Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

rybca
1. sep 2010

@ladywitch26 tak nasmu sa toto stalo len raz a to v lietadle, lebo sa riadne mrvil a asi sa mu to tam popohynalo. Ci nemate velke plienky, ze nedrzia okolo noziciek riadne a potom ten prud moze prejst cez okraj, cak ked je taky chudunky, tak nema tu plienku nacapenu na pipisovy, ze by to hned salo, ci?
Aj nas si vcera vybral nocnik, ked som ho vyzliekla, nech sa mu trosku ritka prevetra, prvykrat ked sadol tak nic, ale tvaril sa ze tlaci ako som mu ukazovala..🙂))) druhykrat o chvilu ked si sadol sa aj vycikal a tretikrat sa vycikal na dlazku, este potom aj krasne podupal v ponozkach kym som stihla prist s mopom..🙂))))) ale ked ma plienku tak si to ani nevsimne, ze cikal, iba ked sa pokaka, hned mi pride smradit pod nos..🙂)))

iinuska
1. sep 2010

dobre ranko
za nami hrozna noc, citim sa ako po nocnej, ked som chodila do roboty. 🙄. Aj u nas je zima, ale neprsi. musime ist do obchodu, lebo este sme nesrtihli nic kupit po dovolenke, chladnicka je prazdna
@ladywitch26 nam sa take nestavalo, zeby bola sucha plienka a oblecko mokre, tak mozno ako pise rybca

ladywitch26
1. sep 2010

no plienky mu uz nemam ake mensie dat, mame velkost 1, a praveze si davam riadny bacha, aby som mu to dobre upla okolo noziciek, ale aj tak precika. vcera som ho hadam 6x prezliekala, ani nemam tolko overalikov nanho, lebo mam sice vela po stanke, ale vacsinou 62 a jemu je aj 56ka velka.

rybca
1. sep 2010

@ladywitch26 ja ti verim, ze to riadne upinas...🙂 ale asi ako sa mrvi tak sa to uvolni, alebo skus ine plienky..🙂)) viac ma uz nenapada, iba ak nejaka magia, ze by sam, myslienkami tu cikanicu prenasal na bodynka..🙂)))))))) cak ak je po tebe vyzazovo, mozno aj "carodejnictvo" zdedil..🙂)))))

ludmilabb
1. sep 2010

@ladywitch26 fiha vyliezt na stol tak to treba davat riadne bacha, mne Sofia vylezie na gauc a postavi sa z toho mam fakt nervy, mne tiez Sofia ukazuje ze je pocikana u vas je to velky pokrok oproti tomu ze Stanka nejavila o zachodik zaujem, o nas je to presny opak ona mi uz sama chodila na serblik, ukazala ze chce ist do kupelne a pekne sa vycikala, pol dna v suchej plienke, a teraz posledne dni, uplne ze nic, ukaze len pocikanu plienku, posadim ju na nocnik ani knizka nepomoze, hned sa zodvihne, dokonca mi uz dva dni nekakala 😲 a to zvykla aj trikrat za den, ja neviem ale pride mi to z jej strany ako vzdor, vie velmi dobre co od nej chcem ale nespolupracuje, nechce a neviem preco 😒
hrozna zima je, davate deti na noc do spacich vakov? ja Sofiu prikryvam ale rano sa zobudila s ladovymi rukami a ked ranajkovala tak mala bordove pery 😕

emode
1. sep 2010

@ludmilabb pekne ste uz isli s nocnickom, u nas stale ta druha varianta, ako si ju popisala 😝
mne by sofia prevratila spalen hore nohami keby som ju dala do vaku 😉
kedy sa vracia janka??

rybca
1. sep 2010

@ludmilabb spaci vak uz davno nehrozi, od kedy sa vie postavit v postielke a ruckovat po stranach..🙂))) nas spi v bodynkovom pyzamku, a aj ked ho my zakrijeme, tak vzdy je odokryty, ale zatial nam to pyzamko staci a myslime si, ze ak mu bude zima, tak sa zaktryje, lebo vie chytit paplon do ruky..🙂

iinuska
1. sep 2010

@ludmilabb ja prave zhanam vacsi spaci vak, lebo Adamko uz z posledneho vyrsatol, a neviem, kde by som mohla kupit vacsi. Posledny som mala z Ikea, ale vacsie som tam nevidela

no a Adamko na nocnik nejako nechce chodit, ale uz sme postupili, uz neplace, ked ho tam davam,a chvilku aj vydrzi sediet, ale este sa mu nezadarilo.

