Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
27. nov 2010

@borocka ja som vcera tak priebezne pozerala, vyhrali Smatanova, Desmod, Muller 🙂

iinuska
27. nov 2010

@kosska3003 mna to dnes nejako berie, pojdem si asi lahnut

sssimi
27. nov 2010

Ahojte.
U nás nesnežilo 😢 Kopce sú síce biele ale okolo domu nič.... Už by som aj brala. Zajtra spravím okennu výzdobu. Snáď sniežik prilákam 😀 ...

A sono dopadlo dobre. Hrčka tam síce stále je, ale je to len nejaká cysta, nič škodné našťastie 🙂

kosska3003
27. nov 2010

@iinuska tak dobru

barocka tak tak ako pisala iinuska smatanka desmod muller pesnicka kristina horehronie absolutny slavik smatanka

mystery7
27. nov 2010

ahojte
U nas bol ale den... Doobedu vonku bolo super, ale nestihali odhrabavat chodniky, tak sme isli domov tak, ze Mirko v jednej ruke a kocik v druhej a snehu kopeeeec
Mam foto a video dam na FB 😉

ludmilabb
27. nov 2010

kazdy na FB len o snehu pise a tu v BB velke prd dokonca mm co je teraz v Detve tak im tam na zabijacke napadlo 10 cm snehu

kosska3003
27. nov 2010

@ludmilabb neboj aj do BB dojde

zuzkad
27. nov 2010

ahojte maminky 😅 😅

som tu riaadne dlho nebola ☹ ☹ ale bolo mi uz smutno, tak vas tu idem aspon pozdravit...esteze mame aj FB...tam aspon priebezne nakuknem na vas.
Ako sa maju tehulky...su aj nejake nove ?? Kto pribudol ?
Ja poctivo zarezavam v praci a niekedy zarezavam az moc....ze ledva uspim maleho a spim aj ja 😝 😝
Maly moj je chory, teda viac menej nas uz vyse tt trapi kasel...taky suchy, chuda moje hned ako zaspinka ho zacne drhnut az tak, ze sa povracia, skoro kazdu noc a den, ked zaspi, zacne sa drhnut az ho z toho napina a vyvrati vsetko mlieko co zjedol, boli sme aj u doki, najskor dostal jeden sirup ale z toho bol este zahlieneny a to bolo este horsie, potom dostal druhy sirup a mucosolvan ale v noci ho drhne aj tak...aj vcera v noci sa povracal, uz som mu dala aj vankus vyssie, ale nepomohlo, nemate nejaky dobry recept ? Inak cez den vobec nekasle nic, len ked si lahne...zacne "chrapat" a potom suchy kasel a uz to ide 😖 😖 mamina moja mi vzdy davala med s cibulou, ale neviem ci mozem malemu uz med davat 😒 😒
Ako inak na vianocne darceky uz mate plany, viete co kupite ? Ja mam z toho des, lebo neviem komu co kupit 😨 😨

pozdravujem vas tu aj deturence 😅 😅

kosska3003
27. nov 2010

@zuzkad ahoj no dlhooooooooosi tu nebola prajem skore uzdravenie malemu med mu mozes dat ja malej davam do caju ak ked niekto vravy ze je to alergen a skus mu prieducky natret ak nemas borsociu mast tak kacacou alebo husacou a varit kamilky s morskou solou zvlhcit vzduch mu treba aj mokru plienku daj na radiator aj morsku sol mozes dat nan este raz skore uzdravenie

mystery7
27. nov 2010

@zuzkad skus cukor s cibulou-to je to iste 😉, ja med velmi nedavam, skor vynimocne.
Ja davam homeopaticky sirup, ten je aj na suchy kasel

mystery7
27. nov 2010

@zuzkad sirup stodal, zabudla som napisat 😉

zuzkad
27. nov 2010

dakujem kocky ...ja dufam, ze nam to prejde co najskor ☹ ☹
kosska tie kamilky s morskou solou to co s tym potom ?? v tom namacas tu plienku potom ? Mam aj zvlhcovac vzduchu tak ho zajtra vyberiem a skusim to...

