Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
13. jan 2011

@ludmilabb bez kocika, len za ruku. Kocik beriem len ked idem k dr, aby tam obsedel.

@zuzkaprofant tu to teraz ustalo, tak snad poobede trochu vybehneme vonku.

Mirko bol vcera vecer riadne nervny a dnes v tom pokracoval. Mam navarene, tak som len riad z ranajok umyla, ale on nespokojny. Nepohra sa, len po mne lozi a stvera sa na mna. Som uz z toho unavena. Len vody sa idem napit a on zufalo krici: mami, mami, mamiiiiiiii 🙄

mimi21
13. jan 2011

@ludmilabb u nas prsi a to sme dost vysoko
baby ja inac nechapem z mm, uplne ukazkovy manzel 😀 pomaha mi vela s Ninou, aj ked chlapska logika sa obcas nezaprie, ale maximalna snaha sa mu neda odopriet 😀
fakt si neviem predstavit, ze by som s nimi bola cely den sama
inak Emka velmi nechce byt v postielke ked nespi, ale pamatam si, ze aj Ninka s tym asi prve 2tt mala problem, ze sme sa trosku nosili, kym si zvykla a predsa ved Emka ma este len tyzden
uz mam paniku aby mi nestrajkovala pri zaspavani sama
a inak uspech dnesneho dna: Ninka sa teraz cez obedny spanok prebrala, vyliezla z izbicky a mm ju odprevadil naspat, nech si pekne lahne a este spi a ona normalne ostala sama a zaspala este
no a pokus so zaspavanim s uspavankami asi nebude fungovat, mm ich stiahol a ked skusal CD tak ninka zacala tancovat, tak prechadzame na alternativu s rozpravkami 😅

mystery7
13. jan 2011

to fakt mam jediny oddych ked spi.

Teraz ako som mu prehodila rytmus, ze ho rano skor budim a naobed a vcer chodi skor spat, tak aj skor zaspava-je to mensi boj.

mimmka30
13. jan 2011

@mystery7 Hm to je super napad nasa vstava rano o tej 7az pol8 a na obed ide buvat ale vecr je to boj 8-9hod je vecr ked zaspi aj to si poplace na obed je to bez problemov

mystery7
13. jan 2011

@mimmka30 to uz bol napad z nudze, lebo on este o 21:30 vystrajal v posteli a rano potom spal do 7:30-8:00. Ja si radsej rano privstanem, aspon viacej stihnem.

mimmka30
13. jan 2011

@mystery7 Tak tak radsej rano postihat a mat aky taky klud ako cely den makat ..... 🙂

mystery7
13. jan 2011

som zvedava kolko pospi, zival uz o 9 🙂
Zda sa mi, ze stale hlasia take divne pocasie o nicom 🙄 uz nech je teplo a svieti slnko

luba142
13. jan 2011

@mimi21 to mas fajn, ved ked moze nech pomoze 🙂, ja si neviem predstavit zeby som mala teraz babo pri takej malej,mam toho dost ked som sama aj teraz a to ma Kika uz 7 rokov 😝

mystery7
13. jan 2011

@mimi21 my sme sa pre zmenu vcera fajne pochytili 😝

sirinka
13. jan 2011

kde snezi? u nas dazd 😠

dm1
13. jan 2011

ahojte. u nas nezacal veru den dobre. Rano este v posteli telefon ze ma mm hned prist domov k mame. Jeho starsi brat 32 rocny mal uz totiz posledne stadium rakoviny a uz mu nedavali nadej. Zachvilku mi mm zavolal ze uz je koniec ☹ 😔 . MM je este stale tam tak ja len dufam ze ho este stihol....

luba142
13. jan 2011

@ludmilabb neboj sa ked si kojila o 4 rano to je v pohodicke pred odberom krvi. Ked sme boli s malou v nemocniuci tak tam bravali krvi okolo 7 rano a vzdy vraveli ze naposledy mame jest o 4 prave, lenze my uz sa na jedenie nebudime tak musela vydrzat, doma spime tak do osmej-pol deviatej, tam ju rachot buchot budieval o siestej tak potom bola nervna lebo uz o tej 7 pocitovala hlad 🙂, tak nabuduce budes vediet 🙂

luba142
13. jan 2011

@dm1 tak to je teda fakt smutne doobedie, uprimnu sustrast ☹

iinuska
13. jan 2011

@dm1 to je strasne, taky mlady clovek. Uprimnu sustrast

sirinka
13. jan 2011

@dm1 uprimnu sustrast...velmi mlady clovek, aspon ze mohol byt doma....

mystery7
13. jan 2011

@dm1 uprimnu sustrast ☹

mystery7
13. jan 2011

@sirinka u nas je doprsane a dosnezene

mystery7
13. jan 2011

u nas sa este spi - od 12 to je uz celkom dost. Som zvedava co bude vecer.

