Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
18. okt 2008

Lukaskovi vsetko najlepsie k meninkam 😵

Evi, joj o 4 vstavat, to asi nebolo s usmevom 😅 No snad to Petrik dnes v noci dospinka 😉

My sme tiez zvazovali Forda, teraz neviem toho vacsieho ci to bol S-max alebo C max, ale zdal sa nam uz velky. My sme zase verni VW, zatial sme boli s autickami spokojni, no a zaujal nas Crosstouran, ze je tak akurat pre nas, ani moc velky, taky rodinny. No uvidimem len treba dlho cakat az 4 mesiace, tak bude az pod stromcek 🙂

eva4444
18. okt 2008

aj od nas lukaskovi vsetko naj 🙂

tak dnes si velicenstvo schruplo cez obed 5 hodin 🙄 dufam ze si nevymiena nocny spanok za denny 😠
boli sme poobede vonku pri jazere, petrik sa posmykal na velkej smykacke taak sa mu pacilo strasne. potom vyliezol na kopec a rozbehol sa z kopca a drisol na zem. 😒 odvtedy napada na jednu nozku, spravi 2-3 krocky a akoby sa mu prava podlomila a padne. ja neviemciho to boli, aleani len nemukol ked padol, ale zase on place len fakt vynimocne. tak som najskor dostala stres ze to dame pozriet, ale pockame do rana, pravdepodobne nejaky vyron. ale tvari sa relativne veselo. ale to zase on vzdy.

lubi22
19. okt 2008

Ahojte 🙂

Evi, ked Petrik ani neplackal snad to nebude nic vazne, pravdepodobne sa len silno udrel. Keby mal vyron, tak mu nozka opuchne. Tak Vam ostava iba sledovat, ci mu to nebude puchnut. Mozno ked sa vyspinka tak aj nozka si oddychne.

lubi22
19. okt 2008

A vsetko najlepsie k meninkam Julinkinmu Kikovi 😵

najjulinka
19. okt 2008

Jéééj lubi dík...
Nám sa papierovačky s Lucinkou skomplikovali 😢 Takže máme nervy v ťahu 😢
Kristianovu oslavu spojime s manželovou a Lucinkinou, lebo stále akási oslava v rodine je, tak to zgrupujeme. 😅
Teraz len dúfame, nech všetko OK dopadne...

eva4444
19. okt 2008

ahojte 🙂
tak nakoniec ma petrik nozku ok 🙂 asi sa len niekde bucol nezbednik 🙂 sme dnes riadne polietali po ihrisku, posmykali sa popreliezali, potom sme boli na piczu no pekny den sme dnes mali 😎 🙂

ikka
21. okt 2008

Ahojte,
vcera sme mali zaujimavy den a Emily spala cez den len 15min. v aute a k veceru som myslela, ze uz o siestej si s nou nebudem dat vediet rady, ze bude mrzuta a unavena a ona naopak, bola jak z divych vajec, stale behala, vyvadzala a v postielke sa pekne dlho vrtela, kym zaspala 😀 ale bolo to narocne aj pre mna...dietatko s vrtulou vzadku 😀 Ona je aktivna aj inokedy, ale vcera to bol extrem 😅 Inak zas mame sopliky, ide ma porazit, ved len pred 2oma tyzdnami sme sa z jednych vyliecili. Zacinam si mysliet, ze ju snad zle obliekam alebo ja neviem ☹

Evi ako pokracujete so spanim? Fuha, asi by si mala Petrika cez den budit, ked tak dlho spi...ja viem, ze si rada a ze si potrebujes aj ty oddychnut, ale aby sa vam to fakt nejak nepokazilo este viac 😅

inge23
21. okt 2008

Ahojte, vidim, ze vam deturence robia same radosti 😉

Ikka take 15 minutovky poznam, ale chvala bohu mame ich iba ked niekde ideme v tu dobu ked by mal Filip spinkat. A urcite Emily neobliekas zle, len proste je teraz take obdobie, davate nejake vitaminiky? Ja davam Cebion multi. Dobre to chuti a na lyzicku z cajikom to ani nepociti. Inak aj my sme soploskovali, ale uz je to Ok, iba 2 dni to bolo zle.

Evi, no veru, asi by si mala Petrika budit 🙂 , aj ked viem, ze je to tazke, ale ja to niekedy musim robit.
A krasny dnicek ste si veru spravili, my furt mame nieco po robote. rodinny dom je rodinny dom. Uz sme nemali takyto pohodovy dnicek davno.

