙂 . Vyhodou je, ze kym si bude Petrik rozsirovat obzory, budes mat viac casu na Vikinku, aj ked viem, ze to pre Teba nebude jednoduche . Ja si zaciatok skolky urcite potichu odplacem, aj ked viem, ze to bude pre nas vsetkych prinos 😔 🙂. Drzim velmi palce, nech sa Vam Petrik adaptuje co najrychlejsie a najbezbolestnejsie a nech ma zo skolkou spojenych co najviac peknych zazitkov 🙂 .

eva4444
22. feb 2010

ikka ja som tiez zastanca toho ze treba detom hovorit pravdu a nie sa potisku vyparit. ono nas to zastihlo trosku nepripravenych v tomto smere kedze som cakala skolku tak najskor o rok v septembri. my asi budeme opatrnejsi a pekne pomaly si ho budeme musiet pripravit.
no som zvedava aj ako dopadneme s plienakmi, vychovavatelkam to nevadi maju vela deti s plienkami, ja dufam ze ked Petrik uvidi ze je to normalne uz sa ich bude chciet zbavit. mame aj slipky s mcqueen cars to cervene auticko miluje ale ani nahodou. na nocnik posadit neexistuje. ja viem ze ak to niekto cita si povie vsak co je na tom chytim posadim on sa vycika a hotove vybavene. ale u nas by to skoncilo len polhodinovym krkom na zemi a este vacsou nechutou. v podstate sme zvolili taky vyckavaci manever ze snad sa chyti sam. aj som chcela na jar ist s nim natvrdo na holaka, ale kedze ide do skolky nemozeme lebo to by bolo na neho moc.

a este mi napiste ze vam sa deti prvy raz posadili dobrovolne na nocnik? toto si ja neviem predstavit 😕 😖 vsak sme pouzili vsetky finty vychvalovanie nocnika aj odmneny sa radsej zriekne aby nemusel aj ignoraciu nocnika s tym ze nebudeme okolo toho robit caviky a pride to ale figu borovu 😒

lubi22
22. feb 2010

Evka my sme mali do skolky velmi pozvolny nastup, ale asi netypicky. Tym, ze sme prvy mesiac chodievali so Samkom do skolky, zvykol si bez akehokolvek stresu, postupne tam zostaval sam hodinku, dve. V decembri v skolke uz zacal aj spinkavat, chodi na tri dni plne (od 9 do 16) a este pol dna, piatok ma volno. My sme ho pripravovali tak, ze sme mu o skolke rozpravali, ze ako tam bude super, ze bude mat novych kamaratov, hracky, a ze kym on bude v skolke, tatinko bude v robotke zarabat peniazky na auta. A maminka tiez musi obcas do robotky a este starat sa o Filipka, ktory sa najprv musi naucit bezkat a rozpravat, a az potom moze ist do skolky. Bolo to celkom v pohode, ale pripisujem to tomu, ze sme tam s nim chodili, kym si neoblubil ucitelky, nezvykol na nove prostredie. No a este si kazdy den bral so sebou oblubenu hracku, aby mal nieco svoje. Drzim paste, nech to aj vy aj petko zvladnete co najlepsie 😉

Co sa tyka plienociek, my sme pokrocili uz davnejsie, ale ani som nepisala, tu uz je viac deticiek bez. Samko kaka iba do nocnicka, cikat sa pyta tiez, plienky davame na spinkanie a na von. Ked pride domov zo skolky, hned si pyta slipky. Obcas, ked sa velmi zahlbi do hry, tak sa stane, ze si cvrkne, ale nie je to kazdy den. A nebolo to absolutne ziadnym tlakom na neho, jednoducho raz v decembri prisiel den, ked uz uznal sam, ze je to hnusne kakat do plienky a ze uz bude iba do nocnicka. A odvtedy sa ani raz nepokakal do plienocky, ani pytat sa ho nemusime, sam povie, ze chce ist kakat. A mesiac na to si sam zacal pytal slipky doma, ze uz nechce plienocku. Cikanie sa ho este musime obcas pytat, lebo ked sa intenzivne hra a vela pije, aby sa nezabudol. Samozrejme ho vychvalujeme do neba a on je na seba velmi hrdy 😵

Teraz sme sa zbavili dudy, konecne dnes zaspal po 20 miniutach a bez kriku na rozdiel od predoslych 4 dni. Uz iba ako docielit, ze by vecer tolko nepil. Ja ho musim v noci normalne prebalovat okolo pol 12, plienka ma 2 kila, taka je zacikana. On vecer vypije aj 3 flase caju, to je liter. A neda si povedat.

