Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
4. dec 2010

Adamko bude mat v balicku ovocie, tycinky, chrumky. Na cokoladu a sladkosti si musi este pockat

borocka
4. dec 2010

@dupinka
@kosska3003 u nas je to tiez kindervajco, kvoli hracke 😉 , potom mandarinky, lentilky, tycinky, a take male jojo gumene cukriky.......a to je aj vela do jeho papuciek.
jemu este nevysvetlim ziadneho mikulasa, ani cizmicku do okna, takze mu dam do papuc a rano ho poslem priniest ich 😉 tesim sa ako bude prekvapkany

mystery7
4. dec 2010

u nas bude ovocie - kiwi, mandarinky - zele cukriky. kindervajicko sme mu minule kupili, ale uspech mala len cokolada, hraca o nezaujala ☹

kosska3003
4. dec 2010

no ju tiez najviac ta cokolada zaujme ale potom ked neni cokolada tak aj hracka

borocka
4. dec 2010

@mystery7 u nas je hracka najdolezitejsia. cokoladu ma radsej klasicku, v tabulke. ale kinderko hne dhrka, kontroluje ci tam je prekvapko. a ked mu ju rozpolim, tak cokoladu zahodi a uz otvara vajicko. a potom skladame a cita obrazky z papierika 🙂

jamaat
4. dec 2010

No najvyšší čas, aby som na mikulášske nákupy vyrazila 🙂

ladywitch26
4. dec 2010

tak my sme od babky dostali krasne cizmicky, tak by bolo skoda ich mikulasovi neukazat. ale dostane len ovocie a kukuricne chrumky. aj tak ma najvacsiu radost z hrozna a asi sa plasnem po vrecku a aj jahody jej kupim. 😀

sirinka
4. dec 2010

ja by som tiez preferovala iba zdrave sladkosti, ovocie, prip. v DM mavaju super tycinky a keksiky...no ale klarka uz urcite dostane cokoladky a magda by sa s nou aj pobila, keby nedostala rovnake...co uz...

mystery7
4. dec 2010

ja kupujem bon pari s 50% podielom ovocnej stavy a naozaj nie su nejako presladene. denne ma 1-2 kusky a aj to je maximum

juska3
5. dec 2010

Ahojte kocky 🙂
Alex dostane na Mikulasa urcite mandarinku, banan, musli tycinku, kindervajco, to sme mu vcera prvykrat kupili a este
som nasla v kauflande darcekovu tasku s Mackom Pu a v nej je macko pu a nejake sladkosti, tak som ju zobrala, bola pod nou cena 2,99e. Ale ake prekvapenie, ked som pozrela na ucet a tam ze 4,99e, no fajny odrb 😠

My s umavanim zubov nemame problemy, vecer po okupani mu najskor umyjem zubky ja a potom mu dam kefku, aby si este on umyl, alebo ma kefku cely cas ako mu davam plienku, kremujem ho a cistim mu usi a nos a potom mu docistim ja. Ale niekedy sa mi stane, ze ked ho len poumyvam, bez kupania, tak zabudneme umyt zubale. A davam zubnu pastu, tu si pyta aj sam 😉

monkap
autor
5. dec 2010

@sirinka ved to ... ked dostane sladkost jeden, chce aj druhy 😖 tazko je to .... lenka uz okusila sladkosti, o ktorych sa patkovi v jej veku ani nesnivalo ....

mystery7
5. dec 2010

ahojky
My sme dnes vynimocne doma, lebo cele doobedu bolo vonku -15¤C. Poobede sa chystame na Mikulasa, snad sa otepli 😅

sirinka
5. dec 2010

@monkap no presne....napr. klarka mala prvykrat cokoladu ako dvojrocna a aj to horku, aspon 70%...ona ju aj doteraz v pohode zje ale magdulka nad takou nos ohrna...

borocka
5. dec 2010

@ladywitch26 a tam uvas je dostat zdrave ovocie v tomto rocnom obdobi?? ja teda neviem, ale ked aj vidim tie jahody v obchode, tak nemam pocit ze su zdrave......ved je to len chemicky scervenene......take ani mne nechutia.

@mystery7 tak to vam pekne primrza. u nas bolo len -12, ale vonku sme sli. sice sme vela nevydrzali,lebo zas nam ruky odmrzali,aj napriek rukaviciam. ale musime otuzovat. co budem robit v januari ked takto bude non stop???

ladywitch26
5. dec 2010

@borocka dovoz z egypta, tam je slnka este dost 😉

borocka
5. dec 2010

@ladywitch26 😉 😀

iinuska
5. dec 2010

@ladywitch26 tak take jahodky by som si veru dala. 😵

ladywitch26
5. dec 2010

@borocka
@iinuska teraz uz maruska nemusi chodit k 12tim mesiacikom, staci poslat airbus alebo boeing 😀 😀

sirinka
5. dec 2010

no neviem ci aj tie dovozove nie su osetrovane... 😉

borocka
5. dec 2010

@sirinka ja si to tiez myslim........hrozno a jahody berieme len v lete od nas zo zahrady. jasne ze kazdy tu moznost nema. my ovocie nekupujeme vobec, teda okrem zimneho. a zeleninu minimalne, lebo aj to citim rozdiel ked si dam v lete zo zahrady a ked si dam napr. v decembri kupensku......uz len na paradajkach je to najviac citit.

