Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
22. sep 2010

@ludmilabb 😀

sirinka
22. sep 2010

@emode hej, hned som si uvedomila ten preklep...uz stracam prehlad o detoch 😝

nasa magdulka dostava uz svoj kopcek zmrzliny...trosku jej s tym pomaham a ked pride ku kornutku uz ho nechce...odovzdava ho mne...

@mimi21 tak som si tu svadbu pozrela a prisli mi v pohode, boli zlaty...tak neviem, ako sa spravala pocas tehu asi bola dost mlada vtedy...ale snad budu stastni...

mimi21
23. sep 2010

@sirinka no mala vtedy 16, rodinne zazemie ziadne, takze aj to malo urcite na nu velky vplyv

mimi21
23. sep 2010

no uz aj my zaciname soplaviet, mala ma od rana sviecku pod nosom
ale len dufam, ze je to zo zubkov, obcas aj kychne 😒

emode
23. sep 2010

Dobre ranko,
este dnes mam relativne volno 😀

@mimi21 snad len sopliky, u nas to tiez takto zacalo a soplila skoro dva tyzdne, az som jej musela nasadit pamykon a po dvoch dnoch kvapkania super ...

sladkosti, ved aj my ich jeme, sofii dam, ale fakt nie vela a snazim sa nie kazdy den, som za taky zlaty stred, myslim, ze keby som jej to odopierala uplne, tak ked zisti, o co ide, nebude sa vediet nabazit ... a v zasade sa snazim vzdy najprv ovocie ponuknut, potom moze aj nieco ine ...

dnes rano jaslicky s minimalnym mrncanim 😀

nikanika28
23. sep 2010

Ahojte. My mame zase Lukaska od utorka v D.Kubine u svokry. Tak tu je take neprijemne ticho 😨 ..aj ked Klarka dostatocne to ticho prekrici 😅 . Ja robim teraz dve torty, tak mam menej casu...ale aspon sa trochu odreagujem pri tom, ked rozmyslam, ako to spravit 😀 .
Baby, od kedy ma byt ten jednotny rod. prispevok? S tym ma teda pekne nasrali 🙄 🙄 🙄 🙄

jamaat
23. sep 2010

Ahojte. Aj ja som už dala Emke liznúť zmrzlinu.
Konečne vyšlo slnko z hmly, tak ideme psa venčiť. Ale soplík sa Emke nejako vrátil, dúfam, že to len nejaké chvíľkové.

mimi21
23. sep 2010

@nikanika28 od januara, aj mna to "potesilo"
no este ze ja idem na matersku 😀

u nas stale hmla, hnusne je...

emode
23. sep 2010

@nikanika28 mm tvrdi, ze ak poberame ten zvyseny, nam by ho retroaktivne nemali zobrat, ale berieme ho vlastne len do aprila/maja potom automaticky skocime na ten nizsi, len teraz neviem ktory nizsi ... musim o tom pocitat ... alebo zavolam sesternici na UPSVaR
mne vyhovuje tato zmena kvoli tomu ze chcem nastupit do prace ... je tu na konovi uz diskusia o tom a baby sa dost rozculuju, ze maju hned dieta odlozit do jasli ... no je to polemicke lebo sa staci pozriet na ine europske krajiny ako dlho maju matersku a rodicovsku dovolenku ... podla mna je to zas len krajne riesenie namiesto toho aby podporili zamestnavanie matiek na kratsi uvazok a zaroven sa ciastocne dieta socializuje v jaslickach ... u nas je to napr. uz ten pripad, ze sofia potrebuje uz aj ine podnety a vidime na nej ako napreduje a to bola v jaslickach dokopy 7 dni ... sama uz papa skoro vsetko, sama sa napije z poharika a pod.

emode
23. sep 2010

@mimi21 platila si si dobrovolne pripoistenie? lebo inak matersku asi nebudes mat tak vysoku ako predtym ked si neodrobila 270 dni ...

sssimi
23. sep 2010

Ahojte.
Mňa osobne tiež nasralo to zníženie. Aj keď vďaka bohu aj za ten rok. Teraz môžem začať rozmýšľať čo budem robiť ďalej. Som bez auta a Sarah nemám komu nechať. Do škôlky mi to príde príliš skoro a jasle mám ďaleko. Vrátiť sa do roboty aspoň na 4 hodiny by pripadalo v úvahu len od 17tej do 21 hodiny a to už je neskoro keďže sa tam robí len do nejakej 19tej..... Jedine tak do Tesca do pokladne..... A aj to neviem či by som mohla robiť keďže som v podstate zamestnaná inde.... Trafí ma....

Babulky od kedy bývajú v BA vianočné trhy?

jamaat
23. sep 2010

@emode Myslím, že materskú bude mať mimi takú istú, nepotrebuje sa pripoisťovať.
A ten zvýšený by sme dostávali len do 2 rokov, potom by nám klesol na 165. Takto nám ho síce znížia od nového roka, ale potom budeme namiesto 165eur dostávať 190eur, tak sa to v podstate vyrovná.

emode
23. sep 2010

@jamaat to je to co podla mna nie je take jasne, ci to mozu urobit retroaktivne, ci sa to nebude vztahovat len na tie mamy ktore poziadaju o rodicovsky od noveho roka ... a co sa tyka mimi, nema odrobenych 270 dni podla mna si treba dobre pozriet ako je to pri postupnych materskych ... podla mna nema narok na tu matersku ktoru dostavala predtym ... ak sa nepripoistila k tomu co za nu platil stat ...

