Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
7. sep 2010

@mystery7 ani ja a bryndzu nemozu este nie

dupinka
7. sep 2010

@mystery7
Adamko chutnal cviklu včera 😉 A bryndza sa neodporúča malým deťom, lebo nie je pasterizovaná, podobne aj huby či plesnivé syry by sa nemali až do 3 rokov.
Mak som ešte neskúšala.

Minule som urobila rezance s kapustou a išiel sa zadrhnúť 😀 tak mám parťáka. On zje všetko, čo nezje jeho. Len nám nesedia teraz guličky, takže žiadne stukoviny teraz nechce 😒

mystery7
7. sep 2010

pytam sa, lebo halusky s kapustou a rad, zajtra budu s bryndzou, tak ci mu dat poochutnavat.
Mak mi odporucala dr lebo mame malo zeleza.
Davate detom aj mlete maso? Chcela som spravit s paradajovym pretlakom, cestovinami a postruhanym syrom.

kosska3003
7. sep 2010

@mystery7 no tak mu sprav so syrokremom ja tak robim ze odoberem trosku halusiek ked robim s bryndzou a jej spravim so syrokremom a mlete meso jej davam uz som robila fasirku a chutilo
a ako robis ty to mlete maso s tym pretlakom by som skusila

mystery7
7. sep 2010

@dupinka fotky su krasne, aj ja som take chcela, ale nepodarilo sa mi zlomit mm ☹ vraj mame fotiek dost ☹

kosska3003
7. sep 2010

@mystery7 ako keby som pocula mojho 😀

mystery7
7. sep 2010

@kosska3003 na malej cibulke oprazim masko, dam trochu vody, trosku soli, poriadne podusim. Potom dam pretlak, pripadne trochu cukru (podla potreby), necham povriet 5 minut primiesam postruhany syr, odstavim a vmiesam cestoviny. Mame len 6 zubov (ticho vam zavidim vase ”zubate” deti), takze maso musi byt makucke a cestoviny malicke 😀

rybca
7. sep 2010

@mystery7
@kosska3003 a ja svojho - s tymi fotkami..🙂))))

mystery7
7. sep 2010

pocujte, nemame za mm utajene trojicky? 😉

mystery7
7. sep 2010

som unavena, idem spat.
Opat mi meska mrcha, asi prechadzam na 35dnovy cyklus. Stale si mrchu ratam podla skusenosti pred tehu, asi sa musim preorientovat na novu situaciu.

jamaat
7. sep 2010

Mak na železo? No vidíš, veď Emka má nábeh na chudokrvnosť. Ja som jej dávala z makovníka okraje, kde bolo len trošku maku, ale posledne už mala normálne celý okružtek a aj druhý si hneď pýtala. A keď teraz viem, že je mak dobrý na železo, tak už jej nebudem dávať okraje.

mystery7
7. sep 2010

mak, brokolica, paradajky, cucoriedky, cernice. Vsetko tmavocervena zelenina a lesne plody. Najviac zeleza ma ale konske maso, to si pamatam z cias tehu 🙂 tiez mi chybalo zelezo.

sssimi
7. sep 2010

@iinuska
@sirinka
@dupinka mm išiel na policajnú školu len toť do Pezinka. Cez víkendy ho mám doma. V nedeľu bude chodiť preč a v piatok na večer domov. Nie je to také strašne ako má Dupinka.
@kosska3003 Držím päste 😉
@juska3 Nie, jedna mladučka holka. Ona sa tak skôr učí, ale fotí doma a má rekvizity. Len udržať malú bol problém. Katku by som chcela až tak na jar nahovoriť, aby nás celú rodinku pofotila. čakám kým malej vlasy dorastú 😀

@dupinka Nádherné fotky

sssimi
7. sep 2010

Babule vašim detičkám aj berú nejak preventívne krv? Sarah brali naposledy v pôrodnici a aj to len kvôli žltačke. Ja ani neviem akú má krvnú skupinu.

jamaat
7. sep 2010

Paradajky sú u nás takmer na dennom poriadku, na černiciach sme boli v nedeľu a čučoriedkami sa tiež kŕmime, keď na ne natrafíme. Takže inštinktívne sme to robili správne 🙂

@sssimi Emke kontrolujú krv kvôli hemolytickej chorobe. Pri určitej kombinácii krvných skupín rodičov vzniká u druhého dieťaťa a vtedy je nábeh na anémiu.

mimi21
8. sep 2010

ahojte
u nas priserne pocasie, prsiiiii a je tma 😠
to zas bude den, som zvedava ci sa vobec dostaneme vonku
vcera som bola u maminy, takze som sa nehlasila a vecer som unavena strasne,vacsinou uz o 9 spim 😒
@sssimi nam tiez vobec este nebrali krv, ani neviem aku ma mala krvnu skupinu 🤐
@mystery7 aj my mame len 6 zubov, chudatko dakedy sa tak natrapi kym to tym jazyckom spracuje az mi jej je luto 😅

zuzkaprofant
8. sep 2010

@mimi21 ani nam nebrali ja tiez neviem aku ma 😀 u nas noc celkom oki len raz si dal mliecko potom uz sa len raz krutil ale nechcel cas tak o 5 min mrcania a kotulania zaspal a spali sme do 8hod u na zamracene bude prsat zima je poradna lebo sa nam pomalicky uz aj kurenie zaplo 😀
no tie zubky vam nezavidim co este mate tak malo ja som si vytrpela s malym dost noci nespania a plakania ale snad uz to bude lepsie a lepsie

rybca
8. sep 2010

Ahojte, tak my este spime, o siedmej ma vyduril z posletel po mlieko a doteraz spi..🙂)))) co je zazrak..🙂 ale aj tak sa o stvrtej zobudil a musela som ho vziat k nam.

