Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
13. mar 2011

@borocka tak aby ti nebolo luto, vcera nasnezilo aj na zapade irska... vo stvrtok je sviatok sv.patricka a to tu vacsinou ludia uz v letnych trickach behaju, no ale tento rok budu este aj saly a rukavice....zblaznilo sa to pocasie...

pred chvilou sme stanku nechali na nocniku. pol hodinu sedela a podchvilou odbiehala pre hracky a potom prisla za mnou do kuchyne rozok si pytat a ked sa vracala do obyvacky, tak muz len take capnutie pocul a ona potvora sa prikrcila uprostred obyvacky, pol metra od nocnika, a spravila kopku. a teda riadnu. esteze nemame koberce

borocka
13. mar 2011

@ladywitch26 snezit si moze kde chce a kolko chce, hlavne aby u nas nepadalo 😝 ale verim, ze uz je aj vam zima dlha.
joj a to kakanie. tak maly rano v obyvke bol bez plienky a tiez nanho prislo, tak aj povedal aj sme na zachod isli, aj potlacil a nic, vraj sa neda. a takto za 10minut sme 4x utekali. tak somm u dala plienku,nech sa v klude vykaka. nie je dobre aby mu tam stalo a tlacilo. na kakanie ma nejaky blok zo zachodu. musim skusit zasa nocnik kupit, jedne sme uz mali a sa nam rozlamal.

ladywitch26
13. mar 2011

@borocka svokra vravela, ze muz tiez inde ako do plienky vobec. ak mu nedala plienku, tak aj tri dni nic. az sa potom zlakla, tak mu tu plienku dala a v momente ju nalozil. tak to myslim az do troch rokov skoro bolo.

borocka
13. mar 2011

@ladywitch26 ved to, ze verim ze z kakania moze mat nejaky blok. on a teraz sa s tou plienkou chodi skryt a pride uz aj s nakladom.

sirinka
13. mar 2011

@borocka este si obcas cucne...baby su z nej zatial hotove, stale ju hladkaju...

ladywitch26
13. mar 2011

@borocka stanka rano zaliezla do skrine a odtial som ju pocula, ako tlaci. a ked vyliezla, len skonstatovala,ze kaka. ale aspon sa teraz priznala, lebo vacsinou zapiera, aj ked vidim, ze jej pomaly oci vyliezaju z jamiek, ale krici, ze nieeeee.

@sirinka stanka sa tiez nevedela vynadivat prve dni na fabiho. dokonca ked som prisla z porodnice, tak mna si ani nevsimala, hned bezala pozerat babiku a az skoro plakala od vzrusenia, ze sa konecne dockala babiky. 😅

luba142
13. mar 2011

ahojte @borocka
@kosska3003 aj u nas uz od vcera nenormalne fuci,sice je teplo,ale neda sa ta m v tom vetre vydrzat takze sme neboli vonku

@jamaat ,ze sneh 😅 😅 u nas je 18 stupnov,ale uragan 😀

luba142
13. mar 2011

@ladywitch26 nasa uz nezapiera ,vzdy chodi a vravi pokanana,pokanana, ale niekedy je len velmi zacurana 😅 😅

jamaat
13. mar 2011

@luba142
@borocka Veď len na zjazdovke je sneh....a ešte v horách na miestach, kde slnko nesvieti.

borocka
13. mar 2011

@sirinka verim, tak le n aby si davala pozor aby hlavne magdulka neumyselne neublizila.

ladywitch26
13. mar 2011

@borocka ja myslim,ze trojnasobnej matke taketo veci ani netreba hovorit,ze @sirinka 😉

ladywitch26
13. mar 2011

boze, ako ten cas leti...v stredu ma stanka 22 mesiacov.... 😨

sirinka
13. mar 2011

@ladywitch26 🙂 no veru...najme v noci som musela urobit barikadu okolo mojej postele, lebo mala spi s nami a tie dve zvyknu k nam chodit...a teda obcas uplne potichu, tak aby ju nezapucili....

iinuska
13. mar 2011

ahojte,
my sme dnes boli za krstnych, Adamko nespal cez obed, no cestou domov si zdriemol v aute, uz mal dost.
Ale inak bolo velmi dobre.