mne to znizenie RP nejak extra neprekaza spolu so zmenami ktore este urobili ale este mi nie je celkom jasne co tym v globale sleduju ... neviem ci namotivuju nasich obcanov tmavsej pleti pracovat ked ani predtym nepracovali ... a s tymi zariadeniami pre deticky je to niekde stale bieda ako pise ssimi asi si otvorim jasle vo zvolene 😅 v bb je uz silna konkurencia

dm1
23. sep 2010

a mna ta zmena pekne nastvala. a to preto lebo planujem ist rovno na druhu matersku ak sa zadari a toto mi teda nevyhovuje. Je sice pravda ze po 2 rokoch budeme mat viac ako sme mali mat ale ked si to zoberiem ze pri druhom dietati to bude zase ovela menej. A tiez ma na tom stve ze sa stratil ten rozdiel ze ked si si platila odvody a bola zamestnana mala si viac a ked nie tak menej. Neviem ale to mi prislo take spravodlivejsie ako ked iste skupiny obcanov nikdy nepracovali len deti rodia a budu dostavat rovnako ako ja 😖

co sa tyka materskej pre mimi tak to by malo byt ako jamaat pise ona ma narok ak nedostala vypoved pocas MD

sirinka
23. sep 2010

mna viac serie riesenie romskej otazky ako znizenie RP 😝 aj tak teraz vela mamiciek tym trpelo, co si popri RD chceli privyrobit...

sirinka
23. sep 2010

@sssimi od prvej adventnej nedele

zuzkaprofant
23. sep 2010

Co sa zmenilo v rp myslite alebo kde, mne je to jedno mne stat nedal nic a ani neda.(

dm1
23. sep 2010

@sirinka sak to privyrobenie popri materskej sa mi paci na to som cakala. Len mohli nechat aj 2 roky zvyhodnenie pre tie co robili. Lebo takto fakt budu musiet ist niektore robit. A trochu to suvisi aj s tou romskou otazkou - zvysili im RP tak ich bude viac 😕

monkap
autor
23. sep 2010

@emode mimi ma narok na matersku z pravdepodobneho zarobku ... takze ju moze mat kludne este vyssiu ako pri ninke .... ak sa to ovsem nezmenilo, .... ja mam tiez materske hned za sebou ...

mimi21
23. sep 2010

@emode mne teta na urade povedala, ze SP posle list zamestnavatelovi, ze za kolko by som teraz nastupovala a z toho sa bude ratat 55%
dobrovolne som si neplatila, ani by to u mna nemalo velmi zmysel

monkap
autor
23. sep 2010

@mimi21 tak sa to potom nezmenilo ....

mimi21
23. sep 2010

@monkap hej, ved to bolo ako prve co som zistovala, dobrovolne pripoistenie by som uz nestihala, kedze som uz bola cca v 6tt
teraz len dufam, ze mi v robote potvrdia aspon to, za co som odchadzala, max. materska mi sice nevyjde ale vela chybat nebude, predtym mi do toho ratali aj odmeny a 13 a 14 plat 😝

sssimi
23. sep 2010

@sirinka Ďakujem

ludmilabb
23. sep 2010

@sirinka presne aj mna rozculuje riesenie romskych problemov na Luniku IX ked si znicia panelaky tak dostanu nove ubytovanie a kto im nato prispel???, som zvedava kebyze si my rozbijeme panelak ci nam daju nahradne ubytovanie, clovek sa tu snazi, renovuje si okolie....ja nerozumiem tej mentalite vsetko spalit, roztrieskat, vyhodit smeti von oknom a potom cakat ze ich niekto zachrani, kebyze si sami postavia domcek urcite si ho za par rokov neroztlcu ale takto ked dostanu nieco na tacke tak si to vobec nevazia, katastrofa 😠

emode
23. sep 2010

@monkap ok, dobre vediet, ja len kvoli tomu, ze kamoska zostala tehotna, bolo to hned na zaciatku, stale ma zamestnanie, bola vtedy na socialke, vychadzalo jej to o dost nizsie, tak som si aspon upravila info 😅

emode
23. sep 2010

@ludmilabb suhlas 😒

emode
23. sep 2010

@mimi21 uz som si to pozrela 😅 a konecne som pochopila niektore baby, ktore to druhe chcu stihnut do 3 rokov veku prveho 😅 😀 co samozrejme nebol povodne tvoj pripad a ani nijak nehodnotim taketo rozhodnutia 😀

sssimi
23. sep 2010

@ludmilabb moja reč. Baby videli ste niekedy cigáňa bezdomovca? Vždy má štát pre nich riešenie. A čo normálny ľudia, ktorí chcú pracovať? Dokonca aj tu nechutnú ubytovňu si musia zaplatiť. Najviac ma štve, keď dajú do TV cigáňov, ktorí ukazujú kde bývajú a vykrikujú "šak nám dajte nové bývanie"...... Ma ide rozdrapiť.... Takým rodinám kde bývajú aj 8 v jednoizbovom byte nedajú nič.... A že sociálne byty sa stavajú-za 300€ nájom??? Môj plat bol nejakých 330€.... To akože by som žila z 30€???

iinuska
23. sep 2010

ahojte
my sme boli od 10 do 11.45 vonku na ihrisku, Ked sme prisli domov, Adamko uz ledva vydrzal, len co som ho umyla, prezliekla, nakojila a do 5 minut zaspinkal. Tak som si uvarila kavicku a vylozila nohy. Poobede by som chcela vybehnut do Pezinka, no uvidim, ale uz tam budu chaosy, lebo zacina vinobranie. 😝
Citam, ze tu mate rozpisane vazne temy. 🙂

sssimi
23. sep 2010

@iinuska tie najvážnejšie 😀

Ja si dávam pizzu. Sarah spí. Stihla som 2 pračky oprať, upratať. Snáď stihnem ešte umývačku vyložiť a pustím sa do knihy ktorú som vyhrabala. Objednala som si 3 a už sa ich neviem dočkať....