Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
5. sep 2010

@iinuska Ja som pri Monike mala Vigantol a aj som jej dávala.

kosska3003
5. sep 2010

@zuzkad neboj vsetko dobre dopadne aj v praci aj s Nicolaskom neboj 😉

iinuska
5. sep 2010

@juska3 pekne, dalo by sa vybrat 😉 Musim tie papucky popozerat
@zuzkad vsetko dobre dopadne aj srdiecko a aj Ty, drzim palceky 😉 My sme boli na srdiecku v juni, vsetko OK, uz ani nemusime chodit, tak sme stastni 😵 😵

iinuska
5. sep 2010

@jamaat fakt? No tak teraz si nepamatam.... Ale to uz je davno 😅

zuzkad
5. sep 2010

dakujem kocky, uz by som rada mala po tom vysetreni, lebo netusim ako to maly bude zvladat, lebo on lekarov nemusi ...a dost place, ked mu nieco robia 😖 😖 tak snad sa to vysetrenie bude dat spravit 😝 😝
@iinuska a ako dlho trvalo to vysetrenie ?

iinuska
5. sep 2010

@zuzkad podla toho co ma, Adamkovi najprv natocili Ekg, to bola chvilka a potom mu robili echokardiografiu, to uz trvalo dlhsie, mozno 15 minut. My sme boli v DFN na Kramaroch.Neboj, maly to zvladne, ved oni vedia, ako na deticky. Tiez som mala obavy, ale v pohode...

juska3
5. sep 2010

@zuzkad drzim palce, maly to zvladne a tebe v robote prejde rychlo den, uvidis 😉

jamaat
5. sep 2010

@zuzkad Všetko bude OK, hlavne sa nestresuj dopredu.

zuzkad
5. sep 2010

😝 😝 😝 😝 tak snad to zvladneme rychlo a s dobrym vysledkom 😅 😅 Mozno len ja to budem zvladat zle a maly sportovo 😅 😅

@iinuska malemu maju vysetrit srdiecko, lebo mal 2x afektivny zachvat...niekedy to mavaju deticky ked maju selest na srdiecku, tak pre istotu nas doki poslala na EKG, aj ked pri pocuvani maleho doki nespozorovala nic, zevraj selest je pocut...tak dufam, ze vsetko bude v poriadku...urcite mamina moja ho strazi 🙂 🙂

no idem ja pomaly do sprchy a do postele, lebo skoro vstavam a caka ma dlhyyy den 😝 😝
vecer sa ozvem ako som dopadla ci v praci, ci na EKG atd ...dakujem za podporu ...bude mi smutno cely den bez vas 😅 😅

mimi21
6. sep 2010

dobre ranko
babyyyy, vcera som zhresila a dala som si trochu tataraka 😝 proste som nedokazala odolat...

@zuzkad myslim na teba, nech vsetko ide hladko, aj v praci aj s Nicom na ekg 😉 drzkajte sa

ja mam dnes poradnu tak som zvedava, ci sa drobec ukaze, vecer teda poriadne kopkal, az ma to niekedy zabolelo 😀

mimi21
6. sep 2010

jaj, este som sa chcela opytat aku velkost plienok kupujete?
mne mala v noci normalne plienku precika, casto sa budi s mokrym pyzamkom
a to uz jej vecer nedavam tolko vela pit, aby mala prazdny mechur
spinka na brusku a vsetko to mokre ma potom na bruchu
tym, ze tak spi, tak jej ten moc ide hore a plienka nestiha absorbovat 😒

mystery7
6. sep 2010

ahojky
Tak sme uz spat 😀
@zuzkad drzim palce v praci aj u dr. Vsetko bude ok

@mimi21 my kupujeme v dm a tam je to 5+ ale aj tie obcas pretecu, lavne ne okrajoch 😅

