Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
6. feb 2011

@jamaat
@sirinka ved vsetko potrebne sa aj tak ucia v skolke takze teraz je zbytocne ich trapit takymi vecami, ked sa same nepytaju 🙂

soffi
6. feb 2011

@luba142 tak si ma pobavila s tym kostolom 😀 😀 😀 😀 😀

jamaat
6. feb 2011

@luba142 😀
@borocka Takéto deti sa potom ľahšie v živote uplatnia ako tie tiché a dobré. A Paťo je šikovný, takže o neho sa nebojím. Aby nebolo ešte tak, že ti on bude tatov domov zháňať ako vo filme 😀

soffi
6. feb 2011

@borocka nuz ako myslis, ale ak mas s nim take problemy ako pises, tak potom treba hladat chybu niekde vo vyhove, tym nechcem povedat z eho nevychovavas, ale ze mozno treba zmenit taktiku, a nemylsim si ze je to tym z emu chyba otec, ja mam zname ktroe su slobodne mamicky a vsetko je v poho,osobne si mylsim ze v kostole by to s ninkou dopadlo podobne

soffi
6. feb 2011

tiez si mylsim ze maju cas na ucenie, ja ninku ani nic neucim, spievame pesnicky a tak, pocitat sa naucila ked sme chodili po schodoch a ja som pocitala tak zacala aj ona, ale mylsim ze sa v zivote este tolk obude musiet ucit ze nech si to teraz este uziva 🙂

luba142
6. feb 2011

@soffi ved aj my tak pustime si pesnicky pre deticky a spievame, nieco uz aj ona sama opakuje, dokoncuje vety v basnicke,alebo pesnicke, a pocitat sa tiez naucila tak ze jej pocitam odmerky mlieka do vody a ona opakuje 😅

borocka
6. feb 2011

@jamaat hej, on chcel dieta do doby kym sa u mna zacali prejavovat tehotenske priznaky, rozumej 3 tyzden. vsetko bolo po poriadku, svadba, poedali sme si ze chceme mat male a otehotnela som. dovtedy sa mi aj zdal taky rodinny typ........ ale ked som pre pre zvracanie prestala jest a chodit von, a potom pre brucho som si velmi musela vyberat lokaly kam pojdem.........a bola aj lenivejsia a skaredsia,.........a potom ked sa cely moj zivot vratane mna zmenil,kvoli dietatu, tak zaujem prestal mat.
on si zrejme myslel ze to bude take ako ked ma niekto znamy dieta ze sa s nim obcas zabavi.

@soffi hej, bralo okuliare...ale nie vsetko co ma v dosahu mu patri do ruk. mna uz nebavi stale vsetko pred nim ukryvat a odkladat na "nedosiahnutelne miesta", ktore po dome uz vlastne ani nie su. a pozornosti ma az-az. do vsetkeho co sa v dome deje sa zapaja. vsetci su jeho kamarati, ktroi mu pozicaju, ukazu, aj veci co mu vobec nepatria do ruk v jeho veku.
on vidi mna ze zapnem ruru ked robim hranolky,alebo zemiaky,...a tiez si ide zobrat varechu, vezme si aj rukavicu, otvori tu rozpalenu pec a hrabe sa tam. no je normalny??? sam si ide do chladnicky vziat vajicka na prazenicu. sam si napusta vodu do vedra na umyvanie podlahy. uz mu v nicom nie je pomoci. mysli ze vsetko co mozme my velki, moze aj on maly.

soffi
6. feb 2011

@luba142 no presne tak je to u nas, opakuje nejake slova , sem tam sa pomyli a povie aj z inej pesnicky ako dnes ja spievam nesmej sa......a ona mala povedat icka-akoze macicka a vyslo znej, ovi anko, akoze oli janko 😀

sssimi
6. feb 2011

@borocka každé dieťa je nadané na niečo iné. Ak si sledovala talent mániu, tak tam bolo 1,5 ročné dieťa, ktoré ovládalo všetky vlajky sveta. Moja Sarah nevie ešte ani rozprávať.... Podľa mňa dieťa na silu nič nenaučíš, takže ak ju to baví, prečo by to nemohla vedieť skôr. Kamarátova dcéra ovládala celú abecedu v 2,5 roku štýlom, že si jej povedala meno niekoho z rodiny a ona ukázala na písmenko na ktoré to meno začínalo. Strašne ju to tešilo a rada sa tým predvádzala. Mne sa to veľmi páčilo.

