Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
10. aug 2010

@ladywitch26
@dm1
my sme este pred mesiacom spavali dvakrat za den, ale mal problem potom o osmej zaspat, tak som to musela systematicky skratit a preucit mu rezim. jednoducho vecer chcem mat klud a pokoj, a on musi spavat este vela. a ak poobede dlhsie potiahne, tak musi vstavat najneskor o druhej, lebo potom uz robi vecer problemy.

rybca
10. aug 2010

@borocka nas posledne dni vstava medzi siedmou osmou, cez vikend to bolo o siestej, spava cez den len raz, max. 2x a vecer chodi spavat pred osmou az pol 9 a skusa aj on, ked sa durdi, otoci sa chrbtom a vykruca ruky, pripadne zacne dupkat a kricat, niekedy sa az zdrziavam aby som sa nerozosmiala, ake ksichy hadze pri tom..🙂)))

iinuska
10. aug 2010

ahojte
Adamko spava uz cca mesiac len raz cez obed tak 2 hodinky. Dnes len hodinu a pol. Zaspava tak okolo 12, a aj to uz od tej 11 je dost unaveny, ale teraz, ked sme vela vonku, tak nam rychlejsie prejde cas.No a vecer zaspava okolo pol 8-8. Zaspavanie sa nam polepsilo, predtym ako som maleho nakojila, tak som ho este musela hondrlakat na rukach a teraz sa sam vypyta do postielky po chvilke nosenia. Dnes som ho polozila spinkat hned po kojeni, pekne sa otocil nabok a zaspinkal. Rano vstavame okolo medzi pol 8-8.
@borocka a noc Ti maly prespi celu?

rybca
10. aug 2010

No idem ja uz do hajan, zajtra ma caka min. 5 hodin za volantom, idem zaviest sestru do Bruselu na letisko , s Matkom vedla mna, to som zvedava na tie nerviky. Myslite na mna, aby nas nezramoval nejaky kamion ako minule skoro.

dm1
10. aug 2010

@borocka to nas je huncut toho nejako nepreucim na nieco ine.... niekedy uz o 9 rano sa pyta spinkat a keby ho nedam je mrzuty jak slak a zly jak 100 certikov. Aj by som ho kludne dala poobede spat ale ked vypadneme o 3 von tak ho vela veci zaujma a vsetko je dolezitejsie ako spanok a vratime sa po 6 tak sa akurat napapa, okupe a ide spinkat. Doma by som ho musela dat spat

borocka
10. aug 2010

@rybca zavidim ze ti dokaze takto zaspat sam. ja uspavam na posteli, lezim vedla neho a on mi hrabe vo vlasoch a tak ho unesie. niekedy 5 minut a niekedy aj pol hodinu.
spinka uz celu noc, vlastne odkedy som prestala kojit ( od 7,5 mesiaca) prespi celu!!! len obcas ked mu idu zuby, ma sople alebo posobne tak trochu strajkuje

iinuska
10. aug 2010

@rybca boooze, tak len davaj pozor

borocka
10. aug 2010

@rybca ta moja posledna sprava bola pre inus 😨

iinuska
10. aug 2010

@borocka no, my mame to zubne obdobie asi stale. 😀 Adamko este od narodenia neprespal celu noc 🙄

dm1
10. aug 2010

@borocka tak to mas super ze ti aspon celu noc prespi! a ja niekedy aj hodinu uspavam takze pohoda... ale kojim tak bud na prsniku alebo na fitke sa uspavame. ked chcem na posteli lezat tak mi z nej zdrha. poslednu dobu ma taku zalubu ze na prsniku uz zaspava ocka zatvorene a zrazu sa preberie otoci sa zleze z postele a beha ako na baterky po izbe. tak zase ruky alebo fitka, ked nevladzem prso a zase zdrhne... tak sa to opakuje a opakuje az kym nezaspi. niekedy aj 8x

borocka
10. aug 2010

@iinuska zavidim ze ti dokaze takto zaspat sam. ja uspavam na posteli, lezim vedla neho a on mi hrabe vo vlasoch a tak ho unesie. niekedy 5 minut a niekedy aj pol hodinu.
spinka uz celu noc, vlastne odkedy som prestala kojit ( od 7,5 mesiaca) prespi celu!!! len obcas ked mu idu zuby, ma sople alebo posobne tak trochu strajkuje
toto som predty poslala rybcim nejak som si zle pozrela nick...

iinuska
10. aug 2010

@borocka hej, hej, pochopila som 😉

iinuska
10. aug 2010

@dm1 uf, no tak to nieje bohvieco s tym zaspavanim.

rybca
10. aug 2010

@borocka ale aj nas uz niekolko mesiacov zaspava sam, len dame do postielky a zaspi, posledny mesiac mu este davame mliecko do postielky, ale zaspal by aj bez neho

dm1
10. aug 2010

@iinuska a co narobim 😝 . nemam silu na to nechat ho vyplakat. inak by zaspal aj iba na fitke aj mm niekedy uspava ale niekedy uz nevladzem a na prse je to pre mna pohodlnejsie.... ale uz som povedala ze on zo mna saje energiu a preto sa zrazu zazracne preberie. Ale snad z toho vyrastie. Uz sa tak tusim pol roka utesujem 🤐 .

iinuska
10. aug 2010

@dm1 veru tak, co by sme pre tie nase deturence neurobili. No a potom Ti spinka celu noc?

