Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
3. apr 2011

caute zeny, ani sem nestiham nejako pisat, ale citam vas poctivo... 😀
akurat ma vcera tak fajne seklo medzi lopatkami, muz sa ma stazil aj natahovat, zaprastalo mi tam statocne, ale hoci inokedy to zaberie, tak teraz vobec. asi sa vyberiem k chiropraktikovi. najhorsie, ze stanka je 2 dni nejaka usoplena, asi kvoli zubom a uz mi nakazila aj fabiho. o druhej v noci budicek, zacal ziapat ako besny. nemohol sa pre plny nos nadychnut, tak sme museli odsavat a bol z toho taky vystraseny, ze som s nim este hodinu pochodovala v obyvacke, co mojmu chrbtu tiez velmi nepomohlo. 😖

inak uz mam kupene letenky, letime prvy majovy tyzden, tak na stretko neprideme, lebo zrovna 25.maja odchadzaju znami do australie, tak sa mozme v ten den uz stahovat. 1.juna musime odovzdat tento dom realitke vymalovany, tak nas caka riadne vela roboty. uz po troche balim, lebo prakticky mam uz len mesiac casu a stiham balit tak hodinku denne maximalne. no a od buduceho tyzdna mi uz prijde zasielka gelu, tak budem varit. kolegyne z prace sa uz nemozu dockat na nove sviecky 🙂

sirinka
3. apr 2011

@jamaat je to 12...magi ma dlhe nohy...uz od narodenia 🙂

jamaat
3. apr 2011

@emode
@sirinka Tak potom nechápem, lebo Emka nie je ani nízka, ani nohy krátke nemá. Jedine že by ten susedovie bicyklík nebol na najnižšom nastavený. No poskúšame v tom Alltoys všetko. 🙂

dupinka
3. apr 2011

Ahojte!

v Sportissime som videla dnes bicykel - first bike á 47 Eur. Ak teda niekto premýšľate...
@ladywitch26 ja pravidelne takto mávam seknutú chrbticu, tiež medzi lopatkami. A riešim to rovnako 😉

jamaat
3. apr 2011

@dupinka Ani som doteraz nevedela, že také obchody sú. A to bol s nafukovacími kolieskami? Najbližšiu predajňu mám v NR 😒

borocka
3. apr 2011

@jamaat
@emode my sme dnes na prechadzke stretli take 3-4 rocne dievca na takom bicykli, oco mi nevedel povedat kolko palcovy je, ale ked som pata posadila tak na spodny pedal nedociahol....tak tipujem ze to bol taky 12palcovy. daju sa zohnat aj 8palcove, ale asi to poriesim az buduci rok, pripadne na vianoce.
a k tym nikom, tak vonkajsiu dlzku maju 17,2cm, tak nech mi nik nehovori ze su idealne na 13cm nohu!!! no blbost. a najlepsie ked take kuknem aj tu na bazari, a tie mamy tam tiez uvedu ze je to vhodne na taku nozku, ved by uz aspon ony mohli normalne odmerat.

dupinka
3. apr 2011

@jamaat áno, gumené kolieska, ako horské bicykle, vraj od 2 rokov.... No, tak si urob výlet k nám 😉

jamaat
3. apr 2011

@dupinka Fakt?? A to mali nejakú akciu vypísanú? Bol to presne tento, čo je teraz akciový mesiac na MK? Lebo to je priam neskutočná cena. To by som neváhala. Skúsim sa ozvať kolegovi do Košíc a ak nie, nedalo by sa ti kúpiť mi to a poslať poštou?

soffi
3. apr 2011

@borocka hned som si myslela, ze ak dvaja manzelia pojdu spolu na dovcu aj ked niesu spolu, tak to musi takto dopadnut 😝 😉 , ale sak co, sme ludia ne??? 🙂

co sa tyka bicyklov na 12 nedocoahne, my mame aj 10 u segry ale zbytocne este teraz kedze je z toho dost mimo, teraz trochu zacina na tej trojkolke s nozkami pracovat, mozno sa to nauci aj ked je ta trojkolka taka blba, dnes bolo krasne, 2hodky sme stravili na ihrisku, dnes mamin priatel zahlasil, ze malej kupi trojkolku tu taku s normalnymi pedalmi pod nohami, ale som ho zrusila-sak na rok naco...teraz vydrzi s tym co ma, ma aj odrazadlo a bud.rok uz bude na tom normalnom

soffi
3. apr 2011

co sa tyka tenisiek, my mame teraz 3 😅 , ale su vacsie takze vynosi ich az do jesene, jedny nike, a dve adidasy...podotykam, ze vsetky mame odruky z netu a vysli ma spolu za cca 12e ! nike su bezchybne, biele adidasy tiez, tieto posledne co som vydrazila za 2,6aj s postou su trosku popraskane, ale do piesku az velmi dobre su to presne tieto http://inzerat.i-bazar.sk/1809264-detske-tenisk... ,

iinuska
3. apr 2011

@jamaat a k tej sesternici by ste nemohli ist skusit, ci by to Emke islo ?