Zuzka ta zebra je krasna hracka, dobry tip. Ja som Filipkovi kupila take daco podobne, ale jednoduchsie - je to nafukovacie take hopsatko. A z kolekcie hovoriacich hraciek nam chybal este telefon, tak ten este.

Evi, Sisa mate pravdu, ze detickam to nebude vadit, ze dostanu menej, ale ja mam taky zly pocit, Samko rozbaloval darceky dva dni a Filipko dostane dva balicky a hotovo 😅 Moje malinke, no snad ked bude starsi bude sa dat vybrat lepsie, mozno nebude na auta, ale na nieco ine. Taku dielnicku mame, velku Ford autodielnu. 🙂

Sisa to musi byt zlatunke, uz je Adelka mala paradnica. 😵 Za chvilu zacne chodit Tebe do skrine 😉

Ikka vidis, ved aj Emi bude vediet hned aj slovencinu a cestinu. Budu moct s Adkom pokecat 😵

Dnes ma na cviceni trenerka nejako zmorila, zajtra sa mi budu na prechadzke s Filipkom triast kolena. 😅 Idem si lahnut, zelam dobru noc 😵

eva4444
23. feb 2010

lubi Samko sa super zbavil plienok take nieco si aj ja predstavujem 😀 ale ved ich hadam nebude mat navzdy 😕 😀
do skolky aj my ideme chodit tak ze na buduci tyzden tak na hodku a so mnou, potom sa to bude na tahovat a skusat ho nechavat sameho 10-15 minut a neskor aj viac. vraveli ze zvacsa sa do do 1-3 mesiacov zvladne tak aby tam deti chodili radi. uvidime. je to obycajna statna skolka, tie vychovavatelky na mna posobili tak ze ich uz nejaky detsky plac tak rychlo nerozhadze. 😒
lubi a mate aj smetiarske auto? Petrik ma 2 velke a ide sa s nimi uhrat 😎 alebo kupte take auto ake este nema, bager, mieacka, zeriav, hasici, vsak ich je plno sama vies 😉
na tie hracky po surodencovi sa da pozerat aj tak ze vsak vikinka ma Petrikove a este aj nejake svoje cize ma viac. podla mna je to uplne jedno najlepsia hracka je aj tak rodic a surodenec 😵 u nas uz nastal zlom v surodeneckej laske Petrik sa uz po nej pekne gniavi niekedy jej da aj pusinku, ide okolo tak ju potiahne za nohu alebo ustipne do bruska hold laska je laska ale som rada ze ju stale viac berie 😵 aj jej uz donesie nezistne hracku ze papaj 😀 samozrejme ze je najvacsi krmic, mam potom dve deti od mrkvy 😝

lubi22
23. feb 2010

Evka - no ja som zastancom podobnej metody ako Ty - nechat to na dietatko. A zase sa nam to vyplatilo, aj pri plienockach. Bez stresu, v pohode. Jasne, ze sme ho uz predtym k tomu povzbudzovali, hlavne Samko ma velmi citlivu pokozku a on ked sa pokakal do plienky a my sme okamzite nezistili, jemu sa hned zapalila a velmi ho to stipalo. Uznal sam, ze takto je to lepsie. Asi pomohla aj skolka, kde ostatne deticky - sice starsie, ale aj tak uz plienocky nemali. Aj Petko na to pride sam 😉

Evi kym krmi Petko Vikinku mrkvou je super. Pockaj, ked ako dobry bracek jej zacne potajomky nosit ine dobrotky, co nebudu zodpovedat tvojej predstave o vyzive takeho krpceka. Tak sa u nas podarilo Filipkovi ochutnat vselico skor, ako to mal povolene. No co, brasko mu dopraje. Aj dnes rano mu do postielky cez mrezu strkal keksik 😉

S tym zaucanim do skolky to mate super, uvidis, ze to pojde tak hladsie 🙂

S tymi autickami - no fakt ma Samko asi komplet zbierku, aj smetiarske, velku cisternu, domiesavac, zeriav, velke tatry ma dokonca 4, doma iba taku mensiu, u jednej babky jednu a u starkej 3. 😅 Stari rodicia a maly automaniacik sa postarali. Ale nakoniec som sa rozhodla, ze kupime este jedno odrazatko pre Filipka, Samko ma svoje a Filipko ma take, co sa s nim neda ist von, tak dostane svoje nove na vonok. A svokrovci a nasi kupia veci na leto do zahrady, domcek, stan. No ale popri hladani darcekov pre Filipka som objavila super bicyklik pre Samka na narodky, musim ukazat manzelovi, ale hrozne sa mi paci, je Ferrari, to je jeho oblubena znacka.

