Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
2. jan 2011

@emode tak to ste si pekne uzili 🙂 super. My sme boli doma, ale prisla mm sestra s muzom, a este manzelov brat, tak bolo celkom veselo. Po polnoci sme vybehli na ulicu, tam sa tradicne stretavame so susedmi, bolo nas tam 11, tak zabava, ako sa patri. Spat sme isli okolo 3. Adamko isiel spat vo svojom tradicnom case o 20

mystery7
2. jan 2011

@ludmilabb ja davam 1x denne 5ml

@mimi21 zatial neviem, ale dufam, ze v piatok sa to uz dozviem 😀 ideme na velky 3D utz

borocka
2. jan 2011

Ahojte, tak za nami zasa jeden pekny den o sankovackou a vecernym odplienkovavanim......vydrzal krasne tri hodiny s pol hodinovymi intervalmi na cikanie. veeeelmi chvalim!!!!!!

ludmilabb
3. jan 2011

@borocka gratulujem vyzera ze budes prva bez plienok 😉

ludmilabb
3. jan 2011

a dobre ranko prajem, mna hned SOfia zamestnava obliekanim a prebalovanim babiky, kym ona je este v pyzame 😝

iinuska
3. jan 2011

ahojte
u nas je dnes pekne, slnko svieti, manzel isiel s Adamkom von, lebo teraz sme absolvovali same navstevy, tak sme boli viac vnutri ako vonku.

@borocka tak to je super. Ja ked dam Adamka na nocnik a ked nic nespravi, tak ho skusim posadit o taku polhodinku znova a to sa mu uz nepaci.

iinuska
3. jan 2011

babyyyy, no kde ste???? Snad tu nebude tak tichucko cely rok 😅

jamaat
3. jan 2011

Ahojte. Ja momentálne šerblík veľmi neriešim. Keďže je Emka protivná ohľadom zubov, tak len z protivenstva si často ani na šerblík nechce sadnúť. Keď chce, vie sa pekne vycikať. Ale pýtať sa ešte nevie. Je to len o tom, že keď ju posadím, tak sa vyciká. Ale ak pustím pri nej vodu, tak sa pociká, nevie to ešte zadržať. No a s kakaním máme teraz "patálie". Pripadá mi to, že si zmyslela, že na smrďatom kakanci ona sedieť nebude, takže akonáhle vytlačí prvý šúlok, vystrelí ako raketa a viac si sadnúť nechce. Keď šerblík vyprázdnim, umyjem, tak si sadne a ešte dotlačí zvyšok. 😅

jamaat
3. jan 2011

Inak ja som si fajne oddýchla cez sviatky. Tato nám mal dovolenku celý týždeň, tak sa aj o emku dosť staral, aj navaril a ja som mala veget. Tato chodil von s Emkou, Monika s Denym, tak som mala obidvoch z krku. 🙂

borocka
3. jan 2011

@ludmilabb
@iinuska no ale keby sa sam vypytal! ked sme pred dvomi mesiacmi zacinali,bolo to nove a bavilo ho to, kazdu chvilu chodil s nocnikom ze chce hapat. a teraz ho nahovorim na zachod, ja musim sledovat hodiny a ide o to, ze ho posadim na normalnu velku dosku celkom dozadu, on roztiahne nohy a kuka sa ako cika a ako mu to clapoce do zachodu. veelmi sa mu to paci. ale som rada, v podstate jednu plienku denne usetrim. a zvyka si. vie ze ak cika do zachodu, tak ho neobtazujem so zabalovanim do plienky (to je u nas najvacsi nenasac) a snad na jar ked sa otepli si trufnem ist aj na prechadzku bez plienky......len neviem ako ho prinutim cikat na stojaka s pipikom v ruke.......... 😖

