Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
13. aug 2010

@sirinka tlacit na maternicu? tak to tu mna po sprche hned posadili na vozik, ze mam skusit dat malej papat. no a bola prisosnuta 40minut a tahala ako diva. tak az potom ma previezli na izbu, kde som si lahla. aj to som kazdu chvilu chodila na wc, lebo som do seba ladovala litre vody, aby som mala mlieka dost.

ladywitch26
13. aug 2010

@sirinka no to hej, podla toho, ako mi demoluje brucho a rebra, tak budeme mat co obaja so stanom robit 😀

ludmilabb
13. aug 2010

@sirinka aj u nas tak dve hodiny lezat na sale a drzat si brucho, ja som bola taka happy z porodu ze ani neviem co som tam robila, urcite nebolo v mojich silach tlacit si dve hodiny na maternicu ale spavala som len na bruchu, zasivali ma dost, aj som jajkala lebo aj posvu aj hradzu tak to bolelo ale dalo sa vydrzat a tiez bez epiduralu

ludmilabb
13. aug 2010

@ladywitch26 vidis a to je super ze ti dali malu hned na prso, lebo mne ju tiez pokusne prilozili ale akurat ma doki zasival tak som si ju ani poriadne chytit nemohla to bol len taky cuc cuc aby sa ratalo, doki bol cely nervozny ze som sa mu pohla len skoda ze ju sestricka nepriniesla potom ked ma dosil a ked som kvasila na sale

sirinka
13. aug 2010

@ludmilabb no to prve prilozenie to je u nas hruza...prve dve hodiny davaju vacsinu miminiek na nejake adaptacne lozko, ako keby to bolo lepsie ako matkina hrud, prsia a objatie...aj vcera mi dr. hovoril, ze vacsina mamiciek je zbytocne dlho v nemocnici, lebo detskari nechcu prepustat babatka domov...len ich sleduju a sleduju....

jamaat
13. aug 2010

No tak mne nikto nepriložil ani Moniku, ani Emku. A mňa to v tej chvíli ani nejak nenapadlo. Doniesli mi ju tiež, keď ma šil a to som bola rukami zakvačená o kraj postele, aby som to vydržala, obidva razy ma šitie riadne bolelo. Po pôrode som nespala a dosť veľká katastrofa bola, keď som si mala na posteli čupnúť a vycikať sa. Prvý raz mi dávali na zavinutie maternice nejaké tabletky, pri Emke sa mi zavíjala aj sama a tak silno, že to bolo ako kontrakcie pred pôrodom. Aj zimnicu som z toho chytala. A oba razy bol pôrod bez epidurálu.

sirinka
13. aug 2010

@jamaat preco ta nutili curat na posteli pocupiacky??? 😕

ladywitch26
13. aug 2010

@ludmilabb
@sirinka teraz som si spomenula, ze mne vlastne davali hned po porode placenty nejaku injekciu do zadku na zastavenie krvacania a stiahnutie maternice, takze tym padom sa tu asi nemusi tlacit na brucho.
a tu ziadne adaptacne lozka nehrozia, akurat je dva metre od porodnej postele stolik, kde kym matka rodi placentu, male vyhreju, skontroluju,oblecu a potom sup ho mamicke, nech sa stara. a nonstop bola pri mne, ale zasa ked nie je matka schopna, tak sestricky v pohode zoberu z izby a maju tam zvukotesnu miestnost, cize ked aj babo place, nepobudi ostatne. a tu dieta skontroluju dvaja pediatri po 24hodinach od porodu a ak matka chce ist domov a lekari to schvalia, tak moze. teoreticky by mohla ist aj hned, ale na reverz a prijst na tu kontrolu na druhy den, no ale ja to mam hodku do nemocnice, tak trepat sa mi tam znova nebude chciet..aj tak vlastne hned na druhy den, ako pustia mamicku domov, pride k nej detska sestra a ta skontroluje, odvazi, pomeria, zoberie krv z paty atd. a chodi prvy mesiac pravidelne kazdy tyzden. potom kazdy mesiac a potom po pol roku.akurat len po 2 a 6 tyzdnoch sa chodi k doktorke na kontrolu, ale toto sa mi paci, ze sa clovek nemusia stale tam trepat s miminom, ale ona pride domov.

ladywitch26
13. aug 2010

@jamaat curat na posteli? vsak ja som nebola schopna ani do zachodu, stipalo to jak svina, vsetkych svatych som videla pri tom, tak som chodila do sprchy pod prud vody.

zuzkaprofant
13. aug 2010

mne nic nedali na stiahnutie aspon nepamatam
preco vas bolelo sitie mna tiez sili ale nic som necitila 😀

sirinka
13. aug 2010

@ladywitch26 tu daju injekciu iba ked sa maternica nezavinuje sama...mne sa v pohode a uplne bez bolesti obidva razy...
sitie som necitila, epidural posluzil 🙂

ladywitch26
13. aug 2010

@sirinka oni tu myslim automaticky, cosi nam vraveli na predporodnej priprave, ze to stiahne cievy, tak tym padom sa zastavi krvacanie. asi prevencia, nemaju tu dost krvi v zasobach, tak aby nahodou nemuseli niektorej transfuziu davat.

