Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
29. jún 2010

tu je dnes nejako mrtvo, vsetky sa opalujete? 😀 ja som aupairku vyhnala vonku s malou na dve hodky, nech mam trochu kludu. aspon som si pozehlila, konecne po mesiaci mam prazdny kos s pradlom na zehlenie. 😀 do roboty idem az zajtra poobede, tak sa asi uz aj nudi u mna. od nedele ma prakticky volno. ale zasa buduci tyzden robim 4 dni v kuse, tak bude so stankou

iinuska
29. jún 2010

lady, taka opatrovatelka by sa aj mne obcas zisla 😅

ladywitch26
29. jún 2010

inus, vsak jej platim polovicu z mojej vyplaty tyzdenne, plus stravu a ubytko ma zadarmo, tak nech si aspon oddychnem.aj ked pri tom zehleni to velmi oddych nebol 😝

mimi21
29. jún 2010

cafte
nejako vas nestiham
mala uz spi, bola velmi umrncana uz od 6, tak som ju netrapila a pred 7 ulozila - zaspala za chvilocku
a nedrazdite tu s aupairkami, lebo co ja stvora uboha budem robit s dvomi malymi detmi netusim 😅

mimi21
29. jún 2010

baby je tu niekto co dava UM v noci?
ako to robite? nejako si to dopredu nachystate, alebo ako???

sssimi
29. jún 2010

Lady veru treba to využiť! Veď si ten oddych zaslúžiš najviac zo všetkých.

sssimi
29. jún 2010

Ja som dnes vytiahla malej bazén von, aj som deku dala popod a sviňa aj tak niekde praskol. Už je zčapený kurňa.... To sa v ňom 1x kupala.

ladywitch26
29. jún 2010

@mimi21 ja si dopredu prevarim vodu, a potom ked treba rano, tak dam do flasky napr. 150ml tej prevarenej ale medzitym uz vychladenej a potom dam este trochu zovriet v konvici. to je za dve minutky. medzitym dam 7 odmeriek mlieka, rozmiesam a dolejem 50ml tej horucej a akurat to ma aj spravnu teplotu. priprava 3minuty max.

simi, to s tym bazenom potesi. 😖

zuzkaprofant
29. jún 2010

cafte lady si odychni uz bo babo budes mat hyperaktivne 😉

aj ja zajtra malemu na teraske nafukam bazen len dnes sme maly velky lavo a maly von dnu von dnu na nervy pol hodku som ho musela drzat aby sa nesmykol a nespadol 😠

ladywitch26
29. jún 2010

@zuzkaprofant zuzi, ved ja uz jedno hyperaktivne dieta mam a toto druhe podla kopancov, co dava, tiez nebude ine 😀

iinuska
29. jún 2010

mimi a malej chuti to UM? Ja som skusala malemu davat, ale vobec ho nechcel. Ake davas?

dnes sa Adamko zase kupal vo velkom bazene. Taky maly chceme kupit na dovolenku

zuzkad
29. jún 2010

Pekny vecer kocky,

dnes mam za sebou upratovaci den. od rana som upratovala, aj spajzu som komplet vycistila, vyhodila kopec veci, co mame uplne zbytocne a zabera to len miesto, skoncila som vecer okolo siestej aspon mi den ubehol a aspon som nemyslela stale na maminu, pomohlo mi to dost, ked som doupratovala tak som sa pozrela na jej fotku co mam A4 v ramiku a spokojne som jej povedala, ze uz mam pourpatovany cely byt, spokojne sa na mna usmievala z fotky, urcite by mi povedala, ze mohla by si aj ku mne prist poupratovat...akoby som ju pocula.
Nicolasko mi pomahal, potom som svokru poslala s malym von, aby som dokoncila vsetko v klude, inak musim sledovat aj maleho, ci niekde nespekuluje.

Ked pisete o UM ja uz mam prax riadnu 🙂 na noc si uz ani nepripravujem mliecko, lebo maly viac menej prespi celu noc, ale ked nahodou tak len zohrejem vodu a zamiesam. Ja davam k UM aj jednu odmerku kakaa pre deti. Maly to zboznuje. Teraz som mu kupila sunarku UM s vanilkou a ta mu velmi chuti.

mimi21
30. jún 2010

dobre ranko
mala je hore od 6 a aj v noci sme boli hodku hore, tak som statocne rozbita 😒
iinuska mala to UM nechce, len vcera nechcela ani veceru, tak som myslela, ze skusim v noci, ale nakoniec sa navecerala

zuzkad ake kakao pre deti to davas?

jamaat
30. jún 2010

@zuzkad No tak ja si neviem predstaviť, ako by som s Emkou mohla celý deň upratovať. To by skončilo ešte väčším bordelom, ako bol na začiatku. 😅

Aj my sme hore od 6,30. Keď Emka nadránom už spí pri mne, ja sa nemôžem ani pohnúť, hneď sa zobudí. No a dnes som sa pohla, lebo už som bola stuhnutá, ako som zaspala pri kojení.

