Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

pipi1211
15. jan 2009

susy aj v prosanose robia 3d 🙂

eva4444
15. jan 2009

lubi s tym stretkom jasne, ja si aj tak myslim ze sa to bude objednavat az niekedy v aprili.
tu beru do skolky vylucne len od 3 rokov, a do jasiel co su do 3 rokov nie su volne miesta, takze my ideme do skolky najskor az v septembri 2010. dufam tiez ze sa nam ujde nejaka lepsia, nie v 'tureckej stvrti', lebo by mi tam Petrusika-jemnusika tie deti utlkli. 😖

lubi22
15. jan 2009

Susy, tu je ten kontakt:

MUDr. Vladimír Brešťanský
ULMUS, s r.o.
Za poštou 8
92001 Hlohovec
033/7425937

Susy, ja si nemyslim, ze v januari 2010 je skoro na nastup do skolky. Teda pre Samka, ved bude mat 2 rocky aj 8 mesiacikov. Samozrejme, ak by sa mu nepacilo, tak ho tam nebudem tlacit, ale vychadzam z toho aky je a co vsetko ho zaujima. Krasne rozprava, vie recitovat basnicky, spievat sam pesnicky, napocitat do 20 a pozna niektore pismenka z abecedy. Stretavame sa s detickami aj o rok starsimi, ktore este tak zdaleka nerozpravaju, preto si nemyslim, ze je to len o veku. Jednoducho nechcem ho pripravit o nejake podnety, ktore mu mozno ja nebudem vediet poskytnut, hlavne ak budeme mat doma 10 mesacne babetko, ktore zacne bezkat a budem sa chciet venovat obom. Ja by som chcela aby chodil zo zaciatku do skolky iba doobeda. Preverila som si vsetky mozne skolky, vybrala som taku, kde maju kazdy den doobeda vyucovanie par hodin v anglictine, sportove aktivity, zdrave stravovanie, maju menej deticiek, individualnejsi pristup. No o to je vacsia tlacenka, mozno nam ho ani nezoberu a potom by siel az od septembra 2010. Este je tu jedna anglicka skolka, aj tu zvazujem, ta je sukromna. Tiez sa mi paci len na rozdiel od tej spominanej je na uplne druhom konci mesta, ale tak by sme Samka vozili. 🙂

susy
15. jan 2009

lubi,ja som si to zle vypocitala. som si myslela,ze by Samko mal ani nie 2 roky. Tu mame tiez jednu,uz som ju spomynala.ma aj internetovu stranku,,Fantasy,,sa mi zda.je to anglicka,individandy pristup,anglicky lektory,rozne kruzky...ale to mne je zbytocne,ked sa do robotky neponahlam

lubi22
15. jan 2009

Ja do prace tiez tak normalne ist neplanujem najblizsie tri roky. Od oktobra pojdem asi zase na ciastocny, co mi doteraz vyhovovalo, lebo to obnasalo necely jeden pracovny den a zvysne dni som bola doma, tak si to predstavujem aj nadalej. Takze ja budem doma, aj ked by Samko siel do skolky, len si myslim, ze mozno to bude pre neho podnetnejsie. A ja to doobedie co bude v skolke budem moct zase venovat naplno babulku. Ale to nemyslim tak, ze by som Samka chcela presunut na vedlajsiu kolaj, prave by som mu chcela len to naj, uvidime nakoniec aka bude skutocnost a ako nam co bude najlepsie vyhovovat, teda v prvom rade chlapcekom 🙂

susy
15. jan 2009

Evi,ten caj musel byt skvelyyyyyyyyy 😝 .čo ste začali chodit na spartakiadu?

ikka
16. jan 2009

Ahojte,
lubi, myslim, ze to mas fajn premyslene 😉 a Samko je teda uz teraz taky maly skolkar, sikula to je 🙂
Evi, super fotocky a Petrik je fesaaak, zlatusik to je 😵 Emily si rada pozera takto fotky, na ktorych su deti, vzdy komentujeme, ze kto, co robi 🙂

eva4444
16. jan 2009

ahojte 🙂
susy no chodime sportovat vsak v zdravom tele zdravy duch 😀
ikka diki joj som zase roztopena 😵 😀 je to nas zlatusik, pomaha kde moze, dnes odhadzoval metlickou sneh z auta tak suseda to celkom pobavilo 🙂
lubi samko je veeelmi sikovnucky 😵 ze naratat do 20 to moje 4r krstniatko nevie 😉

lubi22
16. jan 2009

Ahojte 🙂

Evi, cajik vari Petrik dobre silny, ze? 😀 Tiez je uz z neho maly chlapcek, zda sa mi taky vysoky 😉 Ale zase ma byt po kom 🙂