borocka
13. mar 2011

@ladywitch26 veru veru, to nikomu netreba hovorit, niekedy aj zo samej lasky clovek ani nevie ako ublizi, a co este take male dieta??? ked k nam pride neterka, tak patovi 100x musim opakovat aby ju jemnejsie hladkal, aby tolko nebozkaval. najnovsie jej uz svoje hracky nosi. ale vysvetlili sme ze moze len take male, plysaky a hrkalky jej ukazovat tak nanasa a hrka o 106 pred ocami.
ja uz sa aj nad narodeninovou tortou zamyslam, ved to je cobydub.

joj, a dnesne heslo dna: co to jeee????? nechapem, dako skoro to nanho prislo, lebo dnes ak sa ma 500x nespytal na vsetko co videl, co nasiel, co som mala v rukach co to je, tak potom ani raz. a najhorsie je ze ked mu pomenujem danu vec, tak namiesto toho aby sa to pokusil zopakovat tak len vseveduco prikyvne halvou a zahlasi: nooo, viem!
a este ked mi na otazku odpoveda otazkou,.teda napr:spytam sa co to pozeras a on ze :toto pozeram. ja sa spytam, kam ides a on ze tam idem. super je ze ta odpoved uz ma vzdy aspon dve slova ale keby trosku konkretnejsie uz zacal.

ladywitch26
13. mar 2011

@borocka ja som to myslela tak, ze sirinka ma uz nejake tie skusenosti za sebou, tak vie, ze ich nemoze nechat ani na sekundu same...

inak sa mi tu paci jedna tema, vola sa odhovorte alebo nahovorte ma na tretie dieta a "jednoznacne za" napisala jedna mamicka, co ma 5 deti. 5, 4, 3, 2 rocne a 7 mesacne. obdivujem nervy tej zeny.

stanka ma zasa prekvapuje s tym jej specialnym jazykom. ona si vlastne esperanto vytvara, alebo co. uplne odveci mena vymysla. co su postavicky z rozpravok v nocnej zahrade, "upsy daisy", tak tu vola "gan", "makka pakka" (inak zaujimave meno,rada by som vedela,kto to vymysla), toho vola "palan", ako som uz spominala chlieb vola "ago". kde to dieta na to chodi...

sirinka
13. mar 2011

@ladywitch26 fuuuu, musim tam este nakuknut...ale takuto vrazednu kombinaciu by som nezvladla....

ladywitch26
13. mar 2011

@sirinka ved to. ja by som si kludne trufla aj na viac nez tri deti, ale teda takto hned po roku, to nehrozi. za prve, musim si dat minimalne dva roky pauzu, lebo moje telo by to nezvladlo fyzicky, takze mozno by sa mi ani tretie tehu teraz nepodarilo, lebo uz teraz ma ledva vidno. keby v praci nevedeli, ze kojim, tak uz by sa urcite zacali sirit reci, ze som anorekticka 😀 a za druhe, tu podla predpisu v jasliach musi byt jedna ucitelka na dve deti, takze pochybujem,ze to ta mamicka zvlada sama. musi mat nejaku pomoc na nich.

borocka
13. mar 2011

@ladywitch26 ja viem ako si to myslela, ale myslim ze ziadna sudna osoba by taketo deti nenechala sama....... ani ja,a to mam len jedno dieta.
a preco by musela mat nejaku pomoc? tie vacsie deti sa aj spolu prehraju, zakladne ukony zvladnu same. staci mat system a ide to. urcite to nie je jednoduche, zrejme aj ta mama je obcas na mrtvicu. ale ak ma 5nasobne starosti tak ma aj 5nasobne viac radosti. ja by som si osobne netruflal, nemam na to povahu. ale moja mama nas mala 6deti vzdy s dvojrocnymi rozostupmi, a zvladla to sama. zaidne aupairky nefungovali.
mna skor zaraza ze ich mala tak skoro po sebe, ved si ani po tehotenstve a porode neoddychla a uz bola zasa tehotna 😕 a aj ekonomicky to musi by teda dobra zataz.

pato uz spinka. dnes bol dokopy 4hodiny vonku, to je strasny nezvyk od zimy ked sme boli radi ak sme vonku vybehli raz na hodinu. bol utahany ako kon, ani vecerat nevladal. aj sa s nim lepsie pracovalo a celkovo bol poslusnejsi, lepsi.

