Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkad
5. júl 2010

ahojte 🙂

citam citam ake mate sikovne deticky 🙂 samozrejme, ze aj ten moj chlapisko nas vie soknut kazdy den niecim, ale z postele zatial nezlieza a ani sa nejak o to nepokusa, dokonca cez den ho uspim vo velkej posteli a pekne tam spinka a ked sa zobudi, tak si len sadne a krici na mna a caka kym pridem, netrufne si zliezat dole, ale ucim ho zliezat zadockom 😅
Na spanok sa nemozem ani nahodou stazovat krasne mi spinka 12 hodin v kuse, dnes sa zobudil o desiatej ranko a spat isiel tiez tak okolo desiatej.
Kostovat musi vsetko, fialovy obal milky cokolady pozna velmi dobre, ked mu nechcem dat vie sa riadne zlostit, kinder cokoladu uz kostoval a vie si ju veeelmi vychutnat 😝

ladywitch26
5. júl 2010

@mimi21 to ti chodi tak zavcasu spat? moja tiez spava do siedmej rano, ale az okolo dvanastej ju ukladam, vcassie nehrozi. a to ma teraz zasa take spave obdobie, ze potiahne aj tri hodky. asi zasa rastie, to som citala,ze deti vtedy viac spia, lebo rastovy hormon sa vylucuje len pocas spanku.

jamaat
5. júl 2010

Emka vylieza a zlieza sama hore-dole na gauč a na posteľ ako opica. Včera som ju našla stáť na takom malom stolíku, skoro som odpadla. A včera mi ešte vyrobila šoky na ihrisku. Máme tam také moderné preliezky a šmýkačky, taký ten domček. Najskôr sme sa šmýkali a páčilo sa jej to. Potom sme jedným koncom vyliezli hore po šikmej doske - teda ona, ja zostávam na zemi a držím ju. Za tým je taký pohyblivý mostík, tade prelezie a dostane sa ku šmýkačke. Myslela som, že si pôjde sadnúť na šmýkačku, ale ona sa mi vytrhla a šla na druhý koniec tej veže, tak som len bleskovo šmýkačku preskočila a šla ju chytať, kým sa dole nevrhne. No ale nič sa nestalo, stihla som. 😕 Potom zase nie aby si pekne sadla na vrchu šmýkačky, ale vrhnúť sa chcela hlava-nehlava postojačky, alebo aj po bruchu dolu hlavou.

rybca
5. júl 2010

Ahojte,

my sme hore od siedmej, ale uz o deviatej sa mlady pan vypytal do postele, spal 1,5 hodiny a teraz ani nedojedol druhe a uz sa zase pytal do postele, tak som zvedava kolko bude spat.

Ja som Matkovi len asi 2x asi v 8. mesiaci ukazala ako ma zliezat, ale nezaujimalo ho to a pred 2 mesiacmi len kukam a ze je dolu z postele, bez kriku..🙂 potom som si vystriehla, ze sa krasne pretoci na brusko a nozickami ide dolu a vylezie uz vsade, kde dociahne, aj do schodov ide ako drak, uz nie cez kolienko ako na zaciatku, ale pekne chodidlom sa zapiera, dolu po schodoch mu zatial nedovolim, bo mame tocite a vysoke, no musi este podrast..🙂

ladywitch26
5. júl 2010

stanka sa mi na gauc naucila vyliezat az nedavno, mame ho trochu vyssi. na postel este nema sancu, tu ma skoro po bradu vysoko, to by si musela schodik prisunut 😀 ale zasa ona je velmi vynaliezava, minule si k oknu prisunula krabicu od plienok a uz sa nacahovala za kluckou. susedom tak dcera z okna vypadla. esteze je to len necely meter vysoko. ale aj tak uz obzerame bezpecnostne klucky na okna.

zuzkaprofant
5. júl 2010

neviem co dnes mojho napadlo ist dole hlavou s postele lebo pekne sa mi naucil chodit aj z gauca ja ho tam necham sediet nech pozera telku
nastastie mu nic nie je
co porabate ja som uz vonku bola akurat sme sa napapali a maly pozera vcielku maju 😀

chcem sa opytat co este nemozu jest deticky?

zuzkad
5. júl 2010

Jamaat mas doma maleho horolezcu 😀 😀 ozaj kedy idete na tu dovolenku ? Uz mate vybrate kam idete ?
ja si pozeram dovolenky - hotely na buduci rok, rada by som sa vratila na Kretu tam ma nieco velmi ocarilo a celkovo ja Grecko ako krajinu mam rada, paci sa mi ich historia a baje 😅 ked sme boli pozriet Knosos bola som straaasne nadchnuta tym miestom, mytologiou ...palacom-teda vykopavky, sidlo krala Minoa atd atd....niekto na to pozeral ako na "kamene" ale ja som si vsetko predstavovala aky bol ten palac velky a k tomu ten pribeh no naadhera...aj zachod som videla 🙂 🙂 🙂 ..az na to peklo co tam bolo 😝 😝 😝

iinuska
5. júl 2010

hladam pre maleho nejake sandalky, tieto sa mi celkom pacia http://www.bata.sk/artikel/77249