Dakujeme za pochvaly 😵 Musime zamakat teraz, ktovie ako budeme stihat s babenkom 😀

Susy v Ba mate fakt omnoho lepsi vyber skolok, ja sice BA velmi nemusim, ale v tomto su vyhody vacsieho mesta. No ja som rada, ze su tu aspon tieto dve moznosti s vyucbou jazykov, v inych mestach nemusi byt ani to.

lubi22
16. jan 2009

Ikka, doma Ti tusim vyrasta konkurencia na pocitac, pozor na dalsieho zavislaka 😀 Inak tie barbiny tak trosku zavidim, ja by som tiez rada aj domceky pre babiky, satocky, no neda sa mat vsetko, musim zvysovat svoju technicku zdatnost, nech nie som doma na srandu 😉 Ale babiky mi isto budu chybat, hlavne dnes je taky uzasny vyber, to nebol ked som ja bola mala. 🙂

ikka
17. jan 2009

no ved presne Lubi, vies jak som sa s tymi Barbinami uz paradne vyhrala 😀 mame dve a maju aj saty a topanky a hrebene a kabelky... 😀 😀 😀 celkom ma to zabavilo 😀

lubi22
17. jan 2009

Ikka, ani mi nehovor 😀 Ja som stastna, ze budem mat dvoch chlapcekov, ale nesmiem mysliet na barbiny 😀 😅 Ja som dostala svoju prvu ozajstnu barbinu asi ked som mala 12 rokov, no to uz bolo trochu neskoro, nasi zohnali po dlhom zhanani za totaca ani neviem kde, opatrovala som ju ako oko v hlave, az kym mi mladsia sestra na nej nepokazila frizuru 😀 No a ked sa skoncil totac uz som bola stara na barbiny, ale som si hovorila, ze raz ked budem mat deti, si kupim (teda im) 😀 vsetky mozne aj s domami a tak. No nehrozi 😅 Uz sa len spolieham na moju sestru, snad budem mat aj dievcatko, potom sa budem realizovat u nich a kazit ich malu 😀 No skoda, ze nie ste blizsie, isla by som sa ku Vam obcas zahrat 😀

eva4444
17. jan 2009

ahojte 🙂
lubi no veru Petrik je riadne dlhy, my uz kupujeme 92 😨 . Inak som mu uz kratke rukavy. Zvacsa maju bodynka len do 86, ale v tescu sme kupili aj vacsie, aj overalove-pyzamka. no neviem neviem. ale zase co ten niekedy poje to je uzas 😝

eva4444
18. jan 2009

ahojte 🙂
ako sa mate?
my supeeer 😀 vcera sme boli v takom indoor-playground s Petrikom bolo to vynikajuce. Bolo to velke asi ako teplocvicna a boli tam same smykacky preliezky, nafukovacie prisernosti, kutik do3r s gulickami, ale fakt velky, vlaciky a auticka tam premavali, Petrik sa mohol povozit do syta, lebo sa zaplatilo vstupne a potom uz bolo vsetko gratis.Petrik bol vo svojom zivle, vydrzali sme tam az do zaverecnej, ked uz skoro vsetci odisli, skoro 4h ani domov sa mu nechelo len chodil na vsetky tie atrakcie. Najradsej sa spustal na smykacke na koberci. Co ma udivilo uz sam vedel co treba kde robit, sme mu nemuseli ukazovat ze pod sa smyknut, fakt bol uplne super. Domov sme prisli total zniceni. Narobili sme kopec fotiek, ale na zaver ich tato vsetky zmazal 😒 Tak uz som sa pochvalila ideme papat 😎 😀

