Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
2. apr 2011

@borocka Tie kroksy by som ja na ihrisko nedávala. Nedrží v tom pevne nôžka, keď sa škriabe po rebríku alebo po preliezkach, alebo dopadne na nohy po zošmyknutí, ľahko sa pošmykne alebo vyvrtne nôžku. To je obuv fakt len k vode na také lážo-plážo chodenie. Emke som plátenky teraz z anglicka objednala, také úplne jednoduché na šnurovanie, tak som zvedavá, či budú dobré. .........Tak s tým výletom to nakoniec ozaj boli také Cestoviny, ale nečudujem sa ti. A aj si si s manželom užila? 😀 😕 😵 (nemusíš odpovedať 😅 )

@saskarisko No tak tie adidasy sú pekne drahé. To by som ja neinvestovala. Asi. 😅 ...To by ozaj musela každý mesiac tenisky zodrať.

kosska3003
2. apr 2011

@saskarisko no ja nemam ziadne a tiez sa jej uz tvaruje no moja ma botasky tenisky sandale crocsy a potom zimne snehule a tiez dost ja jej zbytocne topanky navyse nekupujem tiez kedze jej noha rastie za zimu o 2 cisla jej narastla

jamaat
2. apr 2011

Práve som vyhrala aukciu na tenisky http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=3251014 Len sa modlím, aby neboli malé, lebo ich veľmi chcem. Ja mám podobné a sú skvelé. Noha pohodlne ako v papuči, je tam špeciálna vložka, že človek chodí akoby naboso. No perfektné! Tuto udáva málo centimetrov, tak len dúfam, že namerala menej ako je skutočnosť, lebo číslo by malo sedieť.

kosska3003
2. apr 2011

mi mame teraz tieto http://www.sportsdirect.com/nike-move-fb-child-... a som spokojna

jamaat
2. apr 2011

@saskarisko Aj Emke sa už tvaruje klenba a to nemá ešte ani 2 roky a nenosí ortopedické topánky. Podľa mňa keď je nôžka stále podopieraná, tak sa tá klenba netvorí prirodzene a chodidlo nie je také pružné. Ja to beriem opačne - ak je už problém, potom to riešiť ortopedickými topánkami.

saskarisko
2. apr 2011

no ja k tym teniskam, a topankam dodam, ze som ich povacsine do 2,5 roka aj uspesne predala od 8/10 eur. takze v konecnom dosledku tie ceny nie su az take uletene
@kosska3003 - tak na toto ti poviem len to, ze rehabka mi povedala, ze v dvoch rokoch sa klenba este riadne vidiet neda, lebo je tam kopec tukovych vankusikov. toto je mozne az od 3 rokov

saskarisko
2. apr 2011

uf, inak ja nemam odvahu kupovat topanky cez net. ja ich musim vzdy vyskusat (este ak by dany druh mali vyskusany, tak mozno, ale ist len podla velkosti, to asi nie)

kosska3003
2. apr 2011

@saskarisko no ja som u rehabky nebola nikdy klop klop ja som s malou este nikde vlastne nepola len raz na plucnom ked sa jej ramienko chytilo
ako mne je jasne kazdy ma iny nazor na toto ja mam takyto ako naco nieco na silu tvarovat ako su deti kde ine vychodisko nie je ale mala pekne beha chodi tak to neriesim

iinuska
2. apr 2011

@saskarisko ani ja nemam odvahu objednavat cez net. Ani pre seba 😅 Podla mna tie cislovania su fakt rozne. Aj ja napriklad mam niektore topanky 39, niektore 40. Zalezi od stihu

saskarisko
2. apr 2011

@kosska3003 - my sme tam tiez neboli nejako specialne. to mi deti preklepli, ked sme boli na lieceni teraz v zime, a rok predtym tiez (len vtedy sa len mala plazila). ono najlepsie pre detsku noznicku je naboso behat po prirodnom terene, takze toto praktizujeme. a pri orto topankach mam ja osobne lepsi pocit, preto ich kupujem tam.
a jasne, kazdy ma svoj nazor (nastastie) 😉

kosska3003
2. apr 2011

@saskarisko no aj ja dam malu behat v lete bosu nech beha tam kde som si ista ze si neublizi hlavne

kosska3003
2. apr 2011

@saskarisko a ja objednavam cez net zatial som sa do malych netrafila 😀 len do velkych a to ked tak predam dalej

jamaat
2. apr 2011

@kosska3003 No jasné, veď je na nich zelená 😀

jamaat
2. apr 2011

@kosska3003 Ale na tie zelené, čo dala saskarisko link, si mala skočiť ako na údené 😀

kosska3003
2. apr 2011

@jamaat ako jasne prisla si na to 😀 😀 ako ja som ich zbadala a hned ze jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej ake pekneeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a potom som zbadala cenu tak ma az striaslo

jamaat
2. apr 2011

@kosska3003 Hehe! 😀

kosska3003
2. apr 2011

@jamaat no mna po cene smiech presiel 😢 😀

mystery7
2. apr 2011

ahojky
Tak poobede sme boli na 3hodinovom vylete, jaom sa uplne znicila, na totalku 😅 ale aj Mirka. Rychlo zaspal 🙂
@borocka a aj ste nieco medzi sebou vyriesili?