a epidural nieeee, ja ked si predstavim ihlu, tak sa mi zaludok prevracia. mne stacilo, ked mi do zapastia kanylu zaviedli. nastastie som uz bola na plyne, tak som bola napoly mimo. ale potom mi to nechali az kym som nesla domov, ze keby mi nahodou museli nejake lieky este davat. keby som sa nebala si to sama vysklbnut, tak to mam okamzite dolu 😝

sirinka
13. aug 2010

@ladywitch26 predsav si, ze ja lepsie znasam epidural ako obycajne bratie krvi....lebo pri epidurale nevidim, necitim...vpich ani ihlu...pre mna je ovela horsie nechat sa uspat uplne ako toto...

sirinka
13. aug 2010

pred prvym som sa viac bala, ale to uz som mala aj silne kontrakcie, tak mi to bolo relativne jedno a pri druhom uz som ani strach nemala...

ladywitch26
13. aug 2010

@sirinka tak mne je to jedno, ci vidim,citim alebo co, proste mne staci uz len ta predstava,ze to mam v tele. a pritom ked sa jedna o druhych, tak by som kludne zvladla aj pitvu, ale ked sa jedna o mna, tak nic.

rybca
13. aug 2010

@ladywitch26 ja som na tom opacne, nemam problem s ihlou, cak som aj roky darovala krv a mam rada ten pocit, ked ta tepla krv ide cez hadicku po ruke..🙂))) ale pitvu by som nezvladla, aj ked mam rada vsetky tie serialy s pitvami, ale sama eeeee..🙂))

ladywitch26
13. aug 2010

@rybca tak to ja krv darovat uz vobec. a prvu pitvu som mala za sebou ako 13rocna, to som vypitvala rybu. ale bola to riadna makacka 😀 a pred par rokmi morca. ked som zistila,ze veterinarka nema ani sajnu o morcatach a jedno mi uhynulo a bala som sa,ze aj tie ostatne budu mat to iste, tak som chcela zistit,co mu bolo. aj som zistila a teda veterinarka urcila uplne inu diagnozu. 😠

sirinka
13. aug 2010

@ladywitch26 a ty v com si vyucena? ze sa vyznas vo zvieracich chorobach?
pitvat ani operovat ani ja fuuuuu...nevadili mi otvorene rany a osetrovat ich, ale byt pri OP to ani nahodou...to mi vadi...

zuzkaprofant
13. aug 2010

lady keby ti museli dat epidural alebo pod tak by si zvladla ja niekedy som odpavala pri ihle len co som videla a po rokoch ked mi robili rozne vysetrenia brali krv ako na pase , vzorky koze a pod tak som si zvykla uz na vsetko 😀 ja ani nekukam ked nieco mi robia stale otocim zrak pre istotu 😀

ladywitch26
13. aug 2010

@sirinka no ja mam strednu skolu podnikania 😀 ale morca malo plnu mocovu ruru hnisu, uz taky tuhy bol, ani moc mu nemal kadial odchadzat, preto skapal. a ona stale len tvrdila, ze to bude mat nejaky crevny virus. ani len nevedela truba, ze z ktoreho otvoru to krvaca. 😠

@zuzkaprofant a preco by mi museli dat epidural? vsak to je dobrovolne nie? to ja radsej znesiem tu bolest. alebo nech mi daju rovno celkovu narkozu potom

emode
13. aug 2010

Ahoj,
zas Vas v poslednom case nejak nestiham, dnes sme boli na vylete, vyviezli sme sa na Balog a z tade uzkorozchodnou železničkou do lesníckeho skanzenu ... mala je v poslednom case strasne do vlacikov, akychkolvek a vsimne si ho aj tam, kde ja nie 🙂 stale len sifu sifu tak sme jej vylet urobili aj so svokrovcami a neterou 😅 super bolo fotky hodim na FB ...
teraz odkvacla lebo cez obed spala len hodinu, zobudil ju parny vlacik ... otvorila oci a hned sifuuuuu a hukala 😀 😀 😀
ja teda ihly a krv vobec nemozem az tak ze casto odpadavam 😖 a este pocit ze to teple v tej hadicke je moja krv, no koniec ... vsetka by sa stiahla a nevytieklo by u toho soku nic 😅

ladywitch26
13. aug 2010

inak henta pani "odbornicka", mvdr., mi pekne lezi v zuboch. mali sme vlciacicu, krasna, kazdy nam ju zavidel, ze takeho pekneho vlciaka este nevideli. kym sme byvali u svokrovcov, tak bola navolno, behala po dvore a v zahrade. ked sme sa prestahovali do bytu, tak svokor spravil branku, tak uz len po zahrade behala, ale muz tam chodil kazdy druhy den ju bravat na kopce riadne vybehat.ako odisiel do irska, tak svagrova priatelka zavelila, ze pes musi na retaz, lebo jej risko sa jej boji. no lenze ona bola len mila ku komukolvek, az sa tisla ku nohe, aby ju clovek hladkal. ale svagrinej to vadilo. a potom jej zacalo vadit aj to,ze pes ma vybeh 1.5 x 1.5 metra, lebo risko sa boji chodit do zahrady. tak bez nasho vedomia sla k tej veterinarke akoze po radu. a ta jej povedala,ze uz ma 8 rokov, to je stary pes.ze ona si uz na noveho pana nezvykne, tak najlepsie by bolo utratit ju.esteze nam svokor potajomky zavolal, ze chcu psa odpratat. nasi sadli do auta a odviezli ju ku nim. a ten pes teraz az tak ziari.

