Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

kamilecka
5. aug 2008

Ja by som povedala ze odrazadla su pre vacsie deticky ako su tie nase.

Evi a kravske uz mozes davat? Nam povedala pediatricka ze az od 3 rokov sa moze kravske pit.

Lubka a nechces to nase Hami Junior co som pisala? Davidko ho nelubi a fakt otvorene bolo tuto nedelu a druhy sacok je este zavrety

sisa07
5. aug 2008

kami, Lubka pise, ze Samko uz bude aj trojkolkovat, a to sa mi zda byt zlozitejsie ako pohyby na odrazadle, takze si myslim, ze odrazadlo sa da v pohode zvladnut, ale asi zavisi aj od dietata a od typu odrazadla / aby bolo stabilne a bezpecne, lebo su rozne druhy..../. Tu uz deti v Adelkinom veku takto behaju, tak by sme chceli skusit aj my. Ked to nepojde, odlozime a pockame 🙂, ona aj tak najradsej beha po svojich nozickach 😵 .
Inak, dnes poobede si pytala svoje "cuci" a povedla som jej, ze maminka teraz nema, ale ze v kuchyni jej dam do flasticky. Tak pricupitala so mnou do kuchyne, zarobili sme Sunar banan a vypila 120ml 🙂 , normalne som zasla, ako to pochopila, tak snad sme na dobrej ceste, aj ked dlllllheeeeej 🙂 .
Kravske by sa detom nemalo podavat do 3rokov/alebo aspon do dvoch / ako pise Kami, ale malokto to dodrziava. A ak sa aj podava, tak sa ma poriadne prevarit. Ale obsahuje bielkoviny, ktore mozu sposobit vznik alergie. Kazdy si musi zvazit sam 😉 . V jogurtoch a inych kyslomliecnych vyrobkoch su tie bielkoviny uz upravene tak, ze alergiu nesposobuju.

eva4444
5. aug 2008

mne detska povedala ze mozem davat uz kravske od 1r 😕 😕 😕 ale kedze Petrik nechce ani onake tak je to jedno 😅 alergie v rodine nemame, mozno preto... mne sa na tych UM dost nepaci ze su niektore nadupane kadejakymi pridavnymi vitaminmi 😒 aj tie kase to maju, preto mu davame len obcas 😖

inac ja uz davam vsetko, co mu chuti. fazulu, hydinove parky, aj liznut zo zmrzliny, dnes mal cukrik z hroznoveho cukru, atd.. uz ma to ani moc nebavi rozmyslat proste mu dam co je v chladnicke a hotovo 😎 chvalabohu na desiatu a olovrant zosrotuje vzdy kopec ovocia, obed ma vzdy polievocku tu miluje nech tam plava cokolvek druhe... a ranajky ma chlebikove a vecera co zivot prinesie... ked nic doma nie je dostane kasu 😀

eva4444
5. aug 2008

inac to by ma zaujimalo kedy su deticky schopne sa odrazat na odrazatkach. ako sisa pise ze niektore uz v podobnom veku hej, u nas to este nehrozi... co je skoda lebo leto je pomaly za nami, odrazatko mame zdedene po krstnatach na skrini v detskej niekedy ho zlozim a povozim ho na nom po byte a tot vsjo... 🙂

zuzka80
5. aug 2008

Laurinka sa tiež ešte nevie odrážať na odrážadle a aj kamarátky, čo majú staršie detičky tak hovoria, že ich deti sa začali voziť na odrážadlách od roka a pol.
Kravské mlieko určite nebudem dávať Laurinke skôr ako o rok.

lubi22
5. aug 2008

Sisa, mozno fakt este len cas odrazadla pride 😉 Lebo zatial ho bavi viac trojkolka 🙂 No vidis, Adelka je zlatunka, ked vypila mliecko teraz, urcite nebude mat problem ani neskor, tak sa nemusis trapit. Len este musite vystihnut moment, ked budete na odstavenie od mliecka pripravene obe 😉 Ale ked vam to obom tak vyhovuje, ako je to teraz, tak nie je preco nieco menit 🙂

No ja urcite planujem davat UM do tych troch rockov, nechcem nic uponahlat 🙂

Kami dakujem, ale mam teraz nakupene zasoby mliecka. Ja si vzdy objednavam vsetky veci na papanie ako aj kozmetiku pre Samka na stranke www.mojalekaren.sk, kurier mi to prinesie zadarmo az domov 😉

sisa07
6. aug 2008

dakujem za nazory, este sa poradim s tatinkom a uvidime 🙂, ked to bude aktualne, dam Vam vediet, ci sme kupili a ci nam to ide alebo odkladame na neskor 🙂. Pekny den!

