Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
2. jún 2008

dobre ranko 🙂

ikka
2. jún 2008

dobre ranko 🙂
joj evi blondynka jej asi nehrozi, lebo ja mam take spinave vlasy a manzel uplne cierne a v rodine blondakov nemame....takze uvidime 😉
dnes je zas krasny den, ideme plavat...mala ma od rana super naladu, tak sa tesim 🙂

eva4444
2. jún 2008

ikka tak si to uzite my ideme o chvilku na stretko babetiek, vezmem petka na bicykli no uvidime snad to bude ok 😅 🙂 najvacsi des mam pravdupovediac z nakladania a vykladania z bicykla, petko este nevie sam stat dlhsie tak ho asi budem musiet zlozit na zem alebo opriet niekde 😀 a kym ja zamknem bicykel sa mi urcite volakde rozlezie 😅 😅

miriamkac
2. jún 2008

Ahojte.
Cez vikend som tu nebola takze zelam vikendovym oslavencom vsetko najlepsie 😀
Vy ste tu take plavkyne a riesili ste tu plavky pre deti, mohli by ste mi poradit, ktore by boli tak pre nas, ked budeme sa chodit kupat raz za cas, nie pravidelne?

lucka23
2. jún 2008

ahojte. aj my dodatocne prajeme vsetkým oslavencom len to naj naj naj. cez víkend sme mali nabitý program. v sobotu bola u nas akcia gulásmajster tak sme si to s lukaskom pekne uzili. a tiez som si zaspominala ako o takom case pred rokom mi ten moj certik poslusne buval celý cas v kociku kdezto uz tento rok som si ani poriadne nesadla co som mu musela byt stale v pätách. 😀 bola tam spusta ludi tak bol luky vo vytrzení. stale behal po susedných stankoch kde ho kazdý niecim ponukol tak bol spokojný 😅 😀 dokonca by ma bol ochotný vymenit aj za kusok keksa a odist s cudzimi ludmi 😀 dal mi pekne papapa a isiel s nimi. 😀

sisa07
2. jún 2008

Ahojte!
Prajeme Momo a Lukaskovi vsetko NAJ, NAJ, NAJ a aj ostatnym detickam nech su zdrave a stale usmiate! 😵
Ikka, to co pises o zatvarani okna rano kvoli vtacikom som tiez robila 😀 , ale uz som si povedala, ze musim to nase dieta v tomto smere trosku otuzovat....tak uz ho nechavam nadranom otvorene a v podstate ju to uz asi nerusi, zvykla si. Ale vecer to neriskujem, lebo byvame na 1. poschodi a ludia chodia aj okolo 21, 22:00 vencit psov pod okna a debatuju, takze by sa zobudila urcite. A v lete budu aj decka dlho lietat po vonku, bude veselo pod oknami 😒 .
Miriamka, my tiez pojdeme s Adelkou niekam len obcas, takze plavky neriesim, kupim tie plienocky do vody. Zda sa mi to take hygienicke, ze pouzijeme, zahodime a je pokoj.Ale buduce leto kupime urcite 😉 🙂 .
Lubi, na stretko sme Vas chceli prist na chvilku pozriet, ale zial nevychadza nam to, takze Vam vsetkym maminkam aj babuliatkam prajeme uz takto v predstihu krasne spolocne zazitky a dobre pocasie, aby ste sa mohli vysantit do sytosti!!! 😵
Lubi, inak uz som sa odvazila a dvakrat som soferovala za posledny tyzden a bola v aute aj Adelka s muzom......Dobra sprava - prezili sme 😀 a auto tiez a dokonca aj vsetci okolo.....Ale musim sa niektore veci odznova ucit a nastudovat si aj vyhlasku, aby som si bola istejsia......
Evi, aj ja som videla Petka v Mame a Ja, je velmi chutny, ma krasne ocka, jednoducho fesak 😵 .
😀 . A obdivujem Ta s tym bicyklom, asi by som sa bala, ze nebudem na drobca vidiet....Potom napis, ako to zvladate......
Vcera sme boli tiez na akcii k MDD, Adelke sa pacilo, dokonca sa nebala ani policajnych siren v tesnej blizkosti, no a samozrejme sme museli najst tety s balonmi, inak by sa nam to neratalo.... 😀 .
Prajem pekny den!

