Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
1. nov 2008

baby joooj ja by som si sla hned zasportovat, alebo aspon do hor na turu sa tak dobre zdavo unavit. ale co ked nas syn nechce byt v tej sedacke na chrbat, mozno jej pride na chut na buduce leto, alebo ho aspon skusime presvedcit 🙂

lubi robis mi strasne chute na druhe babo 😀 asi zacneme od noveho roku znova sa snazit, teraz sme to na chvilu prerusili, lebo som bola nejaka unavena, a okrem toho musim dat do poriadku hormony, pretoze to je len frustracia ked clovek chce a pritom vie ze telo si robi co chce, a pri mojich 4-12tyzdnovych cykloch nehodlam minut majetok na testy 😀

eva4444
1. nov 2008

juli ja sa asi opytam somarinu, ale : mozes si babo vybrat, alebo ti ponuknu ze toto je volne ber alebo neber 😕 vies ako to myslim...

najjulinka
1. nov 2008

Vyberá sa, ale ak napr. niekto čaká na novorodenca, tak mu zavolajú, že taký novorodenec je a vyberá, že či ho chce či nie doslova... a keď nie, tak čaká na druhé bábo... Takže je to aj tak aj tak... Podla ponuky a dopytu 😉

lubi22
1. nov 2008

Evi no to som rada 😀 Ale fakt he dolezite, aby si sa najprv Ty citila zdravotne v poriadku a potom len jednoducho nechat veci na prirodu. Moja gynekologicka stale nad mnou kruti hlavou, ze sme knizkovy priklad. Ze najprv sme si museli tolko preskakat, prejst vsetky dostupne moznosti ako mat vlastne dietatko a potom druhy raz na prvy sup 😀 Ale urcite vela je psychika 🙂

Julinka, ale pri novonarodenom babenku sa asi este neda velmi zistit, ci nie je postihnute, teda ja sa v tom nevyznam, ale toto je jedina vec, ktorej sa bojim pri adopcii. Viem, ze by som lubila adoptovane dietatko rovnako ako nase vlastne, ale nevedela by som sa postarat o chore dietatko. Nasa jedna znama si adoptovala biele babenko - chlapceka, mala uz dve svoje dcerky, povedali jej, ze je uplne zdravy a nakoniec je chlapcek mentalne retardovany, zistili to ked mal jeden rok. Uz sa ho vsak nechcela vzdat a poznacilo to zivot celej rodiny. Dnes je ten chlapec uz dospely, ale potrebuje opateru nonstop, ona sa venuje budovaniu chranenych dielni pre takychto ludi.

pipi1211
1. nov 2008

ahojte mamulky tak vidim ze nam pribudla dalsia tehulka... susy este raz gratulujem 😵 😵 😵 😵

ako sa mavate? co cez tieto pochmurne dni porabate? my uz mame obehane vsetky nakune centra tak naozaj neviem co budeme robit cez zimu 😒

najjulinka
1. nov 2008

No človek nikdy nemá istotu... Ani pri svojich.. .Gény su potvora... Gény si pamätajú 7-8 generácii dozadu bez toho aby sa tá vec vyskytla... či sú to modré oči, alebo postihnutie...
Jasné, že čím väčšie tak tým sa viac vidí, že asi ako na tom dieťatko bude, ale zas čím dlhšie je v domove, tak tým väčšie poškodenia sa robia 😖 Takže ono je to vždy risk.

najjulinka
1. nov 2008

Inak známi mali vlastné dieťa... Zdravé, všetko OK... Obaja zdraví... A v troch rokoch začalo byť ich dieťa čudné... Začalo padať a hlavne ked padlo, tak sa spýtalo či padlo... A začali behať po doktoroch.. .Asi vyše roka trvalo kým vobec prišli na to čo to je...Nejaká paruch s ktorou sa už narodila, nie je to dedičná porucha, ale zmišaním presne ich genov a a pri pohlaví dievčatko sa toto mohlo stať... proste dievčatku začali odumierať nervove zakončenia či čo, alebo dačo v mozgu... A nezvratný proces. Nezastavitelný, neliečitelný... ☹ Proste len sa čakalo kedy jej odumrie to čo riadi srdce, dýchanie... my sme ju už poznali na vozíčku, nerozprávala, plienkovaná... ☹ Velmi ťažké... A pritom dvaja zdrví ludia... Keby mal každý z nich dieťa s niekym iným,a lebo keby mali chclapca, tak je všetko OK.... ☹

