Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
28. jan 2011

ahojte tak my sme boli u dr mala tam vrestala ako som predpokladala tak sme nafasovali promethazin fenstil aj ATB ale tie mame brat ak to neprejde cez vikend tak super u nas svieti slnko ale je kosa riadna tak pojdeme vonku len na chvilku

borocka
28. jan 2011

@sirinka no uvividm.e toto jedine a rozpravanie si pripustam ze ako chlapcovi mu to moze trochu dlhsie trvat.........a ver tomu, ze kazdy den neexperimentujem, nechce sa mi tak sledovat hodiny. to mame raz-dvakrat do tyzdna,ze ho necham bez plienky a cakam a nadejam sa ze mozno sa sam vypyta.

@jamaat vzdy chodite von na sankach??
my len veeelmi zriedkavo. z toho sedenia sa pato neunavi, ja ho potrebujem vybehat. a ani ho to moc nebavi

iinuska
28. jan 2011

@borocka ani Adamko nevydrzi dlho sediet na skutri. Tiez radsej pobehuje

jamaat
28. jan 2011

@borocka Keď nie je sneh, tak na sánkach nechodíme 🙂 ..... Vždy nie, ale keďže je ten sneh len občas, tak sa snažím to využiť. Keďže my musíme aj psa venčiť, chodíme na lúku a tam ju veľmi nebaví chodiť. Keď kvitnú kvety, to je iné, s tými sa prebaví. A snažím sa nejako ju z tých bobov aj dostať, aby po svojich chodila, ale veľmi sa jej nechce, páči sa jej, keď sa vozí. Dnes ale chodila veľa po svojich vďaka ranenému psovi 😅

jamaat
28. jan 2011

A mňa to viacej baví, keď sa nemusím len tmoliť a postávať pri nej, ani zima mi tak nie je.

borocka
28. jan 2011

@jamaat tak ako to je vyhoda ze mi zima neni ked taham sane. ale zasa pato sa neunavi, slabo spi. dostat ho zo sanok ho neviem, lebo co je hlupy aby chodil ked sa moze viest 😉 ?? ak sa ho nespytam ci chce sanky, tak asi ani nespomenie.

a som sa vas chcelaopytat, ci sa deti hanbia. lebo pato strasne. ked stretneme cudzich a prihovaraju sa mu, tak hlavu do zeme, a ani krvy sa mu nedorezem. proste nic.
pamatam sa ze som bola rovnaka, tiez cerven v licach, spotene dlane, a nik zo mna slovo nevytiahol. ale myslela som ze on je este maly aby to pocitoval ☹

sirinka
28. jan 2011

aj my chodime so sanami ak je sneh...klarka sa vozit nechce skoro vobec a magda sa striedavo necha tahat alebo zase okolo beha...prip. sa zacnu byt o to, ktora z nich bude tie sanky tahat sama....

ludmilabb
28. jan 2011

ahojte ja som bola dnes na konferencii v ramci spoluprace SLovenska a Madarska o ochrane prirody 😉 o dva tyzdne sa mozno vyberiem na medzinarodnu konferu do Madarska aj s prispevkom o monitoringu pavukov lenze pripravit to v anglictine bude zaberak uz to vidim ako ho budem pripravovat po nociach, mm je teraz na dva tyzdne mimo SK
Madari este aj fajnovy obed zaplatili 😀

@borocka mne sa zacala Sofia strasne hanbit, hlava dole chyti ma za nohu.... ona sa niekedy hanbi aj mm alebo babky, dedka, potom ju to prejde ale co je zaujimave za detmi bezi a chyta ich za ruky a tie z nej maju niekedy paniku 😝 vtedy sa nehanbi ale ked je tam rodic a prihovori sa jej utecie naspat ku mne a za psami a vtakmi by aj na kraj sveta isla
rano chodime spolu s Blazikou von a fajna kosa byva o pol osmej -10

ludmilabb
28. jan 2011

@jamaat ked mame sane Sofia nechce chodit, najlepsia zabava je jazda z kopca tu ale dlhe useky na sankovanie nie su tak sa fajne namakam hore-dole...len sa miesi minule sa skoro na nich postavila kebyze sa nepozriem mozno by aj vypadla, kombinacia Sofia, pes, sane pre istotu neskusam, staci dvojkombinacia a mam co robit aby sme spolu presli cez cestu kedze SOfia musi drzat voditko 🙄