Kocky, my mame super zazitok z chaty. Po dvore nam chodila liska 🙄 len sa bojime, ci nie je besna. Video dam na fb
A tahame maraton, uz 3.noc v poradi, co bol maly hore 2hodiny a to mu vecer davam nurofen. Dasna ma cele naliate, hore aj dole, ze nie je poznat, ktore zuby idu. Teraz veselo odfukuje vedla mna, som zvedava dokedy. Vcera do 9 😉

ludmilabb
6. sep 2010

@zuzkad silno drzim palce, neboj bude dobre 😉

emode
6. sep 2010

@zuzkad aj my na Vas myslime, neboj, vsetko to prejde rychlo 😉 a dobre bude 😉

my ideme k doktorke, mala ma povyhadzovane take zvlastne vodave vyrazky, ale kiahne to nie su, tak sme este ani nenastupili do jasli a uz absentujeme 😒

emode
6. sep 2010

@mimi21 my stale 4ky pampersky a tiez spava vela na brusku a uz davno sa nam nestalo ze by bola precikana 😕

zuzkaprofant
6. sep 2010

cafte mys to co taku velku plienku davat mi len 4 a este budeme dlho nosit 😀 a aj precika nas lebo spava na brusku tak mu to stecie ale ja ho prebalujem v noci aj 2 krat lebo mu davam mliecko tak si drzi sam flasu a ja ho zatial prebalim do suchej pleinky ked som uz hore 😀

potrebujem poradit aky velky overal na zimu treba kupit aku velkost 92, alebo uz vacis co poviete maly je chudy a dlhy on nosi tak 80 , 86 mu je dobra na dlzku ale na sirku je mu to velke takja neivem aky overal kupit

jamaat
6. sep 2010

Dobré ránko.

@mimi21 Ja kupujem v DM alebo v lidli plienky v. 4 a nepretekajú nám.

@mystery7 Aj u nás je zase nervné obdobie, v noci sa budí a cez deň je priečna.

iinuska
6. sep 2010

dobre ranko
u nas noc celkom v pohode, Adamko sa len 2x zobudil, teraz sa tu hraje s kockami
@mimi21 ja davam pampersky 4+ a neprecika sa a to ho a v noci kojim. Ale rano je riadne plna
@zuzkaprofant podla mna 92 je na zimu akurat, aspon ja malemu asi taku kupim, ved treba vyskusat

rybca
6. sep 2010

@mimi21 - aj nas sa posledne noci nejak rozcikal, nie ze by to stekalo, ale tak vela cika, ze zacne plienka presakovat, som videla aj nejake specialne na noc, tak asi take kupime a vyskusame
@zuzkaprofant tak ja overal vobec neriesim, bundu nepremokavu uz mam kupenu a kupim mu k tomu aj take kvazi oteplovaky, na tuto NL zimu to bude stacit a ak pojdeme na sk tak skusim nieco poriesit v rychlosti

zuzkaprofant
6. sep 2010

Ale svokor sa ponukol ze ide do madarka malemu kupit tak preto sa pytam aku velkost treba lebo vyuzijem ked sa ponukol 🙂))) Tak poviek 92 dvojity overal a hotovo to snad ponosi

juska3
6. sep 2010

Ahojte
Aj u nas nervne obdobie, dokonca sa uz po dve noci zobudil s placom, mam pocit, ze sa mu nieco snivalo, ani mlieko nechcel, co sa este nestalo.

@mimi21 aj my kupujeme v DM plienky velkost 4 a nestalo sa uz daaavno, ze by pretiekli.

zuzkaprofant
6. sep 2010

mi sme take obdobie maly minuly mesiac v noci plackal to su zubky si mylsim
mi uz mame skoro vsetky len tie posledne 4 stolicky a uz sme hotovy🙂) A este musia mu dorast do normalnej velkosti ostatne zubky a hotovo ale potom sa tesim na tahanie 😀

mimi21
6. sep 2010

ahojte
tak som spat z poradne, drobec sa nechcel ukazat, poctivo si strazil co ma medzi nozickami, behal kopal ako dr chodil po brusku so sonom 😀

ja pouzivam najcastejsie pampersky 4, minule sme mali z DM 4+ a z nich sa malej porobili vyrazky ale uz sme ich mavali aj predtym tak neviem co to chcelo byt