fibi
18. jan 2009

Ahojte, idem sa pochváliť 🙂 Lujza je už od utorku bez plienok cez deň 😵 Ešte v noci a na von dávame, ale už to tiež nepotrvá dlho a odplienkujeme úplne 🙂 Potom už plienky schovám pre druhé bábo pekne do škatule. Juj teším sa 🙂 Akurát jej teraz všetky pančušky padajú z tej jej chudej prdelky 😀
A teraz prišli na víkend moji rodičia, tak máme aj animátorov a my rodičia môžme oddychovať 😀
tak papa

lubi22
18. jan 2009

Ahojte 🙂

Fibi Lujza je sikovnucka, gratulujeme 😵

Evi to mate super, ze mate blizko taketo moznosti. Viem si predstavit, ze sa to muselo Petrikovi hrozne pacit. My ked sme boli v tom materskom centre a to tam mali iba trampolinu, preliezky, hrad a veliky bazen s loptickami, tak Samko bol uplne nadseny, take daco by som uviatala aj ja, chodili by sme ako na klavir 😉 No skoda tych fotociek, zvecnite nabuduce 🙂

My sme tiez u svokrovcov, venuju sa Samkovi, muzik sa uci a pise diplomku a ja opravujem pisomky a vegetim 🙂

eva4444
18. jan 2009

fibi lujza je frajerka 😎

lubi veru oddychuj este kym sa da 😉

eva4444
19. jan 2009

Ahojte 🙂

Petrik dnes vybehany vyskakany vysmykany zaspinkal ani svoje oblubene cestovinky nechcel. tak ze sa kuknem co tu nove a idem haji aj ja 🙂
Musime sa pochvalit ze Petrikovi zacalo chutit mliecko 😝 On ako som odstavila nic, semtam jogurt, termix, syr ale ine nechcel. Az na slovensku sme mu kupili raz detske menu - palacinka + kakao, to spapal vsetko a odvtedy pije mlieko. Normalne sa pyta do chladnicky ukaze na skatulu 'mam=ham' a vypije pol pohara. este ma rad aj tie ochutene so slamkou. Uvidime kolko mu to vydrzi 🙂

sisa07
19. jan 2009

Ahojte 🙂
Fibi, to je super, pekne ste to zvladli 🙂
Evi, normalne Vam zavidim, samozrejme v dobrom, vsetky taketo aktivity. My tu nic na okoli take nemame, takze moze vymyslat akurat maminka doma.....a aj to sa niekedy cudujem, ze to Adelku bavi. Ale v poslednej dobe si uz aj sama vymysla hry - napriklad nam zacala balit darceky 😵 . Odrazu jej napadlo do takych deciek pre babiky balik nejake hracky a pride nam to podat s rozziarenymi ockami, ze mama, tata paci......a sme uplne hotovi a hikame nad loptickami, malymi leporelami, lyzickami a vsetkym moznym, co zabali. A paci sa jej aj prezliekat sa do satociek, prezliekat babiky. Nahaname sa, schovavame, vela ju bavi citat a donekonecna odo mna chce, aby som jej citala z knizky riekaniek. Staviame si kocky, vozime vlacikom zvieratka, kocikujeme babiky, dala som jej staru penazenku a stare peniaze a karticky - tak z toho je uplne nadsena, naplna penazenku, presuva karticky. Gulame si lopticky, tancujeme, spievame, hrame sa s plastelinou, kreslime - stale sa nam chvali, co nakreslila.
Teraz ma nase dietatko celkove take pokojne a velmi mile obdobie, je zlata 😵 , dufam ze jej to dlho vydrzi. A posledne dve noci uz spala v izbicke uplne sama, ja som sa vratila do spalne, ktoru sme v sobotu prestavali, ked nam vyschla ta nestastna stena. AJ tak sa budim castejsie ako Adelka, vzdy ju idem skontrolovat a poprikryvat, zakazdym je uplne odkopana, ale zvalstne je, ze ma uplne teple telicko, asi jej to tak vyhovuje.....len mne to neda pokoj, nechat ju taku holu spat.....
Aj Vase deti sa tak stale odkopavaju a Vy polovicu noci prikryvate, ci uz to neriesite?
Evi, to je super, ze Petrikovi uz chuti mliecko, urcite Ti odlahlo 🙂 .
Lubi, ja som mala tiez len dve barbiny, tazko zohanane, ked som mala 12 rokov a s jednou z nich sa teraz hravala Adelka, ale minule jej povolila hlava a museli sme ju vyhodit. Ale ja aj tak barbiny velmi nemam rada, radsej klasicke babiky. Aj ked sa im pri Adelke asi nevyhnem... 😅 .
Tomu, ze chces dat Samka do skolky, uplne rozumiem. Uz teraz je nadpriemerne sikovny podla toho, co pises, takze doma, nech by si sa akokolvek snazila, by mu bolo o rok uz asi dlho. Ja som povodne, ked sme este necakali babenko tiez chcela dat Adelku od buduceho januara alebo februara do skolky a nastupit do skoly. No ale plany sa zmenili a Adelku dame do skolky az potom v septembri, ked bude mat tri rocky. Tiez si myslim, ze uz to bude potrebovat a zase druhe babenko ma tiez pravo mat maminku aj chvilku pre seba......
Pekny den vsetkym prajem 😵