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30554728

alena22
autor
23. feb 2010

ahojte my sme skolku brali tak sportovo aj cely nastup poprve bol adko maly mal 1rok a 4 mesiace velmi tomu nerozumel a vobec neplakal, aj som mu povedala kam ide vsetko ale ci to chapal neviem, a hlavne vobec nemal pojem o case a v tom obdobi bolo pre neho podstatne ze sa tam dobre naje 😀 teraz uz skolku nastastie vobec neriesime este troska mozno ked bude v septembri zmena ale zasa sesternicka tam je aj maxik v tej skolke tak si myslim ze to bude v pohode a skolku pozna lebo v lete tam chodime na opekacky 😵 😉
lubi to kolo je super mne sa velmi paci 😉
inak plienky prisli este necakanejsie ako sme cakali 😅 skratka si asi sam uvedomil ze uz bez nich a uz nemame davnejsie vobec plienky ani vonku nic 😵
lubi teda to ti verim ze samko sa podeli s filipkom a moc ta to netesi...joj su tie deti ale vymyselne 😀
evi neboj sa ucitelky si s petrikom poradia tie ucitelky tam uz za tie roky vedia co a ako s detmi, ja si pamatam ked som ucila v skolke a dosli novacikovia bolo ich 5 ako rano spustili a po chvilke nic, tie deti to tam uplne inak zvladaju ked rodic zavrie dvere za nimi 😉

eva4444
23. feb 2010

ali no ja dufam ze su to riadne proficky 🙂 mozno by som to nemala moc riesit vsak zvladli ste to vsetky, ze? 😉 len my uz mame 2 zle skusenosti ked sme ho chceli dat do spielgruppe na 3h 2x do tyzdna to more slz pretieklo a aj tak to nevyslo 😒 ono je aj to tym ze my tu nemame ani babky ani nikoho proste sme len my styria sami pre seba cize Petrik inych ludi ani moc nepozna 🙂
lubi no bicykel je pekny 😵 ale radsej este odskusajte v hrackarstve ci mu bude 12'' dobra, my jazdime na 10'' a je tak akurat 🙂 ale zase na 12'' pojde rychlejsie 😉 😀 s tymi hrackami navonok je to super napad 🙂

sisa07
24. feb 2010

ahojte 🙂

Evi, urcite sa Petrik plienociek rychlo zbavi po par tyzdnoch v skolke, u vacsiny deticiek je to tak, ze ak to nestihnu, kym pride skolka, tak pozorovanie a napodobnovanie ostatnych deti v skolke im pomoze. Zial, nepotesim Ta ani ja - ved som to tu uz pisala - nam si tiez Adelka jedneho dna sadla na nocnik / po predchadzajucich odmietaniach / a zahlasila, ze ona si uz plienocku neprosi a chodit bude do nocnika......Tak sme jej vtedy vysvetlili, ze este na spinkanie nechame a postupne sa to vytratilo vsetko. Skor ma niekedy zaskoci jej cikanie vonku - niekedy sa tazko hlada miesto, kam sa uchylit v centre mesta, ked to na nu pride 😅 - s plienockou to bolo ovela jednoduchsie 😀.
Evi, a budes do skolky chodit aj s Viktorkou, ci s nou bude v tom case manzel?
Urcite ma Petrik nastup stazeny inou recou a tym, ze ho este nestrazil niekto iny, ale verim, ze si rychlo zvykne, deti su uzasne prisposobive a niekedy si my robime vacsie starosti nez oni / ja som tiez taka, ze sa bojim niekedy viac ako Adelka.....a ona ma potom prijemne prekvapi/. Velmi, velmi Vam prajem, aby pre Petrika skolka nebola velkou zatazou, ale skor prijemnym obohatenim a potesenim 🙂 .

