Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
11. aug 2010

@sssimi tak to bud v pohode, niekde som citala, ze az od 17teho dna zacina plodu nieco vadit. keby nemala byt v poriadku, tak by si potratila hned. aj keby si brala tetracykliny, co sposobuju mutacie do toho 17teho dna, tak nic. dovtedy su to len bunky a tym to az tak neskodi. az potom 18. az 90. den je rozhodujuci. naaahodou som niekde nasla diplomovu pracu na tuto temu. inak vraj predavkovanie vitaminom A je horsie ako tie tetracykliny. preto sa ma obmedzit pecen v tehu

sssimi
11. aug 2010

@ladywitch26 Tak ja si to už presne nepamätám koľko dní som mohla byť tehotná. Lebo ja som otehotnela nejako tesne pred krámamy. To je len taký odhad 2tt.... Och ale som sa doplašila....

ladywitch26
11. aug 2010

este co sa tyka tej zeleniny, tak minuly rok som pozerala program o detoch. taka zenska chodila radit do rodin, co mali problemy. v jednej mali 2rocne dievcatko,co nic nechcelo jest. a ona im hned z fleku povedala, ze nech jej prestanu vsetko mixovat. naukladala pred nu na tanier zeleninu na velke kusky a ze nech sa sama krmi rukami. ked videla lyzicku, tak normalne amoky, ze ona jest nechce, ale takto bola zvedava, sama si vybrala,co chce ochutnat. a sama sa rozhodla, co jej chuti, co bude jest a co nie. a citila sa pri tom ako dospela, co sa samozrejme decku strasne paci. ja tiez necham stanku najskor sa v tom povrtat a ked vymysla, tak vtedy jej poviem, ze jej dam napr. mrkvu, ale najskor musi aj zemiacik spapat. a kedze mrkvu by papala nonstop, tak aj ten zemiak rychlo zdlabe, len aby sa k mrkve dostala 😀

ladywitch26
11. aug 2010

no, idem ja do pelechu, dnes som sa dost nabehala a rano sa mi stanka zasa vtrepe do postele o siedmej, tak vela nepospim. aj tak budem musiet este dve hodky pretrpiet, ked sa ulozim do polohy lezmo, lebo maly zacne tradicne kopat. 😝

sssimi
11. aug 2010

@ladywitch26 aj mne sa Sarah najviac napapá tak, že si sama berie a dáva do pusy, inak je to po dvoch ochutnaniach vpase....

jamaat
11. aug 2010

S tým spaním sa musím aupairky opäť zastať. Ona za to nemôže. Ja som bola tak isto spavá a štvalo ma to, ale nemohla som si pomôcť. Večer som nevydržala dlho hore, ráno som sa nevedela prebrať. Akurát cez deň že som nespávala, lebo po dennom spánku mi bolo potom zle od žalúdka. To doteraz nechápem, ale bolo to tak. Teraz už toľko spať nepotrebujem a môžem si schrupnúť bez následkov aj cez deň. 🙂 ...Bola som spavá aj žravá. Teraz spím aj žeriem menej. 🙂

jamaat
11. aug 2010

@sssimi Ak si bola v 2. tt, tak to vlastne malá nemusela byť ani zarobená, veď tehotenstvo sa ráta od 1. dňa poslednej menštruácie.

juska3
11. aug 2010

Babyyyy, ale ste toho popiiisali 🙂 Dnes som si bola s kamaratkami sadnut a dobre mi to padlo a Ajko prvykrat zaspal bez mlieka, taky bol unaveny. No ale uz ho aj vypil, pred chvilou sa zobudil.

Aj ja dakujem za gratulacie a prajem vsetko naj Zuzkam 🙂

Sirinke blahozelam dodatocne k tehu 🙂

dm1
11. aug 2010

@sssimi nestresuj sa uz zbytocne kvoli tomu 😉 . Ozaj aj som nepostrehla ako bolo na tom vylete kde ste sa gulali?

rybca
12. aug 2010

Dobre ranko, dnes som tu asi prva, uz mi asi skoncili zlate dobre casy, ked Matko po rannom mliecku vyspaval do deviatej, uz sme od 6.00 hore a podaktory aj plny energie..:}}}} No a konecne som na svojom notebooku, len drahy mi zle nastavil klavesnicu, tak to bude dnes zase preklepov..:}

mimi21
12. aug 2010

ahojte
aj ja som uz hore, mala spala do 7 tu j taky klud....nie ako doma, kde hucia pod oknom auta a autobusy
jaaaaj, dnes ma caka zubarka, tak som velmi zvedava 😕

chce ist na Kajinka, len este neviem kam odlozim malu 😀 ale aj tak to este v BB asi nedavaju ...

sssimi
12. aug 2010

@jamaat Ale ja to rátam od toho dňa čo som otehotnela. Musím sa spýtať švagra kedy sme to tam boli.