A Paťo určite nie je zlý chlapec. Možno je len viac temperamentnejší. Nemôžeš to brať tak tragicky. Tak ako nám sa mení nálada, tak isto sa mení aj deťom. Aj Sarah sa občas nevmestí do kože, robí bordel, jačí, šticuje ma, hádže všetko o zem... Občas jej aj závidím, že to može dať takto zo seba von 😀... Aj ja by som si občas hodila tanierom 😉

soffi
6. feb 2011

@borocka ale vidis aky je sikovny? 😀 , ale to vsetko co pises robi aj moja mala, tiez otvara ruru a chladnicku a chce so mnou krajat zemiaky a zehlit...oni proste nechapu preco to nemozu robit, ja jej vzdy dovolim pomahat, ale nie az tak uplne, napriklad ked chce vyberat vajicka tak jej dam podrat misku a spolu ich dame do misky, na pec uz sama nesiaha lebo par krat zistila ze je to horuce tak teraz sama chodi okolo a mne ukazuje ze nemam tam is lebo je šííííí

sssimi
6. feb 2011

@luba142 už má aj zadné stoličky?

borocka
6. feb 2011

@sssimi temperamentnejsi??? nazvyme to pravym menom......on je postrach 😲
keby som mohla rozbijat taniere, tak u nas uz nenajdes ani salatove misy a ani tie pidi tanieriky pod kavove salocky 😉

luba142
6. feb 2011

@borocka
@sssimi presne baby, kazde dieta ma svoje a aj nasa sa jeduje, stale chyta to co nema a ked ju okrikame tak este naschval, niekedy mam pocit ze uz sa sama zo sebou rozpravam a nadavam do vetra, ona si z toho nic nerobi a dalej na stol vylieza na gauci beha, spadne udrie si hlavu ze tarz tam ma modrinu ako svet, poreve si a za 15 minut uz tam lieta nanovo a vobec nevie ze pred chvilou spadla 😎 😎 😎

luba142
6. feb 2011

@sssimi ano simi uz ma len posledna jej chyba

luba142
6. feb 2011

@soffi
@borocka no rura a chladnicka su u nas na dennom poriadku...teda pravda je ze ak je rura horuca tak nie 🙂 , ale aj vtedy aspon bombiky pretaca ked uz ju neotvara, minule som piekla kolace a citila som smrad, reku sak este to nemoze byt a ona mi pretocila termostat na 250 a uz po 3 minutach horeli, zo spodu uz cierne 😀 😀

iinuska
6. feb 2011

@luba142 tak to uz mate cochvila za sebou. Adamovi nie a nie sa prerezat tie posledne styri

borocka
6. feb 2011

@soffi tak pato tu ruru surovo chyti aj 10x za sebou, uz si nosi na to chnapku...lebo aj ja pouzivam chnapku. zapajam ho do veci ktore robim, vlastne on sam sa zapaja, ked utieram prachytak aj on si donesie prachovku, ked vysavam tak mi pomaha, nakladat a pracku a vesat pradlo..........ale mysli si ze potom vsetko moze robit sam kedy ho to napadne.
pracku ma prrisne zakazanu, ved to nie je hracka ani lacna vec. a on si tam hocikedy da veci podla vlastneho vyberu a uz tam sype prachy na pranie, stuka gombiky, otaca koliesko........
neviem, mozno vsetko zvelicujem, lebo som z neho na nervy. ano, lezie mi na nervy 😠 nezvladam ho tak, ako by som mohla. som s nim sama 24hodin denne a 7 dni v tyzdni. a jedine co potrebujem je aspon vikend klud a ticho.
boze ja chcem ticho...jeden den nech nik nereve, nemrauci........

ozaj, su vase decka vytrvale? konkretne myslim, ze ked sa im neic onepodari na prvy pokus tak ci skusaju aj dalej samy alebo hned zacnu mrncat a musite to spravit za nich??

jamaat
6. feb 2011

@borocka No zjavne je ten tvoj exchlap ešte sám nevyskákané decko bez zodpovednosti. Nevedel si dať dokopy 2 a 2, čo znamená mať dieťa. My ženy sme od prírody zodpovednejšie, takže to všetko zostalo na tebe. Ale nemyslím si, že je Paťo taký preto, že nemá otca. Je to proste v ňom. Je živý a povedala by som to tak, že príliš šikovný na svoj vek. V tom je nesúlad, ktorý ťa momentálne riadne vytáča a unavuje. A že chce všetko robiť sám? Tak takú mám aj ja doma. Už som tu písala, ako si sama nôž vytiahne a ide šúpať pomaranč. A horúca rúra? Nechaj ho, nech sa raz chytí rúry, keď ešte nebude riadne rozpálená, ale už ho popáli. U nás je na dennom poriadku stále nejaký krém pýtať a babriť a natierať sa, ona je do toho fanatička! A keď jej nedám, tresk na zem a škreeeek! Ten musím raz nahrať a pustiť vám to potom na FB, aká je to krása!