Dobré ráno, pekný deň.

martinaxyz
30. jún 2010

Ahojte...
vratili sme sa od starkej....bolo fajn...malý sa prehral s bratrancami, len sa naučil od nich pišťať...katastrofa...
dnes sme vstávali o 7.00...u nás je už tak teplo...
máme za sebou prvé pokusy na nočník...

iinuska
30. jún 2010

dobre ranko, my sme hore od 8, uz teraz je poriadne teplo, ani von sa mi nechce ist. Ale uz sme boli pozriet Benyho, Adamko by bol najradsej stale pri nom. No a ked sme vnutri, stale mi vylieza na sedacku a postele, hadze sa tam ako ryba na suchu, no len sa bojim, aby nepadol

mata, ja skusam dat maleho obcas na nocnik, ale nechce tam sediet

martinaxyz
30. jún 2010

ideme my rýchlo na nákup, kým taký veľký hic nieje...

zuzkad
30. jún 2010

@mimi21 davam malemu do mliecka nesquik kakao je tam dost vitaminov 🙂
jamaat 😅 Emka je ocividne snazive dieta, aspon mas vyhovorku, aby si nemusela upratovat 🙂

my sme sa prave zobudili, este by sme aj spali, ale zacali na kosit pod oknom tak sme mali budicek 😒 idem si dat kavu a idem triedit hracky, lebo ich mame prilis vela tak je cas posunut nieco dalej pre ine deticky 😅

rybca
30. jún 2010

Dobry den..🙂) tak uz sme spat z dovolenky..🙂 komu som chybala?..🙂)) hahahaha, radsej neodpovedajte..🙂)))) Mato tam urobil velke pokroky, plne sa rozchodil, pozoznamoval sa so zvieratkami a aj postarsim neznamym damam venoval svoju pozornost..🙂)) (doteraz sa len hanbil) jedine negativum, ze sme stratili sandalku, taku krasnu, so Snoopym..:(

iinuska
30. jún 2010

rybca, ja som vedela, ze ste na dovolenke. tak super, ze maly robi pokroky 🙂

ladywitch26
30. jún 2010

@iinuska no mne sa stanka tiez naucila minuly tyzden vyliezat na gauc, resp. uz dorastla natolko, ze dociahne. a skoncili nam zlate casy, ona si vobec neuvedomuje, ze ked sa prasne z neho na zem, tak si moze krky vylamat. ☹ najvacsia zabava je postavit sa celom k operadlu a skakat.

no a dociahne uz aj na klucku od vchodovych dveri, tak ak nahodou zabudnem na sekundu zavriet bezpecnostnu branku, tak je v momente vonku.
@zuzkad ja som tiez uz jednu krabicu hraciek vyradila, ale zatial to nemam kde dat, tak som to dala do jednej izby, tam to stanka uz objavila a zasa rozvlacila. tak mozem zacat znova.

zuzkad
30. jún 2010

@ladywitch26 😀 😀 slaby ukryt si mala, ja to hned davam dalej cize to maly nestihne ani porozhadzovat a aj tak hracky co posuvam dalej su take, co ho moc nebavia uz.
mne tu kosia pod oknom tak smrkam ako besna, alergia sa hned ukazala 😠 a huci to tu strasne, maly by aj spal, ale nemohol, lebo ho to budilo, tak ho svokra zobrala von a ja idem varit a zehlit kym ma pokoj 🙂

zuzkaprofant
30. jún 2010

cafte nas sa dako sam od seba hore schodmi naucil chodi a aj dole hlavickou 😀 ja ani na velkom jedalenskom stole nemozem nic mat lebo on skoro vsade dociahne minule mi tak colu vylial na fotak a zobral tanier a isiel ho hodit len som dobehla 😅
mas ma zabavku uz ked sa velmi nudi zazinat svetlo a aj zhasne tak super musim davat pozor ked ideme von ci je svetko tak ako ma byt pre istotu
co dnes robite , ja som chcela ist na kupko ale dako s ami nechce ale zbehneme ked sa maly zobudi k pekarovi a potom mi pratat dom treba dnes je posledny den muz doma potom uz budem sama vkuse s malym ☹