Lubi, krasne postupujete s plienockami, az teraz prisiel asi ten spravny cas 🙂. A ten bicyklik je krasny, len cena sa mi zda dost vysoka. Hracky pre Filipka si vymyslela super, takze urcite neostane len pri dvoch darcekoch 🙂 .
U nas je to tak, ze Adelke sme dorazne vysvetlili, ze Adamkovi nesmie nic davat jest, pokial to my nedovolime, takze nic take neskusa. Akurat mi nedavno vyviedla taku vec, ze mu dala ovonat susenu modru ruzu a ked som prisla po 2minutach do izby, skoro mi ostalo zle......Adam cely modry a ubabrany od kvetiny, kvetina vsade okolo neho a na rucickach a pri nom Adelka, ktora uz vedela, ze urobila chybu......Tak sme si vysvetlili este raz, ze Adamkovi do rucicky mozeme davat len jeho hracky, alebo to, co my s ockom dovolime a nic ine........Ale clovek musi byt stale v strehu, aj ked ma dobre a sikovne dieta 🙂 .
A moj satnik v Adelkinych rukach..... 😀 - Adelka uz davno pouziva v ramci prezliekania za vsetko mozne aj cast mojich veci - ma moj svadobny zavoj a satenovu bielu spodnicku zopnutu vzadu gumkou / aby si to nepristupila / - ked sa hra na nevestu. Stalo sa aj, ze mala na sebe moju suknu alebo tricko. A tatinkove stare tricko ma na malovanie vodovymi farbami 🙂. A obcas sa mi prehrabe v bizuterii, poskusa si, co sa da a je spokojna 🙂 .
Lubi a skusali ste Samkovi nedat flasku plnu, aby tolko nevypil? Alebo sa s nim dohodnut, ze len jednu flasu miesto troch. Ved liter vody vecer je velka zataz aj pre oblicky, ktore maju oddychovat. My davame tiez cajik pri postel, ale tak dve deci na noc.

My stale bojujeme so zubkami, takze mame problemy so spanim a nepokojom, uz aby Adamko poriadne sedel a mohli sme ist sediet do kocika. Kedy ste zacali davat deti sediet v kociku? Ja som Adelku posadzala, ked mala 7 mesiacov, ale nebolo to uplne sedenie, skor taky polosed a do sportaka isla, ked mala 9apol mesiaca. Tak by ma zaujimalo, ake mate skusenosti Vy. 🙂

Prajeme krasne slnieckove predjarne dni 🙂 a mimochodom - uz chodime obdivovat do zahradiek snezienky 😵 😵 😵 .

eva4444
24. feb 2010

sisa no s Petrikom budeme chodit do akolky spolu s Vikinkou, bude to napinave pretoze ona zvykne okolo deviatej-pol10 mat svoj prvy polhodinovy slofik cize mi to nevychadza tak zeby spinkala cestou tam. muz robi od 8 do 17, aj by sa mohol uvolnit ale nema tolko nadcasov aby to vykryl a mne je to aj luto na toto minut radsej ich skreckujeme ked bude niekto chory a fakt bude treba dvoch ku detom. vsak to nejako zvladneme, prvy tyzden budeme chodit len tak na hodinku.
sisa my sme davali Petrika sediet az ked sa sam posadil, cize po 8 mesiaci. dovtedy nie. jasne ze sa mu v sede viacej pacilo ale nepopustila som. Vikinku mame uz v sportovom ale je temer vodorovne, na takej jemne naklonenej rovine, ziadny zlom pri zadocku, tak je to ok. takisto ma aj postielku nastavenu kvoly grckaniu ale tam nespava 😀

eva4444
24. feb 2010

o mozem dopisat deti su zahnane do postele.
sisa no drzte sa nech su zubky cim skor vonku 🙂
tie pribehy su pekne o modrej ruzi a keksikoch do postielky 🙂

lubi no to fakt Samko vela pije. u nas ak vypije tak pol litra denne vody alebo nesladeneho ovocneho caju je super. ale zase pije mlieko, aj polievku papa a ovocie a zeleninu tak ma tekutin dost. jemu proste viacej neberie, kolkokrat sa sanzi sa nasilu napit aby nemusel ist spat ale nejde mu uz 😀

sisa07
24. feb 2010

ahoj Evi 🙂

Nooo, budes to mat urcite zase akcne........sama vychystat oboch v stanovenom case + unava Vikinky v skolke, ale mozno sa v kociku cestou utrasie, skolkovanie prespi a budes sa moct sustredit na Petrika 🙂.

A s postielkou sme na tom podobne ako Vy - mame ju sice, ale viac-menej na okrasu, rovnako ako pri Adelke. Ale pokrok oproti Adelke je v tom, ze vecer vie Adamko zaspat v postielke, len jeden z nas lezi pri nom na posteli a pockame, kym si porozprava, poprevaluje sa a zaspinka / cez den spanie v postielke nehrozi, to by bolo placuuuuu/. A takto je to 2 hodiny do prveho kojenia, zvysok spanku sa odohrava v mojej posteli 😀. A cez den spime v kociku. Teraz uz sice nemame tie polhodinove spanky, ale dva take dlhsie - doobeda a poobede, ale aj tak sa v ramci nich po tej svojej polhodine zobudi, rozdiel je v tom, ze sa da este uspat naspat, co predtym nefungovalo......Uz sa tesim na obdobie, ked bude mat Adamko tak ako Adelka jeden poobednajsi spanok a nebudem cely den riesit spanie a nespanie, uspavanie, boj proti spanku placom a podobne......

