Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
25. nov 2010

ja cukriky ani cokoladu Adamkovi nedavam vobec. Este ma cas, naje sa ich este dost

mystery7
25. nov 2010

cukriky mu davam tak 2-3 denne.
Ked som mu davala hrozienka, ucila som ho aby ich kusal. Tak teraz vie kusat aj cukriky.

mimi21
25. nov 2010

u nas ficia tiez brusnice
ale vraj sa ma susene ovocie umyvat?? ja som o tom nikdy nepocula 😕

obcas zje kusok cokolady, dala som jej horku ked hnackovala, velmi jej chutila, gumove cukriky nechce a ja ju nenutim 😀

rybca
25. nov 2010

@ladywitch26 ale susene hrozienka nie su take hladke ako cukriky, Matko ich pekne kuse, este sa nestalo, ze by mu zabehlo, nad normalnymi cukrikami som este ani nerozmyslala, na to ma este cas, aj na cokoladu, nevravim, ze este odomna neochutnal, ale sam nepapa, a najnovsie ma najradsej knackebrooty

Ozaj a naraz sa mu pretlacili 3 ocne zuby, chudatko moje, dnes na obed tak plakal, ze mi to nedalo a aj trosku nasilu som mu preskumala pusinu a zbadala som 3 bodky, tak este ta 4 a bude zase pokoj na chvilinku.

iinuska
25. nov 2010

Adamkovi teraz velmi chuti hruska. Lepsie ako jablko, predsa je sladsia, a ani netreba tolko kusat 😅

iinuska
25. nov 2010

@mimi21 ano, susene ovocie sa ma umyvat, i ked, ked ho jem ja, tak si ho neumyvam 😝

mystery7
25. nov 2010

umyvate aj hrozienka??
Vem ze do kolacov sa namacaju, ale o umyvani som nepocula

borocka
25. nov 2010

u nas ma ovocie 0 bodov. v lete jedol len hrozno a ribezle. teraz zacal jablka a mandarinky, ale neprehana to s nimi. kukuricne chrumky neje vobec, a susene ovocie som este neskusala. ja ho nemam rada, priam mi je hnusne 😒 takze vobec nekupujeme. maly akurat skusil fit tycinku a vyplul ju. ani maso nam nechuti:( akurat sunku ma rad. a najlepsi obed je zemiakova kasa a k tomu mrazene zelenina robena na masle.

emode
25. nov 2010

ahoj,
aj my lubime lentilky, ale obmedzujem, samozrejme, dostane tak 4ks raz za 3 dni, inak ma rada ryzove chlebiky s jahodovou polevou ako mnamku 😀 alebo davam cerealne gulicky nesquick alebo klasicke piskoty, keksy ...
susene sme mali len jablkove platky, zjedla ale nesla sa potrhat ...

baby, ja mam velky problem, sofia si vonku stale strhava ciapku, moze byt na snurky, aj tak si ju da dole, skusala som rozne, skusali sme dohovarat, uz aj ja som mala ciapku, no nejde, kazdych desat minut je na zemi 😠 😒

jamaat
25. nov 2010

@mimi21
@mystery7 Sušené ovocie sa suší nejakou chemikáliou, pokiaľ si dobre pamätám, preto sa má umývať.

Emka sa mi teraz riadne rozožrala. Priam dobieha, čo kedysi tak málo jedla. Ale nehrozí nejaká varená zelenina bez chuti a zápachu. Normálne ochutené jedlo. Samozrejme menej solím, nekorením. A ovocie zje každé jedno, aj na kilá by toho do seba napchala. Akékoľvek. Aj tropické jej dávam, dnes mala hurmikaki, jedla už mango, karambolu... Jogurty a podobné krémy má tiež veľmi rada.

kosska3003
25. nov 2010

ahojte no mi ovocie moc nie ale teraz skusa hrozno a mandarinka a celkom som rada ze cosi si da inac jej odstavujem jablka to na rada vypije dva deci naraz

@emode s tymto mam aj ja problem mala hodi ciapku na zem a zacne utekat ze ju mam nahanat este v jeseni ked bolo 20 stupnou sa to dalo ale teraz ee ja ked ju nechce tak jej dam kapucu tu si neda dole a ked je takato zoma dam jej ciapku a kapucu a vybavene

saskarisko
25. nov 2010

Ahojte,
ja k tomu nocniku
@ladywitch26 - ak sa ti bude chciet, tak skus supnut plienku dole, co to spravi. my chodime vonku 3x, a teraz aj ked sme dlhsie vonku, tak je plienka povacsine sucha 😉
@dupinka - kebyze mala nevie ovladat mechur, tak ani neskusam (to by nemalo zmysel, a bolo by to len trapenie na oboch stranach). ale vidim, ze ked ju posadim, tak vie krasne "robit s bruskom". pri malom k tomuto prislo az v 2 rokoch.
@borocka - zatial sa mi to ako dvojsecna zbran neprejavilo. Risko je doteraz hrdy, ked mu ukazem jeho "stenu uspechov" (jasne, ze uz len na fotkach) 😉 po tyzdni sme prestali s lepenim nalepiek, a bol klud a hlavne bez plienok. A Saska si chodi pre nalepku uz len obcas 😉 za to z postele ma kvoli nocniku vie vyhodit aj o 5.30