Lubi krasna fotecka, asi bude kludnucky, ale pri Samkovi to isto ocenis, vsak? 😉 A gratulujem k soferovaniu, je to super, vsak nie si zavisla a je to lepsie s detmi v aute ako v MHD. A super auticko ste vybrali, paci sa mi 😎

Sisa, krasnu izbu ste spravili Adelke a tiez gratulujem k soferovaniu 🙂

Inak my 🙂 spinkame celkom fajne, zatial...klop klop. Vecer pred 9 do 7 pol 8, vcera do pol 9, ale s hodinovou prestavkou. potom okolo 1 do tej 3, ako kedy.

eva4444
21. okt 2008

Ahojte
ja Petrika budievam vzdy poobede ked uz taha viac ako 2h, len ked bol chory, alebo ked vstaval o 4 sme ho nechali nech spi kolko potrebuje. inac spinkame viac menej pekne, nie vela teda podla mna (ja by som zvladla aj viac 😀 😎 ) o pol9 vecer ho muz kupe, tam vydrzi aj pol hodku potom ho este nahaname s pyzamom po byte a kym pocvicime, zuby a cely ten servis okolo tak je pol10 a supho do postielky. a o 6 uz na nas krici 😝 ale som rada ze je to takto, este sa pamatam ako som kojila v noci kazde 2h ako sprosta 😀 a to som uz mohla s kludnym svedomim nazvat ze som nevyspata 😎

ikka soplime aj my niekedy viac niekedy menej, ale furt to ide. neviem cim to je Petrik schrume za 2 dni kilo mandariniek plus aj ine ovocie tak viatminov by mal mat dost. asi je to vo vzduchu, lebo aj my s muzom soplime na striedacku tak si to vymiename dookola navzajom 😒

inge jasne ze v dome je vela roboty, ale zase domcek je domcek a je dobre ze ma filipko trosku vybeh 🙂

lubi22
21. okt 2008

Ikka terazje take prechodne obdobie, tak mozno preto tie sopliky. Je to neprijemne, ale aspon netreba brat ziadne lieciky. Tak nech Vam to cim skor prejde 😉

Evi, aj nas maly hrozne lubi mandarinky. Som rada, lebo citrusove plody obsahuju nejake latky proti chripke a virusovym ochoreniam, tak nech papka 🙂

Inge, no v rodinnom dome si clovek asi vzdy daco najde na pracu, ale zase ma Filipko super prostredie, moze behat vonku v bezpeci na zahrade. 🙂 Krasne Filipko spinka. My zaciname mat pocit, ze Samko spi horsie, ako ked bol babetko. No snad je to iba prechodne. 🙂

lubi22
21. okt 2008

Julinka citala som na Vasej teme to s Lucinkou, no verim, ze nakoniec sa Vam to podari 😉

eva4444
22. okt 2008

ahojte 🙂

dnes tu mame ale mrcha pocasie strasna hmla a tak jemnulinko mrholi 😠

rano sa nam podarilo s Petrikom vysypat susenu fazulu v kuchyni, proste som nedala pozor a ved viete ake su tie nase deticky rychle 😀 tak sme pekne spolu zametali. nastastie som sa vyspala do trpezlivej nalady a tak to mohol pozametat petko, mali sme to tak asi na pol hodinu co robit ale pekne sme sa zahrali 😝 😀 von sa neda vobec ist, tak sme boli len pozriet bagre. tu nedaleko prisiel cirkus tak budeme chodit obkukavat zvieratka spoza plota 🙂

sisa07
22. okt 2008

Ahojte!
Evi, aj u nas sa ma pohorsit pocko, asi to pride od Vas.....to zase bude tazsie s programom pre deticky......
Este stale musite cvicit tie rehabilitacne cviky? 😕

Inge, dakujem 🙂 . Ako sa dari Filipkovi? Rozbehol sa v rozpravani? A je uz uplne v poriadku -myslim toho kliesta.....?

Ikka, aj ja som popozerala fotky, Emily je zlatunke dievcatko, velmi sa mi paci ta fotka so psikom na hlavicke a v listoch. A neboj, urcite tie sopliky nesuvisia s obliekanim, nerob si starosti 🙂. Teraz soplikuju vsetky deticky a aj vacsina dospelych, je to take obdobie. Nam dala kozna tiez Cebion- Cvitamin a samozrejme pomahaju aj probiotika. Ked je odolny traviaci trakt, tak je odolny cely organizmus.....