tu je strasna kosa, ale ak nezacne prsat tak pojdeme este poobede vonku, mala spi, ja som prave dala piect francuzske zemiaky a zavolala som si kamosku s malou na pomoc s kolacmi, lebo po"oslavnom" vikende ich mame doma strasne vela 😝

emode
6. sep 2010

@mimi21 si aj nas mohla zavolat 😀 no a tak to vyzera, ze budete mat prekvapko 😀 😀

tak na UPSVaR mi povedali, ze akonahle dam malu niekam na par hodin do tyzdna stracam narok na RP a sice mozem poziadat o prispevok na starostlivost o dieta do vysky preukazatelnych nakladov za opatrovanie ... uz sa nam to proste vobec neoplati ☹ 😠 ale zda sa mi to smiesne 😝 no asi chcu zabranit cernotam, aby matka nemohla robit nejake bokovky a poberat RP 😠

ani vyrazky sme neporiesili, lebo doktorka neordinuje tento tyzden 😖 no mame dobry zaciatok tyzdna ...

mimi21
6. sep 2010

@emode ved pod, mas to na skok 😉
a v nedelu ideme do hlohovca, tak tam nam uz snad povedia pohlavie

sirinka
6. sep 2010

@emode a ten dotycny musi mat zivnost...aby ti preplatili naklady alebo sukr. skolka...skusim sa opytat susedy, tiez to teraz riesila, ci prisla na nejaku obchadzku

ladywitch26
6. sep 2010

@mimi21 mne pampersky precikala, lebo tiez spava prevazne na brusku. ale davam jej teraz huggies super dry a to teda rano je riadne tazka, lebo fakt nacika do nej statocne, ale vydrzi to ta plienka. a velkost mame 4+, aj ked huggies su trosku vacsie, pampersky by sme uz 5ky museli kupovat.

co sa tyka zimneho overalu, tak nastastie tu snehu nebude, takze kupim malej len riadnu bundu a hodim jej pancuchy a take teple flisove nohavice. aj tak sa nedokaze po vonku normalne pohybovat, lieta ako sarkan dookola, takze sa bude aj v tom asi riadne potit.

inak muz vcera dosiel, ze v tej firme uz skoncili, takze je zasa bez roboty. ale dnes uz siel niekomu robit obklad do kupelne, tak aspon cosi bude. a pozeram uz inzeraty na urade prace, tak hadam cosi najdeme, by mi bolo luto tuto aupair posielat domov po dvoch tyzdnoch. to jej radsej najdem nejaku novu rodinu tu.

ludmilabb
6. sep 2010

@mimi21 ja tiez pouzivam DMkovske velkost 4 ale v pohode su aj Alany lenze tie su menej save

@jamaat my sme mali blbu noc a teraz doobeda bola taka zla, dokonca aj vonku revcala nic jej nebolo dobre uz som ju ohriakovala ze toto sa neda dalej pocuvat, pri zaspavani mi isla nos aj usi vydrapit a ked zaspala tak som sa na nu len zbozne usmiala ze aka je zlata 😀

sirinka
6. sep 2010

@dupinka ja by som zimne topanocky radsej o 2 cisla vacsie hladala....kvoli hrubsym ponozkam a puncocham, aby vydrzali celu zimu a ak ma nahodou vyssi nart, tak sa dost tazko obuvaju...

dupinka
6. sep 2010

@mimi21 aj my sme boli v Hlohovci, super vybaveni tam su a velmi prijemni....

@emode musis si prepocitat, ci sa ti oplati dat do skolky/jasli alebo nie. Prispevok na starostlivost o dieta ti pokryje naklady na opatrovanie, najvyssie vsak do sumy rodicovskeho prispevku. Ak si to zratas s prijmom, tak budes vediet, co sa ti viac oplati.
Este je narok na vyplatenie zvysku rodicovskeho prispevku (ktory by si poberala do veku 3 rokov dietatka) vo vyske 25%. Len si nie som ista, ako je to v pripade, ak matka poberala zvyseny RP.