jamaat
6. feb 2011

@borocka Emka je vytrvalá. Ona začne zúriť, ak to spravím namiesto nej 🙂

sssimi
6. feb 2011

@luba142 tak to je paráda. Sarah ešte len 4tý očák lezie a ešte po 4och stoličkách ani chýru ani slichu. Ani vydutinky nemá.

borocka
6. feb 2011

@jamaat aby teplu ruru chytil?? on je uplny puk!! ked bol mensi, tak ho fascinovalo ze rura svieti ked pecie....a rura vyhriata na 180stupnov a on na nu zavaleny dvoma rukami a vraj "svieti!!!!"
my kremy neznasame. lebo to strasne boliiiii........jeho boli ked mu obuvam papuce, alebo natahujem pancuchy......to vsetko strasne boliiiii a ja ho nesmiem chytat. jeho aj pipik boli ked mu idem dat plienku. ale nepochopi ze sa ma pytat cikat a potom pipik ostane bez plienky, na co????? 😠 😀 😀

soffi
6. feb 2011

@jamaat no s tym kremom aj unas a najnovsie aj smau seba olizuje ked ju natriem, nechapem teda....a ked jej nepustim rozpravku tak taky zachvat ze konec....
@borocka mylsim, ze jediny tvoj problem je to z esi neoddychnuta,a potrbujes klud, nemas niekoho kto by s malym ostal cely den&? a ty chod do mesta, niekam na kavu, na nakupy , hocikam

luba142
6. feb 2011

@jamaat mne sa mala tiez rada natiera, minule som varila a bolo podozrivo ticho, milostiva si vyliezla do suflika stala v nom a otvoreny krem co Kika zabudla zatvorit si maglila na tvar a uz mala aj vlasy a teplaky no katastrofa....minule zasa kamoskyn maly otvoril rybaciu mast na zadok a obaja sa maglili no horor, vsetko od mast a smrad z ryby 😀 😀 😀

luba142
6. feb 2011

@sssimi a to som ani nevedela kedy jej prava vysla len raz plakala a ja som jej videla ze ma stolicku, pravda je ze predtym bola chora co mala ten zapal priedusiek a pluc

luba142
6. feb 2011

@soffi mne sa mala po namasteni olizovala ked bola malicka asi polrocna 🙂

soffi
6. feb 2011

@borocka ako mozes napisat, ze tovje dieta je uplny puk ??? ☹

sirinka
6. feb 2011

tak moja sa najradsej utiera vlhcenymi utierkami...ja ako ekzematik sa snazim akemukolvek natieraniu vyhybat, nech si kozka sama vytvori ochranny filter....

sssimi
6. feb 2011

@borocka ja mám malú takú kľudnejšiu. Ak sa jej niečo nedarí kašle na to, alebo príde za mnou aby som jej pomohla. Tiež sa snažím mať všetko z dosahu, aby nič nezničila aj keď dnes sa mi prišla pochváliť, že objavila moje okuliare-skoro ma čaplo-mám ich 2 týždne a za 100€. Zobrala ich až z parapety, kam do teraz nedočiahla. Najskôr som ju musela prekabátiť, lebo keby si ich vypýtam, tak letia rovno na dlažku. A keď nervačí? Odídem z izby. rýchlo si rozmyslí čo robí. Ja som za to aby si dieťa detstvo užívalo plnými dúškami. Málokedy ju okrikujem, že to nesmie. Trúbu aj napriek tomu, že mám chladené dvierka mi nechytá-je to PA a nechytá sa to-vždy sa postaví meter od nej a kričí pá. Dokonca aj každého upozorňuje. Možno by to chcelo len zmeniť prístup a viac Paťovi vysvetlovať, nie na neho kričať. Kričanie nezaberá ani na mna nie ešte na malú.

sssimi
6. feb 2011

@luba142 tak to je šikulka. Sarah znáša zúbky horšie, ale nie že by plakala-skôr viac nervačí. A dudel vyžaduje vtedy.