kosska3003
28. jan 2011

mne sa tiez rada marika vozi na sankoch ale ide aj pesi kusok sa jej spytam a povie ze ano tak pekne cupka dnes mi zase nespala na obed opica tak uz teraz spi 20 minut uz mam veget som zvedava no noc lebo tuto poslednu sa budila co ju sopel a kasel budil

jamaat
28. jan 2011

A ako sme sa my dnes pekne vychystali von?! Emka už kompletne poobliekaná, išla som ju obuť a zrazu nahmatám dnuká v pančuche dole na podošve gundžu. Ký zrádnik?! Tak som lovila cez všetky tie vrstvy a vylovila ponožku. Emka si totiž hneď ráno po zobudení zmyslela, že pôjde von a dotrepala mi do postele veci na vonka. Ja som ešte driemala, tak neviem presne, čo sa dialo. Ale zjavne si pančuchy obliekala na spacie ponožky a vyzliekla to potom spolu. 😅

jamaat
28. jan 2011

Idem natiahnuť silikón popri vani, tak držte palce. 😕

ludmilabb
28. jan 2011

@jamaat aha ides montuvat kupelnu 😀 😀 😀 povodny silikon sa vam odlepil?
Emka sa uz aj sama oblieka aj vyzlieka 😉

sssimi
28. jan 2011

@borocka moja sa nehanbí. Držlo ju to asi týždeň niekedy v októbri, ale to bola asi len náhoda. Ona je veľmi pojašená a skôr pred každým uteká, aby je naháňal.....

Ozaj máme nové slovo asi 2 týždne-každého uja ktorého stretneme alebo vidí nejakého v TV, tak Sarah krčí - lolo 😕 Neviem od kial to má. U nás sa to nepoužíva, ale je to dosť bieda, keď na suseda začne kričať lolo papa.... 😀

ludmilabb
28. jan 2011

@sssimi u nas sa vravi ty si taky lolo...to musi byt smiesne 😀

jamaat
28. jan 2011

Ja mám kamaráta Lojza a jeho volajú Lolo. Akože pekne, nie posmešne 🙂

kosska3003
28. jan 2011

moj synovec volala lolo cumel 😀

sssimi
28. jan 2011

@ludmilabb veď aj tu si veľa ľudí nadáva do lolov, ale Sarah to nemala kde počuť a podobnosť tam teda nie je 😀

borocka
28. jan 2011

@ludmilabb presne tak je to aj u nas. v kolektive viac deti este nebol, len tak zopar na ihrisku a tam nemal problemy.hlavne ak to boli dievcata tak si uplatnoval ze je vacsia silnejsi. a za psami, mackami a hocijakou zverinou tiez bude utekat odusu. z dospelakov je taky velmi zaseknuty.

@sssimi pato este na jesen bol taky,ze aj s ciganom by siel za ruku keby mu slubil ze mu daco ukaze. ale teraz dost, skor uteka od hanby.
no je to trapne. lebo si vsetci potom myslia ze nic nevie, ale sa pozdravit ani dat pa-pa

mimi21
28. jan 2011

@jamaat tak ty si aká zručná žienka 😉

dnes bola u nas kamoska, co foti deticky, tak Emka velmi nespolupracovala, nechcela spinkat 😀
ale nieco malo sa podarilo, tak potom dam na FB, Ninka sa samozrejme predvadzala, tak ta ma fotiek habadej 😀

a Emka uz dnes tak neplakala, mam pocit, ze je citlivejsia na to co zjem, takze ziadna cokolada ani salama a na cokoladu mam bohovsku chut, nicim sa nejdem oklamat 😠 😠 😠

nikanika28
28. jan 2011

Cafte, dnes bol skvely den, taketo krasne slnecne pocasie mi dodava energiu 😵 . Boli sme poobede na na Dubniku s detmi (priehrada kusok za mestom), tak sa vybehali, vyjasili..a aj vymrzli ku koncu bola kosa uz fajna..