borocka
3. jan 2011

@jamaat u nas kakame zo zasady skryty a potajomky.........ked ho zachytim a idem s nim na zachod tak sa zasekne aj na par hodin. dokonca vcera ako krasne bol bez plienky tak mi prisiel ukazat ze si nakakal do gati. taky smrad za nim chodil 😀 jednoducho je to pre neho asi velmi intimne a nema rad spolocnost a nie to byt este pri kakani odhaleny.......... smola

ladywitch26
3. jan 2011

@jamaat to bud rada, ze nechce len na nocniku tak sediet. mne mama musela plienkove nohavicky pri spani zosivat ihlou, lebo ak som sa nahodou pokadila tesne po zobudeni, tak som plienky vyzliekla a ponatierala tym tycky v postielke. 😀 alebo som si plienku vyzliekla a pokakala sa v rohu postielky. len aby som na tom nemusela sediet

@borocka u nas teda nehrozi kazdu pol hodinu sediet na nocniku. pri dvoch je to technicky nerealne. hadam ked tu budem mat zasa aupairku, tak vyskusame.

iinuska
3. jan 2011

@borocka ty ides na to zhurta, ze cikat postojacky. 😀 Tiez dufam, ze ked sa otepli, tak to pojde aj bez plienky. Starsi syn mal plienky do dvoch rokov. Potom sme mu ich zo dna na den nedali, a ani raz sa nepocikal a ani nepokakal. tak mozno to pojde tak lahko aj pri Adamkovi 😅

borocka
3. jan 2011

@ladywitch26 hmm, preco nerealne? pato nie je ziadnou cinnostou tak zaujaty aby mu vadilo ked ho beriem, a hned ako spomeniem clap clap do zachodu tak sa aj tesi.
a fabi je este maly, ved ti z miesta neujde, tak??? a ak budete pravidelne chodit cikat, tak stanku nemusis zabalovat do plienky....to bude 30sekundova zalezitost. a ked bude lozit tak ho svacnes do pavuka na tu minutku, to zas nie je tragedia.

borocka
3. jan 2011

@iinuska tak a co je baba??? myslim ze ked sa prestane zhacovat nad tym ze mu chytam pipika pri cikani tak objavi novu zabavku, ktora nam zasa vydrzi....a urcite nas posunie dalej. ved koho by nebavilo robit potociky a fontanky, hasit poziare.......

ladywitch26
3. jan 2011

@borocka no pretoze stanka sa tak na povel nevycika, ona si musi chvilu aj posediet a maly momentalne vyzaduje pozornost nonstop, ked nespi. staci, ze vybehnem do kuchyne a uz mravci. a ked mravci, tak sa hned aj pogrcia, kedze stale mame reflux.
inak moj muz tiez nie je baba, ale teda radsej si pri tom tiez sadne. nemusim riesit stale zdvihnutu dosku a zaspliechany zachod 😝

borocka
3. jan 2011

@ladywitch26 no aky pohodlny je tvoj mm 😀 pamatam si ked som bola mala, tak 5-6 rocna, chcela som byt chalan, tak som cikavala postojacky, rozcapnuta okolo zachodu ale samozrejme ze vzdy a vsetko mi nevyslo trafit do neho. zdalo sa mi to pre muzov pohodlnejsie a zabavnejsie 😔 😀 😀
grcka od placu???? to az tak mu zachadza??? to mate asi zly..... neterka mala reflux, brala nutrilon AR ale grcala vela a vzdy po jedle. nie od revu. pato sa raz brutalne dogrcal, asi 4 mesacny ale od smiechu. asi mu velmi stahovalo brusko co sa rehotal.