Juli, drzime Vam palce, nech vsetko dobre dopadne a Lucinka je navzdy Vasa.

Dodatocne sa pripajame k prianiu vsetkeho NAJ NAJ NAJ obom malym oslavencom - Lukaskovi aj Kristiankovi - hlavne nech su stale zdravi a robia svojim blizkym velku radost ! 😵

My este citrusy nedavame, musim sa v pondelok spytat koznej, ale pri tom nasom ekzeme mam dost obavy......

Prajeme pekny jesenny den !
😵

najjulinka
23. okt 2008

Dobré ránko.
My sme včera boli na očkovaní. Kiko ani necekol - nič - neplakal, ani nemňaukol 😨 Normálne ja som z neho hotová. Zato Lucinka začala plakať hneď ako sme vošli do ordinácie, ale zas ked sme vyšli z ordinácie, tak aj prestaal, takže sme to v pohode zvládli... 😉 Ale Kiko ma prekvapil 😵
Už nemusíme chodiť k rehabilitačnej. Včera sme tam boli a povedaal,že ak by sme potrebovali pochvalu, tak nech zavolám a ona nás pochváli, že na to nemusíme chodiť 😀 😀 😀
Aj s riaditelom domova som s aporozprávala, žeby sme chceli potom ešte dalsie bábätko z domova a zatial to vyzerá, žeby mohlo byť. 😵 Tak si držať palce, nech Lucka ostane naša navždy a že bábo príde ako tretie a nei mieto nej 😉
A dakujem za držanie palcov s Lucinkou a gratuláciu Kikovi. 😵 Práve dopili Sunar, tak idem ich vyloviť z postielok na slobodu 😀 😵

sisa07
23. okt 2008

ahoj Juli! Tak Ty mas tiez takych ranostajov ako my Adelku 🙂 .....Ale dnes "potiahla" 😀 az do 6, 40 !!! No od pol 4 sa prehadzovala a skoncila u mna v posteli, takze o kvalite spanku by sa dalo polemizovat.....
To je super, ze uz nemusite na rehabilitacie, pekne ste si ich vypiplali 🙂 .
Aj u nas su velke place, ked ideme k lekarovi.....casto ani neviem, co mi doktorka hovori....ked sme aj s muzom, je to lepsie - jeden je krotitel a utesitel a druhy poslusne pocuva 😉 .
Evi, tak uz sa poriadne zozimilo aj u nas , dnes fuka uplne silny, ladovy vietor, islo tak 10stupnov dole, uzasne..... 😒 . Ale pozitivne je, ze ked budete vsetky doma, trosku to tu ozije 🙂 .Pekny den

sisa07
23. okt 2008

konecne som si popozerala aj ostatne fotky - Zuzi, Laurinka je velmi podarene dievcatko a tu vlasatu babiku ma krasnu. Mate dobry kocik, dobre sa Laurinke asi kocikuje, ked to ma vzadu za co chytit - Adelka tiez chcel stale svoj kocik tlacit, ale ide to len zboku a tam jej zavadzaju vlastne nozicky.
Lubi, Samko ma krasne ocka 🙂, je vidiet, ze si s krsnou super rozumeju. To je fajn, ze Ti so Samkom bude mat kto pomoct, ked budete mat Jakubka/ Adamka/ Filipka / Matejka....... 🙂
Evi, velmi sa mi paci ten Vas dreveny stolik pre Petka, my mame len ten obycajny plastovy, ale snad casom tiez nieco podobne kupime.
Inge, ak budes mat trosku casu, potesime sa aktualnym Filipkovym fotockam 🙂 .
Ostatnych dopozeram nabuduce, uz musiiiiim