inak neviem maly je v poslednej dobe moc jedovity, normalne ma doskriabe a dokope od zlosti a niekedy si v hneve bucha aj hlavku, nehadze sa o zem ale mava taketo nervy...stalo sa to uz aj u vas niekoho ? Idu mu teraz asi 4 zuby naraz a neviem, ci aj to nema nieco spolocne s tym 😖 😖

kosska3003
28. nov 2010

@zuzkad no ja mam dvojplatnicku dam to varit v spalni dam vodu kamilky sol a varim to potom mame v spalni vlhko ale tak co nespravim pre moje dieta potom rano vyvetram

kosska3003
28. nov 2010

@zuzkad no ja mam dvojplatnicku dam to varit v spalni dam vodu kamilky sol a varim to potom mame v spalni vlhko ale tak co nespravim pre moje dieta potom rano vyvetram

ladywitch26
28. nov 2010

@zuzkad zuzka, kedy mna boleli 4 zuby naraz, tak si asi tiez uz trieskam hlavu. stanke ked sli viacere naraz, tak jedine so syrupom sme prezili, inak by ani nejedla a nespala, len mravcala.

inak nam zasa celu noc snezilo. 😅 sice vyslo slnko teraz,tak zostal len taky poprasok, ale stanke som obula snehule,co babca poslala (akurat v stredu dosli postou), odliekla som jej oteplovaky, co som v bazari kupila, lebo tu ich normalne nedostat, a teraz beha ako splasena po vonku. chyta na jazyk snehove vlocky, smeje sa,ze zanechava stopy v snehu a pacia sa jej tie oteplovaky, ako jej sustia, ked sucha nohami o seba. no ako malo staci ku stastiu 😀 inak znamy, co sa mame stahovat do jeho domu v lete, ten ma teraz 15cm vrstvu snehu tam. je to 400m nad morom.

ladywitch26
28. nov 2010

a pozeram, ze cely tyzden ma byt takato zima, dokonca vo stvrtok v noci az minus 8. 😨 a to mame este stale november. no asi ozaj to ma byt zima storocia. kym pojdeme na ten kopec byvat, tak musime zimne gumy a retaze zohnat.

mystery7
28. nov 2010

ahojky
Tak my sme sa boli rano skontrolovat sneh 😉 je ho celkom dost. Vyskusali sme aj ihrisko a aj so snehom je super zabavne.
Noc bola umrncana ☹ casto sa budil, hore sme od 6 🙄 tak od 11:30 uz spi.

borocka
28. nov 2010

@zuzkad no my sme na tom uplne rovnako. kasle hned ako zaspi, aj sa vygrca. tak som nasadila 3x za den sirup (tusim mucosolvan) a je to omnoho lepsie!! vam to asi preslo na priedusky :( tak to len pretrpte, hadam to rychlo prejde!!

@mystery7 ty este vladzes maleho na rukach nosit?? ja uz nenosim vobec! maly ma 11,5 kila,ale ked sa oblecie na vonku tak aj tych 14kil moze mat. nenosim ho! nech si potrucuje ale ja ho uz nevladzem! ved ma silne zdrave nohy, nech len trenuje. a teraz neberieme na prechadzky kocik. uz mam celkom odhad kolko vladze,takze ho nepresilim. a od jary sa zbavime kocika uplne.

kosska3003
28. nov 2010

no my uz mame 17 zubov za mesiec jej vysli 2 ocne a 2 stolicky a jeden ocny este na ceste a treti den co mi nespi cez den ja sa dam odstrelit

ladywitch26
28. nov 2010

@borocka mne stanka nechce byt v kociku uz od leta. ale super, aspon nemusim surodenecky kupovat. 😀 a mame 13.5kg, ale aj tak ju obcas zoberiem na ruky ked sa pyta. nastastie to ale nie je casto, vacsinou sa pyta len muzovi "na kona", lebo to sa jej paci, ze je vysoko.