kamilecka
6. aug 2008

Lubka no co som pozerala tu stranku mojalekaren.sk tak je to tam vsetko o hodne predrazene. Uz len nutrilon 3 tam stoji 476sk a ja ho kupujem za 440sk a ked maju akciu ( a ani to nieje pred zarukou) a stoji 390sk. A my nutrolon kupujeme kazdy tyzden a pol. Lebo pijeme vecer pred spanim a rano plnu flasku 🙂

Som myslela ze objednavas lebo je to lacnejsie,zeby som aj ja zacala takto kupovat ale nie.

eva4444
7. aug 2008

ahojte

no to mliecko je dost drahe 😒 myslim tak celkovo....

my pojdeme dnes na kupko hlasia 33 stupnov tak sa doobeda vyclapkame potom hadam bude petrik dobre spinkat 😝 😀

lubi22
7. aug 2008

Ahojte 🙂

Evi, tak si uzite vody a slniecka 😉 A narob dake fotos 😉 Hned by som sla, ale asi by som daleko nedosla, lebo blbe mi je stale 😝

Kami, nie vsetko je tam predrazene. Ja tam kupujem pre maleho kozmetiku Biodermu, ta stoji tak isto ako v lekarni, Hami mlieko, vyzivky, pudingy, jogurty, Nestle mliecka v krabicke, tie stoja tiez presne ak isto a Hami dzusiky, maly vypije kazdy den jeden, tie su tam asi o korunu drahsie. Pre mna je hlavne vyhodou to, ze si to nahadzem za 10 minut, lebo kazdy mesiac objednavam cca to iste, nemusim sa trepat nikde do obchodu a za tri dni mi to kurier donesie priamo do bytu.

No ale je pravda, ze veci pre deticky su dost drahe. Ved len mliecko na vecer nas vyjde mesacne 1300 Sk, dzusiky 800 Sk a este je dalsich milion pat veci. Minule som si iba tak cca ratala asi mesacne vydavky na dietatko, no je to urcite do tych 10 tis. A to ta krava Tomanova chce znizit rodicovsky prispevok zo smiesnych 4 600 Sk na jednu tretinu vsetkym, co prcuju co len jednu hodinu do tyzdna 😠

ikka
7. aug 2008

Ahojte maminy,
tak uz mi dnes odisla navsteva...mali sme sa fajn. Aj som si veru oddychla, ale chodili sme aj celkom neskoro spat, takze som unavena 😅 Vela sme vyletovali a mame kopec novych fotiek, musim spracovat. Boli sme v Prahe kuknut historiu, na rybach a potom v Podebradoch na vyletnej lodi (tam si zahodila cumel do vody), tak som to chcela skusit bez neho, ale nepodarilo sa, no Emily mala kopec novych zazitkov, unavena bola kazdy den...ale vobec nie mrzuta, vzdy ju mal kto zabavat. A jak ma luuuuubila, ked ma dlhsie nevidela alebo, ked sa ku mne nedostala cely den 😉

Ani ste toho moc nepopisali, som vas precitala pekne. K mliecku mozem dodat to, ze kravske aj tu povoluju od roka, ked v rodine nie je alergia. Ja zatial davam malej UM, ale asi iba do 2 rokov a potom uvidime. Mliecko jej inak velmi chuti a len vidi flasku, tak sa vytesuje ako Laurinka. Inak tiez uz papa rozne veci ako pise Evka, snazim sa to sledovat, ale uz nie tak prisne..minule si uchytila aj chipsy zo stola 😅

ikka
7. aug 2008

a ozaj moj bracho so svagrinou cakaju baaaabo 😵 uz maju 8 rocneho syna, tak som zvedava, ci dostane sestricku 🙂

eva4444
7. aug 2008

tak my sme spat, Petrik tak unaveny ze ani papat nechcel tak rychlo supito do postielky. len sme zabudli doma oblubenu krhlu a vedierko, tak sme si museli ukradnut od inych deticiek 😎 ale dovolili nam 😵 🙂

ikka super ze ste si uzili trosku, aj ja chceeeeeem 😀
y ideme v nedelu standartne na dovolenku na slovensko teda ehmehm na maltu 😀 😀 😀 😀 l
en ani sa mov netesim, nabehame sa ako kone... pojdem s Petrikom v stredu do stiavnice, a v sobotu chceme ist uz naspat. este je take blbe ze moja mama ma zase program na stvrtok aj piatok doobeda, takze si nas ani neuzije... mne to pride niekedy take psycho vsak ja sa tam trepem aj s malym aj kvoly nej... aj minule stale niekam odbiehala, potom si potrebovala pozehlit upratat navarit nakupit... ked bolo vsetko hotove tak sla s nami na prehadzku, ked sme sa vratili odisla ku telke... ja neviem asi vela cakam... no co uz 😔 😅