Vikinka Vam grcka este stale? Snad sa jej to s prikrmami vylepsi.......Neponukala Vam doktorka nieco na to? Jedna znama mi hovorila, ze jej dieta grckalo, kym ho dojcila - ze bolo alergicke na nieco v jej mlieku a ked zacali davat umele, uplne to vymizlo a dieta bolo aj ovela pokojnejsie. No to mi len tak napadlo, niezeby som Ta nabadala na skoncenie dojcenia. 😅 Drzim palce, aby Vikinke brusko rychlo vyzrelo a zvladalo papanie bez problemov 🙂 . ahoj 🙂

eva4444
24. feb 2010

sisa sama som zvedava aka to bude adventura. kazdopadne ak bude Vikinka kricat ideme domov a prideme na dalsi den vsak casu mame kopec. dnes sme boli s Vikinkou na kontrole ma uz skoro 8 kilo pekne. na grckanie ma nasa detska nazor ze pokial pribera sa nic neriesi. teraz grckava mliecko spolu s mrkvou no neviem o par dni uz budu vsetky veci aj moje aj jej definitivne a navzdy flakate 😒 krmime ju v sedatku len v plienke az sa mi neumaze lebo jasne ze to prska von a Petrika to strasne bavi ze 'baba papa nie,baba pluje' (vola ju baba = vikinka nepapa vikinka pluje) potom ju obleciem a o 20 minut prask, prezleciem lebo je mokra a o pol hodinku dalsia davka no co uz. esteze mame kopec flakatych bodiniek po brachovi aspon mame co prezliekat som rada ze som ich vtedy nevyhodila 😀 mame oznackovany aj koberec ale to snad zide ja si asi pojdem nakupit nejake tmave tricka az to nie je tak vidno, predsa len to mliecko sa dalo lahko vyprat 😖

sisa07
25. feb 2010

Evi, tak to mi je luto, ze sa Vikinke nepolepsilo ☹ , ale uzasne pri tom vsetkom je, ze Vam pekne pribera, to je hlavne 🙂 . Mrkva ide z oblecenia tazko, tiez mam odskusane.......
Aj u Vas je tak krasne? 🙂 Vcera sme sa boli popoludni prejst aj s Adelkinou babikou a kocikom, tak som mala 3 deti a dva kociky, parada 😀. Dnes sa tiez tesime na popoludnajsiu prechadzku, nadherne svieti slniecko. Juuuj, na toto sme tak dllllho cakali 😵 .

A zelame malej Frederike vsetko najlepsie k meninam, nech je zdrave a vesele dievcatko 😵 .

Krasny den vsetkym 😵

eva4444
25. feb 2010

joj u nas uple perfektne pocasie asi 13 stupnov slniecko bola som s detmi trosku von potom sme sa este odviezli autobusom na konecnu spapali linecky kolacik z pekarne a naspat autobusom bolo to super doma deti stastne sa smiali v kuse paradicka 😵

aj do nas vsetko naj Frederike 🙂

este som chcela napisat ze Petrik ako sa vyliecit z hnaciek sa uz definitivne vyliecil aj z obedneho spanku 🙂 este ho ulozim ale on sedi na posteli a sam sa hra tak hodinku mu necham a potom idem za nim, mne aj ta hodka pomoze, a co je najvacsi prinos ze vecer o 21 uz spi 😎 taha tak do pol siedmej-siedmej ako kedy nadhera 😵

ikka
26. feb 2010

Ahojte, aj u nas bolo vcera nadherne, clovek ma hned inu naladu 🙂 My sme boli trosku po obchodoch, lebo sa uz do nicoho nevlezem a stare tehu veci su tiez take...no chcelo to novu modu 🙂
Mame termin zapisu do skolky, 9.3., tak sa normalne tesim 😀 Dufam, ze Emi prechod z jasliciek do skolky zvladne bezbolestne, predsa len iny kolektiv a tety.

