Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
1. feb 2011

no a ja vsetko....zerem ako keby som za to dostavala statne dotacie 😀

kosska3003
1. feb 2011

@sirinka 😀 no krasne ale ty si aspon tehu co ja nie aspon o tom neviem

soffi
1. feb 2011

no ja som ked som dosla z porodnice tak hned -12 ako som aj pribrala, ....ale ako som nemala mlieko tak vsetci nech jem to a ono, a ja chuda do pol roka som pribrala 7kil, odvtedy sa ich neviem zbavit :(

zuzkaprofant
1. feb 2011

cafte co nove mi sme uz ako tak zdravy takze cely rodina bola chora a ja nakoniec ako bodka a aj som tak dopadla 😀 2,5kg dole za 2 dni tak do leta idem do bikin 😀
nam asi idu posledne stolicky lebo inac si neviem vysvetlit to slintanie a vsetko dookola 😠

mys co tak malo si pribrala plus4 kg ja uz mam vsetko dole co som pocas tehu pribrala a to som asi zvas najviac 30kg 😀 ale uz su prec len fotky ostali a ani zemska pritazlivost nezapracovala tak som rada uvidime co bude ked bude druhe 😕

soffi
1. feb 2011

ja mam stale problemy s tou vahou, odkedy som po chemotrapii a ozarovani pribrala 12 kil, tak to ide hrozne tazko a pritom nemam pocit zeby som jedla nejako vela-teda okrem dni ked mam M, vtedy s aneviem ovladat a dam si aj o jedenastej

nikanika28
1. feb 2011

@sirinka no to si bohovsky napisala 😀 ..len si daj, teraz to mas este dovolene 😎
ja sa k vahe moc vyjadrovat nejdem, furt tam mam cosik navyse 😅 😝
@soffi ja takisto pri kramoch zerem jak kyselina, takisto aj pri ovulke 😕 🤐 🤐 . Preco si mala chemoterapiu? 😨

sssimi
1. feb 2011

@sirinka už nie. Sarah sa v july odstavila sama.

soffi
1. feb 2011

@nikanika28 aaaale to uz bolo daaavno 🙂, mala som R-lymfaticke uzliny, pred 4 rokmi

nikanika28
1. feb 2011

@soffi aha..ufff...tak je dobre, ze to je v minulom case 😉

borocka
1. feb 2011

ja zasa zeriem ked mam nervy. pri depke hladujem a ked mam nervy zeriem,od rana do vecera. hruza.

@soffi aky pozitivny postoj,ze davno pred 4 rokmi. ale nech ti to vydrzi a tie kontroly mas vzdy negativne na nalez. sestra este nie je ani rok od liecby, vlasy rastu ale noha jej uz nikdy nebude fungovat na 100%. transplantovali jej stehennu kost a koleno, mala nador v kosti 😖 ale teraz sa chysta na tanecny vencek, konci zakladku, tak trenuje a ohyba koleno jedna radost aby to nebolo vidiet

mystery7
1. feb 2011

@zuzkaprofant
@borocka
@iinuska
ja neviem preco len 4kg teraz, jem normalne, snazim sa jest vsetko. a ked mam chut tak aj po veceroch.

@sssimi mne z povodneho tehu ostalo plus 3kg

mystery7
1. feb 2011

ozaj a viete mi poradit kde je najvyhodnejsie ziadat o hypoteku? podla vasich pripadnych skusenosti?

soffi
1. feb 2011

@borocka drzim sestre palce, nech sa cim skor vylieci uuuuplne, ono asi navzdy to uz ostane v tebe, ja pred kazdou kontrolou som jak zamrznuta, a odkedy som matkou tak to prezivam este horsie, ale ak ma nieco prist, pride to, a my si musime uvedomit, ze sme tu len na chvilocku a naplno si uzivat zivot,

soffi
1. feb 2011

@mystery7 podla mojich je to vub, a tatrabanka

borocka
1. feb 2011

@mystery7 ani sa nad tym nezamyslaj. jednoducho babatko viac spotrebuje. viac si z teba berie. aj ked mozno nie je nejake extra velke. neries a tes sa ze nepriberas na desiatky kil!!!!!!!

@mystery7 ak chces, mozem sa spytat maminy, ona robi v SlSP prave na schvalovani poziciek, hypotek, uverov..........tipujem ze bude mat prehlad

borocka
1. feb 2011

@soffi sestra este chodi kazdy mesiac,ona si to ani nejak neuvedomuje,ved je este dieta, ale mamina je vtedy ako telo bez duse.
nasa teta, ocova sestra mala pred dvomi rokmi diagnostikovany nador v prsnikoch, o oba prisla. liecili ju 10 mesiacov a teraz sa to vsetko opakuje, lebo sa jej hrce vratili a navyse ma metastazu na peceni. ma dve male dcery, 7 a 4 rocne, tam je to uz menej nadejne.............aj ked stale dufame.

mystery7
1. feb 2011

@borocka vdaka, ked budes s nou tak sa opytaj, pripadne poslem nejake info

soffi
1. feb 2011

@borocka nerada pocuvam takto osudy :(, clovek je proti tomu bezmocny, to co som videla na tomto oddeleni za jeden rok mi ostane navzdy v pameti a vzdy ked sa stazujem spomeniem si na tu chodbu kde stoji tolko chorych ludi a netrapi ich nic ine, len to, ako vyzdraviet...

jamaat
1. feb 2011

@soffi
@borocka Uff, ste ma prekvapili obe! Fakt si treba ten život užívať, lebo nevieš dňa ani hodiny. Soffi, nech ti ten optimizmus vydrží, to je základ. Borocka, sestre tiež držím palce.