@sssimi si mi pripomenula, ked bol Lukasko asi tak stary ako klarka, tak on zase hovoril voda- KEKO 😀 ..do teraz neviem, od kial to nabral..takisto kazdemu rozpraval, ze ideme na barinu -- k moru 😅 a mal jedno slovicko KUJKA a strasne sa pri tom smial, ked to hovoril a tiez neviem, co to znamenalo 😀
Klara teraz hovori biba-riba a dnes ako sme boli na tom dubniku siel pred nami nejaky pan so psom, tak nanho celu cestu vykrikala havooo tooooj, havo tooooj (stoj) ..neni havo, kde je havo, papa havo, nono havo... 😀 cely pribeh 😀 .
Inak zacina cim dalej, tym viac opakovat slovicka a docela sa jej dari..najnovsie mame ked chce kreslit daaa papeeeer 🙂

nikanika28
28. jan 2011

@borocka nechapem, preco je ti to trapne...ved to je uplne normalne, ze maju deti obdobie, kedy sa hanbia... a ze sa nechce pozdravit alebo zakyvat..no a co, ved este nema ani dva roky, nemusi mat proste stale naladu na to, aby niekoho zdravil, kyval ...teda aspon mne to pride normalne..zakyva - zakyva a ked nie tak sa koli tomu nezblaznim 😅

luba142
28. jan 2011

@nikanika28 presne tak je to aj u nas ked ma naladu povie aj dovidenia sice je to skorej "dodidena" a aj my mame v oblube teraz ked Kika pise ulohy tak Barborka tiez pio( pero) daj cem pisat a aj u nas podobne ako u vas ked nieco vidi, hava, vtacika....jeeej tacik, havo, de je tacik....a podobne, tacik eti ( vtacik leti), vsetko uz zopakuje aj celkom zrozumitelne 🙂 🙂

luba142
28. jan 2011

@borocka u takych to deti to vobec nie je trapne, skor mile, ani ja podobne ako nikanika28 to neriesi, ved sa to nauci mam s tym svoje skusenosti 😉

mimi21
28. jan 2011

mne najnovsie Nia ked vecer kojim malu tak vpali do izby, postavi sa do dveri a zreve Byyyy den - akoze dobry den 😀
a minule mi to urobila, tak, ze doletela hola, uz sa isla kupat, tak som sa fajne zasmiala 😀

iinuska
28. jan 2011

aj Adamko je vonku pred cudzimi ako zarezany, ledva odpoveda ano- nie. Ale tiez uz vsetko komentuje, niekedy az moc 😅 . Dnes bol zlaty, zacal stekat pes, a Adamko ze''mykol''. Som sa musela smiat

sssimi
28. jan 2011

@borocka mne to tiež nepríde trápne. Skoro každé dieťa si tým prejde. Nás to možno len čaká. To neovplyvníš.

@nikanika28 Aj Sarah už začína opakovať, ale nesmiem ju nutiť povedať niečo čo ešte nevie-vtedy sa začne smiať a rýchlo zahovára 😀 Teraz strašne rada hovorí tapita-čapica, káva, ta-čaj, cicik, havo..... A strašne moc véci je BA-banán, bábo, bac, žaba-všetko kde je ba. Našťastie to vie dať pekne do súvislosti, tak viem o čo točí 😀.... A ešte napodobňuje pračku a švagra Milana ako hrá vodné polo 😀 A tato, že zarába koruny 😀 Strašne sa na nej bavíme.... No najhoršie je keď príde z detskej a strašne debaty začne a ja jej len prikyvujem, ale netuším o čom točí...


















luba142
28. jan 2011

@mimi21 hehe nasa si minule davala serblik pred tvar a dolu a kricala doby den, doby den 😀

luba142
28. jan 2011

@sssimi nasa celkom dobre uz povie cele slova tak ze jej je rozumiet ale niekedy ked zacne mliet tak aj ja to lustim ze neviem co vravi 😀 a aj u nas ked sa jej uz dlho pytam tak uz hovori uplne nieco ine a vymysla si 😅
a coto taky velky text si chcela napisat? 😀 😀

nikanika28
28. jan 2011

hehe, no zabava je teraz s nimi 😵
@sssimi presne tieto posledne slabiky pouziva ja klara... KU-dudku, KO-mliecko, UKA- lukas 😀
minule dosla klara za mnou do kuchyne, slahla mi prazdnu cajovu flasu do umyvadla a mama daj taj 😀