@dm1 nakoniec sme sa negúlali. Boli sme tam kvôli tomu už od piatku. Preložili nám to až na nedeľu a nakoniec celú sobotu aj nedelu tak lialo, že by to bolo moc nebezpečné. Takže sme to odložili na neurčito, lebo švagrovci prerábajú a nemajú vôbec čas kedy tam vybehnúť. Snáď v septembri sa ešte bude dať niečo poriešiť. ale to už malú nechám mame a pôjdeme len na otočku.

sssimi
12. aug 2010

@jamaat a som si tiež ľúbila pospať, ale tá aupairka tuším láme rekordy 😕

rybca
12. aug 2010

No povedzte, na co je dobre to vstavanie o siestej, ked teraz uz zase spi?

ladywitch26
12. aug 2010

@jamaat ale predtym pracovala niekde a pochybujem, ze mala pracu, kde zacinala o 10tej, ked vsade sa rano zacina. to vtedy co nevyspavala a zrazu sa rozhodla, ze bude? vsak ma 21rokov, to uz nie je puberta, ze rasties, vyvyjas sa. a keby zacala sportovat, tak by ju hned ta spavost presla. ale ked ona sa maximalne vyvali vonku na travnik cez obed, a skvari sa na slnku 3 hodiny v kuse.. 😕
@sssimi vsak nestresuj, sarinka je ok, tak azbest nezanechal nasledky. ono tieto rakovinotvorne latky myslim vacsinou nechavaju nasledky az ked si v dlhodobom kontakte. inak aj obycajne piliny, resp. prach z nich sposobuje rakovinu pluc, ked ho clovek dycha roky, a to je cisto prirodny produkt,ked si vezmes.

inak psisko ide definitivne po noz. zasa vcera muzovi zdrhol, len co sa sekundu nanho nepozeral a dosiel po hodine a pol. a v noci a rano zasa vyl. nezerie poriadne, zasa mu budem moct rebra volnym okom poratat. no uplny magor. gule pojdu von a hotovo 😠

zuzkaprofant
12. aug 2010

cafte ste tu pisali o papani no moj tiez nic moc oproti ostatnym detickam
vcera tu bola znama s ocny´m a on vsetko spapal co nespapalo jeho nas ani usta neotvoril co snim narobim ked nehce m papt len syr , jogurt a mliecko to stale ostatne ako kedy ma chut ale apson je rychly a to je super . 😀

co dnes varite ja uz neviem co varit kazdy den muz vymysla , maly vymysla ja nejem drzim dietku tak to mame veselo s jedlo

rybca
12. aug 2010

@zuzkaprofant a mozno ked maly nevidi teba jest, tak neje ani on..🙂 nas niekedy zacne jest len vtedy, ked si aj ja dam, a prave chrume jablcko tak, ze spapa polovicku mesiacika a druhu da psovi..🙂)))))

rybca
12. aug 2010

@zuzkaprofant jaj a dnes varim kur. masko co ostalo napacovane (medovy pac) z grilovacky, na pekac som dala zmes sampionov, poru a cukiny, na to poukladala to masko, podliala pacom s vodou, prikrila alobalom a pecie sa to v rure, o chvilu to odokrijem, nech sa spravi korka a kedze to masko nie je extra slane, ani zeleninu som neosolila, tak z toho bude mat i Matko a s ryzou pravdaze..🙂

ladywitch26
12. aug 2010

@rybca mna to tiez napadlo.

@zuzkaprofant akonahle ja nieco jem, tak mala v momente pribehne a chce okostovat. ak jej to nechuti, tak uz nepride, ale ked jej zachuti, tak sa ja vela nenajem 😀 inak susedia sa stale stazovali, ze im mala okrem mlieka nic nechce jest. a zaujimave bolo, ze kedykolvek sa prisla ku nam hrat a nieco som dala stanke, ci to uz bolo hrozno alebo krajec chleba, tak aj maya si pytala. a vzdy jedla uplne normalne. doma nie, ale spolu so stankou sa az predbiehali, ktora viac. inak u nas nejako krmenie kasami uz nefunguje, ona si proste musi sama vybrat, kedy da co do ust. tak aj chlieb si niekedy odhryza, ked jej davam, ale niekedy sa zatne, ze nechce. tak potom staci, ked jej odlomim kusok, dam do ruky a ona si sama da do ust. to zabera vzdy. asi sa uz chce citit ako velka, tak vymysla. ale problem s jedenim u nej nemam, len musim kadejake finty vymyslat. ako to, ze jej ukazem mrkvu a ked ona po nej chnapne, tak jej rychlo najskor vtasim lyzicku so zemiakom do pusy, mrkvu az potom. 😀

ladywitch26
12. aug 2010

@rybca ja som dnes leniva, nevarim. malej dam hotove jedlo, co som kupila. predavaju take ako pohariky, ale uz pre vacsie deti. kusky hovadziny, zemiakov a zeleniny zavarene v pohare. keby toho bolo viac, tak si dam aj ja, normalne je to dobre 😀 vcera som sa nejako vycerpala, najskor na tej kontrole u dokiny,odtial sme boli nakupovat, potom zaniest baliky, ktore som aj ja vlacila, aj ked muz ma isiel zabit, a potom sme sli este na plaz a bola som hotova. 😝 asi len nakrajam zemiaky na platky na panvicu a rozbijem na to vajce.