Lubi, s pitim moc neporadim, nam sa osvedcilo to, ze som Emi na noc dala len cistu vodu (ziadny caj) a len z pohara (ziadna flasa). Vypije pred spanim tak 1dcl a v noci prakticky uz skoro zas pekne spi. Uz je skor vynimka, ked si pyta v noci pit.
Evi, tiez som pisala, ze Emi uz cez obed skoro nespi, ale preslo nejake obdobie a hla....uz zas spi, pekne a bez protestov a ked nahodou ze nezaspi, tak tiez pekne hodinku si tam robi co chce...a naozaj to pomoze, je to taky klud. No a uz ma 3 dni novu velku postel, postielka caka na babatko 😉 Ale zatial sme stale spolu v spalni...musime este dorobit nejake upravy a cele to prestahovat.
Vecerne zaspavanie je u nas teda horsie, najprv musi pit a neviem co vsetko a potom sa chce polubit s tatinkom a potom so mnou a s tatinkom a so mnou a takto si nas parkrat vyziada, takze do postele ide o 20,00 ale zaspava az k tej deviatej hodine.

Prave teraz mi tu moja sikovnica utiera podlahy s plienkou na metle 😀

eva4444
26. feb 2010

ikka joj ja by som chcela aby to tak ostalo lebo ked spaval cez obed isiel o to neskor spat a to bolo presne tak ze aha deti spia rychlo umyt zuby a ideme aj my co sa stihlo popri detoch sa stihlo a hasne fajka. takto mame aspon hodku-dve s muzom vecer pre nas 🙂

ikka
26. feb 2010

Evi, to je jasne...neboj, myslim, ze bude este lepsie, ked sa konecne na slniecku poriadne vybeha, tak aj rano bude este neskor vstavat 😉 Lebo ten obedny spanok predsa len niekde musi dobehnut 😉 A do skolky musite kedy vstavat, aby ste stihali? Ja mam z tohto najviac obavy, lebo uz nam pomaly konci sladke spanie do 8,00...no ale vsak nielen vstavanim do skolky, ale aj vstavanim k babatku 😵 😀 Nevadi, dospime mozno v dochodku 😀 😀 😀 😀 (aj ked moc neverim)

eva4444
26. feb 2010

ikka my sme sa prihlasili od 7.30 ale to tak najskor o mesiac, zacneme chodit na deviatu. vstavame ako kedy ale o 7 sme uz zvacsa vsetci hore, chceli sme to kvoly tomu tak ze muz chodi na 8 do prace zeby ho on vodil a ja ho budem bravat. cize ak vstavaneme okolo tej pol siedmej tak je to v klude, Petrik viac ako do siedmej nespava.
no kiezby si mala pravdu ze sa na travicke viacej unavi, ja si myslim ze aj z tej skolky bude viacej unaveny. joj no niekedy mam taky pocit akoby som ho zradila tym ze ho davame do skolky 😅 ale to prejde deti mu daju viac ako ja a je to len an par hodin 🙂

ikka
26. feb 2010

Tak to mate fajn premyslene, to je dobre, aspon sa nemusis hned rano aj s Vikinkou teperit niekam 😉 A ten pocit zrady prejde...ja som prvy den, co som Emily nechala v jaslickach, tak som odtial odchadzala s placom 😅 A ona pritom vobec neplakala, dala tete ruku a isla a ja ked som toho drobceka videla odchadzat odomna, no jaaaaj srdcko mi pukalo. Ked tam budete zo zaciatku spolu, tak to bude snad jednoduchsie, uvidis ako to tam chodi a to je fajn.

eva4444
26. feb 2010

ikka asi by me to nemali tak prezivat ale ked nase deti su take najkrajsuciky ze? 😵 🙂

dobru noc a ideme drzat palce hokejistom, ze? 🙂

alena22
autor
27. feb 2010

evi ten pocit ma asi kazda mama, a kazda z nas to tak preziva viacej ako deti to je normalne ale podla mna sa upokojis az ked uvidis ze mu je tam fajn a ako ho ta skolka posuva vpred 😉 😉 😉
ja som si baby zas uzila s tlakom ☹ vo stvrtok vecer som skoncila na pohotovosti so 160/110 zily mi prskali ked mi chceli dat injekciu nakoniec mi ju pichli do zadku a tabletku som dostala a v piatok som si pobehala zasa rano s dakom ten uz je fajn a ide aj do skolky potom na interne obvodak interne obvodak a rehabilitacia. Tak uz mam dalsie lieky zas na branie aj na tlak cize moje ranajky zahrnaju troje tabletky plus dva vitaminy 😅 no stara babka s amoze ist skryt predo mou a uz zacinam mat aj take zname babky po tych cakarniach 😀
a hlavne sa nemam nahanat zbytocne stresovat a jednoducho spomalit len to neviem ako spravim ked som v jednom kole stale 😒
nas adko sa nikdy nezaujimal o plysakov a teraz ma takeho psika od babky vola ho brok a ked ide spat musim aj broka do pyzama dat( kedze je maly spava akoze v spacaku v ponozke ) aj rano papa s nami vsetko vsade ho vlaci aj u dokiny s nami bol 😀 sa nam zacina ado prejavovat aky je starostlivy 😵