lubi22
1. nov 2008

Julinka, to mas uplne pravdu, clovek nema istotu ani pri svojom vlastnom dietatku. To co prezivaju Vasi znami je strasne. A zase ine je mentalny a fyzicky postih. Ale zase ked sa clovek o seba v tehotenstve stara, zdravo sa stravuje, to vsetko je pre babulko velke plus. Ale je jasne, ze clovek, ktory si chce dietatko z domova zobrat musi to riziko ze co ak na seba vziat. No teraz to riesit nejdem, tesim sa na babulko, uvidime o par rockov, snad to vyjde 😉

Ahoj Pipi, my chodime von takmer za kazdeho pocasia, nakupnym centram sa radsej vyhybame. A ked mrholi, tak obujeme gumaciky a prsiplast a Samko nema vacsej radosti ako skakat do mlak a blata 🙂 Ako sa mate?

ikka
1. nov 2008

ahojte,
zaujimavu debatu ste nahodili. Lubi, ja sa tiez velmi bojim nejakych chorob, ale netreba sa vobec nad tym zamyslat, alebo si nieco take pripustat.
My mame dnes 17 stupnov, rano bolo 11...uplna parada 🙂 😵 Len som poriadne nastvana, lebo susedia vymysleli vcera, ze sa budu malovat spolocne priestory a takze nas ocko maka a nemozme ist pekne spolu von... 😠 Normalne vecer hura akcia, isli kupovat farby...no deeeees. Niezeby to nepotrebovalo, ale teda stve ma to, kvoli tomu pocasiu ☹ My sami potrebujeme v byte este toho tolko porobit, ale sme si povedali, ze kym bude pekne, tak na to kasleme a budeme si uzivat. A cez zimu snad nieco zas porobime (hlavne detsku 😉 )

lubi22
1. nov 2008

Ikka tak to potesi, ale co clovek neurobi pre dobre susedske vztahy, ze? No skoda, ze to nenechali na zimu, ked bude skaredo a nebude sa dat ist von. Ja som rada, ze my ked sme sa prestahovali do bytiku, tak byvame v dome, kde su najmladsi padesiatnici, inak aj 70 rocne babicky a ti nam uz iba oznamili, ako to tam funguje. A vsetko funguje nastastie tak, ze sa zaplati a da sa to urobit. Som rada aj za sluzby vo vchode, robi to za cely vchod susedka na dochodku, taka zlata pani, vzdy jej dame peniazky na rok vopred a ona sa stara aj o kvietky pred domom, vchod, travicku, no super. Sice som sa bala, ze ci im nebude vadit male babo, lebo susedka mi povedala, ze naposledy bolo vo vchode male babo pred 50 rokmi, ale vsetci su zlati, stale sa Samkovi prihovaraju, preberaju nam postu ap. 🙂

ikka
1. nov 2008

Lubi, my byvame v takej bytovke, kde su len 4 byty a zijeme tu len 3 rodiny (jedny maju 2 byty, pre syna) no a susedia vsetci maju tiez okolo 50. Mame to tu velmi fajn. Tiez nam vyberaju postu, ked ideme na SK a staraju sa okolo domu, takze to mame podobne. Ale taketo veci sa samozrejme musia robit spolocne 😉 uz finisuju, takze idem nabehnut ako umyvacia cata 😖 uf nechce sa mi 😅

pipi1211
1. nov 2008

a kde sa daju kupit take male prsiplaste lubi? 🙂

sisa07
1. nov 2008

Ahojte 🙂
Jaaaj, smutnu temu ste nacali, ale zial realnu......Odkedy je Adelka na svete, tak nepozeram ani filmy o chorych detoch, ziadne take smutne relacie, nemozem.....a to som sa kedysi o to velmi zaujimala. ALe je mi jasne, ze sa tomu vyhnut neda a Juli, Ty sa s podobnymi vecami v tom domovackom prostredi asi stretavas bezne......Vzdy hovorievam, ze deti by nemali byt chore vobec, len keby sa to dalo zariadit....nic nie je horsie ako chore dieta. Lubi, Samko je uz v poriadku?
To mate super, ze mate taku ochotnu a sikovnu susedku. My mame sluzby podelene po tyzdnoch, ale nie kazdy sluzbu robi a niekedy to tu vyzera ako chlievik. A pravidelne sa nezatvaraju dvere, a kedze sme na prizemi, dost ten chlad citime....