eva4444
23. okt 2008

ahojte 🙂
sisa to pocasie ani nespominaj vonku je taka kosa ze ja som po hodine tak premrzla ze som tahala petrika domov za ruku. on je taky zivel na dvore, sice hovorit sa mu moc nechce radsej 3x obehne dom 😀 dnes sme sa nasmiali lebo Petrika ked sa opytame kde ma co tak vie, ale dnes naschval ukazoval naopak vsetko a strasne sa na tom bavil. potom si sam schovaval lopticku a chodil po izbe a akoze ju hladal a ukazoval nam kde nie je a potom s vyskotom ju nasiel, a stale to opakoval. no zlaty bol. presne ako mr.bean ked si sam posiela pohladnicu na narodky 😀 s takym nefalsovanym prekvapenim 😀
dnes sme uz kupili zimne topanky a rukavice, topky mame 23, lebo nas v obchode zdrbala ze tie 21 co ma prechodne su mu uz male. rukavice si Petrik poctivo nosil v sacku po celom nakupnom centre, uvidime ako sa mu budu pacit ked mu ich zajtra nasadim 😝 😎

sisa este cvicime, lebo ked je unaveny, alebo sa neciti dobre tak sa mu stale staca hlavicka doprava, ked je ok tak je aj hlavicka ok.

sisa07
24. okt 2008

No, ale to tu ozilo..... 😀
Evi, ze mr. Bean 😀 😀 😀 .... to je zlate.....Aj Adelka robi podobne somarinky, je super, ze maju drobci takyto zmysel pre humor 😵 .
Len pekne cvicte, ked je treba, hlavne nech je Petrik uplne v poriadku. Ale fesak je z neho riadny, mali by sme zaujem, len ste daleko 🙂 .
Asi vsetky poznate tu staru dobru klasicku knizku Moj macik - preklad z rustiny. O dievcatku a malom mackovi - taka pevna knizka....no a Adelka sa minule so mnou hadala, ze to je teta, nie dievcatko, tak sme sa prekrikovali a smiali- ona mne stale dokola, ze teta a ja dievcatko a zas a zas, bolo to super. A odvtedy vzdy, ked to ideme citat, najprv posrandujeme a ked sa dohodneme a jedna ustupi, tak seriozne citame 😀 .
Vcera si pozerala take moje karticky s plemenami psov a ja som jej hovorila nazvy a srandovne bolo, ked chcela zopakovat take, ze briard, bobtail, rotvajler a pod..... znelo to ako celkom slusna cinstina, ale bavilo ju to a tvarila sa pri tom strasne dolezito.... 😀
Evi, my uz rukavice a ciapky mame, este nam chyba bunda a topky. Pred 2 tyzdnami som kupovala este poltopanky, lebo na zimne bolo este skoro a tie co mala, jej uz boli male, tak som zvedava, ako dlho ich este budeme nosit.....900Sk......to je sila. Uz sa musime tiez poohliadnut po zimnych, lebo som dnes videla predpoved a uz buduci vikend bude pod 5stupnov.....jaaaaaj, nemam rada zimu. Na sneh sa tesim len kvoli Adelke.
Prajeme pekny den a pekne nieco popiste, nech je tu veselsie 🙂 ! Riuska, ake mas zazitky s chlapcekmi? Ziadne pikosky ?

inge23
24. okt 2008

Ahojte,

julinka, super, ze uz vam netreba rehabky. Kiko je proste pasak ked neplace u lekara. Filip tiez neplacka a ani na ocovani neplakal po prevenar, ten ho bolkal ☹ No a ranostajov mas veru riadnych, ale nevadi, aspon si ich mozes poriadne uzit. A gratulujeme k dobrej sprave, bude dalsie mimco 😵

evi, ze mr. bean, to sa ti podarilo. Petrik musel byt podareny. No tu kosu ste nam poslali isto s petrikom vy, lebo tu je tiez riadna. zajtra ideme kupit teple capice, salik, rukavice a boticky, ale tie rukavice teda nevidim pozitivne.

Sisa, adelka je rozkosna 😵 , normalne som sa nasmiala. tu knizku pozname, mame ju doma, bola este moja. velmi rad z nej citame a je to asi jednina knizka, ktoru vydrzi Filip pocuvat. Inak, co sa tyka rozpravania, nic nove, stale sme na tom rovnako. Uz sa nam zdalo, ze to bude dobre, ale teraz akoby ani zvuky nechcel vydavat. tak neviem 😔 . On je taky flegmos, horko tazko sme ho naucili"aky bude filipko velky". ukazal to par krat, tak 3-4 pocas tyzdna a teraz nic rovnako aj s"kde je Filip"? ale snad dufame, ze to bude dobre.
No a vzdorujeme jedna radost, az mam pocit, akoby som do luftu rozpravala 😕 .
fotocky popridavam, len som nejak v poslednej dobe vypalena...ale asi vsetky, ked nam treba celodenny program vymyslat plus zubky, ze ano? 🙂