ladywitch26
10. aug 2010

@rybca jaaaj, dostala, aj som zacala cosi pocitat, len to mam niekde zalozene. dobre,ze si spomenula, idem pohladat

ladywitch26
10. aug 2010

no konecne zaspala. dnes jej to az pol hodiny trvalo. ja som tiez na tej fitke uspavala, ale uz som toho mala dost, este aj s bruchom sa nadhadzovat a potom ju este aj hore schodmi vlacit do postielky. teraz ju ulozim do postielky, lahnem si vedla na postel a poviem,ze ideme buvat. a tvarim sa,ze spim. ona sice este pobeha, ale parkrat ju napomeniem, aby si lahla, niekedy jej poviem, ze ak si nelahne, tak mama pojde prec a ak ani to nezaberie, tak vyjdem z izby na par minut. pojaci si, ale ked pridem, lahnem si, tak uz seka dobrotu a lahne aj ona. no a potom uz zaspi aj sama

mystery7
10. aug 2010

no ja som sa tu az teraz dostala. som teraz slamena vdova, mm chodi spavat k mame, aby si zvykla ☹ tak som zvedava dokedy
u nas je budicek okolo 7 a spat chodi o 20:00 a kym zaspi je to tak 30-45 min. zaspava tak, ze lezime vedla seba na posteli, vypije caj, mlieko a zaspi

ozaj aky cumel mate na mlieko?? ja som kupila tvarovany na mlieko ale nevie z neho nejako tahat. ten co ma na caj je ok, vypije v pohode, ale mlieko taha a taha a neubuda 😒

dm1
10. aug 2010

@iinuska kdeze celu noc. ako kedy niekedy 3x a niekedy aj viac krat je hore

zuzkad
10. aug 2010

tak ja odbehnem a tu sa hned dve strany zapisu 😀 😀 😀 ale koonecne je tu diskusia a nie moj monolog 😀 😀 😀
k zaspavaniu...maly mi zaspaval pekne sam v postielke, napapal sa, pomojkali sme sa, pustila som mu uspavanku a o par minut spinkal, teraz je to horsie, lebo ked mu isli zubky, tazko zaspaval, tak sme ho uspavali v posteli, teraz uz je nauceny na zaspavanie pri nas, ale nejak velmi mi to neprekaza, zboznujem, ked lezime vedla seba, mojkame sa, hladkame sa a cmukame sa 😵 😵 😵 😵 praveze si to vychutnavam...potom pekne zaspinka a ja ho prelozim do postielky...viac menej spi celu noc, len sem tam zamrnka, tak mu dam cajik a spinka dalej, tuto noc spal celu bez zobudenia a spal do deviatej 😅 😅

dm1
10. aug 2010

@zuzkad ani mne by nevadilo keby len na prsniku zaspaval strasne mam rada tie chvile ked spolu lezkame a on si spokojne dudka 😵 . len keby mi z tej postele potom neutekal...

ladywitch26
10. aug 2010

@zuzkad ja mam zasa rada rana. stanka sa zobudi, postavi v postielke, povie tak krasne mama a prelezie ku mne do postele. tam sa chvilu pomojka, zoberie si z nocneho stolika cistu plienku, lahne si, aby som ju prebalila a potom jej dam mliecko. no a potom ju uz nezastavi nic. 😀

mystery7
10. aug 2010

aj ja mam rada uspavanie na posteli. je to super ked si opierame cela o seba a usmievame sa. Mirko uz ma vacsinou take malicke ocka a postupne zaspinka 😀
a minule konecne prespal celu noc bez zobudenia. trvalo to presne 14,5 mesiaca 😉

zuzkad
10. aug 2010

@dm1 tak mne na stastie neuteka, aj ked sa taha sem tam prec z postele, ale viacmenej je uz unaveny a to sa mu nechce lozit uz tak pokojne lezka pri mne 🙂 🙂
@ladywitch26 aj ja mam rada, ked sa rano mojkame....len niekedy ked je este moc skoro rano, to ma ide slak trafit 😀 😀 inak sa rehocem, ked ho pozorujem rano...zobudi sa, posadi sa, chvilku si brbloce nieco a zmoli oci, potom sa postavi a spehuje ma, ci mam oci otvorene, ja sa tvarim, ze spim, ale spehujem ho...akonahle ma zbada, ze mam oci co i len kusok pootvorene hned je v pozore a uz to ide mama mama mama a uz aj natahuje ruky...a mojkame sa este v posteli potom 😅 😅 😅

ladywitch26
10. aug 2010

@zuzkad mne to teraz bude strasne chybat, lebo stanku budem musiet prelozit do inej postielky a trochu dalej od mojej postele, lebo v druhej postielke bude maly. a z tej inej postielky uz neprelezie ku mne 😢

ladywitch26
10. aug 2010

tak a mam ozaj dost. ten moj kamarat stratil rozum. teraz sa ma mlada pyta, ci v piatok poobede nemoze skoncit skor a ze by som jej prehodila hodiny na nedelu, lebo chce ist do limericku. vraj pride kamarat po nu. zrejme unho zostane do nedele. tak nech si ju rovno necha, nemusim jej aspon letenku domov platit, usetrim

zuzkad
10. aug 2010

@ladywitch26 😀 😀 😀 😀 si to podarene napisala,....nech si ju rovno necha 😀 😀 😀 normalne sa tu rehocem 😀 😀 😀
a ako ti mala prelieza do postele ? z hora cez postielku, alebo mas vybrate tyce na postielke ?

zuzkad
10. aug 2010

@ladywitch26 strasne by som rada videla aj foto tej kocky, ked uz tolko o nej pises 😉 😉 😉

dm1
10. aug 2010

tak to nas napr. dnes rano ked sa o 6 zobudil a mm bol doma obidvaja sme chceli spat vyliezol za nami do postele sadol si obkrocmo na mna a hybaj konik hybaj zacal po mne skakat jak na rodeu a bolo po spanku