mystery7
13. mar 2011

a dnes som nezaspala 🙂 huraaa
Poobede sme boli vonku, opat zamieril na ihrisko a na smykalku. Samozrejme tam bol chlapcek v jeho veku a uz sa smykal. Mirko si zmyslel, ze ked stupil na schod smykalky, tak uz je cela jeho, chlapcek sa smykol, obehol ju a chcel opat vyjst po schodoch. Mali ste vidiet tie nervy a rev, co Mirko chytil. Najprv ho strkal rukou nech ide prec. Ten chudacik nanho nechapavo pozeral a tak kedze bol Mirko vyssie na schodikoch, zdvihol nohu a chcel ho skopnut!!!!! Skoro som odpadla. Nikdy doteraz nic take neurobil a na ihrisko chodime casto. Viackrat uz bolo tak, ze sa smykal na smykalke aj s viacerymi cudzimi detmi a nebol problem. Nakoniec som s nim vrieskajucim odisla z ihriska. Nejako sa ukludnil a pokracovali sme v prechadzke.
To fakt nemoze byt ani jeden den kludny????
A doma potom este vystrajal, tak si 2x buchol hlavu o obraz (stal na gauci) a raz tak behal, ze sa smykol na koberci a zapikoval hlavou medzi radiator a stolicku. Ma na hlave pekne bozule (hrce) ☹

mystery7
13. mar 2011

@borocka @ladywitch26 ked si predstavim mat 5 deti ako Mirko.....cista psychiatria. Ale keby to boli kludne a pohodove deti dalo by sa. Mna skor prekvapuje, ze jej telo vladze.

ladywitch26
13. mar 2011

@mystery7 ved prave, a zvlast, ak ich vsetky kojila. ja som sa pri fabim citila velmi zle ku koncu, nenormalne nizky tlak som mala, unavena som bola a doktorka mi pri kazdej poradni vravela, nech sa nedivim, ze to bolo kratko po stanke, ze sa mi telo nestacilo zregenerovat. a tym viac, ze ja mam nadprodukciu mlieka, a to teda riadne odcerpava energiu. teraz to vidim, ked pridem z roboty domov. idem vyzrat chladnicku. niekde som citala, ze zena spotrebuje cca 1800 kalorii denne, ak fyzicky pracuje, tak aj 2200. no a dojciaca mamicka musi ratat plus 500kal denne, ktore spotrebuje pri dojceni, takze ja ak fyzicky pracujem a este aj dojcim popri tom, spalim pomaly viac, nez moj muz, ked poriadne maka 8 hodin denne. 😀 no a kedze moj zaludok nebol zvyknuty tolko zozrat, tak si telo berie zo svojich zasob. normalne mam cez zadok 90cm, co som hadam za slobodna nemala. keby som nemala take strie na bruchu a stehnach, tak sa hadam aj na miss este prihlasim 😀
inak ak by mali byt vsetky deti ako fabi, tak by som ich zvladla aj 5, ale ak ako stanka, tak aj dve by boli dost. a nejde ani tak o vychovu, ale fakt si neviem predstavit, ze bola tehu s nejakym stvrtym a okolo nej tri take drobce. to fakt neverim, ze nemala pomoc. ja som stanku pocas tehu sama nezvladala.

borocka
13. mar 2011

@ladywitch26 kazda mame inak aktivne a poslusne deti, a kazda inak zvladame tehotenstvo, inak priberieme, inak mame energie....na slovensku sa aupair nenosi, aspon zatial nie a drvivou vacsinou nie. ved tie starsie deti su uz v skolke. a obcas jedna strka, obcas druha vypomoze....... aspon tak to fungovalo u nas ked sme boli mali

sssimi
13. mar 2011

@borocka mne mala na všetko ukazuje a chce komentovať od kedy vie povedať, toto? A to začalo nejako pre 1.rokom. Našťastie už asi pozná všetko v okolí, tak už to tak často nepoužíva 😉

Ja som od stredy nachladnutá. hrdlo mám zapálené a keďže to vôbec neviem zastaviť, tak idem zajtra doktorovi. Ten mi isto švihne ATB, ale čo už.

borocka
13. mar 2011

@sssimi toto uz pozna daaavno, aj pouziva ked nieco nevedel pomenovat tak len ukazoval ruky a hovoril toto a ja som mohla hadat ze ktore "toto" prave chce 😀 😀
teraz je to ine, teraz mi donesie v rukach a pyta sa co to je, aj na veci ktore pozna. jednoducho chce aby som mu ich pomenuvavala.