zuzka80
24. okt 2008

Ahojte,
Sisa ďakujeme za pochvalu fotiek 😉
Evi takže máš doma Mr. Beana 😀 Aj Laurinka keď má dobrú náladu, tak sa smeje na hocičom, najnovšie chce aby sme sa skrývali a potom ju naháňali. To uteká o dušu, len sa bojím aby sa niekde nebuchla.
My už máme zimné oblečenie kúpené, chýbajú nám len topánky, tie sme chceli kúpiť včera, len tie čo sa mi pozdávali, nemali jej číslo, niektoré sú také úzke, že som jej ani obuť nemohla. Jedny sme našli čo boli aj teplučké aj mali jej číslo, boli dosť drahé 1400,- , ale keď sme jej ich obuli, vôbec v nich nevedela chodiť, robila len malé kroky ako v lyžiarskych topánkach a potom hneď začala hovoriť dole, dole. Skúsili sme jej aj v inom obchode tie isté, že možno sa jej zapáčia ale zase bolo len dole, dole. Tak musíme ešte niekde inde pozrieť. My budeme kupovať č. 21. Všetky 22 sú jej veľkééé 😀 Teraz nosí 20.

najjulinka
24. okt 2008

Ešte s Luckou cvičiť máme, ale už nemusíme chodiť k rehabilitačnej.. .proste už žiadne další cvik nedostaneme. Už len docvičiť, kým nebude chodiť... 😀 Sú to také riadne posilovačky... Ona telesnú bude nenávidieť... 😅
A zvyknu neskor ráno vstavať... Ale ani ja som moc nemohla spať, som sa bála, že zaspím, tak ked kričali, tak som im dala Sunar. A týmpádom som nezaspala a dokonca som mala chvílu čas na internet a v pohode sme sa z domu vykotulali... 😀 žiadne ponáhlanie sa... ja ked mam ist rano na nejaký čas dakde, tka sa bojim, že zaspim, tak celú noc nespím poriadne... 😀 😀 😀

ikka
24. okt 2008

Ahojte,
tak zima veru zima prisla...na sneh sa tesim, ale na zimu nie 😖 Dnes sme kupili rukavice, len take vlnene, kupila som rovno dvoje a Emily sa veeeelmi pacili, lebo na vrchu maju obrazky zvieratiek. Hned som jej jedny nasadila a bala som sa, ze pojdu hned dole, ale fakt sa jej asi museli pacit 😀 a rychlo som jej aj povedala, aby vsetkym mavala, aby videli, ake ma krasne rukavice a ona mavala o dusu 😀 😀 😀 Inak aj v kociku sa uz teraz vozi pekne, do obchodu pekne vydrzi a sama si povie, ked chce chodit a aj sa vypyta zas naspat do koca 😉 Tak som rada.

Sisa, mojho macika mame aj my a je super, mame ho v aute a Emily si krasne sama cita a aj si porozprava, co robi dievcatko 😉 je to zlate. A mame doma aj zabiatko a rozne riekanky, no su to najoblubenejsie knizky, klasika overena rokmi 🙂

Evi, Petrik bude mozno nejaky komik 😉 😀 a inak musim suhlasit so Sisou a Adelkou, ze je fakt velmi velky fesak 😉

Zuzi, s velkostami topanok to mame rovnako. Na zimu sme kupovali 21 a 20 su jej este dobre.

Inge, Filipko si urcite ide svojim vlastnym tempom...mozno sa raz budes cudovat, aky bude ukecany 😉 Inak vsetkym dakujem za podporu pri nasom soplikovani. Stale mame sopliky, ale nastastie len tie a nic ine...tak to zvladame, Emi je v pohode, sem tam trosku viac unavena a teda aj mrzutejsia.

Juli, nech vam vsetko dobre dopadne.

lubi22
24. okt 2008

Ahojte 🙂

Vidim, ze deticky maju dobry zmysel pre humor 😉 Samko ma tiez najvacsiu zabavu, ked naschval hovori veciam naopak a my ho opravujeme, ze tak to nie je, a on sa rehoce akoze aka najvacsia sranda na svete, ze si z nas tak utahuje. A este sa smeje na niektorych slovach, minule na Bangkok sa rehotal asi 10 minut 🙂

Evi tak mate o zabavu postarane. No som zvedava, ako dopadnete s nosenim rukaviciek u Petrika, Samko ich ma tak dve minuty a dava si ich dole. Emily je teda disciplinovanejsia 🙂

My nosime teraz 21, na zimu som kupila cizmicky aj snehulky 22.