zuzka80
19. jan 2009

Ahojte,
Evi tak super, že Petríkovi chutí mliečko 😉 Dávaš mu už normálne v krabici alebo UM? Asi normálne a vypije ho neochutené, alebo len kakao? Petrík je riadny dlháň, keď už nosí 92. Laurinka má asi 82 cm, nosíme veci 80-86.
Fibi Lujza je šikuľka 😵 U nás zatiaľ stále Laurinka povie čo robila, ale až keď to je už v plienke 😀
Laurinka má jednu barbinu, ale akosi ju veľmi nezaujíma. Radšej má normálne bábiky.
Ľubi na nákupy bábik a domčekov pre bábiky sa aj ja teším. Na druhé narodeniny by som chcela kúpiť Laurinke postielku pre bábiky a nejaká domček asi až na Vianoce, myslím, že to je pre vačšie detičky. Ja by som si zase rada pustila nejakú autodráhu 😀 😀 😀
Evka máte tam super možnosti, kam chodiť s Petríkom, tu podobne ako Sisa písala nič také nie je.
Sisa my odkopávanie neriešime, Laurinka spí od 6 mesiacov v spacom vaku. Ale aj keď bude mať 3,4 rôčky asi ju budem chodiť prikrývať, lebo ja sama sa dobre necítim v noci, keď nie som prikrytá 😕 Budem mať pocit, že jej je zima. Teraz spinká v pyžamku - overale a neskôr bude mať holé nožičky, to neviem ako budeme riešiť.

eva4444
19. jan 2009

zuzi to my mu normalne nalejeme skatulove polotucne z chladnicky 😝 samozrejme ma radsej ochutene, ale rad si da aj normalne 🙂 Petrik tiez spi pyzamko-overal + spaci vak. Ked napr. zaspi po ceste domov a dam ho do postielky a zakryjem ho dekou tak sa zobudi, pretoze mu vadi byt zakryty. no neviem, v maji ho chceme dat do velkej postielky a bud sa nauci dovtedy sa vyzliest z vaku alebo bude pod perinou, lebo sa bojim ze sa v tom vaku rozbehne a bum.
baby ja som nemala barbinu nikdy ☹ nasim sa to videlo sprostost a drahe atd. a bola som vybavena 🤐
inak tie aktivity su super, je to vyhoda velkeho mesta. ale na druhej strane napr. v sobotu nas to vyslo 15 euro, cize raz za cas sa to da ale nie furt. troska blbe tam bolo napr. ze bol zakaz doniest si proviant, ale v bufete mali len vyprazane maso a hranolky. keby mali aspon parky s chlebom alebo nieco sa da dat takemu malemu dietatu, nepoviem nic. aj ked je pravda ze na slovensku si uz odjedol aj z tresky 😝

sisa adelka je velmi sikovna. to s darcekmi mus i byt super 🙂

najjulinka
19. jan 2009

Ahojte... Ja riešim momentálne golfáče a už mi z toho preskakuje 😅 Na nič iné pomaly nemyslím...
Kedže máme auto, tak máme v pláne ajnejaké výlety na jar, leto... Takže golfáče a cestovné postielky riešim... Ale golfáče chcem aj na každodenné chodenie, nie len na výlety. A objavila som jedne uuuuplne suprové, akurát, že sa neviem dopátrať jedného jeho rozmeru a je to dost doležité koli výťahu... normálen aj ked sa dopátram rozmeru, tak asi neuverím, až kým ten kočík fakt nenatrepem do výťahu... normalne sa ho bojim kupiť, že bude na nič...