ludmilabb
5. júl 2010

@iinuska pekné topánočky riadna cena a že výpredaj 😝

iinuska
5. júl 2010

@ludmilabb no co uz, zajtra vybehnem pozriet nazivo

jamaat
5. júl 2010

@zuzkad Chystáme sa až koncom augusta alebo v septembri a najradšej by som šla do Egypta, lebo s Emkou sa nedajú poznávacie výlety robiť a len tak na pláži sa povaľovať nevydržím, tak aspoň more na šnorchlovanie chcem. Keď sme boli v Tabe, tam boli koraly úžasné! No ale uvidíme, aký last minute sa pritrafí, peňazí nazvyš tiež nemáme. Kréta bola super, ešte by som sa tam vrátila, je tam ešte čo pozerať. Veď asi som ti posielala ten môj krétsky pokec kedysi. A Knossos - mnohí majú názor, že je to barbarsky zrekonštruované, ale podľa mňa je to OK. Veď len maličkú časť urobili a ozaj to krásne ukáže, človek si to nevie tak predstaviť, ako keď to vidí naživo. TAk isto je to s egyptskými pamiatkami - teraz sú to len sivé zvyšky, ale kedysi to bolo všetko farebné. Keby tiež niečo takto spravili, nemusia ani rekonštruovať, ale trebárs úplne nové spraviť, tak by to bolo nádherné!

jamaat
5. júl 2010

Boli sme na bicykloch, mala som obavy, ako Emka vydrží vo vozíku, keďže aj v autosedačke mraučí, ale bolo to celkom OK. Aj nejaké fotky som chcela dať na FB, ale zase to nejako blbne.

zuzkad
5. júl 2010

jamaat ano posielala si mi ten pokec a super si to mala spravene 🙂

ja som dnes na vecer zazila strasne hroznu vec...ako som kocikovala maleho bola som aj so znamou a ona vencila svojho psika, na druhej strane ulici dalej od nas jeden chalan si nahanal psika ...nahanal je blby vyraz ten psik pred nim stale odchadzal a nechcel ist k nemu, hucal po nom strasne, ze sa ani necudujem, ze nechcel ist...nejak sa tomu chalanovi podarilo ho chytit a to co som videla mi do teraz srdce trha a normalne sa az klepem...zvalil sa nanho a pastami ho bil bil a bil co len vladal, tie rany som pocula az k nam a to zalostive knucanie mi trhalo srdce...bala som sa ist za nim, lebo verim, ze by aj mne vrazil ...tak som po nom z dialky kricala, ze je obycajny hazjel, nech to psika necha, ved ho zabije...bil ho skoro minutu v kuse 😢 😢 😢 😢 bol to nejaky bojoby psik zihany, normalne som az plakala, lebo som nebola schopna to pocuvat a pozerat, potom prestal a ten psik sa ledva postavil ale oddane isiel za nim za rohom som uz sice nevidela, ale zas ho bil lebo strasne zase knucal bola som zufala, lebo som v tej chvili nedokazala nic robit 😢 😢 chodi s tym psikom tu po ulici a chcem vypatrat kto to je a udam ho za tyranie, nech mu toho psika zoberu, lebo to nebolo urcite prvy ani posledny krat co takto dobil toho psa, aj ked neviem, ci sa da nieco v tej veci robit...inak ten chalan je spratek huli marisu, oziera sa a robi len zle...velmi skaredo som ho dnes prekliala, keby som mala moznost dam ho normalne zmlatit od niekoho ale tak poriadne 😠 😠 😠 😠

ladywitch26
5. júl 2010

@zuzkad zuzka, tak ja by som asi mrkla, ci naokolo nie je este dalsi svedok, co by to vedel dosvedcit a sla rovno na policiu. vsak psa vie prezriet hned veterinar a ten povie,ci ho niekto bil a za tyranie zvierat je uz tiez nejaky paragraf. sviniar jeden, jeho tak domlatit 😠 😠

zuzkad
5. júl 2010

@ladywitch26 mala som svedkov svokru a susedu, ale bala som sa zakrocit, lebo bol tak agresivny, zeby ma urcite napadol. Ten psik urcite trpi pri nom a som si ista, ze sa to opakuje casto, kedze kazdy den ho vidavam ako vysedava na skolaku a fajci marisu alebo nieco chlasce, je to spratek z jednej bandy, len bohuzial nepoznam jeho meno ani adresu, ale snazime sa to so susedou zistit, ja som uz aj pisala na slobodu zvierat a popisala som, co sa stalo, ale asi nemozu nic podniknut, pokial nepoznam meno, ten psik je urcite dobity strasne, lebo sa ledva postavil na nohy, az mi je do placu, kde sa berie tolka krutost v tom ...ani nemozem napisat nadavku na toho chalana, lebo by mi tu zrusili ucet asi 😠 😠 😠 😠

rybca
5. júl 2010

@zuzkad - ty sa nezdas, ja by som ani nepipla zo strachu, ze aj po mne skoci, toho psika mi je luto, dufam, ze mu nejak pomozu