Baby a nemate ofotenu spravu z nemocnice? My sme mali krv. skupinu tam napisanu. Som sa aj zlakla ked som ju tam videla, ze sa niekde asi stala chyba, bo ja mam 0, ale Matko mal napisanu A. Som musela prelustrovat chlapovu zdravotnu kartu, ci tam ma napisanu aku ma skupinu, bo nevedel. Ale nastastie ma Acko..🙂))))))

jamaat
8. sep 2010

@rybca Máme presne tú istú kombináciu, takže asi aj preto máš kontrolovanú krvnú skupinu, lebo v tomto prípade je aj žltačka výraznejšia. A čaká vás pri druhom tiež kontrola kvôli hemolytickej chorobe.

iinuska
8. sep 2010

dobre ranko
Ja som rodila v ruzinovskej nemocnici, a tam neberu bezne krv na zistenie krvnej skupiny, ale kedze tam mam svagrinku, tak nam zistili. Adamko ma A-cko po Petovi
@sssimi v Pezinku? No teeeda 🙂 Viem, kde je ta skola

rybca
8. sep 2010

@jamaat no krasne, tak my kontrolovani nie sme, ani to nikto nespominal, o chorobe som ani nepocula. Nebude v tom nieco viac ako len typ krvnej skupiny? A nikto sa ani nezaujimal aku ma chlop krvnu skupinu.

sirinka
8. sep 2010

ja mam A a mm AB... pri klarke krv. skupinu nekontrolovali a mala dost silnu zltacku, doteraz neviem, aku ma a magde skontrolovali, ma B a ona mala iba slabucku zltacku...

jamaat
8. sep 2010

@rybca To je na tom zaujímavé, že vzniká len pri druhom dieťati. Pri prvom ešte nie.
Žltačka vzniká aj mimo kombinácie krvných skupín, ale niektoré kombinácie majú na ňu väčší nábeh.

jamaat
8. sep 2010

@sirinka AB a B sú dosť zriedkavé krvné skupiny. Magduša bude asi veľký mäsožravec 🙂

sirinka
8. sep 2010

@jamaat zatial vyzera na vsezravca, uvidime...ale ja som naozajstny masozravec, tak to mozno aj po mne zdedi...

rybca
8. sep 2010

@jamaat tak to som zvedava, ci pri druhom tu budu nieco riesit..🙂

dupinka
8. sep 2010

Ahojte!

krv sa musí zisťovať, iba keď je matka Rh negatívna, inak zdrav. poisťoňa úkon neprepláca.
Mne zisťovali, lebo som A Rh- a muž je A Rh+, protilátky sledovali celé tehu, pohoda. No a nakoniec má Adamko A rh +, tak mne pichali Rhegu, aby sa nevytvorili protilátky pri druhom bábätku. A neobišla nás ani mierna forma novorodeneckej žltačky, hodnoty sme mali na hranici, ale nakoniec sme išli domov riadne.

Nehovoriac o tom, že ja som mala pôvodne v pôrodnom liste napísanú krvnú skupinu plus, len zvedavá som nakukla, a tak som upozornila, že mi na príjme zle vypísali papiere. Pritom opisovala údaje z tehotenského preukazu!

Joj, som sa nasr..la. Naši susedia sú viac než všímaví. A jeden "kutyil" si všimol, že máme vyšúchané pneumatiky, tak s tým išiel na bubon. A dnes mi suseda vraví, že máme zlú geometriu, lebo máme krivo vyšúchané pneumatiky a že on by do takého auta ženu s dieťaťom neposadil, že to môže prasknúť a neviem aké katastrofické scenáre jej nakecal.
Tak som jej vysvetlila, že geometriu sme po kúpe jazdeného auta my opravili ale pneumatiky sú pôvodné a teraz ich máme poslednú sezónu.

No čo ja mám komu vysvetľovať?! Nech rieši svoje pripomienky k nášmu autu s nami a nie po celej bytovke!



iinuska
8. sep 2010

@dupinka ked to takto dalej pojde, tak zimne budeme prezuvat cochvila 😅

dupinka
8. sep 2010

@iinuska ved to aj ja budem musieť, a asi využijem manželovu prítomnosť počas dovolenky a hneď vymeníme, aj keď my sme zimné menili, keď bola teplota trvalo pod 7°C. No teraz idem v polovici októbra na východ a vrátim sa až na dušičky, tak to už radšej so zimnými pôjdem.

No ser.e ma ten prístup susedov, akí sú zvedaví, všetko musia vedieť, všade kukať, a potom riešia aká som neschopná bez chlapa a neviem čo, ale že som ich ani raz o pomoc nepýtala, hoci neraz som už za tie dva mesiace, čo je MM preč, potrebovala. Podobne ani nikdy predtým, keď nebol MM doma (nemáme tu rodinu). A videli, ako sa sama ťahám, s malým, riešim a tak, nikdy neprišli. Som len dobrá téma na debatu. 😠

mimi21
8. sep 2010

@dupinka no to je radost, takyto "vsimavi" susedia,