inak vyborna knizka na oducanie je : o nocniku
http://www.martinus.sk/?uItem=50564

ladywitch26
25. nov 2010

tak u nas mandarinka nehrozi, sice stale chodi vypytovat, ked jem ja, ale len hryzne do nej a vypluje na zem. ale pride pytat znova. u nas vedie to hrozno, hrusky, jablka a banan. a v lete jahody, nektarinky a broskyne.

@saskarisko no vyskusam, len to musi mat fabi kludny den. lebo dnes bol nejaky nervny, cely den som ho musela mat na rukach. 😒

iinuska
26. nov 2010

dobre ranko
my sme vstavali o 8.20. Ze ako dobre. V noci som malemu 2x nedala pro a zaspinkal pochvilke vykrikovania. V podstate ni neplakal. posledny tyzden si pekne chyti macka a zaspinka
A dnes rano sa Adamko ycikal do nocnika, a ze VODA 😀
Slniecko svieti, ale zima asi bude, lebo su namrznute strechy. Dame jogurt a pojdeme von.

ostrovanka
26. nov 2010

@mystery7 no vies, ale ak nejde rano do skolky a ja do prace (co je streda plus vikend) tak my vstavame najskor o deviatej, potom ranajky, potom kym sa vytrepeme von... hodka vonku, obed, spanok, to spi tri hodky, zobudi sa pred stvrtou, najest a vonku je tma...
Kam s nim chodis na 4 hodiny denne von? Mne v kociku on neobsedi, najviac vydrzi v pieskovisku. Ale u nas je velky problem aj pocasie. Velmi casto prsi, leje, humusi. Teraz mame -5 az -7. Vcera napriklad ani nesli zo skolky von lebo bola velka zima - a to je neobvykle - zvycajne idu von aj v dazdi ...

ostrovanka
26. nov 2010

@rybca ani ja ziadne cukriky nedavam, zriedka dostane kusocek cokolady, vacsinou susienky, aj to musim prisne obmedzovat, lebo je velmi na sladke, ale nie len to, vseobecne lubi papat.
Pred vcerom som mu vyskusala vestu a sako, co sme mu kupili uz davnejsie na svadbu, a vesta tesna, sako tesne. Som bola prec z toho, ako mu brusko narrastlo, lebo inak je taky dlhy cibik.... ale tak mu chuti teraz papat....

ostrovanka
26. nov 2010

@ladywitch26 my teraz ficime na mandarinkach, pojedol by ich na kila... a samozrejme syr.... ale tiez mu nechcem vela davat, lebo je to plne soli

jamaat
26. nov 2010

@ostrovanka Veď si musia tukové zásoby na zimu urobiť 🙂

ostrovanka
26. nov 2010

@jamaat no vsak ok, ale my mame na silvestra svadbu a bola by som veeeeelmi rada, keby mu ten drahy oblek, co som mu kupila bol este dobry....

ladywitch26
26. nov 2010

@iinuska ze 8.20. tisko zavidim 😕 nasa hviezda vstala dnes 5.10 😝

@ostrovanka stanke sa zdaju mandarinky asi kysle. aj ked neviem, do pomarancov mi chodi v pohode zakusovat, ale mandarinku vypluje. no co, nenutim ju, mne tiez vsetko nechuti.najviac ma dopalila, ked som jej kupila bio jogurt. ostatne stoja tak 60-90centov, ale su kadejake sladidla v nich, tento bol domaci, v sklenenom pohariku a naspodku len rozmixovane cerstve jahody. 1.60 stal, ale ja ze vsak zdravy, nemusim sa bat, ze nejake farbiva v nom. a potvora,ci mi ho jedla? okostovala lyzicku a vyplula mi ju do tvare. 😠

ostrovanka
26. nov 2010

@ladywitch26 hehe, to je dobre. To moj nepohrdne nicim, hlavne ak vidi, ze to jeme my. Ale potesim ta, ja kupujem za 1,85 EUR najlacnejsi jogurt v pol litrovom baleni. V malom baleni je este drahsi. Neobavam sa o kvalitu, tu toho na vyber vela nie je, klasicka norska znacka.