ludmilabb
1. sep 2010

@emode Janka by sa mala vratit zajtra, ale naisto to neviem, mohli by sme dat stretko ale aj ja som nejaka prechladnuta 😒

@rybca ja paplon nepouzivam, len deku tu si skope prikryvam ju v noci dvakrat, neviem ci jej nejdem dake zateplene pyzamo pozhanat, rozmyslam ci sa mi niekedy nebudi kvoli tomu ze jej je chladno aj ked vacsinou je to ze sa preberie a nevie sama zaspat, tak sa dozaduje mojej pritomnosti

ludmilabb
1. sep 2010

@iinuska ja to so zachodom nechcem nejako nasilu riesit ale fakt ze to robime od 5 mesiaca a viem ze uvedomovat si to zacala hlavne teraz aj komunikacne sa to zlepsilo a zrazu takyto regres 😖

iinuska
1. sep 2010

@ludmilabb ja viem, ze ste zacali skor, mozno ma prave obdobie, ze sa jej nechce, skus ju nechat chvilku tak, mozno sa to casom vrati do starych kolaji 😉

rybca
1. sep 2010

@ludmilabb ja by som tiez navrhla aby si to nechala teraz chvilku tak a mozno sa len o tom rozpravat, nenutene, ked ti pride ukazat pocikanu plienku tak jej povedat, ze keby sla na nocnik, tak by pocikana nebola a tym skoncit. Inac ti neporadim, lebo u nas opatovne ukazovanie nikam nevedie. U nas pomaha len to, ze to sama robim, pravdaze ze na nocnik nechodim, ale ked idem na zachod, tak necham otvorene dvere a Matko vidi co robim. Alebo ked ho pochvalim, zatlieskam a teraz uz aj on ked sa chce pochvalit, zacne tlieskat..🙂

zuzkaprofant
1. sep 2010

@ladywitch26 lady moj aj teraz sa v noci precika neviem preco chlapci inac cikaju smerom hore mam dojem tak jedine ze das natesno plienocku alebo neviem ti poradit moj v noci bol koplet pocurany az plachta pod nami bola a on spinkal 😀
ja uz asi vyskusam maleho daavat len raz cez den spat bo mi spinkava 2 krat ale potom ide neskoro vecer spat az o 22hod a to nic neporobime s muzom doma tak dnes vyskusam len raz to uz spal ale len hodku to som zase nic nestihla len dala prat a vyvesila ale co uz

ake mate pocko u nas neprisi a konecne svieti slnko aj ked je chladnejsie ale na ihrisko sa neda ist sme boli ale mokro , premokro ☹

emode
1. sep 2010

ja som tiež vytiahla sofiu aspoň na hodku von kým išla spinkať, tak aspoň dačo ... inak fúka a leje 😠

ludmilabb
1. sep 2010

@iinuska my sme mali viacero takychto neuspesnych dni ale jedna sa mi o to, ze pochopila co sa deje a teraz to zacala cele ignorovat, a tym ze sme na latkovkach citi viac ze je v mokrom a velakrat jej to vobec nevadi

ludmilabb
1. sep 2010

@zuzkaprofant jaaaj...Sofia mi chodi spavat len raz cez den od osmeho mesiaca, to ste este pekne dlho potiahli 😉
@emode my sme boli doobeda na nakupe ale pocasie otrasne a Sofia neznasa nanoznik vylozi si nan nohy ani igelit takze idem velakrat bud s revucim dietatom ale mame igelit alebo ako tak spokojnym dietatom na ktore ale prsi 😝

juska3
1. sep 2010

@ludmilabb u nas spaci vak nehrozi, raz som to skusila a sa prebudil lebo mu to vadilo, a teraz cez leto sa naucil spavat neprikryty, tak zase zle lebo mu to vadi, tiez niekolkokrat za noc, ak sa zobudim, tak ho zakryvam dekou a teraz, ked tak ochladilo, paplonom.