susy
19. jan 2009

Ahojte.Simon má tiež okolo 82 cm, kupujeme 86. On je náš malý fazulek 😀 . Simon akonahle bol bez perinky (ked mal 1 tyzden), už trepkal nožičkami,ked išla na neho dečka. Doteraz ho nezakrivame, no až ked je to nutne. Neznáša paplony.preto máme v spalni vzdy teplucko a pyžamká má overalové.

susy
19. jan 2009

sisa, nebiva ti zle? Máš toto tehulkovanie ine, ako prve?

ikka
19. jan 2009

Ahojte,
aj my mame overalove pyzamka a Emi spi pod paplonom, ale samozrejme skoro stale odkopana. Uz to moc neriesim a ked potrebuje zakryt, tak v noci vzdy vyludi take "mhmhmh" a to viem, ze mam zakryvat 😅 😀 No ja by som asi odumrela, kebyze ma niekto v noci odokryje, ale tie nase dietka su horkokrvne. Napr. si stale vyzuva papuce a dava dole ponozky a beha bosa, to ja mam hrube ponozky a papuce a aj tak mi je zima 😅 Dnes si pre istotu vyzliekala aj teplaky 😅 Aj som uvazovala nad tym, ze kupim spaci vak, ale bojim sa, ze by ho uz neprijala...keby mi tak mal kto poziciat na skusku 😉
Tiez nosime 86, ma to tak akurat, takze cez leto hadam uz zas kusok podrastieme 😉

Inak este k tym Barbinam, tiez som ziadnu nemala, tak som sa chodila hravat ku kamaratke 😉 no Emi tiez viac bavia normalne babiky ako barbie...ale do toho asi dorastie. Chvilku sme sa (som sa) pohrala a uz su odlozene.

Evi, super, ze sa Petrik vratil k mliecku...pekne si ho objavil v chladnicke 😉 Ja uz tiez pouzivam krabicove polotucne mlieko, ked niekedy robim kasu, alebo jej donho spravim roztek...tak to pouzivam obyc. mlieko. Ale pije stale aj UM, ale uz nie kazdy den a nie tak vela ako kedysi.

Julinka a tie golfky, co ti tak vrtaju v hlave, tak to ich budes trepat do vytahu zlozene alebo rozlozene? Vsak ak zlozene, tak ti tam vlezu nie? Ved deticky uz stoja na vlastnych, tak cestu vo vytahu by ste zvladli 😉

lubi22
19. jan 2009

Ahojte 🙂

My sme boli dnes na narodeninovej oslavy Samkovej kamosky, nasho krsniatka, mala 2 rocky, boli tam dokopy 4 deti, celkom sranda 🙂

Samko nam spaci vak odmietol, takze sme sa ho vzdy pokusali zakryt. Pisem pokusali, lebo vzdy sa odkope. Spinkava v pyzamku overaliku, mame tak prijemne, aby mu nebolo zima, nastastie nemava studene nozky alebo rucicky, hoci spi najcastejsie odkopany. Vzdy ho zakryjem, ked este idem spat, v noci ked mu davam mliecko, ale aj tak je potom odkopany rano. 🙂

Samko je vysoky asi tak ako Simonko, tiez nosime 86. Teraz na jar mu idem pokupit 92, v podstate nosi o cislo mensie, ako by mal podla veku, ale zase Next a HM vecicky co mu kupujem najviac su vacsie, ako ine znacky.

Evi to tam maju fakt zvlastne nariadenie na tom ihrisku, ked nepredavaju detsku stravu. Ale raz za cas sa da a za to vyblaznenie to stoji. My pojdeme zasa zajtra do MC trosku sa vyblaznit na trampoline a v bazene s loptickami, no ale tam je vstupne 1 Euro na rodinku 🙂 Super, ze Petrikovi zachutilo mliecko. My sme s tym nastatsie problem nemali, Samko pije rad umele mliecko, planujem pri nom zostat do 3 rockov.