ladywitch26
26. nov 2010

@ostrovanka vsak ona tiez chodi vypytovat vsetko,co jeme. len ked jeme nieco nezdrave, co jej nechcem davat velmi, tak jej poviem, ze je to "has", akoze horuce, tak sa otoci a ide prec. 😀

ostrovanka
26. nov 2010

@ladywitch26 hehe, tak to u nas nefunguje, lebo ja poviem, ze pa, a on zacne jedlo fukat.... Snazime sa nejest pred nim, co nechceme aby jedol on, ale zas ta sebadisciplina nie je jednoducha

ladywitch26
26. nov 2010

no, potvora, sedela na nocniku pol hodinu, len som odbehla na par sekund do kuchyne, no ci sa za ten cas nepostavila a nepocikala? pancuchy, bodiky, papuce a este aj koberec. 😠

ostrovanka
26. nov 2010

@ladywitch26 no tak nas neobsedi na nocniku ani minutu, ujde mi bez plienky a nie raz sa mi stalo, ze kym som sa spamatala, vsetko ocikane

mystery7
26. nov 2010

@ostrovanka chodime pobehat do parkov, na ihriska, do mesta na hlavnu, striedame to. V kociku sedi len dobu nutnu na presun cez cesty, pripadne elektrickou, inac na volno, alebo za ruku a nahaname sa 😉 ale zda sa mi, ze sa zlepsuje-dufam, ze nezakriknem.
Tu musi byt velmi zle pocko,aby sme ostali sediet doma. Minulu zimu bol maly a stale sme boli vonku a teraz ked chodi tak to plati dvojnasobne.
A poobede sa vsade svieti, tma nam nevadi.

@ladywitch26 tak to naozaj potesi ☹ mne minule usiel z nocnika a pokakal sa ☹ podlaha, nozicky, body, ponozky spinave ☹

borocka
26. nov 2010

@ostrovanka a preco ma vydrzat v kociku??? v meste je to mozno trochu ine,ale od toho su parky. tu sme na dedine, takze berieme aj kocik a po jednej ulici ho preveziem, po druhej ide peso. takto sa zatarame dve hodky, lebo tu je pes, tam je macka, tam su kohuty, tu byva taka teta co maleho oslovi. tam je kopa kamienkov,....vsade sa najde nieco zaujimave. auticko si taha na motuzku. musi trenovat peso. od jari sa chcem kocika zbavit uplne.

@ladywitch26 a ty mas rada bio veci? na svk v beznyh obchodoch bio nie je velmi dostupne ( myslim billu, tescu) samozrejme vsade sa nieco najde, ale je toho malo. navyse pato je zatazeny ja kakaove a vanilkove prichute. a neznasa ked najde v jogurte kusok ovocia. takze mu kupujem smotanove zvolenske, milacikov, termixy,......raz za cas ho to urcite nezabije. hlavne ze mu chuti.

my sme od rana bez plienky 🙂 boli sme pri prezliekani z psyzama cikat do zachodu a utiekol, ze nechce plienku. tak som mu len velmi prizvukovala ze musi vraviet ked chce cikat. tak si vzdy pekne donesie nocnik, povie ze hapame a uz cikaa. a hned vyskoci a ukzuje mi kolko vela 🙂

rybca
26. nov 2010

Ahojte, Matko sa dnes rano zobudil so suchou plienkou, tak ja cela natesena utekala po nocnik, vyzliekla som ho a... nechcel mi sediet na nocniku, takze nic, nechala som ho trosku nahateho pobehat a sledovala som, ci si aspon vsimne, ze cika a vsimol, tesne predtym ako zacal cikat na dlazku si chytil pipika, hned nato sa pustil prud, takze som nestihal priskocit s nocnikom, nevadi, uvidim co bude zajtra rano a pripadne skusim ho dat na velky zachod, ci sa mu to nebude viac lubit.

@ostrovanka @ladywitch my ked mame chut na nieco nezdrave, tak si k tomu spravim aj nieco zdrave a ked Matko dobiedza, tak mu dam z toho zdraveho a on je stastny, ze som mu dala z mojho taniera..🙂))

borocka
26. nov 2010

@saskarisko pocula som ze dievcatka su sikovnejsie v oducani, tak drzim palce 🙂 budete so saskou rekordmani 🙂 pato ked sa prvy raz vycikal, velmi som sa potesila, zatlieskala, vystiskala.....videl aka som stastna a po pol hodine doniesol nocnik znovu. on to neberie ako trest. takze nepotrebuje odmenu.
taketo darceky-bolestne dostava za zubky (samozrejme nie sladkosti, ale knizku, nalepku, krabickovy dzus so slamkou, )

dupinka
26. nov 2010

Ahojte!

baby, skočím vám do debaty, no potrebujem poradiť: Adamko sa odstavil, najprv od nočného dojčenia a teraz aj od cuckania pred spaním.
Mám niečo robiť, aby sa mi napr. nenalievali prsníky? Lebo ja som už mala málo mlieka, preto prestal cuckať. Trochu ich mám akoby plnšie.... Viem, že treba menej tekutín piť, ale ono sa mlieko samo prestane tvoriť?