Moj macik, zabiatko a podobne knizky su fakt super, overene a aj u nas su oblubene. Samozrejme okrem kniziek o autach. Ale rad si cita aj skarede kaciatko, moju prvu knizku a este mame taku knizku, kde sa otvaraju okienka, tu ma tiez velmi rad 🙂

Julinka, Kiko je riaden chlap, ked tak super zvalda lekarku. My ked vojdeme do ordinacie, hned ma taha za ruku a v kuse opakuje maminka domkov. A drzim paste, nech to vyjde s babetkom 🙂

Sisa dakujeme za kompliment, no krsnu maly zboznuje, ale maju svoj vastny zivot s priatelom, tak obcas nas pridu pozriet, alebo ked sme u nasich a inak sa snazim nevyuzivat ich na nejaku pomoc. Takze pomoct si aj s babulkom budeme musiet sami. 🙂

My sme boli vcera na tanecnom kruzku a dnes na anglictine Helen Doron. Z oboch som trosku sklamana, mala som inu predstavu. Predsa nemozu od 17 mesacneho ziveho dietatka chciet, aby sedelo na zadku a sledovalo daku tetu 45 minut. Na tom tanecnom ucitelka zavelila detickam posadat si do kruhu s rodicmi a mali slabikovat rytmicky svoje meno. Som pozerala na nu, ze ci je sisi, teda Samko sa vie predstavit aj menom a priezviskom, ale ze by vedel vyslabikovat svoje meno, tak to ani nahodou. A su tam aj deticky co nerozpravaju este. No uvidime, co bude z kruzkov, tak som sa tesila 🙄

Kolko zimneho obecenia ste nakupili detickam na vonok, kolko je toho asi treba? Myslim bundiciek, resp. oteplovaciek. 🙂

eva4444
24. okt 2008

ahoooj 🙂
dakujeme za pochvaly joj 😎 😝 😀

inge neboj, einstein sa naucil rozpravat az ako stvorrocny takze este je casu 😉 niekedy velmi nadane deti zacinaju rozpravat velmi neskoro. jeden mamyn znamy zacaludajne az ako 6r, a teraz je z neho spickovy chirurg.
atd. proste to nic neznamena. a o ignoracii vieme asi kazda svoje, urcite ta vnima, len nepovazuje za nutne reagovat.

tu knizku mame aj my, petrik vzdy len nalistuje tu stranu kde je bodrik s budou a na nu stale kuka a ukazuje. ta napisana riekanka k tomu ho zatial nebere. tak len vypravam dookola ze bodrik ma v bude postielku, vanu, stolik hracky atd 😀 a on len trieska celou dlanou po chudakovi psovi 😀 zabiatko u nas fachcilo ked petrik este len lezal tak som mu to recitovala od nevidim do nevidim az kym nemohol tu knizku ani vidiet 😀

a rukavice mate palcaky? my hej,a toho sa prave bojim lebo v nich sa neda nic chytit. dnes bolo celkom prijemne tak som tento postrach este nevytiahla ale jedneho dna nas to neminie. 😝

ikka s tym kocikom mi dodavas nadej, my mame zatial stopro vysadeny, a uz sme si aj tak zvykli.. len je to blbe v obchode, ked nechce sediet v nakupnom voziku, ani v nom stat, ani v takom voziku s autickom nechce byt. on chce nakupovat, takze chodim a ukazujem mu v regaloch co ma zobrat a zaniest do vozika, a pokial to hadze do nasho je to este ok 😀 ale paci sa mi ze pochopil ze musime najskor zaplatit a potom papat, vzdy za kasou sa uz dozaduje svojho 😝