mimi21
30. jún 2010

joj baby mi mame obdobie behania, mala cely den len chodi, uz ju aj volam moje male bezkadlo, lebo sa chuda cely den nezastavi 😀
inac tak poriadne sa rozchodila v grecku na letisku ked sme sli domov, teraz stale uteka, ked ju niekam volam tak krici nie, nie a bezi prec aby som ju nahanala

a boli sme u dr s jazykom a povedala, ze nic sa s tym robit nebude, ze cca do pol roka by to malo nejako same zmiznut

jamaat
30. jún 2010

Boli sme s Denym von a Emka ako vždy chcela vliezť do potoka, najmä keď vidí, že Deny sa veselo čľapoce. Tak som ju vyzula, že nech teda skúsi, že to nie je ako vo vani teplá voda. Omočila jeden palec a potom asi 5 minút vkuse držala nohy hore, len sem-tam skúsila znovu, či sa voda neohriala. Tak má dobre posilnené brušné svaly 😀

didi83
30. jún 2010

Ahojte kocky,

ozyvam sa po dlhej dobe, mozno si ma pamatate, Terezka bola prve majovcatko - narodila sa totiz 8. aprila 🙂.
Ja sa vas len chcem spytat, ako sa vam s deturencami dari 🙂. Bo nasa Terezka mi dava troska zabrat, je sikovna, krasna, uz sa pusta aj hovorit, ale nezastavi sa jednej chvile, stale len beha a beha a beha.. so ziadnou hrackou sa nezabavi viac ako 3 minuty, hned uteka k inej aktivite a od nej k dalsej a k dalsej... Je to niekedy zaberak, lebo ked som vonku s kamoskou, co ma 10 mes. babo a to jej v klude presedi v kocari 1, 5 hod tak som v soku, - to moja terezka nikdy, vzdy som ju musela niecim zabavat.
Vcera sme boli aj v kostole - resp. vonku pred kostolom a vsetky deti stali super pri mamickach alebo v kocaroch, len moja terazka, musela behat a zbierat kamienky, kvietky, chodit po schodoch ... Nestazujem sa, som rada, ze ju mam a ze sa o vsetko zaujima, no obcas je to narocne a najma tie pohlady ludi a kamaratok, ze aka je aktivna, a aka je zla!!!!!! a ako som si ju to naucila... no odpadavam... Tak reku, ci aj vy mate podobne skusenosti alebo nie
Dakujem moc.
janka

dupinka
30. jún 2010

Ahojte!

@didi83: nas Adamko je presne taky isty, a to ma o vyse mesiac menej ako Terazka. On vydrzi sediet max. 20 sekund, to uz ho mrle v zadku zeru. V jednom kuse je v pohybe, ja uz niekedy nevladzem, ale radzse takto ako keby mal byt "tutko"

mimi21
30. jún 2010

@didi83 aj moja Nina je riadne šidlo, ale mne sa take deti pacia 😀
doma ju necham volne pobehovat po celom byte, veci, co by jej mohli ublizit alebo nieco take mam poschovavane a inac ma doma max. volnost
vonku je to uz horsie, lebo zacala teraz behat a nema problem odist odomna uplne prec, proste si to neuvedomuje, ze ja tam zrazu nie som, tak vonku ju musim viacej strazit

a ako dupinka napisala, lepsie ako by mala byt taky "tutko" a sediet doma na zadku 😅

didi83
30. jún 2010

Mimi21 - presne tak, aj nasa Terezka ma doma max. volnost a beha z kuchyne do obyvky, potom do spalne a spat 🙂🙂 - doma ma volnost az-az.
Som rada, ze nie som sama, ja sa tiez tesim, ze ma zaujem o svet, len niekedy to pride luto, ked to ini nechapu - tak som rada, ze nie som sama a aj ostatne deti su take zive... Ale mne sa vzdy pacili take deti, ktore sa neboja, ktore vymyslaju a su aktivne a nesedia len niekde v kute - tak taku mam teraz doma 🙂

ludmilabb
30. jún 2010

ja by som kludne brala kebyze Sofia uberie z tej svojej pary, vonku uz ked lozila isla odo mna prec ani vidiet ma nemusela
doma moze behat kde chce ale ona sa najradsej nanasa tak co s nou, teraz ako zacala chodit tak jej utekam 😀 lebo ona chodi za mnou a chce ist na ruky tak ja sa jej uhnem a idem dalej takto sa ponahaname ale ked uz je velmi mrzuta tak ide na ruky, myslim ze teraz ako sa rozbehali deticky tak uz skoncili kludne casy, ja som v strehu stale lebo Sofia sa obcas pri chodzi ohyba ako luk a vzdy chodi s plnymi rukami tak aj preto 😝