Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
15. feb 2011

@sssimi ano, viem, ze Sarah vela vypije. @ litre ma Adamko tak na tyzden 😅 Ale je pravda, ze este kojim, tak tam to dobieha

iinuska
15. feb 2011

@melpomene my sme boli doobeda hodinu a pol, a teraz som lenivaaaa. Ach ta zima. To obliekanie. ked uz sme vonku, tak je dobe

sssimi
15. feb 2011

@soffi mne Sarah mlieko nepije vôbec

sssimi
15. feb 2011

@iinuska tak to isto dobieha 😉

mimi21
15. feb 2011

@luba142 no vcerasom napr. mala na veceru chlieb so salamou a udeniny nie su moc dobre
@soffi ale bio gaya su len probiotika, neviem ci by jej to pomahalo, sab simplex pomaha odburavat plyny z tela a utlmuje ich nadmernu tvorbu, no ale ak by mi plakala tak minimalne za pokus to stoji 😉

mimi21
15. feb 2011

@melpomene vitaj 😉
@sirinka uz davnejsie som sa ta chcela opytat ci planujes dat deti do skolky, ked bude teraz tretie...alebo iba Klarku?

iinuska
15. feb 2011

@mimi21 nemyslim si, zeby mal salam vadit

soffi
15. feb 2011

@mimi21 ano su to probiotika, moja mala problem s tym, ze nekakala aj 10dni, a potom mi kakala kazdy den, neviem s cim ma tvoja mala prbolem, ci nema plyny, alebo sa ani nevykaka....no ved uvidis 🙂, drzim palce, urcite to nemas teraz lahke 😕

mimi21
15. feb 2011

@iinuska no vyslovene vadit nemusi, ale v kazdom zozname, co by sa pri kojeni nemalo jest su spomenute aj udeniny, je to asi tazsie na travenie...

@soffi no Emka prdka dost, kakavala casto, akurat teraz mi od nedela rana nekakala, dnes som volala s dr, povedala ze je to zatial OK, lebo MM je uplne stravitelne a kojene deticky nemusia kakat aj 10dni

luba142
15. feb 2011

@sssimi
@iinuska aj my mame flasu zo slamkou od Campol,ale nechce ju teda respektive, stale ju nahyba ako normalnu takze jej to netecie 😅 😅 ,trci nam v skrini od leta 😒

@soffi mne mala vypije liter + rano 240ml a vecer 200ml Sunaru 😉, ale som rada lebo koli oblickam musime dodrziavat pitny rezim

soffi
15. feb 2011

@mimi21 ano ano, aj mne to vravela lekarka, ale ja osobne si mylsim z e10 dni je uz dost, mne mala na 10den ako nekakala uz neskutocne revala, potom sme dali bio gaya do dvoch hodin sa vykakala a bolo dobre 🙂, ale tie dni ked nekakala si ani radsej nepripominam.. 😨

soffi
15. feb 2011

@luba142 a nevie skolko by tak mali vypit cez den? no lebo u nas ja niesom velmi dobrym prikladom...niekedy si o druhej spomeniem z eosm este nic nepila 😅 😅 😅 😅 , ja viem hrozne to je, ale ked ja normalne zabudam, aj preto som taka gulka mozno hihi

mimi21
15. feb 2011

@soffi no ved uvidim, ako bude a ked bude treba kupim tie, sice stoja 25e ale ak ma byt Emka spokojna tak nech stoja aj 5krat tolko 😝

luba142
15. feb 2011

@mimi21 teda aj ja si myslim ze udeniny by nemali vadit...skusala sisi varit ten feniklovy caj? Ja som denne pila rano a odpoludnia , niekedy len doobeda...vsetko co zjes a vypijes sa do mlieka dostane do 4-6 hodin, ja som ten caj tak pila aby som nejako ten cas skorigovala s kojenim 🙂

luba142
15. feb 2011

@mimi21 u nas stoja tie kvapky len 10 u vas tak vela??? 😲 😲 , ja ich davam vzdy ked ma Barborka ATB

sirinka
15. feb 2011

@mimi21 iba klarku....magdu tohto roku urcite nezoberu....to je bez sance....akurat bol mm v skolke podat prihlasku....tak do 15. marca mozeme cakat na odpoved...