a akurat sa smejem na muzovi. siel uspavat malu hore a po 10tich minutach vletel dolu do obyvacky napaleny, so slovami " kde je ta macka?" stanke proste chyba v postielke plysova kittina 😀 a to tam ma uz zirafu, dalsiu macku a dve babiky

borocka
28. nov 2010

@kosska3003 my mame 16zubov, vysli nam uz vsetky ocne. takze si pockame uz len na zadne stolicky, ale tie vraj idu az v dvoch rokoch 🙂

@ladywitch26 my sme v lete nosili kocik, lebo trebali brat pitie pre nas oboch, plienku, obrusky, hracky do piesku,.kopu veci a zvykli sme sa naozaj zdrzat, aj na 3-4 hodky......takze nas obcas aj hlad nasiel. ale do obchodu a na postu (ked ideme len na otocku) tak chodime peso od 10mesiacov.....mame pred domov vela schodov a kocik tiez vazi peknych par kil, takze ak nie je nutny,tak ho neberiem

borocka
28. nov 2010

@ladywitch26 to je taka naviazana?? pato nema oblubenu hracku...on je taky samorast.

kosska3003
28. nov 2010

@borocka no moja ma jednotky dvojky 3 ocne a 6 stoliciek no a jedna sa jej tisne a neviem ci aj stolicky dve hore lebo dole uz ma 4

borocka
28. nov 2010

@kosska3003 vesele 😀 😖 kazdemu to ide inak, aj v tomto budu vynimky. hlavne nech to rychlo prehrmi

ladywitch26
28. nov 2010

@borocka my sme brali rupsacik, donho dve plienku, vreckovky,caj a ovocie.po ceste sme sa vzdy zastavili v obchode pre rozok. kocik som brala,len ked to vypadalo na dazd, a aj tak cupkala vedla neho, nechcela v nom sediet.
a ona neplakala kvoli kittine, len nechcela spat, stale dvihala hlavu "a kiki?" (tak vola tu macku) a muz uz nemal na to nervy. ona je proste detailistka. vsetko musi byt na poriadku. mava tam tu macku vzdy,tak ju hladala. inak kym bola mensia, tak som prisunula pred zapnutu ruru stolicku,aby sa neopalila. teraz uz nie,lebo vie,ze sa opali, ale vzdy tam sama prisunie tu stolicku s takym vyrazom,ze ako mama, zasa si zabudla 😀 alebo ked mame topanky rozhadzane, tak ich ide hned poukladat ako maju byt.a najnovsie akonahle maly zamrnci,tak uz mu pcha rucku pod chrbatik,lebo vacsinou mu tam padne cumlik. a chodi mu pusu podbradnikom utierat. proste detailistka, rada ma veci na poriadku 😀

iinuska
28. nov 2010

@ladywitch26 snad to Stanke vydrzi aspon do puberty 😀 Moj manzel je detailista, je v znameni panny, a to je pre nich typicke. No a Petko sa na neho teda nepodal. Uvidime, co Adamko, ale zatial to tak nevyzera 😅
To je aj napriklad u nas, Adamko pekne vonku zdravi ''doby den'', a ked bude vacsi, je mozne, ze nebude chciet zdravit

ladywitch26
28. nov 2010

@iinuska no dufam,ze jej to vydrzi. fabien je panna,tak by mal byt tiez pedant. uvidime... 😀
inak ma napadlo, ked prideme na sr s tym zdravenim. tu si vsetci tykaju, aj starym babkam sa zdravim,ahoj,ako sa mas julia, atd. bude sranda, ked stanka zacne aj na sr zdravit stare tetky takto. len ci to predychaju... 😀

iinuska
28. nov 2010
kosska3003
28. nov 2010

hura tak uz spi toto ma zabija dufam ze zajtra sa umudry a uz bude na obed spat lebo takto to dalej nejde

kackabrcka
28. nov 2010

@kosska3003 nasa dnes spala aj ked pri mne spava 45min. a dnes som behla na nakupy a muzovi spala 2,5hodky 😠

kosska3003
28. nov 2010

@kackabrcka no to aj mne tak spava ze ked ju necham mm tak spi aj 3 hodky a teraz taha 3 dni bez spanku som zvedava ako bude zajtra