eva4444
7. aug 2008

no moje sidielko este stale spinka 😵 😕 uz ho budem musiet zobudit lebo bude vecer teater. ja sa uz nudiiiiim 😀 dnes ideme na zmrzku, jedno radio robi akciu v zmrzlinarni a ked si ludia vypytaju : ich möchte ein radio-arabella eis tak dostanu koopec zmrzky gratis 😝 😝 😝 😝 😝 tak sa ideme trosku prizivit 😅 😀 😀 😝 😝 😝 😝

lubi22
7. aug 2008

Ikka, tak ste riadne pochodili 😉 A uzila si si aj rodinku 🙂 Takze Emi nebude za chvilku najmladsie dietatko v rodine? 🙂 My by sme tiez radi niekedy v septembri isli na predlzeny vikend do Prahy, som zvedava, ako to vyjde, lebo september je uz daky plny. Kamarati si kupili byt, tak nas volaju kolaudovat. A hlavne musim pockat, ked bude lepsie, lebo takto by som z toho nic nemala.

Evi, esteze Petrik tak dobre znasa cestovanie. No neviem, Tvoja maminka ma uz viac vnucatiek? Ja tiez taketo ako pises nechapem, ja som si vzdy myslela, ze je samozrejmost, ze stari rodicia vnucata zboznuju a chcu s nimi byt stale, len ked je to mozne, ale vidim na kamaratoch a znamych, ze casto to tak nie je 😔 Tak som o to vdacnejsia za pristup nasich a svokrovcov. Tak opatrne som nadhodila, ze ktovie ci na dalsiu dovcu budu chceit ist s nami, lebo Samka si teraz veru uzili riadne, a oni ze samozrejme, ze budu hrozne statsni, ked budu moct ist s nami a detickami. Fakt som rada, ze su taki zlati, nie je to dnes uplne samozrejme 😒

Ved uvidis, mozno maminka nakoniec nebude mat tolko prace a uzije si Vas s Petrikom 😉 A vychutnajte si zmrzku, ked uz nemcuri davaju daco zadarmo, treba to vyuzit 😀

kamilecka
7. aug 2008

AHojte

My zajtra cestujeme do Bojniiiiiic 🙂 Manzel ma prekvapil, ideme oslavit nase 3 vyrocie svadby do Bojnic uz ako rodinka 🙂 sa tesiiiiim

Evi no je to fakt divne ked vy idete na sr a tvoja mamka si najde mozno len chvilku. Nasi a svokrovci ked vedia ze prideme tak si vsetko naplanuju tak aby museli ist mimo len minimum.

eva4444
8. aug 2008

dobre ranko 🙂

pipi myslime na teba a drzime palce 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

eva4444
8. aug 2008

baby ja ze si precitam ci ste nieco napisali a vy nic 😠 tu prsi tak som myslela na pipi ze ci maju pekne pocko 🙂
inac ja uz ani neviem co varit stale sa mi zda ze varim rovnake, tak ak budete mat nejaky dobry rychly receptik pre petrika tak sa potesime 🙂 😝
my mame kazdy den slepaci vyvar so zeleninkou, tu obmienam, aj ekd mrkva je vzdy 😝 potom davame hrasok, zelenu fazulku, brokolicu, karfiol, kukuricu, kalerab, petrzlen atd proste co maju v obchode a druhe fakt neviem ze co, dnes mame cuketovy privarok 😝 😝 😝

ikka
8. aug 2008

No dnes je ten magicky datum....Pipi drzime palce, nech vsetko vyjde podla tvojich predstav. Dufam, ze sem nakuknes a hodis nam link na svadobne fotos 😉

Evi aj u nas sprchlo, ale uz zas svieti slniecko. Ja som dnes varila makarony (tie ma Emi najradsej) a cuketu udusenu s rajcinkou, troska oregana a syr nastruhany. Toto ma velmi rada. Potom davam na cestovinky spenat. A napr. zemiaky, brokolica zapecene so syrom. Take bezmesite potom tekvicovy privarok, sosovicu, fazulu....

eva4444
8. aug 2008

ikka vidis to je dobry napad dat na cestovinku cuketu s paradajkou 😝 😝

ikka
8. aug 2008

evi je to fakt chutne, aj my to jedavame, len si osolime. Nedavno som robila karfiol zapeceny s vajickom, tiez to bolo celkom fajn a varila som nieco ako svieckovu, uvarila som masko, ale kuracie a mrkvu a petrzlen a zahustila mukou, smotana, trosku citronovej stavy..mixla som to a tiez som jej to dala s cestovinou alebo aj knedlu uz papala a tiez jej to chutilo....a uz ma nic nenapada 🙂 Pre malu sa mi celkom fajn vari, ale tiez niekedy nemam napady, vtedy zvacsa uvarim vsemoznu zeleninu s masom a zemiak, ryzu...

lubi22
9. aug 2008

Dobre ranko 🙂

Pipi, blahozelam ku svadbe, zelam vsetko naj 😵

Ikka, dobry recept, vyskusam aj ja. Ja cestoviny robim tak raz do mesiaca, tym ze som zvyknuta, ze muzovi furt iba maso, tak na cestoviny ani nemam inspiraciu. Ale toto vyskusam.