Zuzka cas barbin a domcekov este len pride, to tak podla mna okolo tych 5 rockov. No mas pravdu, autodrahy a auta su tiez fajn, no a v podstate mi nic ine ani nezostava, iba sa nucit mat ich velmi rada 😀

Sisa Adelka musi byt zlatunka s tymi darcekmi 😵 A je sikulka aj so spinkanim, my sme sa este Samka nenechali uplne sameho, ale od buduceho tyzdna chceme. Kedze bez problemov spinka v izbicke sam na obed a v noci je to tiez celkom v pohode, tak to vyskusame tiez. Len tento tyzden sme este taki rozcestovani, doma sme iba dva dni, zvysok sme bud u nasich alebo svokrovcov, tak to nechame na bud. tyzden. Mate pri Adelke zapnutu vysielacku celu noc? Alebo si iba nechavate otvorene dvere? Dali ste jej tam aj nejake nocne svetielko? Ja som tiez presne myslela na to, ze teraz je take uzasne obdobie, ze aky je maly zlaty, aky je uz chlapcek, vobec nie babetko, tiez sa tak vytesujem a dufam, ze taka pohoda pretrva aj po narodeni braceka, ze sa bude z neho tesit a ze to bude pre nas vsetkych sice narocne ale nadherne obdobie. 😵

Julinka a nejaka maminka s dvojickami uz nema ten Tvoj vybrany kocik? Ze by Ti poradila. Alebo predajca Ti ho nemoze zmerat?

Ja by som mala ist zajtra posledny krat do prace skusat, potom nastupujem na matersku. Juj ked si predstavim, ze takto o 6 tyzdnov uz mozno budem mat babulko 😵

lubi22
19. jan 2009

Ikka s tym vyzliekanim - no neviem, to tusim hlavne dievcatka su take exibicionistky, takze nielen Emi sa rada vyzlieka 😀 Dnes sme boli na oslave, dve dievcatka a dvaja chlapcekovia, spolu sa hrali a zrazu sa baby zacali z nicoho nic vyzliekat, mali chlapi iba kukali 😀 Vyzliekli sa uplne donaha, darmo sa rodicia snazili im v tom zabranit 😀 Tak sme sa zasmiali, ze ked toto bude aj na oslave 15 ich dcery, takze maju co robit a chlapci sa na co tesit. No a Samko a dalsi chlapcek iba nechapavo pozerali, ze preco sa preboha vyzliekaju 😀

ikka
19. jan 2009

juj Lubi nestras 😀 Emi skor skusa zatial len svoju zrucnost, lebo tak ako sa vyzlecie, tak sa aj skusa obliect a napr. teplaky si uz oblecie, aj ponozky a papuce si zvlada obut...len to robi xy krat za den dookola 😅 😀
My sme mali dnes navstevu s 9mes. dievcatkom a dostali sme pochvalu, ze je Emily na deticky mila, lebo ze zatial sa kamoska stretla iba s detmi, kt. jej dcerku chceli prinajmensom postipat a pod...
No a stretli sme vonku na prechadzke aj kamosku, co ma 9dnovu dcerku a k tomu 2,5r. trestiprdlo..hmm bolo zaujimave sledovat to a obdivovat... 🙂

zuzka80
19. jan 2009

Laurinka teraz zaspala 😠 Ikka aj Laurinka sa najnovšie snaží sama vyzliekať, dnes si dala dole pančušky a aj plienku a potom mi prišla ukážať, že má holú riťku 😀
Ľubi aj Laurinka pije UM a chutí jej a tiež pri ňom ostaneme asi do 3 rôčkov. Ráno vypije 180 alebo 210 ml. a večer 180 ml 😉

eva4444
20. jan 2009

ahojte 🙂

zuzi ikka baby sa vam radi vyzliekaju? 😀 to je fakt sranda ze ake su dievcatka odlisne.

lubi tak uz na matersku 😵 boooze ale to ide rychlo 🙂 samko je uz pripraveny na braceka?