Ikka, tak to Ti teda dnesny den pekne zariadili, ved Ty mas vlastne animatorov volneho casu 😀 . Ale vazne - to by asi nastvalo aj mna, hlavne ked je volno a takto teplo...

Pipi, my by sme tiez do centier velmi nechodili aj keby tu nejake boli, je tam kopec ludi, a teda aj bacilov, ja by som sa hlavne v tomto obdobi bala. My chodime von za kazdeho pocasia a vacsinou peso, bez kocika. Neviem si predstavit ani jeden den bez prechadzky, vzduch a vybeh potrebujeme obidve 😉 . Ale rozumiem Julinke, ze vzhladom na dve deti a slapanie po schodoch hore - dole moze take odpadnutie prechadzky niekedy aj zlepsit naladu. Aj jedno dieta nahradi plnohodnotne posilku, a ked mas este dve, tak klobuk dole toto vsetko absolvovat.
Dokazeme sa pekne hrat aj doma, ale vonku si to velmi uzivame. Zbierame kamienky, sisky, vetvicky, listy, pozerame si vyklady a behneme do obchodov, ktore Adelku zaujmu. Casto chodime pozerat vlaky, autobusy, obchod so zvieratkami. Hadzeme si vonku skackajucu lopticku a nahaname ju.
A doma - kocikujeme, obliekame a ceseme babiky, pozerame Krtka, hrame sa s detskou kuchynkou, hadzeme si loptu, kreslime, pozerame si pexeso, vela si citame, nahaname sa, schovavame, vozim Adelku v auticku a na motorke, Adelka mi vselico vyklada zo skriniek a zase uklada, staviame veze z kociek a ohradky pre zvieratka, a tak stale dokola, ved to poznate 🙂 . To len k otazke, ze co porabame doma.......Ale tiez musim casto improvizovat a vymyslat, aby sme mali obidve zmenu. Jaaaj, a este samozrejme casto a vela tancujeme a spievame, to musi byt 😀 .
Tak sa drzkajte a hlavne nech ste vsetky aj s rodinkami zdrave, pekny vecer a nedelu! 😵

lubi22
1. nov 2008

Ikka, uz mate hotovo? Ale aspon zajtra budete mat volno a vchod pekne upratany 😉

Pipi, normalne v obchodoch som taky maly prsiplast nenasla, objednala som si cez cesky mimibazar sadu prsiplastik, gumacky a dazdnicek, tam maju aj malinke velkosti - teda od 80 a prsiplastik nie je taky gumeny, ale kvalitnejsi.

My mame toto v modrej: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11410040&tab=4

Sisa, dakujeme, uz dufam, ze je v poriadku, hoci este rano sme davali smectu aj probiotika, cez den uz konecne bol v pohode a neprehnalo ho. No u nas asi 50 % aktivit doma je hra s autickami, zvysok sa deli medzi kreslenie, to maly zboznuje, citanie kniziek, ucenie basniciek, stavanie stavebnice a samozrejme salenie - nahananie po posteli, tancovanie, spievanie ap. 🙂

najjulinka
1. nov 2008

My máme oranžovú bundičku gumenú a boli k tomu aj gaťuška, ale sú stratené...
Moja sestra myslím v H&M kupovala také gumené oblečenie. My čo máme oranžové, tak to je také staré. Kikovi to obliekam normálne na oblečenie, lebo on mi pod pláštenkou v kočíku nevydrží, tak ma na sebe gumenú bundu. 😀

ikka
2. nov 2008

Ahojte,
tak mali sme uz vcera okolo 19,00 hotovo. Ale ked som dnes rano sla von, tak je tam este kopec spiny. No hadam sa pravidelnymi sluzbami nejak zmyje 😅 Susedovci este maluju balkon, tak sa musime pustit aj my do toho nasho, nech uz to mame jednotne, len dnes to urcite nebude.