ladywitch26
13. mar 2011

@borocka vsak keby mne mohla vypomoct raz jedna, raz druha starka, a nemusela som chodit do prace, tak tiez aupair nepotrebujem. 😉 lenze bohuzial, tu sa to inak neda. mam kolegynu,co akurat minuly tyzden tiez nastupila po materskej do prace. syn jej mal pred tyzdnom pol roka a je to jedno z tych nervnejsich babatiek, ktore zle spavaju. prve mesiaca dokonca inak cez den nebol schopny zaspat, jedine ak ho mala ulozeneho na hrudi. ani satka nehrozila, musela lezat na gauci a maly na brusku na nej. aj tri hodiny v kuse bez pohnutia, aby sa maly vobec vyspal. a teraz si zober, ze pol roka, 24h denne bol ten maly s mamou a zrazu mama musi vecer do prace. keby tu mala stare mamy, tak tie aspon obcas zaskocia, ked aj len na hodinku, ale ide o to,ze vtedy si odmalicka dieta zvyka, nebyt s mamou nonstop. napr. fabi, odmalicka tu mam aupairku, tak je zvyknuty, ze je pri nom aj niekto iny, neplakal, ked som si napr. odbehla na hodinu nakupit, lebo niku poznal. len ta kolegyna mala kriticke stavy prve dva dni, ked bola v praci, maly bol s jej muzom a zrazu maly nie a nie zaspat, reval cele 4 hodiny v kuse, kym prisla z prace domov. vobec jej nezavidim. a to je s otcom, keby mal byt v jasliach, ako je tu bezne zvykom, tak koniec.

ladywitch26
13. mar 2011

stanka ked povie "toto", mysli tym veroniku 😀

borocka
13. mar 2011

@ladywitch26 v zapadnom svete je velmi aupair spopularizovana. kazde dieta si dokaze zvyknut, kazde je aj ine, inak dlho mu to trva, ale cim mensie dieta tym dokaze byt prisposobivejsie. verim ze ides do prace a nema byt kto s detmi, tu to riesia jasle a skolka, u vas aupair.

a pato vie povedat veronka ;) stanka ma ozaj nejake divoke prepojenie ucha a pusy.

ladywitch26
13. mar 2011

@borocka v irsku praveze aupair spopularizovana nie je. a divim sa tomu, pretoze jasle su tu nenormalne drahe a materska velmi kratka. mne je teda ovela blizsie riesenie nechat dieta doma, vo vlastnom prostredi, kde to pozna a stale s jednou osobou, na ktore je zvyknute, ako ked sa im tam tie ucitelky striedaju. aj nedavno, ked som bola na urade ohladne zdravotneho poistenia, pytali sa ma tam na prijem, vydavky a ze kolko platim za skolku, lebo aj to sa im tam zohladnuje, a ked som povedala,ze mam aupair, tak tetuska prekvapene zdvihla obocie. no len keby som mala mat obidve deti v skolke, tak sa mi neoplati pracovat, kedze za skolku by som zaplatila viac, ako zarobim.

a co sa tyka stankinej reci, tak si z toho tazku hlavu nerobim. bystra je dost, tak ma mozno len burlivejsiu predstavivost ako vacsina deti. co mam bratranca, jeho rodicia boli prve dva roky jeho zivota v nemecku, ale samozrejme rozpravali sa medzi sebou po slovensky, tak bol v prostredi dvoch jazykov. vratili sa, ked mal dva a pol roka a on do troch rokov vobec nerozpraval, len ukazoval. dokonca siel o rok neskor do skoly, lebo nevedel poriadne rozpravat, aj ho poslali ku psychologicke, lebo v skole si mysleli, ze je pozadu. no a nakoniec verdikt psychologicky bol taky, ze vobec nie je pozadu, naopak, bol nadpriemerne inteligentny a vyspelejsi, ako jeho rovesnici, len proste z nejakeho dovodu "lenivy" poriadne sa naucit rozpravat. mozno v tom zohralo ulohu aj to,ze bol v tom dvojjazycnom prostredi.

borocka
13. mar 2011

@ladywitch26 draha skolka je jedna vec,to ti verim. ale zasa prostredie seberovnych deti veeelmi pomaha. jasne ze dieta aj vela zlozvykov nachyta, hlavne cim je starsie, ale sa aj ovela rychlejsie rozvija a uci.
a stankina rec, no je to zvlastne, ale tak este v norme pri jej veku. aspon ze ma snahu veci pomenuvavat, mozno si vytvara nejake sukromne spojenia medzi vecou a jej pomenovanim 😀 kto vie co ma v hlavicke. a je zname ze dvojjazycne deti zacnu hovorit pozdejsie, aj ked teda 6rocne by uz mal oba jazyky 100%ne ovladat. tak musel byt ozaj lenivy ten chlapcek, alebo teda skor pohodlny