ladywitch26
5. dec 2010

@borocka tu sa to dovaza aj v lete.kvoli chladnej klime sa tu ziadne hrozno neurodi a jahody len na juhu, aj to len v sklenikoch.

borocka
5. dec 2010

@ladywitch26 to je mozne. ty to ovocie vidis a aj ochutnas. takze ak vravis ze je skutocne, ovocne, tak take bude. tu viem, ze v tomto obdobi nedostanem skutocne letne ovocie takze ani nekupujem. mozno v BIO obchodoch, ale to uz je ina cenova kategoria.
teraz ficime na zimnom ovoci a som rad ze patovi take chuti. letne okrem hrozna a ribezli nejedol vobec :(

sirinka
5. dec 2010

ved aj na sk sa dovaza aj v lete...a aby to vydrzalo transport, tak sa to rozne osetruje...a urcite ta chut ovocia z obchodu sa nikdy nevyrovna tomu cerstvo odtrhnutemu zo zahradky...je to tak v kazdej krajine a aj ked to je oznacene ako bio, tak neviem, ci sa to vztahuje iba na sposob pestovania alebo aj na sposob prepravy...

borocka
5. dec 2010

@sirinka to je fakt. urcite ak to prepravuju lodami,tak sa to musi nejak osetrit. lietadlom neviem.
nakoniec, urcite aj tie pomarance co tera kupujeme su postriekane.
nam to raz vysvetlovali, ze napr banan. ten sa beznym pestovanim kdesi v afrike alebo v juznej europe dopestuje 2x do roka. ale ak chcu zvysit ponuku,tak ho postriekaju vsetkym moznym a dopestuju ho aj 4x. preto v obchode najdete tie mini zelene tvrde banany. a ak myslite ze vyberiete zlty a bude lepsi, tak ee!!!! ten je len o par dni starsi, takze lepsie dozrel.
je to blbost. fakt si len doma spravit sklennik a pestovat vlastne

sirinka
5. dec 2010

@borocka vacsina ovocia sa prepravuje kamionovou dopravou...si myslim...

borocka
5. dec 2010

@sirinka z afriky asi nie,alebo cast lodou cast kamionmi. ale po europe urcite kamionmi

ladywitch26
5. dec 2010

@sirinka siri, podla mna aj prepravy. ak je to raz bio, tak tam chemikalie nesmu byt. viem podla bio bananov, co tu predavaju. normalne, chemicky osetrene su nadherne, zakonzervovane kadecim a tie bio su takej polovicnej velkosti a rychlo sa kazia.

@borocka vsak v januari su tie jahody tiez v inej cenovej kategorii. 250g balenie za 3.90e hrozno mame zo spanielska, to podla mna stihnu lodou aj do dvoch dni doviezt

a aj kvoli tomu sa chceme prestahovat na tu samotu, ze je tam velky pozemok. nejaky sklennik tam urcite postavim, zvysok sa hadam aj mimo sklenika bude dat dopestovat. a su tam dve garaze, my potrebujeme jednu, tak v tej druhej chcem pestovat sampinony. uz som pozerala nejake materialy, len aj tie semienka a kompost musim dovazat jedine z UK, tu to nikde nezozeniem. v obchode to ide na dracku, najblizsia farma je 200km od nas, tak by som mohla aj do nasho obchodu dodavat, ked sa so sefom dohodnem. v lete predava jahody od jedneho farmara a ludia kupuju, aj ked su ovela drahsie. staci, ked tam nacapi nalepku "local", iri su velki lokalpatrioti, tak to budu kupovat.

jamaat
5. dec 2010

Čaute ovocinárky. 🙂
Dnes sme my tí, kde sa cez deň nespalo. Keď som od nej po polhodine odišla, tak sa ešte ďalšiu polhodinu v postieľke hrala. A hrala sa tak, že posťahovala všetky veci z komody. A riadna hŕba to bola. Povedala som si, že idem ešte na vecko a potom ju už zoberiem z postieľky. Nakukla som cestou a sedela, hrala sa. Keď som o minútku vošla už dnu, tak milá Emka zakutraná pod perinou pekne ležala a tvárila sa, že o tom bordeli okolo postieľky nič nevie. A keď som sa jej spýtala, čo to tam na tej zemi je, tak sa postavila a ukazovala na tú hŕbu prstom a rozhorčovala sa 😀

iinuska
5. dec 2010

ahojte
my sme boli vonku, no ledva som vydrzala hodinu, strasna zima. Adamko sa tvaril v pohode, aj ked sme prisli domov, tak mal teple nozky aj rucky, len licka a nostek mal poriadne vystipane. Uvarila som si caj, tak chlipem.
Adamko papa mandarinku a mesiaciky si nabera lyzickou 🙂

jamaat
5. dec 2010

Nechápem, aké zimy to hlásite. My sme tu zase nejakí iní. Asi to robia tie hory, čo sú okolo Bystrice. Boli sme doobeda vonku, na teplomeri -6, dosť som nás obliekla a potom na slnku som sa išla roztopiť! Aspoň vetrovku som si rozopla. A kým som Emku dotiahla na boboch domov, tak som bola úplne mokrá, musela som sa kompletne prezliecť.