Emily najradsej cita knizky a sklada drevene vkladacky - zvieratka a takych mackov, ktorych akoze obliekas. Velmi ju to bavi, super jej to uz ide a vydrzi pritom dllllho. Potom rada prehrabava veci. Konecne sa naucila aj poriadne jazdit na odrazadle (dorastli jej nohy 😀), takze uz aj po vonku fici jak drak, tak mame vonku co robit, len skoda,ze uz to moc neuzijeme, kedze ide zima. Tiez chodime vacsinou peso a zbierame kamienky a listy, podobne ako Adelka. Ale zvladame byt aj cely den doma 😉

eva4444
2. nov 2008

Ahojte

lubi zlaty prsiplastik aj s gumakami. samko je isto frajerisko. super ze ste uz ok 🙂

sisa my chodime do nakupnych centier skoro kazdy tyzden, ja si myslim ze sa netreba bacilov bat. 😉

ikka ste si zabrigadovali teda riadne. 😉

vcera sme boli pekne 2h von okolo jazera, potom este na zmrzlinovy pohar 😝 joj dobre nam bolo 😵
Petrik chodi na odrazadle po byte, ked ho vytiahneme von tak sa chce nechat tahat alebo castejsie vystupi a ide si po svojom. tiez zbierame kamienky, piesok, strk, potom to nosime maminke ukazat 😀 listy nas neberu. petrik je poriadne cistotny, stale si chodi davat utierat rucicky, ked dopapa si vypyta servitku a utre si sam pusu atd. no je to zlate 😵 von chodime kazdy den 2x doobeda a poobede. iba ked fakt prsi nejdeme, take slabe mrholenie nam na chvilku nevadi. petrik ma plastovy bager, ten teraz fici o106, vsetko nakladat a vykladat. Este ho veelmi bavia obycajne drevene kocky, ked stavame mesto, garaze tam odparkujeme auto a potom to Petrik jednym smachom ruky vsetko zbura 😀 samozrejme ze stale je top varenie, len vidi hrniec, hned ho chce, vylozi si ho na stol a uz sa trepe do svojej sedacky ze ideme varit 😀 uz musime davat dobry bacha lebo nam nejako podrastol, a uz vie si stiahnut z linky vsetko naco dovidi.
inac mame spodne ocne zubky, ani sme si nevsimli ako vysli 😵 v tomto mame s Petrikom stastie, ze zuby idu ako huby a on nic sa tvari ze je vsetko ako ma 😵 klop klop klop

sisa07
2. nov 2008

Ahojte 🙂
Lubi, ta suprava do dazda je velmi opekna, musi to byt podarene na Samkovi 🙂 . Tak uz ste zdravucki, super 🙂.

Evi, to je uzasne, ze Petrik takto dobre znasa zubky 🙂 , mate o dost starosti menej 😉. Takze este stale chce byt kucharom 🙂 , na stretku ocakavame nejake speciality 😀 . My varievame polamane piskoty, ktore sa potom delia medzi Adelku, maminku a Benika. Ale Adelka tak lubi havinka, ze vacsina sa ujde prave jemu.
Nehovorim, ze sa do centier nema chodit, ved to je pre ludi aj pre deti, len sa snazime vyhybat miestam, kde je velka koncentracia ludi. Ja som velmi stastna, ze nas doteraz choroby obchadzali. Viem, ze raz to prist musi, len sa to snazim este oddialit 😅 , ale samozrejme inak nic proti obchodom nemam 😔 .

pipi1211
2. nov 2008

no lubi uz maju iba velke cisla 😒 musim to dako pozhanat lebo sa fakt nikam nedostabeme 😒 ja s malou chodim pomerne casto do nakup. centier a zatial klop klop imunita je ok 🙂 snazim sa aby momo nebola ako v bavlnke ale nech sa jej pekne imunita posilnuje... nevie mozno preto ze som mlada tak mi to az tak srdce netrha 😀 😀 😀 😀 😀 😀
hm, momo tiez lubi strasne vseeeetkych psikov tak sme sa rozhodli ze si na jar kupime dakeho krpateho 😀 😀 😀 😀 😀 joj tak sa tesim lebo cely zivot som tuzila mat hava a teraz sa mi to spli 😀 😀 😀 sice o starost viac ale tesim sa 😵 😵 😵 😵

lubi22
2. nov 2008

Ahojte 🙂

Evi mate stastie s tymi zubkami, super, ze to Petrik ani nevnima 😉 A u nas je to podobne s odrazadlom, doma to ano, ale iba chvilku, vonku ho to nebavi, tam chce radsej bezkat. A tiez listky u nas dako neberu, no ale kamienky nosime este aj domov, tak to bude asi tymi chlapmi 😅