borocka
3. jan 2011

ozaj, som sa vas chcela opytat aku mate velkost noziciek. ja som teraz kupila 15cm papucky a su nam s mini rezervou. cizmy mam tiez 15cm (ale tam este vtrepem pancusku aj poznoku a este aspon dva a pol mesiaca musia vydrzat). okukujem nejake nextacke tenisky na jar-leto a neviem sa rozhodnut aku velkost budeme potrebovat

ladywitch26
3. jan 2011

@borocka maly grcka nielen od placu. po jedle grcka vzdy, ked je vo vodorovnej polohe. a ked sa viac hybe, napr. dviha nohy alebo zacne plakat, stiahne sa mu brusko, tak to grcka aj tri hodky po jedle. tak sa snazim tomu predchadzat, lebo nie je velmi zabavne prezliekat ho 5x za den. ma aj podbradnik, ale on si az rukavy. stanka bola taka ista. az ked som zacala s prikrmami, tak to postupne vymizlo

ladywitch26
3. jan 2011

@borocka nextacke stanka nosi uz 22ky, cize v uk znaceni 4ky, ale to len papuce na tenku ponozku. na jar jej uz 5ky kupim.

iinuska
3. jan 2011

@borocka mt mame teraz zimne topanky c. 23, papucky 22.

jamaat
3. jan 2011

Joooj, tak to by sa veru všetci chlapi mohli naučiť na záchode sedieť! Postojačky nech čúra do pisoára! A už som to doma aj naznačila, ale neviem, či si to zobral k srdcu. Teda či mu to vydržalo. Ale je fakt, že záchod je podstatne menej očliapaný. Asi keby ho mali pravidelne čistiť, tak by si to hneď rýchlejšie rozmysleli.

saskarisko
3. jan 2011

Ahojte,
@borocka - cikanie postojacky neries, to pride aj samo 😉 zacne chodit do skolky, odkuka, a uz to bude. hlavne je, ze sa zatial pyta

ladywitch26
3. jan 2011

@jamaat vsak ja som ho ten zachod nechala parkrat cistit....preto si to tak rychlo rozmyslel 😀 to je problem vysokych chlapov, moze sa akokolvek snazit, ked to ide zvysky, vzdy to vyprskava

jamaat
3. jan 2011

@ladywitch26 Však to, nie je to o trafení, ale prskaní.

ludmilabb
3. jan 2011

@jamaat u nas bohuzial zavadzanie sedenia na zachode nehrozi, mne je neprijemne stale misu skladat ked chcem ist ja ale asi to uz nezmenim jedine kebyze ju po splachnuti on sklopi ale dobrovolne to robit nebude, on ju zase furt dviha
Sofia teraz chodi kakat na velky zachod ale redukciu nemam takze ju musim drzat a furt si chce pritom zadok chytat
cikat ju davam ja inak ide vsetko do plienky ale ked ju nan posadim ani bohovo vstat musim ju presviedcat ze sa treba utriet
@ladywitch26 boze lady to co si ty stvarala ked si bola mala 😅
@borocka aj moj synovec kakaval potajomky, chodil sa schovavat za zaclonu ked bol u nas na navsteve, Sofia nema problem pocas kakania napodobnovat zvuk prdenia a este ma aj drzi za ruku

jamaat
3. jan 2011

@ludmilabb Veď to vyskakovanie zo šerbla som asi ja spôsobila, lebo keď tam už dlho sedela, tak som povedala "poď už hore, fuuuuj, to je smrad" ....tak teraz vyskakuje, ešte jej ani poriadne do šerbla nedopadne.

luba142
3. jan 2011

ahojte DODATOCNE VSETKO DOBREEEE V NOVOM ROKU 2011 😉 😉 😉

My sme silvestrovali doma boli u nas kamosi s tak isto starymi detmi,male zalomili do deviatej, velke vydrzali do polnoci a poslali sme ich potom spat a my stary sme parili do tretej do rana, potom kamosi odisli aj s malym a starsiu dceru u nas nechali spat takze na Novy rok doobeda som mala poopicne stavy a 3 deti k tomu 😀

luba142
3. jan 2011

a mimi uz je asi v nemocnici tak dodatocne prajem aby to mala rychlo za sebou 😉

iinuska
3. jan 2011

@jamaat
@ladywitch26
a to ja mam doma 2 chlapov a Adamko zachvilku treti 😕