sisa07
2. jún 2008

Ikka, ta fotka "zlta zaplava" je uzasna 🙂 , co to bolo za kvety? Vyzera to ako fotomontaz 🙂

najjulinka
2. jún 2008

miriamkac: Jednorazové kupacie plienky stoja v DM 149,90 a je tam 10-12kusov (4-9kg je 12kusov) a najlacnejšie nejednorazové, ale normálne kojenecké plavky sú v Tescu po 190 😉 Takže si spočítaj, že asi kolkokrát za sezónu malých namočíš do bazénu 😀 😀 😀 A na tie DM som počula chvály 😀 Ak ozaj nebudete vela vo vode, tak asi by som kúpila jednorazovky v DM 😉 😀

eva4444
2. jún 2008

sisa skoda ze sa ti nepodari prist.
na bike sa petkovi vcera pacilo trosku viac ked sme robili skusobnu jazdu. dnes sme nasadili aj prilbu a cestou tam iba mrnkal a bojoval s tou vecou na hlave. ☹ no bude si musiet zvyknut, je to tvrdy fakt 😖 😖 bez prilby ho nevezmem. okrem toho ma to tak trochu aj proti slniecku, lebo stahuje takisto vsetko z hlavicky 😒 este je sranda ze kedze nemame topanocky v pohode vyvlecie nozky z remencov a stahuje ponozky, takze naspat sme sli uz bez ponoziek 😅 ale nakladanie a vykladanie sme zvladli kupodivu v pohode. 🙂

najjulinka
2. jún 2008

No Lucinka nám odmieta kuskat papanie, ale zato Kikovi pred chvílou zanechala na ruke otlačky svojich 4 zubov 😠 A Kiko ani necekol - proste chlap... A Lucka to nespravila omylom... Proste jasne kusla 😨 Našla si obeť... Potvora to je...

najjulinka
2. jún 2008

No baby aj ked sa budeme viac kupat u nasich , tak silne rozmýšlam nad jednorazovými plienkami... Ked to prepočítam, tak ten cenový rozdiel už nie je velký 😀 Akože Lucinke by som si vedela predstaviť dať plavky nejednorázové - ona ma takmer bobky... Ale obávam sa že tie Kikove kakačky sa mi prať nebude chcieť a hlavne že či to nevytečie sa bojim... 😅 No možno to spravím nakoniec tak, že Lucke kúpim plavky a Kikovi jednorázovky... 😀 😀 😀 Jááááj sa neviem rozhodnúť 😅

alena22
autor
2. jún 2008

ahojte baby vy kedy kolkeho mate to stretko?

lubi22
2. jún 2008

Ahojte 🙂

Miriamka, ked pojdete do vody iba parkrat, tak by som urcite volila jednorazovky, nemas s tym ziaden problem, po pouziti vyhodis a pohoda. Mne akurat dnes kamoska doniesla plavky Popolini, ja budem cez leto pouzivat tie, ale my budeme vo vode namoceni casto 😉

Alenka my mame stretko od 12 do 15 😉

Sisa, aj ja uz som sa odvazila minuly tyzden soferovat, aj s muzikom a Samkom. Isla som vyse hodinu k svokrovcom, a potom som soferovala aj na nakupy 🙂 Ale este to chce ziskat istotu, takze cez leto musim vela jazdit 🙂

Evi, tak sa nam rozmohli blondacikovia? Nas maly je cisty, teraz mu slniecko vytiahlo este viac do blond, a to ma skoro stale klobucik 🙂

Zuzi, kupil sme tuto cyklosedacku:
http://www.polisport.com/produtos2.php?ID_Famil...

Chceli sme sedacku pred vodica, lebo Samko by nam vzadu nevydrzal. Urobili sme kompletny prieskum, takychto sedaciek vpred nie je vela, bezne vacsinou predavaju take ako sme este my dakedy pouzivali. No a tato jedina zo vsetkych je taka, ze sa montuje na spodnu tyc bicykla a nie na tyc pod riaditkami. Na to si dajte pri kupe cyklosedacky pozor, lebo moderne horske bicykle su uplne odpruzene a nemaju priestor pod riaditkami medzi vrchnou a spodnou tycou na upevnenie cyklosedacky. Preto sme nemohli kupit ani Hamax, ani Ok Baby, ani inu znacku, co sme pozerali, lebo sa nam neda pripevnit. 🙂