Ja som rada, ze ked sme si davali robit linku do kuchyne tak sme to prisposobili nasej vyske, nedali sme klasicku vysku linky, ale o 15 cm vyssie, aby sme mali vystrete chrbaty. A teraz je to neocenitelne, lebo Samko na nu nedociahne, kym napriklad na stol dociahne bez problemov a vsetko docahuje. Len musim davat pozor, ked ideme k nasim alebo svokrovcom, ja uz som si v kuchyni odnaucila davat pozor, a u nich maly dociahne, takze vsetko treba odkladat dalej ku stene. 🙂

Sisa my podobne s tymi centrami, tiez radsej ideme vzdy ako sa da vonku, Samka neberieme ani na nakupy, jednak ho to nebavi a potom zbytocne ho vystavovat prostrediu kde je hlavne teraz kopec chorych ludi, klima ap. Zatial som s nim sla iba raz, ked lialo ako z krhly, urobili sme si vylet trolejbusom a v centre sa vozil na auticku a vlaciku. Ale bolo to doobeda, takze tam velmi nikoho nebolo. 😉 Ja tiez Samka nedrzim v bavlnke, a ked sme vonku tak sa v pohode hra v piesku a hrabe sa ruckami v hline, skace po mlakach, stretavame sa s inymi detickami, ale zase sa vyhybam hlavne v obdobiach chorob rizikovym prostrediam.

Ikka, to co je za knizocku, kde sa oblieka Macko? Este som take nevidela 🙂

Pipi, takze komu havka kupujes? 😀 Ja mam psikov rada, ale kym budeme byvat v byte, tak urcite ziadneho nekupime, no a pri dvoch malych detickach si to neviem predstavit. Psika ma Samko u svokrovcov a na jar kupia psika aj nasi, len musime najst vhodne plemeno. 🙂

eva4444
2. nov 2008

sisa ja som nevedela ze mate doma aj hava, to musi byt duper pre adelku zive zvieratko 🙂 jasne ze na stretku budu aj speciality od petrika, len aby sa nasiel niekto kto to aj poje 😝

lubi to s linkou bolo rozumne, dat ju vyssie 😉

mna ta analogia nakupne centrum-choroba az tak vemi doteraz nenapadla, ale nemam pocit zeby petrik bol casto chory. zatial bol chory s teplotkami len 2x, podla mna je to ok. a take soplikove prechladnutie za chorobu neratam 😒 tomu sa neda vyhnut ked sa vytrepeme von v kazdom pocasi, vsak ked je dobre obleceny nevadi nic 🙂

pipi vidis ako sa sny rychlo plnia 🙂 momo bude urcite stastna 🙂

zuzka80
2. nov 2008

Ahojte,
vidím, že ste sa rozpísali, to je super, dlhšie som tu nebola a mala som čo robiť, kým som všetko prečítala 😀
My sme sa pred chvíľou vrátili z cintorína, pekne tam všetko svieti. Mali sme pracovný víkend, maľovali sme dom. Laurinka už má ružovú izbičku, už iba bordúru treba kúpiť. Aj my máme takého medvedíka, čo sa oblieka. Nie je to knižka, iba taký drevený macko čo má aj drevené oblečenie a to sa dá meniť.
Doma máme 3 psov, takže až až.
My sa vonku hráme v piesku, zbierame kamienky, kvetinky a pod. Hráme sa s loptou, sem tam sa vozíme na odrážadle.
Laurinke ide konečne ďalší zub, dole už bude mať 2 😀 😝
My chodíme do nákupných centier iba zriedka, máme to asi 20 minút autom a aj tak zvykne byť Laurinke zle 🙄
Ikka mali sme podobnú sobotu, ja som tiež upratovala po maľovaní 😀

pipi1211
2. nov 2008

no ja som uvazovala asi nad yorksirom ci ako sa to pise lebo je maly a zivy a to sa mi paci 😀 😀 😀 😀 aj svagrinka ho ma a ked sme ho strazili tak to bolo super uuuplne to tu ozilo 😀 😀 😀 😀 😀 kedze druhe babo tak skoro neplanujeme tak chcem asi psika lebo ja by som aj druhe babo chcela len najskor musime poriesit bytik a potom bude aj surodenec 😀 😵 😵 😵