sirinka
3. apr 2011

joooj dievcata uz musim tak nadavat, do prdele s takymi matkami...vcera sme pozvali par susedovcov na navstevu a jedna zodpovedna matka pokojne prisla so soplavymi detmi, hnis v ociach...uplne jej bolo jedno, ze mame mesacne dieta....a ona si chce otvorit sukromnu skolku, no amen tma do takej dat dieta... samozrejme dnes uz aj nase soplia... ☹

iinuska
3. apr 2011

ahojte
Adamko sa uz dnes povozil na traktore, no zazitok uzasny, teraz spinka, poobede ideme k mamine

@sirinka tak toto fakt nepochopim. 😠

sirinka
3. apr 2011

@iinuska a to nehovorim uz ze mali obidvaja hole krize...

iinuska
3. apr 2011

baby, ja zacinam rozmyslat nad tym first bike-om 😕 Nase prve krstniatko ho ma a velmi sa mu na paci

jamaat
3. apr 2011

@sirinka No ak mali ešte aj oči zapálené, to museli byť fajné. 😠

@iinuska Aj ja nad ním rozmýšľam. Sesternicin syn to má. Tak som včera čítala aj debaty tu a bola som prekvapená, že mnohé písali, že deti na tom vedeli už od 1 a pol roka jazdiť. Myslela som si, že by to Emka ešte nezvládla. Ale tak asi hej. Len je to dosť drahé. Už som pozerala nejaké jazdené, ale je ich strašne málo v ponuke.

jamaat
3. apr 2011

Inak my sme celá rodina taká nejaká soplavo-chrchlavá. Nie je to nič hrozné, ale nevieme sa toho zbaviť. Mňa to drží už 3 týždne! 😒

borocka
3. apr 2011

@saskarisko
@kosska3003 suhlasim s kosskou, tiez malemu kupim jedny poriadne fajne botasky a take na ihrisko na zodratie len obycajne....ved aj tak ich ponosi 3-4 mesiace a vyrastie z nich. nebudem investovat,ked to nevydrzi. a pravda je aj to, ze nase topanky co sme nosili ako deti tvarovane neboli, a u nas v rodine nikto nema plochu nohu, je to aj vec genov. patovi sice kupujem tvarovane boty, ale normalne u batu alebo v deichmane, neobhanam nejake specialne znacky....a nozka sa mu krasne tvaruje. nie je to este uplne dokonale ale vidim ze plocha mu uz neostane.

borocka
3. apr 2011

@jamaat aj sme si uzili 😉 ale psssst 😀 😝

@mystery7 tak medzi nami uz nie je velmi co riesit, on si zacal celkom novy zivot, tak som sa snazila tlacit len pokial slo o financie. a ani maleho nevida. vlastne zije v prahe, to ma 8 hodin cesty, maleho by som tam nepustila sameho ani omylom, a ani ja by som s nim bez auta necestovala.... to nema zmysel po vikendoch. jedina moznost je ze ak by chcel obcas on pricestovat za malym....ale o to sa tiez netrha,lebo nasi maju nanho tazke srdce. rozvod zatial tiez velmi neriesime, asi obaja cakame ci by sa este daco bez pomoci poriesilo medzi nami samo. a nemam dovod ten rozvod riesit, nemam nikoho ineho, ani nikto nema zaujem o mna ani ja o nikoho, s penizami mi sud nijakovsky nepomoze, mame na to slabe pravo. takze sme take dva mrtve chrobaky.

topanky som cez net kupila len raz, a napisala mi ze maju vnutornu dlzku 15cm, tak maly uz ma nohu pomaly 15,6cm, a este vzdy su mu velke. este ze su to platenky,tak mozno na leto vydu pripadne dnuka ako papuce ponosi. a aj tieto nike co som mu kupila riadne v sportovom, maju na jazyku ze su vhodne na 13cm nozku no prd ako divy!!!! este v nich ma medzeru!!! viem ze mu musim kupit s medzerou aby nozka mohla rast a prsty hybat, ale zasa nie 3cm medzera?!?!?!?!?!?

emode
3. apr 2011

@jamaat chod s emkou do All toys v europe a vyskusajte, Sofia na tom nechcela chodit, asi len neskor, je to dost na rovnovahu ...

mna vytocil mm, tak ani nemam na nic chut 🙄 😖
chce sa mi spat a idem do posilky 😅 mam 3 tyzdne na to, aby som sa ako tak dala doporiadku do plaviek 😅
tenisky obcas objednam aj cez net, cislovanie nam sedi ... kupujete aj jarne topanky, ci len v teniskach behate??

jamaat
3. apr 2011

@borocka Ja to tiež nechápem, aj adidas, aj Nike udávajú strašne malú nohu oproti skutočným centimetrom. Jasné, že musia mať trochu medzeru, ale oni dávajú rozdiel 1,5cm a to jednoducho nemôže mať na nohe, lebo v tom nôžka ločká a potkýna sa.

@emode Ak by nám ju požičali aspoň po chodbe skúsiť, to by sa dalo. V predajni je to na prd, málo miesta. Ale pôjdem určite pozrieť. Emka sa liepa na normálny bicykel, lebo vidí druhé deti. Ale na 12" nedočiahne ešte na pedále. Sirinka musí mať 10", keď jej Magduša na tom už jazdí.

emode
3. apr 2011

@jamaat my tiez mame riadny bicykel a Sofia dociahne, len nevie, co s pedalmi 🙂