borocka
1. feb 2011

@soffi a povedala by som ze u dospelych je to take....."prijatelnejsie??" neviem spravne slovo......... ale ked sme boli pozriet sestru v BA a boli tam aj malinke deti, par mesacne,co sa chore uz narodili, co ani nevedeli povedat ze ich nieco boli len plakali...... to az trhalo srdce.
citala som jednu knizku deti mojho srdca, od zdravotnej sestry v BA, ktora pracuje na deckej onkologii. napisala do nej niekolo´ko pribehov deti, ktore stretla pri liecbe..........niektore koncili smrtou ine zasa su uz dnes dospele a maju vlastne deti. pri tej knihe som sa vyrevala ako mala kazdy vecer.

iinuska
1. feb 2011

@soffi drzim plce, aby uz bolo vsetko naporiadku aj nadalej

@borocka sestre drzim palce

sirinka
1. feb 2011

@mystery7 my mame csob....a ked sme chceli skusit preuverovanie, tak nam ako najlepsia vysla zase csob 😝

borocka
1. feb 2011

@iinuska
@jamaat dakujem baby, ste zlate

soffi
1. feb 2011

@borocka nevies kde by som tu knihu zohnala?, inac teraz som si docitala temu na moja svadba, vola sa chorba- tam s aopisujem vsetko ako to zacalo aj skoncilo, vtedy ma baby z mojej svadby neskutocne podrzali, a do smrti im zato budem vdacna 🙂

sirinka
1. feb 2011

@soffi
@borocka clovek hlavne musi statocne bojovat....moja sestra ma teraz zle vysledky z krcka, ma iba 20 rokov...uvidime ako sa to vyvinie...
ale ja som robila na onkologii pre dospelych...no na detsku by ma ani za svet nikto nedostal... 😔 ta sestricka, co pisala tu knihu....uz som tiez o nej pocula, musi to byt uzasny clovek...

borocka
1. feb 2011

@soffi sestra ju kupila,tusim na nete. ale meno tej autorky z hlavy neviem. skus popozerat, alebo sa jej opytam a napisem ti.

@sirinka ty si sestricka?a este k tomu na takomto oddeleni?? urcite je. ta kniha na mna velmi posobila. vsetko tam pisala tak osobne, kazdy pripad ako by sa jej priamo dotykal. ja neviem si predstavit ako si mohla kazdy ten osud pripustit tak k telu, ved to by ziadny clovek taky napor nevydrzal.
a sestre zelam hlavne vela nervov,nech sa nestresuje, urcite su v tych testoc len nejake zmatky a nic vazne"!! ja idem o dva tyzdne na vysetrenie prsnikov. ked uz to mame v rodine tak mozem ist aj skor ako po 40ke, tak len dufam ze nic nebude. prevencia.

soffi
1. feb 2011

no na detskom oddeleni by som to asi nezvladla ☹

sirinka
1. feb 2011

@borocka bola som....uz dlhsie tam nerobim...
sestra bohuzial uz to ma potvrdene, dokonca zmeny su take velke, ze su viditelne aj volnym okom...teraz uz sa v podstate rozhoduje o liecbe, kedze ma k tomu aj extremne kratky krcok....
na prsniky som chodila pravidelne na sono...ale odkedy som zacala tehulkovat, tak ani raz...

borocka
1. feb 2011

@sirinka tak to mi je luto! tak nech je teda silna! urcite to spolu zvladnete!! 🙂
a ako to myslis ze viditelne volnym okom?

ladywitch26
1. feb 2011

@soffi @sirinka @borocka ja som si tiez svoje uzila na onkologii, nastastie len v ambulacii. starka mala nador na prsniku, prakticky jej to zistili v den, ked sa mi narodila najmladsia segra. ked jej to povedali, tak sa zosypala, no asi by dlho nepozila. len primar nastastie pochopil situaciu, zavolal si ju,ze sa pomylili, vysledky su dobre a rakovinu nema. a ona si to tak vsugerovala, ze je zdrava, ze zila este dalsich16 rokov.samozrejme chodila na chemo, ale len nejakych 6 davok vybrala, lebo viac ju tam nedostal nikto, zatala sa,ze jej je z toho zle. akosi si nedala dokopy slovo onkologia s rakovinou. posledne tri roky ju to uz ale riadne dostalo, ved bola prakticky cele tie roky bez liecby. metastazy vsade, pecen,pluca,zaludok,lymfaticke uzliny, proste ozaj vsade. ale stale si vsugerovavala,ze je zdrava.zasa som ju vozila na chemo,potom mala hrozne stavy,kazde rano ma budila telefonom,ze mam prist, lebo jej je strasne zle, ale podla mna sa len bala zostat sama v dome,ked vsetci odisli do prace a do skoly.no a nakoniec ju aj tak nezabila rakovina, ale plucna embolia.zobrali ju do nemocnice, lebo strasne malo pila, niekedy fungovala len na par deci vody denne.no a v jeden den ju zobrali na oddelenie a do vecera do nej napumpovali 6 baleni infuzii. prakticky ju zabili. pol roka jej telo fungovalo v krizovom vodnom rezime a oni ju doslova utopia za par hodin.
ale este mam dalsi priklad,ze psychika robi strasne vela.stretla som na tej onkologii pani,co tam cakala na svokru.vraj mala nador na chrbtici,ze ju operovali a vlastne nic nespravili, len ju zasili, ze tak maximalne 2mesiace zivota. no ale rodina tetuske povedala,ze vsetko sa podarilo,ze uz je zdrava. a po pol roku zacali lekari hovorit o zazraku a tetuska vtedy bola skoro dva roky po operacii, ked som sa s jej nevestou rozpravala