alena22
autor
2. jún 2008

jaj vy to mate tyzden po nas ja ze teraz to mate tiez no sa tesim na vase fotky uz veru som zvedava ale podla mna sa deti budu ignorovat 😀
my nakoniec berieme aj havinu tak bude veselo padla nam varovka 😅

alena22
autor
2. jún 2008

lubi vyzera ta sedacka hrozne ale tak ked je bezpecna my mame taku tu klasicku jedine co mi na nej chyba je ze sa adko nema coho drzat tak hladkal moje ruky po ceste ale tato vasa ma fajn drziak 😉

alena22
autor
2. jún 2008

som to asi zle napisala nemyslim ze hroznu si si vybrala to nie len ze uz mohli zamakat aj na dizajne nie tot je take divne ako keby tomu cosi chybalo ale je lepsia ako ta nasa v tejto by si adko pekne pospal a mal by sa coho aj drzat v nasej je to o nicom ☹

ikka
2. jún 2008

sisa to zlte je repka olejnata, co rastie na kazdom poli a boli sme cele zlte od toho...ale manzel nakazal, ze tam mam vliezt 😀 takze ziadna fotomontaz 😀

ali tiez si myslim, ze sa budu babanka tak celkom ignorovat, vidim to uz teraz, Emily nemoze odtrhnut oci od takych vacsich deti a na tie vo svojom veku kasle 😀

alena22
autor
2. jún 2008

ikka presne aj adko v avione miáesto by sa hral s maxikom kukal po takych 4-5 rocnych babach ako chodia a hraju sa 😀

sisa07
2. jún 2008

Ikka 😀 😀 😀 , aj som si myslela, ze repka olejka, len sa mi to zdalo nejake vysoke.....ale pekne, ze tak posluchas manzela 😀 , potom su z toho krasne vysledky 🙂 .
Alenka, tak aj s havinou to bude urcite sranda. To mate super, ze je taka pohodova, ze ju mozu deti hladkat. Nasho Benika davam obcas na prazdniny babinke a dedovi, aby sme si vsetci oddychli od stavu pohotovosti. Ked on je taky trulko, hned by Adelku chnapol, keby sa ho dotkla.... 😒
Lubi, uz len vydrzat, aby sme to zase nevzdali a nemali dllllhu pauzu.....u mna to tak byva, ze sa konecne k soferovaniu odhodlam, a potom sa zase zlaknem a nastane obdobie ticha 😉 .
Evi, Vy ste s Petkom sikulky 🙂 , ale musel byt podareny s prilbou a naboso 🙂 . Ale s tou prilbou mas absolutnu pravdu. To aj ja hovorim, ze aj ked je Adelka velke sidielko a take veci ako napriklad sedacka v aute/ a do tejto kategorie bude urcite patrit aj prilba..../ ju obmedzuju v jej rozlete, tak nepopustim a bez sedacky ani meter......A tak isto to bude aj s prilbou pokial sa pojde na bicykel alebo na korcule a podobne.
majte sa pekne
🙂

miriamkac
2. jún 2008

Dakujem dievcata, vyhrali jednorazovky....uz aj sa pojdem po nich poobzerat 😀
Dnes sme boli na poradni tak vahu mame jednu 😎 8950g...obaja 😀

najjulinka
2. jún 2008

miriamkac - no krásne sú jednotní chlapci 😀 Ešte som asi o takých rovnakých dvojčatách nepočula 😀 😀 😀
My máme poradňu a očkovanie budúci týžden... Sa nám to posunulo... Mali sme mať zajtra, ale mi volali, že doktorka tam nebude... Trošku bojim očkovania... Posledne Lucinka grcala, kakačkovala a bolo to hrozné... Inak čo sa očkuje teraz (12.-13.mesiac)???

lubi22
2. jún 2008

Miriamka, chlapci su jednovajecne dvojcatka? Pekne spolu drzia aj vo vahe 😉

Ten dizajn u tych prednych sedaciek je asi prisposobeny stiesnenejsim prostredim pred vodicom. Myslim, ze tych par sedaciek dopredu, co je na trhu vyzera velmi podobne. Tie co su do zadu existuju vseliake mozne, tam je omnoho lepsi vyber, su aj polohovatelne aj neviem ake, ale na take si so Samkom netrufame 😅 Ale ked ma niekto kludne dietatko, co obsedi v pohode, tak pre to je urcite vhodnejsia sedacka do zadu.