ikka
24. okt 2008

Evi ja som prave tie rukavice kupila aj take aj take a dnes sme skusili palcaky 😉 lebo zas kym by som jej napchala prsteky do tych druhych, tak mozno by to nemalo taky hladky priebeh 😅 aj tak su jej inak troska velke, ale mensie uz nemali 😅
No inak v obchode sme na tom rovnako, teda ked ideme do nejakeho velkeho marketu...tu u nas chodim len do maleho obchodu a to chvilku vydrzi sediet v kosiku, inak beha po obchode a rovno si vzdy ide vybrat cukriky, lebo sa jej tam pacia obrazky, co su na jojo cukrikoch, inak to v zivote nejedla, ale presne akoby vedela, ze to je mnamka 😀 V autickovom kosiku ale celkom vydrzi sediet. Inak tiez jej vzdy vysvetlujem, ze musime najprv zaplatit a az potom jej dam, ked sa dozaduje, ale zatial som s tym nemala problem, vzdy vydrzala 😀 Ja som z tych, co to nemaju radi, ked ludia detom v obchode nieco rozbalia a daju im to jest a nedajboze este potom zahodia obal niekde do regalu 😅

ikka
24. okt 2008

Lubi inak ja este nie som ani moc pripravena na zimu, mam len jednu zimnu bundu, aj to bledo ruzovu, co som dnes na ihrisku zistila, ze to je uplna katastrofa...hned vsetko spinave. A jednu kombinezu. Inak mam asi troje take akoby oteplovacky, co sme aj podostavali este pred rokom 😀 😅 Tak to vynosime tak po vonku na umazanie 😉 Ale bundu idem kupovat hned a zaraz dalsiu a nejaku tmavu a este uvidim, ci kupim este dalsiu kombinezu, ale mozno ani nie.

sisa07
24. okt 2008

ahojte
rukavice mame palciaky, zatial v tom nevidim problem, lebo Adelka si otvori skrinku, vyberie rukavice, chce aby sme jej ich obliekli, a potom sa obdivuje v zrkadle.......jednoducho baba 😀 . Jedny ma take s babikou na vrchu, tak tie maju obzvlast uspech. Ale uvidime, ako bude reagovat, ked to nebude len zabava na par minut, ale nutnost........

Lubi, ten pristup lektorky je fakt divny......ona vie nieco o vyvinovej psychologii??? Uz to je uzasne, ze Samko vie v tomto veku meno a priezvisko a slabikovat.....no, to je dobre sci - fi.......asi by som sa na to vykaslala....ved uvidis. A ako sa citis s babulkom? Ako reaguje Samko na kopkanie braceka ?

Ikka, tiez vzdy vydrzime so zemlickou alebo rozkom az po zaplatenie....ale kazdy si rozumie......len sa to asi potom tazko kontroluje, ci niekto nieco vzal v obchode, alebo si to uz priniesol. Stalo sa, ze Adelka papala grahamovy roztek pred prichodom do obchodu a nechcela som jej ho brat, tak som to nahlasila vopred a bolo to v pohode, uz nas tam poznaju, dokonca sa Adelke casto prihovaraju a minule jej teta pokladnicka utekala pre zosit, zlate zeny 😵 .

Evi, ani ja necitam Adelke tie riekanky pod obrazkami, mame svoje vlastne komentare, lepsie pochopitelne 😀 .

Inge,cas vsetko ukaze....kazde dietatko ma svoje tempo a sposob napredovania, ved si ho stale sledujes 😉 . Podstatne je, ze nie je chorucky, to je najdolezitejsie 🙂 .

Zuzi, ta cena je uz teda ozaj dost vysoka, ale mozno sa tomu nevyhneme. Je to nenormalne, ze taketo male topanocky vyjdu casto drahsie, ako nase......Keby aspon ten rodicovsky prispevok zdvihli na uroven minimalnej mzdy, toto je na posmech.......Teda nechcem sem vnasat nejake negativne emocie, ale ved to vsetky pozname.....plienky, utierky, papanie, hracky, knizky, kozmetika, oblecko.......a peniazky su fuc 😒 .
Adelka ma teraz topanocky c.21, kupovat budem zimne 22.