rybca
12. aug 2010

@ladywitch26 aj my mavame vzdy nejake hotove jedlo z obchodu, preferujem Olvarit od Nutricie, pouzivame to ked sme vonku cez obed, aaaaaaaaaaalebo..🙂 ked sa mi nechce varit a s hrouzou zistim, ze ani v mrazaku nemam..🙂)))))

ladywitch26
12. aug 2010

@rybca my tu mame heinz alebo cow and gate. alebo potom hipp, co je bio. a v mrazaku mam uz len jednu rybu, ale k nej by som musela kasu spravit, tak si ju necham, ked budem robit kasu aj pre nas. v pondelok som robila rizoto, bolo aj na utorok. mala ho strasne lubi. chcela som z neho dat aj do mrazaku, ale uz som nestihla. mlada si bola nabrat dvakrat na obed, tak neostalo

rybca
12. aug 2010

@ladywitch26 no keby tu predavali Hipp, tak by som aj ja toto kupovala, ale ani tuk, ani granulovane caje pre deti, co tu vobec granulovane nemaju, no proste Hip=tabu..🙂)))))) a vela znaciek tu nenachadzam..🙂 a nevidim zmysel, ked sa ten isty vyrobok v roznych krajinak vola inac..🙂))) to musim fakt patrat a lustit..🙂))

ladywitch26
12. aug 2010

@rybca no ani nevrav, ja som sa minule smiala na zmrzline. na obale je napisane, ako sa v ktorej krajine vola. tu je to HB, na slovensku algida a uplne v kazdej krajine iny nazov. to ako naco? inak tie granulovane caje nie su ani tu. ja som si zo sr priviezla tri krabice a este jeden a pol mam. davam stanke len pol cajovej lyzicky na tri deci, to len aby tam mala nejaku chut, ale aby to nebolo presladene.

rybca
12. aug 2010

Tak, dieta najedene, zjedol tolko, ze ja by som mala dost a normalne sa mi vrhal na vydlicku...🙂))) teraz som ho ulozila, dufam, ze zaspi, chcela by som si pozehlit..🙂)

@ladywitch26 no tak algida sa u nas vola Ola..🙂)) a ma rozculuje, ze tu nemaju Tvarohacka, ktoreho zboznujem, napriek tomu, ze na kazdej ponuke, maju zvlast mlieko, zvlast jahody a zvlast cokoladu, do kelu a v NL to nevedia spojit do Tvarohacka..🙂)))))

ladywitch26
12. aug 2010

@rybca tak tvaroh celkovo tu zozeniem akurat tak v polskych sklepoch alebo v par slovenskych obchodoch.

rybca
12. aug 2010

@ladywitch26 no tak tu s tvarohom nie je ziadny problem, ci uz cisty biely, alebo s ovocim, prichutami, na Tvarohacka ako stvoreny, bo je uplne jemnucky, taky hrudkovity ako na SK tu nekupim,

sssimi
12. aug 2010

@ladywitch26 ja som za zlakla,že chceš psa spraviť na večeru 😀 😀 😀

Mne už sa obedik chystá. Dnes pečená bravčovinka s americkými zemiakmi a k tomu úžasný šalátik od mojej mamičky. Na večer som si obalila cuketu, tak už len švihnem na olej...

@ladywitch26 a ako vyzerá aupairka? Aspoň má nejaké špeky keď sa poriadne ani nehýbe?

zuzkaprofant
12. aug 2010

cafte ja som spala do teraz s malym u nas je uprsane pocasie tak sa dobre spinka

ja uz nedavam sklicka maly to nehce , ale ked sme na navsteve tak maly poje celkom dost na neho jemu chuti akoby som doma nevarila 😀 ale to tak kazde dieta asi
ja ale ja si myslim ze to zuby preto tak malo je minule som roibla kurace stehna a take pecene zemaky v rure tak maly sa tak napchaval a aj uhorku ktomu 😀

teraz papa tie kukuricne hadiky:🙂 super obed ☹

ladywitch26
12. aug 2010

@sssimi no psovi vela nechybalo, aby neskoncil na tu veceru. ved som mu hrozila, ze ak bude zavyjat, tak ho zderiem z koze. a co uz ked bude odraty, to uz maso jak maso 😀
inak aupair ziadne speky. ako surfova doska je. doslovne.