luba142
15. feb 2011

@soffi ani ja veru nepijem ... ked vypijem liter za den tak to uz musi byt....ked sme boli v nemocke tak mi povedali ze okolo toho litra + nejake to mlieko je teda dostacujuce, tak si myslim ze asi tak...niekedy vypije len 3/4 litra podla toho ci sme vonku tam moc nepije teraz ked je zima...ked sme cely den doma tak stiahne aj cez liter 🙂

luba142
15. feb 2011

@sirinka aj to pomoze ak nebudes mat doma vsetky 3 😉

luba142
15. feb 2011

baby a odkedy nam poslu 190€, ved bolo povedane ze od 20 mesiaca uz by sme mali mat, este mi prislo teraz 256€ 🙂 🙂 🙂

sirinka
15. feb 2011

@luba142 no neviem...lebo teraz sa ma magdulka s kym hrat a ja mam zrazu kopec volneho casu...teda volneho...na ine domace prace a tak... 🙂
ale ked my ostne doma iba s babatkom, bude sa viac nudit a tym padom aj viac vymyslat... navyse este ranne stresy, aj ked dufam, ze rano to bude na mm, ze ju bude vozit do skolky, pokial nebude mat sluzobku...
no ale ona uz sa do skolky vyslovene pyta a tesi sa....viem, ze to pre nu bude dobre, takze sme ju prihlasili a uz ako bude, tak bude... v senci uprednostnuju deti, ktorych rodicia nie su doma, ale pracuju....aj ked u takych ja vidim perspektivne vacsiu sancu na to, aby boli schopni zaplatit si sukromnu skolku a deti su vsetky rovnake, potrebuju kolektiv, tak tie, co maju mladsich surodencov by nemali byt diskriminovane iba na zaklade toho...

sirinka
15. feb 2011

@luba142 ved to mas uz aj detskymi pridavkami dokopy...

luba142
15. feb 2011

@sirinka ee pridavky mam zvlast 😉

mimi21
15. feb 2011

@luba142 ale su rozne balenia, tak ja som asi pozerala to vacsie

soffi
15. feb 2011

@mimi21 ja som ich kupovalal z a10e 😨

luba142
15. feb 2011

@sirinka aj u nas to tak bolo teda ked uz bola v skolke ze ked je mama na materskej tak cez prazdniny automaticky nas ziadali aby sme si nechali deti doma a tak takze aj s prijatim do skolky to je podobne...teda aspon u nas

luba142
15. feb 2011

@mimi21 asi 🙂 , na skusku ti staci to mensie 5ml, dava sa len 5 kvapiek denne a ked davas kazdy den vydrzia asi mesiac

sirinka
15. feb 2011

@luba142 jaaaj, no tak bud rada...ved oni to vyplacaju spatne jeden mesiac...tak to ste este mali tych 20 mesiacov...
mne este nic neprislo...a pani mi od tohto mesiaca uz aj pozastavila davky, ale slubila, ze este za januar pridu... 😝 tak snad este pridu...lebo ktovie kedy ja zase matersku vybavim...

luba142
15. feb 2011

@sirinka mne prisiel rodicovsky dnes

jamaat
15. feb 2011

Ja som si tak fajne zalyžovalaaaaa! Jasná obloha, perfektný povrch, ľudí málo. A od zajtra by malo snežiť, jupííí! Mohlo by nám to tu obelieť, hneď sa potom lepšie vonku chodí.

Tie, čo vám deti tak veľa vypijú, čo im dávate? Ja keby som Emke dala džús alebo poriadne ochutený čaj, tak tiež vydrúľa aj liter. Ale inak nie.

sirinka
15. feb 2011

@jamaat mne ani ten dzus ci sladky caj nevypiju vo velkych mnozstvach....