ikka
27. feb 2010

Ahojte, Ali tak to mi je luto, to je hrozne, take problemy s tlakom. Na to si este fakt moc mlada, na vysoky tlak. Setri sa najviac ako to pojde a prajeme, nech sa ti to cim skor upravi.
Adko je zlaty, no proste ma partaka 😉 tak sa musi onho starat.
Emi sa s plysakmi hra, ale myslim, ze extra oblubencov nema, aj ked najdu sa taky, ktorych vyhladava castejsie. Ale najnaj hracky, ktore ma a s ktorymi sa kazdy kazducky den nejako hra, tak to su dreveny krtko, zabka a zajacik (este nam chyba do zbierky myska a jezko) - su to presne kamarati z Krtka rozpravky. Su taky fajn maly, do ruky a hybu sa im rucicky a nozicky. Ona s nimi jazdi na koni, na aute, lieta na vrtulniku a vselico, ved mozno som to tu uz aj pisala, len si nepamatam 😀 teraz vseobecne si nic nepamatam 😀 tehu demencia 😀 😀 😀
Dnes sme mali 8 C...krasne na slniecku, len to blato vonku...no ale kupila som Emi jej prve gumacky, vysvetlila, ze teda ideme chodit po vode a blate, nech je sranda, ale ze v normalnych topankach nie, len v gumackoch. Tak vsetko fajn, vytesovala sa 🙂 az sme narazili na taku hllllboku kaluz, taku fakt, ze uz uz skoro tieklo do gumakov a baby ona jak to zistila, ze aky bazen 😀 tak sup ho a uz tam sedela cela 😕 😕 😕 😎 😀 😀 😀 😀 Boze keby ste videli ten super slastny prestastny usmev....no skoda, ze som nemala fotak. No tak co uz mi ostavalo, rychlo sme sa otocili a padili domov, cela bola zablatena az do pasa a mokra, v gumakoch jej clupkalo 😀 😀 😀 Dufam, ze to prezijeme v zdravi.....

eva4444
27. feb 2010

ali boze ☹ to je zle s tlakom mat problemy ☹ zelame takisto nechs a ti polepsi, aj ked je urcite tazke sa setrit ked chodis do prace, doma caka zlaty nezbednik na maminku a este domacnost a vsetko okolo ☹
Adko je super s plysakom 😵 😀
my frcime zvacsa len na automoto najnovsie sniva o autobusoch joj aby mal uz narodky 🙂

ikka vidis ja som myslela ze toto robia len chalani ale vidim ze mate doma superziena co si uziva uplne vsetky radosti zivota 😵 😀

aj u nas super asi 13 stupnov slniecko tato vzal rano deti ku jazeru ja som si sla kupit bundu ale nekupila som nic 😒 nastahovali sa ku nam novi susedia tiez maju male babo a asi si potrebuju povrtat police a mame tu jednu taku strigu co na nich poslala policajtov ze rusia domovy klud tak novy sused navrieskal este aj na policajtov ktori chudaci len prisli kuknut co sa deje asi musia preverit vsetky hlasenia no aspon sa nieco deje 😀

alena22
autor
28. feb 2010

ahojte...evka to mate vesele...zhodou okolnosti aj my mame novych susedov teda on sa rozviedol zena s detmi je fuc a ma novu priatelku a prerabaju cely byt len su fakt tolerantny vrtaju v takych casoch ze maly uz je hore alebo este nespi tak sa nemam na co stazovat 🙂 ale pred nimi sme mali v tom istom byte ozaj rusno policia pod chvilkou sme sa s muzikom striedali pri kukatku 😀 😀 😀

no ja uz som to takto mala s tym tlakom vybehnutym len lekar to stale neriesil a zvaloval to na to ze nemam stitnu...v lete 2009 po detskom dni som tak skoncila na pohotovosti a nikto nic keby sa do toho obul vtedy nemusela som mat zasa problemy teraz mam doma tlakomer a meriam si 3x denne a hodnoty su uplne super aj teraz rano som mala 117/79 a pulz 65...s tym setrenim to bude horsie ja nejako neviem pomaly robit nic...vsetko v pokluse no budem sa musiet ucit lebo este by som tu chcela nejaky cas pobudnut 😅