a kedy to planujete stretko a kde? 😉 uz by som sa aj rada pridala a konecne vas spoznala 😅 😀 😀 😀 😀

eva4444
2. nov 2008

pipi to stretko je este vo hviezdach - niekedy v maji 🙂

pipi1211
2. nov 2008

jaaaaaaaj tak to je este daleko... sice fakt teraz v zime by bola asi blbost dat stretko 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀

ikka
3. nov 2008

Ahojte,
no Zuzi kukam, ze sme si veru makli rovnako 😀 my sme nakoniec malovali este aj ten balkon, tak uz je vsetko kraaaasne 😀
Lubi ten macik je veru drevena skladacka, nie je to knizka, asi som to nejak zle predtym opisala. Emily ma teraz hrozne rada take hracky, ked moze nieco skladat alebo nieco niekam strkat 🙂

najjulinka
3. nov 2008

Tak nam o 9:00 dnes mali prist okna robit a ešte tu nie su. 😖 Neznasam to 😠

eva4444
3. nov 2008

ahojte 🙂

zuzi ikka sisa no niekedy by som aj ja chcela mat babu lebo ja to s autickami niekedy moc neviem 😅 😀

juli jto ti verim, je to na nervy,hlavne ked ma clovek male deti a potrebuje mat akutaku organizaciu casu 😒

vcera sme spravili Petrikovi bunker, cez jeho detsky stolik sme prevesili deku, tak to nam vydrzalo hroozne dlho 😀 dnes sme spolo varili francuzske zemiaky, budu take petrikovske halabala 😝 a

zuzka80
3. nov 2008

Ahojte,
u nás je krásne počasie, doobeda sme sa hrali v piesku, teraz Laurinka spinká a ja kávičkujem a koláčikujem 😝
Pred chvíľou som dožehlila, tak aspoň chvíľka oddychu padne vhod.
Ľubi pozerala som fotky bábetka, aj výber mena sa zúžil, ja by som vybrala Adamka, Matej sa mi nepáči. Ale to je len môj názor, výber je na vás 😉 Koľko kg už máš navyše od začiatku tehu? Ja som s Laurinkou pribrala 9 kg.

sisa07
3. nov 2008

ahojte 🙂
Evi, mozno ste to uz s Petrikom robili, ale ak nie, dam Ti tip na hru s autickami : my si pripevnime drevenu uzku dosku o nieco sikmo, alebo ak nemas kam pripevnit, tak ju drz za jeden koniec vyssie a pustajte si auticka dolu kopcom. My tak pustame auticka, vlaciky, babiky su akoze na smykalke, aj casti dreveneho puzzle- krtko s kamaratmi sa smykaju 😀 . Ak som napisala to, co bezne robite, tak sorry 😅,ak nie, tak vyskusajte,mozno sa zabavi. A neboj, my pojeme vsetko , co Petrik navari, predsa neurazime sefkuchara 🙂 a papkaci sme dobri 😀 , takze trenujte......
Zuzi, mna caka zehlenie zajtra cez obed, tiez sa tesim.... 😀 .
Pipi, my mame maltezaka - takmer 10rocneho, ale je to taky saso stale. Ale ak Ti mozem poradit, ja by som na Vasom mieste kupu havina trosku odlozila. Je to sice zabava, ale musis chodit von za kazdeho pocasia 3krat denne a ked je havko maly aj castejsie. No a s malym dietatom sa to nie vzdy da, ked Ti nema kto pomoct. A ked chce clovek niekam cestovat, tiez je to komplikovanejsie. My Benina davame vzdy "na prazdniny k babicke", ked ide moj muz na sluzobku, lebo rano by som nemala ako s nim ist von. Cez obed si ho vencim s Adelkou kazdy den , no vecer sa striedame s muzom. A rano chodi tiez vacsinou moj muz, cez vikend ja. Ja mam psy velmi rada a od mojich 10rokov som mala psa okrem kratuckej prestavky stale, ale pri dietati to niekedy moze trosku krizit plany......Napriklad v lete mame ist na odporucanie koznej s Adelkou do Chorvatska, takze tiez musime Benina niekam umiestnit a je mi to luto uz teraz, je stary a ma svoje zvyky....
Takze da sa to, ale......ved do jari mate este cas premyslat 🙂. A yorkshiri spolu s maltezakmi su super plemeno k detom - taki sasovia- jasovia 🙂 a strcis ich aj do vrecka 😀 .