mimi21
13. jan 2011

@dm1 ach to je naozaj strasne, taky mlady clovek, uprimnu sustrast 😔

borocka
13. jan 2011

Dnes mi Pato prvykrat povedal maminka!!!!!!!!
vcera zacal hovorit K. ozajstne, riadne K. uz nemame ti-ta, ale tik-tak, a tiez konecne mame ťuky-ťuky, a ťuk-ťuk,klop-klop a konecne som MAMINKA!!!!!!!
ale samozrejme ze zas si posuva hranice,lebo ked pocuje ako ma vsetci doma volaju menom tak skusa aj on. zatial ho ignorujem. jednoducho mu neodpoviem a neotocim sa ked zavola. ale neviem kam az to zajde.

ladywitch26
13. jan 2011

@borocka to je ako ir, tu aj deti oslovuju rodicov po mene. 😀
inak stanka sa tvari, ze cita. prechadza prstom po texte a somre si pri tom "k b k b k b" neviem, preco prave tieto pismena 😀
no a akosi mi ignoruje slovencinu. od vianoc ziadne nove slovenske slovo. zato mame v slovnej zasobe "come on, bye bye, come back, star, moon, up,see ya a baby". a to ju vobec neucim. pochyti vonku na prechadzke alebo z telky. a vobec ma to netesi. vsetky mamicky s tym maju problemy, ze co su tu uz dlhsie, tak deti aj doma po case zacnu rozpravat po anglicky, lebo anglictina je daleko lahsi jazyk. no mozem sa snazit ako chcem, star je omnoho lahsie povedat ako hviezdicka. to je skoro uz ako jazykolam pre stanku. ☹ jedna znama ma uz nervy na to, lebo deti sa jej doma aj rozpravaju po anglicky a az ked ich poziada,aby rozpravali po slovensky, vtedy prehodia, ale aj to sa stane, ze pol vety po slovensky a dokoncia uz v anglictine.

sirinka
13. jan 2011

@borocka my sme zaviedli system...mama lucia a oco robo...tak fungovala a bola spokojna a plynule presla iba do oslovenia mama a oco...teraz mam na mysli klarku...

@ladywitch26 to od koho odkukala citanie s prstom?

ladywitch26
13. jan 2011

@sirinka neviem od koho,muz necita vobec a ja si prstom nepotrebujem ukazovat 😀 ona si tak nejako zacala ukazovat na znaky a teraz po tych pismenach tak prechadza prstekom a somre si. mozno bude po mne. ja som kedysi bola schopna precitat aj 200knih do roka. hlavne v skole pod lavicou. 😀

nastastie my sme tu sami, tak stanka pozna len mama a oco.a aj ked sme boli na dovolenke, tak nasi nas pred stankou oslovovali mama a oco

borocka
13. jan 2011

@ladywitch26 mne sa to vobec nepaci,aka som mu ja uz kamoska??? som jeho mam tak nech ma tak aj vola! 😲 😖
@sirinka moji rodicia ked sa narodila prva z nas tak uplne vynechali meno. jednoducho ostali mamina a ocino, tak sa oslovovali vzajomne. vztahu to mozno nerospeje,ale nepamatam sa a ani nikdy espomenuli ze by mali s detmi takyto "problem" aby ich volali menom

ladywitch26
13. jan 2011

@borocka ja som sa minule smiala na tom, ze my sa uz aj v posteli volame mama a oco 😀

borocka
13. jan 2011

@ladywitch26 to je tak asi prirodzene......aj ked nie velmi sexy 😉 😀

luba142
13. jan 2011

@borocka my sa oslovujeme menami a aj doma sa nasi oslovuju menami a aj tak aj moja dcera starsia nam vravi mama a otec a mensia tak isto normalne mami,tati, to nemozes tak brat ze kamaratka, taketo deti nemaju z toho rozum

borocka
13. jan 2011

@luba142 ver tomu ze ma z toho rozum. ja som ho odzaciatku ucila ze som mama. stale o sebe hovorim v tretej osobe... a on ked na mna krici menom, tak sa len usmieva a provokuje. uz ten jeho pohlad poznam...

ladywitch26
13. jan 2011

@luba142 inak nasi sa stale oslovuju menami a nas to nikdy netahalo oslovovat ich tak. zato svokrovci sa stale oslovuju mamina a ocko a mne to pride strasne sproste, ked pomaly 80rocny chlap krici "maminaaa" 😀

borocka
13. jan 2011

@ladywitch26 to uz je zvyk. vies ked sa tak volali niekolko mnoho rokov, tak si odvykli od mena. mozno im je zas divne sa oslovit spravne. ja som skor prekvapena ze nepresli na vzajomne oslovenie starky/starka- babka/dedko.... kvoli vnucatam