No som zvedava na tom stretku, ako budu deticky na seba reagovat 😀

My mame dnes od rana zvysenu teplotku, neviem, co to moze byt. Ani sopliky, ani kasel, nic, poobede sme mali az 39. Vecer 38,1. Dala som Samkovi cipok, ale stale ho pocujem, vobec nespinka v pohode. Zajtra pojdeme lekarke, neviem, preco ma take teplotky 😔

najjulinka
3. jún 2008

Dobré ránko.
Nám sa akosi zmenilo poradie... Kiko prvý zaspí večer a Lucka ráno budí 😖 🙄
Dnes asi pojdem do DMky utrácať... Všetky kuponíky na papanie miniem a mám nazbierané bodíky na 10% zľavy... Len ešte riešim ako sa domov odnesiem... 😖 😀 😀 😀 To je tak, ked je človek bez auta a manžel mi robí tak, že nikdy vopred nevie kedy skončí 😖 A mne dochádza Sunar 😀 Takže na nákup sa musí ísť ešte dnes 😀
Inak Kikovi už netreba antirefluxné mliečko. Pomaly sme sa ho zbavili 😀 (Na weekend ráno mu dávam, lebo to ešte niekedy zaspím a aby náhodou neblinkal, ked ja spím)

eva4444
3. jún 2008

dobre ranko 🙂
lubi nech sa samkovi rychlo polepsi ☹
joj tesime sa uz na stretko 🙂 podla mna si deticky budu kradnut hracky 😀

juli no mas to dost 2 deti a nakupy, asi ti ostava zobrat len horsky ruksak aby si to popratala 😉 😉

najjulinka
3. jún 2008

Tiež som rozmýšlala nad velkým ruksakom na nákup... 😅 😀 😀 😀

najjulinka
3. jún 2008

Alebo v DM všetko vybalím z krabíc a hned je polovica objemu 😀 Sunar aj kaše - všetko v krabiciach balené.. .Fakt to zaberá dosť miesta 😀

miriamkac
3. jún 2008

lubi22 chlapci su dvojvajecny 🙂 , a tu vahu maju spolocnu uz druhy krat 😎 , hmm...asi sestricke pri nasich chlapcoch vazi vaha rovnako. 😝
najjulinka 🙂 ten ruksak je dobra vec...., ja mam len taku tasku cez rameno a to mi zavadza, ked nesiem drobcov dole schodmi 🙂 ....

najjulinka
3. jún 2008

Ja nosím stále ruksak... Ja som nikdy nebola kabelková... Proste nepraktické... 😉

Ale dnes som vzala na nákup taký veliký (čo normálne na výlety - pôvodne za mladi kúpený koli lyžiarskym týždeným zájazdom)... A som aj nakúpila - plný ruksak + 4 igelitky 😀 😀 😀 A dobre že som sa na manžela nespoliehala... On mi volal doobeda do práce, že mu práve dali vedieť, že musí autom na stredné Slovensko, takže nepríde, že chcel prísť skor z práce, lebo vedel, že na velký nákup potrebujem... 😵

najjulinka
3. jún 2008

Co mne chýba je košík dole na kočíku 😒 Dala som si sieťku na kočík na rúčku - ale tam dam 2pláštenky, potom 2 tie nánožníky (či ako to nazvať) ku kočík a maximálne tam narvem ešte nejakú igelitku jednu nie celkom plnú, ale musím dávať pozor yb som Kikovi hlavu v búdi tým nepučila 😀 😀 😀 A aj dávať pozor aby sa mi kočiar neprekotil 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lubi22
3. jún 2008

Julinka, tak si uzijes pri nakupoch adrenalinu 😉

Nam sa cez noc velmi pohorsilo, mali sme teplotky nad 40, nevedeli sme ich zrazit, ani nurofenom, ani panadolom, zabalmi, ani kupelom, az o 3 rano nam klesli pod 38,5. Rano sme boli u lekarky, Samko ma vsetko ciste, iba tie horucky 😔 Predpisala nam Diazepam, ked bude teplotka nad 39. Teraz ma 39,1, neviem, co nas caka v noci 😢 Nechce papat, ani kojit sa nechce, iba pije hektolitre ovocnych stiav a vody. Zajtra mame priniest moc, nevedia co nam je. Kamoska mi hovorila o nejakej siestej chorobe, poculi ste uz daco o tom? 😕