Juli, ved Ty aj inokedy vstavas zavcasu....a este aj rychlo cislujes stranky 😀 😀 😀 / len tak nahodou som Ta nasla v inej diskusii a nedalo sa nevsimnut si 😀 /

Pekny vikend!

najjulinka
24. okt 2008

Rukavičky sú aj pre mňa postrah 😖 Ale tak ako eva píšeš, že jedného dňa nás to neminie... Neviem čo budem robiť.. Lebo Kikovi aj ked stiahnem trošku rukávy na rúčku, tak ich začne žuťlať 😅 😵

U nás má teraz Lucinka topánočky nejak 17-18 a Kiko 19. Na zimu mám pre Lucinku 19 a pre Kika 20. Mám aj 21, aby som im to vedela poposúvať v prípade potreby. Rátam s tým, že aj hrubé ponožky budú mať. 😉

Zajtra ideme trošku pokukať darčeky - konkrétne buginky pre bábiky a možno nejaké odrážadlo.
Tento týžden dostali deti jedno odrážadlo, ale ešte sa nevedia odrážadlovať 😀 😀 😀 A teraz neviem či kupovať 2 rovnaké či nie. Lebo na vonku som chcela len také motorečky, aby sme sa do výťahu potrepali... Ale pravdupovediac neviem či si trúfnem s dvoma na motorkách von... No uvidíme... Však ked tak, tak bude mať kto dediť, ked nestihneme všetko využiť na 100% 😀 😀 😀 Vša sú to ešte len prví naši drobci.

eva4444
25. okt 2008

ahojte
lubi neboj o mesiac uz samko bude robit na kruzkoch co treba. to vidim na petkovi, ked sme zacali chodit do tej telocvicne pre deticky, na zaciatku je vzdy spolocna rozcvicka. prve razy to odignororval, a stale postupne robi viac s detickami, teraz uz aj beha s nim, tlieska ked treba, ani ho nemusim motivovat. no tu anglictinu si neviem predstavit v nasom pripade totalne nepouzitelne 😀

zuzi no topanocky su fakt drahe, hlavne ked chce clovek dobre. my sme dali za zimne 60 euro, co nie je malo, na to ze ich bude nosit jednu zimu. myslim ze tie ceny oproti dospelackym nie su ovela mensie. uz ked sa teraz ochladi mu budem davat zimne, lebo tieto prechodne su mu tak na hranici male, a nejdem zase kupovat kvoly 3 tyzdnom nove boty.

ikka emily presne vie kde treba ist v obchode 😝 😀

sisa uz sa tesis na varene vinko? 😝 pyta este Adelka mliecko ci zabudla?

my mame na zimu jeden overal, a jedny oteplovaky+bunda. jednu capicu, jedny rukavice a jedny boty. teraz mame ocka na slovensku tak mozno donesie este nejaky set ciapka+sal+rukavice, lebo sal nemame a tu predavaju len tie plysove a ja chcem bavlneny. vraj minule v tescu videl pekne tak uvidime ako sa pochlapi 😀 mne sa normalne zda ze aj tak najlepsie veci maju v tescu. tricka na leto sme mali len odtial a boli super, drzali tvar aj farbu a dobre sa prali.

inak baby mne sa v noci snivalo ze mse mali stretko. ja ikka a lubka sme prisli lietadlom ku sustiakovi, ostatne ste tam uz boli. a uz v tom sne sa mi nezadalo preco je vonku teplo ked idu vianoce 😀 take psycho.

ikka
25. okt 2008

evi, dobry sen 😀 ale nahodou by som sa sla posankovat k sustiakovi 😉
Inak to cvicenie ako hovoris je ok...deticky po case po sebe opakuju a su potom disciplinovanejsie v kolektive.
Lubi no a ta anglictina by asi tiez bola ok, ked pani ucitelka nebude nutit rozpravat deti, kt. este nerozpravaju 😅 No my by sme s Emily nepochodili, lebo ona je v tomto trosku han(m)bliva -boze neviem ako sa to pise 😀 (ked tak ma poucte 😉 Jej ked niekto cudzi povie, aby nieco urobila, tak ani tuk a ani na moje naliehanie. Ked jej poviem, aby niekomu zamavala, tak mava, az ked vsetci odidu alebo sa otocia 😀 Aj na plavani, ked ma kopat nohami alebo buchat rukami, tak nic... Inak skoda, ze ta tie kurzy sklamali, prvy dojem je v tomto pripade asi dolezity.
Ja sem tam na Emily rozpravam po anglicky s takym krokodylom, kt. sa dava na ruku ako manuska a ten s nou vyhradne hovori anglicky, tak mi ho niekedy prinesie, asi sa chce vzdelavat 😀 a zatial jej ukazujem, kde ma oko a usta, zuby, jazyk a potom uz rozumie, ked jej poviem, ze "kiss me", tak mu da pusu...zlate 😵