zuzkaprofant
13. aug 2010

lady no nikdy nevies co budes musiet este pretrpiet ja uz nikdy nehovorim nikdy 😀 😀
a epidural neboli vobec 😉

ladywitch26
13. aug 2010

@zuzkaprofant no pretrpela som vyse 4 kilovu stanku, takze jednoznacne epidural nie. a zvlast, ked si porovnam moznosti. s plynom sa to da zvladnut, aj ked uz na fazu tlacenia ti ho nedaju, ale aspon nema vplyv na dieta, kdezto epidural ma aj neziaduce ucinky. nielen na matku, aj na dieta

zuzkad
13. aug 2010

@ladywitch26 to tej mvdr by mali okamzite zobrat titul a opravnenie pracovat 😠 😠 to musi byt riadna piiiiiiiiiiip 😠 😠 😠 😠 😠 😠 by som ju dala utratit 😠 😠 😠 😠
juuuj ani nepiste o porodoch...stacilo, aj ked bol rychli a bez problemov....ale ked uz riesite epidural 😝 😝 uz nie v zivote...mna z porodu asi najviac bolelo pichanie epiduralky 😨 😨 😨 dom myslela, ze zomriem ako to bolelo 😝 😝 auuuu a este mi tu ihlu nechali 2 dni v chrbate, lebo som mala kanilu zavedenu keby mi pridavali viac nahodou, ale mne ani nestacila zaucinkovat a uz som aj rodila, cize bolo to zbytocne a sitie bolelo ako fras tiez...ja som nemohla sediet dobry mesiac poriadne...chodila som ako posr....ta, kazdy krok som skucala od bolesti..cize v mojom pripade aj obycko porod nie je nic prijemne...ale kaslat na to ...vsetko tam dole funguje ako ma a este mam aj dieta krasne, zdrave ...tak co serkat na to, ze som mesiac trpela 😅 😅 😅 😅

zuzkaprofant
13. aug 2010

mna nebolelo nic ani v pich som necitila ja neivem ja na epidural nedam dopustit ja som mala dlhy porod a bez epiduralu by som neisla rodit a ci to mal daky vplyv na mna alebo maleho neviem podla mna nie

to je tak kazdy vnima bolest inac a kazdy ma iny priebe ako porodom , tak zivotom a skusenostami jednemu toto vyhovuje druhemu nie a pod
ale viem ze sa da vsetko zvladnut a clovek znesie toho vela 😉

sssimi
13. aug 2010

@ladywitch26 tu nás asi viac šetria. Po pôrode nesmieš zliesť 2 hodiny z postele a musíš si tlačiť na brucho. A aj ťa pekne potom prevezú do izby. Akurát bolo smiešne, že mi len vedľa pôrodného stola dotiahla postel a bez toho aby som zišla na zem som musela preliezť-no bolo to asi dosť komické 😀 😀 😀 A do sprchy som išla hneď potom len som musela čakaťna sestričku, ktorá ma tam mala "strážiť", aby som nekvacla v sprche. No a hneď po sprche som lietala po pôrodnici a hladala kde je Sarah v inkubátore-chcela som ju vidieť.

jamaat
13. aug 2010

@sirinka Tiež som bola prekvapená, keď ma začala na čúranie hore ťahať. Prvý raz po Monike len dali misu podo mňa, ale nič z toho nebolo, tak ma cievkovali. No a teraz ma vytiahla za ruky hore, pustila vodu do umývadla a keď som sa veľmo sústredila a spomenula si, kde mám správny otvor, tak sa mi aj zadarilo vycikať 🙂 ....Ale teda pocit to bol blbý, keď som sa mala dať počupiačky, myslela som, že mi to stehy roztrhne, ale ee.

ladywitch26
13. aug 2010

@jamaat co curanie, ale to druhe bolo horsie. o dva dni po porode, som myslela, ze znova rodim...zapcha jak svina. a ked clovek ani neciti,ze ma vobec nejake svaly.... 😝

borocka
13. aug 2010

zasa tie porody??? 😠 😀 😀

@ladywitch26 ja som den po porode dostala hemoroid... brutal. takze kakanie som odlozila na viac ako tyzden a sedenie na dva!! chodila som ako posrata, a sedela som vzdy bokom na makkom vankusi. to bolo na vsetkom najhorsie. 5x denne macanie v odvare a sprcha, masticky, az to pomalicky odislo!
a myslim ze som to mala len kvoli tomu, ze mi nestihli dat klystir 😢