Ja polievocky robim vacsinou tiez bude telaci alebo kuraci vyvar, pripadne kralici, s rozlicnou zeleninkou, alebo este robievam polievocku z cervenej sosovicky bud na kyslo alebo so zeleninkou, brokolicovu, paradajkovu so syrom. To papa este pred spinkanim. No a druhe je vacsinou masko z polievocky, to papa sam so zemiacikom, alebo ryzou a zeleninou alebo kompotikom. Raz do tyzdna ma rybku na olivovom olji so zeleninkou, spenatik s uvarenym vajickom a zemiacikmi, masko na stavicke, pecene kuriatko. Niektore veci mu varim extra, ale niektore mu dam to co pre nas, len mu odoberiem predtym ako pridam vegetu, sol, korenie.

Ale tiez uz sa mu obcas ujde aj doposial zakazane, vcera sme mali oslavu, no a hrozne sa nacahoval za oblozenymi chlebikmi, tak som mu jeden dala, bola tam sice aj debrecinka, ale spapal celucky, taky bol nadseny. Aj kysnuty kolacik s ovocim, no pomalicky skusa aj nase veci 😉

Zelam krasny vikend 😵

zuzka80
9. aug 2008

Ahojte, aj Laurinka už papá vačšinou to čo my. Včera mala pirohy s lekvárom a tvarohom a chutili jej. Ináč tiež papá masko so zeleninkou a k tomu ryžu alebo zemiaky. Včera mala aj kúsok pizze. A keď sme niekde dlhšie vonku alebo sa mi nechce variť, tak narýchlo uvarím cestoviny s vajíčkom. A veľmi rada má be be brumík 🙂 Tiež už skúšala jablkový koláč a aj tortu, no proste všetko možné 😝

Pipi blahoželáme k svadbe. Pridaj nejaké foto 😉

eva4444
9. aug 2008

ahojte
jeej lubi vidim ze mate superpestry jedalnicek 🙂 musim sa polepsit 😅 😀
petrik nechce nastruhany syr, iba ked mu dame odhryznut z hrudky, to zje 😝 vcera vyjedol ockovi masko hovadzie z gulasu, 😝 😝

no my dnes uz balime a zajtra ideme trada tradaaa chceme ist okolo 3 v noci vyrazit tak uvidime komu sa bude chciet vstat 😒 😀

pipi1211
9. aug 2008

ahojte zienky no tak mame po tom 😀 ☹ vsetko bolo uplne super uplne som si vcerajsi den uzila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 len to strasne rychlo ubehlo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ v noci nahodim par foto tak vam sem hodim link 😵

najjulinka
9. aug 2008

Blahoželám mladomanželka 😀 😀 😀

miriamkac
10. aug 2008

Ahojte.
pipi1211 blahozelam 😀 😀 😀 ....zelam vam vela stastia a radosti v zivote....

a vidim, ze riesite jadalnicek. Ja uz varim pre vsetkych. Maly papaju uz vsetko, akurat nesolim, nekorenim, alebo len velmi malo... 😝

lubi22
10. aug 2008

Pipi super, tesim sa na fotocky 😵 No a napis, ako sa pozdavala svadba Momo 😉

Evi ja mam praveze pocit, ze furt tocim tie iste jedla, ze by to chcelo uz daku fantaziu pre maleho 😅 Ale dnes bude mat na olovrant dezertik, robila som tu nepecenu tortu z piskot, tak jemu som urobila zvlast, namiesto rumovej vrstvy dostal z jahodoveho jogurtu. Som zvedava, ci mu bude chutit 🙂

My sme dnes boli uz aj v nemocnici. Samkovi som rano nasla na stehienku kliesta, tak sme volali lekarovi a ten nam kazal radsej prist. Nastastie este nebol poriadne zacucnuty, tak ho vykrutil raz dva, Samko si ani nevsimol, len musime teraz davat pozor, a ist aj detskej lekarke. Tak dufam, ze bude vsetko v poriadku.

Inge, Filipko mal kliesta tiez, ze? Robili mu aj nejake krvne testy?

Evi zelam stastnu cestu domov 😵

lubi22
10. aug 2008

No my ideme zase do nemocnice, Samkovi sme zase nasli kliesta 😔

ikka
10. aug 2008

Ahojte,
Lubi tak sa drzte, boze to je hrozne. Nech vsetko dobre dopadne. A kade ste behali, ked az 2 klieste? Tie klieste su dnes vsade. Deticky sa asi nedaju proti nim ockovat, ze? Drzime palce.