zuzkad
5. júl 2010

@rybca ja som nemohla pocuvat ako ten psik strasne knucal zalostivo, zrevala som na neho, ale bohuzial som tym psikovi nepomohla, lebo ho este bil dalej, to som nevidela, ale pocula ako zalostne knuci a to bolo dalej uz 😢 😢 😢 normalne keby som poznala nejakeho bitkara, dala by som ho straaasne zmlatit 😠 😠 pokusim sa nieco podniknut cez slobodu zvierat, snad nieco poriesime, ved svedkou bolo dost ☹ ☹

jamaat
5. júl 2010

No tak mne keď včera Monika prišla povedať, aké video na FB videla, tak mi tiež bolo zle a ona mala slzy na krajíčku. Vraj nejaká šikmooká žena najskôr hladkala mačiatko, potom ho hodila na zem a dupala po ňom opätkom, až mu z hlavy všetko vyšlo ....vraj to ani nedopozerala. No hnus!
Bohužiaľ na Slovensku sú zvieratá ešte veľmi málo chránené zákonom, čo sa týrania týka. JOJka síce dáva často reportáže s podobnými témami a videami, že sa na to zle pozerá, ale na druhej strane kvitujem, že sa trošku snažia zburcovať tým ľudí, aby sa s tým tolerovaním týrania zvierat na Slovensku niečo robilo.

ladywitch26
5. júl 2010

tak to ma ten hajzlik stastie, ze nestretol mna. keby som nebola tehu, tak ja sa kludne aj pobijem. 😠

zuzkad
5. júl 2010

jamaat to je zvratene !!!! ja som toho nazoru, ze ked niekto dokaze takto surovo zabit zvieratko, ma kusok od toho aby zabil cloveka 😔 😔 😔 je to strasne co sa deje, ja nedokazem ani take podobne videa pozerat, potom sa cela klepem a placem, lebo citim obrovsku bezmocnost voci tomu 😔 😔 😔 😔 😔 presne ako pises malo sa voci tomu tyraniu podnika a je to malo, co robia ...a aj ten zakon je slaby, pokial niekto umyselne zabije...ubije psika k smrti a podobne by mal riadne sediet, pretoze coskoro moze takto konat na cloveku...a pre mna su zvierata dolezita sucast v mojom zivote a bola by som schopna dat aj 20 rocny trest za to !!! Najhorsie je, ze si nepomozeme 😔 😔 😔

zuzkad
5. júl 2010

@ladywitch26 ja som mala aj maleho pri sebe a veru netrufla by som si...bala by som sa, ze aj v iny den ho stretnem a este by ma napadol a bozechran by ublizil aj malemu...on je tip chalana, povalaca, co ho ulica vychovava 😠 😠 😠

jamaat
5. júl 2010

@zuzkad Ano, je to zvrátené. A ten hnusný pocit bezmocnosti veľmi dobre poznám aj ja. 😒

mimi21
6. júl 2010

@ladywitch26 no este donedavna mi mala chodila rano spat o 10, normalne v pohodicke zaspala, teraz sme chodili o 11, ale zalezi to od toho co doobedu robime a ako sa unavi

vcera poobede sme boli neplanovane u znamych na grilovacka, mnaaam klobasky 😀

no ja uz periem, varim polievku, urobila som si fajny salatik na obed s rukolou a idem este upratovat, lebo to tu vyzera ako po tureckom vpade 😅

ladywitch26
6. júl 2010

caute zeny, tak som dnes oficialne zacala 32.tt a oslavila som to netradicne, pravou ranajsou tyckou do zachodu. normalne ma to prekvapilo, ale co sa divim, maly kopal celu noc jak divy, tak moj zaludok asi len takto vyjadril prostest. 😝

rybca
6. júl 2010

@ladywitch26 - ale to leti, ani sa nenazdas a budes mat druheho drobca doma..🙂)))

a ked uz je rec o tehotenstve, tak my sme si prestali davat pozor.... tak uvidime kedy sa zadari

ladywitch26
6. júl 2010

@rybca tak to iste mi vcera povedala aj kolegyna, fest zlata baba, ze si prestali davat pozor a zacala brat kyselinu listovu. tak dufam, ze sa vam obidvom zadari 😉

mimi21
6. júl 2010

@rybca tak drzim palce, nech je to co najskor
aj mne toto tehu ide nejako rychlejsie, asi je to tym, ze na to az tolko pri malej nestiham mysliet 😅
v piatok mam poradnu, tak som zvedava co mi doki povie

iinuska
6. júl 2010

ahojte tehulky, a buduce tehulky 😵

ako tak citam, rec je o tehotenstvach....no pekne.
@rybca tak drzim paleky 😉

martinaxyz
6. júl 2010

Ahojte...
@rybca- palčeky držíme aj my...
tento víkend sme boli s malým na kupalisku...boli sme len na 3 hodky ale stačilo...Darko nechcel ani z vody von, len sa ponáral a šplechotal...

iinuska
6. júl 2010

@jamaat to video som nemohla ani dopozerat. Az mi zle ostalo 😠