My uz sme s adkom naplanovali jeho detsku party kedze to mame tak pokope obaja zasa to spojim a spravim to v tom podniku kde aj minuly rok sme mali je to tam fajn kryta terasa a detske ihrisko oplotene ze po gratlaciach a jedle sa deti mozu hrat dospelaci pobavit a vidime na nich a vmestia sa nam tam vsetci naraz nemusim doma na 100 krat chystat a budeme mat temu ze madagaskar 😀 😀 😀 on ma de take svoje rozpravky ze madagaskar a doba ledova ale madagaskar sa mi zda taky veselsi tak som mu troska pomohla s rozhodovanim 😀 😀 😀 a nebranil saakurat ze nechce tortu leva ale martyho ta zebra tak idem posielat tej pani mail s obrazkom ci dokaze taku a ked nie este mam v zalohe taku krajinku kde su vsetky postavicky 😅

Ado uz ide konecne zajtra do skolky ale cez vikend mame byt doma len dnes je od rana slniecko a ja by som sa tak sla niekam prejst s nim 😀 no uvidime ak nebude fukat a bude po obede ozaj teplo asi vybehneme niekam 😅

lubi22
28. feb 2010

Ahojte 🙂

Ali vidis aky je Adko starostlivy 😉 To by bol super brasko. No nanestastie asi pri Tvojich zdravotnych problemoch o bracekovi alebo sestricke asi nerozmyslate. Na vysoky tlak mas este veru cas 😒 Dobre to mate s oslavou vymyslene, to je super, ze tam maju aj detske ihrisko 🙂

U nas stale vedu prim auta, cize oslava bude asi o autach, uz som mu vsetko nakupila, ked som kupovala Filipkovi na oslavu. Teda ak sa daco nezmeni, lebo bavi ho aj Nemo a Doba ladova a Wall-e.

Ikka dufam, ze si Emi vyfotila v tej bacorine, to muselo byt super 😀 Snad nebudete mat nasledky, ale Emily to zobrala hopom, ked zabava, tak naplno 😉

To mna dnes rano manzel poslal, nech si este pospim, a oni sa hrali s chlapcami na macicky, tak im nakreslil na tvare nosy aj fuzy, aj oni jemu, no super, ze nezmyvatelnou fixou. Takze dnes sa chystame do restiky na palacinky, chlapci s namalovanymi cervenymi nosmi a fuzami, tatinko nastastie zo zltymi, to tak nevidno. Som zvedava, kedy to zide. Nejde to ani mydlom, ani kremom na odlicovanie. Esteze si manzel nedal cervene tiez, viem si ho predstavit, ako zajtra tak prednasa studentom. 🙂

Evka tym pocitom si musis prejst, aj ja som to pocitovala ako zradu voci Samkovi, navyse mal este len 2 roky a 4 mesiace, ale som stastna, ze sme ho tam dali. Mat ich doma oboch, fakt som uz dakde na psychiatrii, nebolo by to dobre pre nikoho. Bohuzial nemam kludne deti a mam co robit, ked su doma, permanetne trenuju moju trpezlivost. 😅 Petkovi sa urcite bude pacit, dobre to mate vymyslene. 🙂

Sisa Adelka je asi zodpovednejsia ako Samko. Neviem, asi tym, ze je dievcatko. Samko sice slubil, ze Filipkovi nic davat nebude, ale obcas sa neovladne. A tak je to vo vsetkom. My mu daco vysvetlime, on to po nas pekne zopakuje, vyzera, ze je s tym uzrozumeny, vsetko potvrdi a za 5 minut robi presny opak. Jednoducho sa nedokaze ovladat. Po tom, co urobi daco zle, hned v zapati vysvetli, preco sa to nesmie, ale skutek utek. Najma, co sa tyka Filipka.

eva4444
28. feb 2010

ahoj 🙂

ali joj no skoda ze ta nezacali riesit skor, niekedy zbytocne cakaju. ☹

my o oslave teda este nerozmyslame, ale kedze budeme asi na slovensku tak to budeme riesit tam. jedine co mam uz v hlave je dat spravit niekde tortu s nejakym chlapcenskym motivom. ale az tak velmi tematicky to mat nebudeme 😀

lubi mi chceme foto foto foto 😀 pojdete ako macacia rodinka 😀

pekny vecer 😉