A nocnik je zatial nepriatel, ked ho nan posadim, tak place. Tak len ked idem na zachod, tak ako @rybca tiez necham otvorene dvere, aby videl, co robim.

juska3
1. sep 2010

To moje dieta stale spi od druhej 🙂 pred chvilou zamrncal, tak som mu isla otvorit dvere na spalni, ze je uz hore a on sa asi len nemohol vyhrabat spod deky a spi dalej. Vecer to bude zaujimave.

emode
1. sep 2010

@zuzkaprofant my uz tiez vacsinou spime len raz ale potiahne dve hodky, ak ideme na dva spanky to mi vacsinou zaspi v aute doobeda tak poobede ide spat neskor ale to svoje cca 2,5 hodky si spolu odspi ... presne ako si vravela, vecer chodila spavat o desiatej a to som uz aj ja vacsinou zaspala s nou ... len ti poradim, doobeda ho uloz co najneskor zo zaciatku som ju musela natahovat do cca 12tej vtedy som isla este von na ihrisko alebo nejaku inu zabavnu cinnost volila aby vydrzala ... teraz uz v pohode

chceme ju dat do jasliciek na 2 dni v tyzdni na cely den, tak uvidime, podmienka bola, aby spavala len raz do tyzdna, len este nevedia, ze spi len v kociku cez den 😝 😅

zuzkaprofant
1. sep 2010

no mi spinka ho hranie zmohlo 😀 tak asi jemu treba 2 krat spinkat za noc uvidime ako bude dalej som skusala dnes na nocnik vresti musim asi iny nocnik kupit bo ten je maly 😉

mystery7
1. sep 2010

@ladywitch26 chlapci ked cikaju, dviha sa im pipik, ja som ho balila do plienky s pipikom dohora. vyskusaj. mne sa az tak casto neprecika, len ked je divoka noc a velmi so sebou meta.

my spime raz denne asi pol roka. niekedy sa mu o 10 ziva, ale vtedy ideme vacsinou vonku, tak ma ine podnety. keby som ho dala spat doobedu, tak poobede by mi nechcel zaspat a museli by sme tahat do vecera.
u nas je hnusne pocasie, leje, fuci, sychravo je. som zvedava co bude zajtra, dnes sme nastastie u babky, tak mirko ma kde behat 😝

mystery7
1. sep 2010

@zuzkaprofant zo zaciatku ho posad na nocnik obleceneho, nech si zvykne. u nas to zabralo. 😀

zuzkaprofant
1. sep 2010

no on tak sedi ale holeho kto tam bude drzal 10min apson to on tak nevydrzi siediet no co ideme nakupit plienky 😀 mozno casom sam bude chciet lebo chodi stale na zachodik ked som ja tam tak uvidime zatial u nas nula bodov aj ked jeden cas raano uz nam to slo potom bol chory a zase sa to skazilo , musim kupit vacsi nocnik bo asi ten ho tlaci lebo ani cela ritka sa tam nevojde

mystery7
1. sep 2010

zuzka a preco je tam holy??? ja mojmu davam dole len teplacky. sedi tam obleceny 🙂
nocnik by mal byt aj pohodlny, my sme tiez museli vymenit lebo mama kupila taky priliz nizky 😀

zuzkaprofant
1. sep 2010

ako citam tak iba christianko este 2 krat do dna spinka 😀 ja by som brala aj keby 3 krat spinkal aby som stihla navarit poriadne mam chut na plnenu papriku a knedla domaca ktomu 😀 😀

uz davate papat vsetko babatkam

zuzkaprofant
1. sep 2010

Mys ved ritku ma holu ja mu davam dole teplacky bo potom sa potkyna ked uteka z nocnika ja mam od nuku ale je stylovy ale onicom treba taky klasicky komunisticky kupit len ten sa tu neda zohnat

mystery7
1. sep 2010

my mame z ikey, taky set bol s podbradnikom a mistickou a ten je dobry. minule v obchode jedna mamicka tiez hladala uplne obycajny nocnik. niekto im dal taky hrajuci a dieta sa tam balo chodit - bol prilis hlasny 🙄
ja mu uz davam skoro vsetko, okrem hub, mastneho a vysmazaneho jedla

mystery7
1. sep 2010

no kde ste vsetky? my sme dnes spali len 1h a 10min, tak ho zabavame ako sa da. 😅

zuzkaprofant
1. sep 2010

dnes je na sk statny sviatok ze? musim nasim zavolat nech mi kupia na sk taky velky nocnik , ja nasmu tiez vadam skoro vsetko jasne nie cokoladu, sladkosti a paradajku sme este nejedli ale z jedla vsetko co ja varim naj ma uhorku🙂

mystery7
1. sep 2010

ja tiez cokoladu nedavam, ale dnes som dala prvy krat cokoladoveho sabinacika. ano mame statny sviatok a zajtra sa ide do skoly, tak tu bude sialenstvo.
o 5 rokov nas to caka tiez 😀