soffi
3. apr 2011

@borocka o chvilku konci aukcia na taketo, co ty na ne? http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=3260150

borocka
3. apr 2011

@soffi ved ja sa ani nehanbim, a za co??? ze som mala z neho nejaky osoh?? 😉 😝
a nebojis sa kupovat cez net? nejde len o velksot, ale aj ze tie topky mozu byt nejako blbo schodene, zacaptane, alebo podobne...jednoducho sa prisposobili na nohu dietata co ich nosilo. jasne ze 2,60 za boty je ako zadarmo, ale aj tak by sa dali lepsie vyuzit (keby tie topky boli nevhodne).
zatial som nosene boty z netu nekupila, hoci lakali ma najme platenky z nextu. tazko sa odolavalo.

borocka
3. apr 2011

@soffi joj, ale my uz 24 potrebujeme, pato ma laby 😀 inak su mile, len take na donosenie na znicenie.

soffi
3. apr 2011

@borocka no zatial som sa sekla len v jdnych zimnych cizmach, ktore boli nejakjo divne vychodene, inak v ostatnych super, tie platenky s ami pacia, do piesku za euro....ked kupis nove o mesiac vyzeraju rovnako, tie nosene tenisky jej kupujem viac menej na vonku, na odrazadlo, bicykel a tak, jedny dostane nove -teraz mame fily a poviem ti pravdu kupila som ich z anglicka a nove za vacsiu palku a na tie odruky nemaju....niezeby boli zle, ale akosi sa v nich poti noha, zdaju s ami take nepohodlne.... vacsinou to robim tak ze ak sa mi nieco paci na nete, tak zajdme do obchodu a kuknem na nich nazivo a ked sa mi oaia tak ich kupim cez net odruky a za lacnejsie, ja decku 30e za tenisky na jednu sezonu dat nemozem, mozno raz pride cas ze budem moct, no zatial nie

dupinka
3. apr 2011

@jamaat nie, nemalo to drevenú nosnú konštrukciu, ale kovovú. V podstate ako bicyklík pre deti, ale bez pedálov...

borocka
3. apr 2011

@soffi ja si ani sebe nekupim za 30 eur botasky. cizmy ano, ale to je ina kategoria. ale botasky?? a na co?? ja si radsej kupim dvoje troje, na prestriedanie, aby sa dali lepsie farebne zladit (nerada kupujem biele veci).

emode
3. apr 2011

my sice mame nove tenisky ale kupene vo vypredaji, takze dvoje dokopy za 30e 😉, zimne sme mali aj nove, aj sa mi podarilo goretexove superfity vydrazit za 10e a tie vynosila najviac, perfektne jej sedeli a takmer na nich nebolo poznat predchadzajuce nosenie 😅

ja veru neviem kolko palcovy je ten nas, mame ho po neterke, barbie ruzovy cukrikovy 😝 ale naco kupovat novy ... sedadlo aj korman ma uplne naspodku ...

jamaat
3. apr 2011

@soffi Tak to si dobre vydražila, veď to vlastne zadarmo 🙂....Aj tie plátenky sú pekné a tiež si šli za super cenu. Ja už pozerám veľkosť 24, tak tieto som ani nezachytila, hoci sledujem teraz aukcie.

@borocka Veď ti je to manžel, tak čo?! 😉

@dupinka Asi si videla tento: http://shop.sportisimo.cz/detska-kola/jd-bug/tc... ....A veru nevyzerá zle. Chcelo by to ešte nejaké referencie nájsť.

soffi
3. apr 2011

@borocka no ja ani cizmy za 30 nemam, vzdy si vravim ze si kupim uz lepsie a drahsie, ale akosi mi je vzdy luto tolko penazi za to vyhodit, mne tiez treba aspon dvoje zimnych topanok a tak nakoniec vzd ykupim nejake lacne a pravdupovediac teraz mam jedny ktore nosim uz 3 roky a kazdy rok na jar sa chystam ich vyhodit ze si kupim na zimu nove a furt ich necham a potom nekupim 😅 som zvedava ako to dopadne tohto roku

jamaat
3. apr 2011

Práve muž našiel v časáku Eurotelevízia petičný lístok za slobodné rozhodovanie o očkovaní. Treba len podpísať a poslať na uvedenú adresu. 🙂

dupinka
3. apr 2011

@jamaat jojo, také niečo... 😉

jamaat
3. apr 2011

@iinuska Myslím si, že to nebude tak, že Emka sadne a buď jej to pôjde alebo nie. Asi jej to bude dlhšie trvať. To by sme si ho musela na pár dní požičať a neviem, ako by to malý zvládol 🙂

dm1
3. apr 2011

@jamaat my sme dostali bicyklik od sestri po neterke ale neviem kolko je palcovy. Maly dociahne na zem aj na pedale ale trosku mu este chyba aby pedaloval dobre ale zase on je taky drobculo

borocka
3. apr 2011

@soffi ja do ciziem investujem, od cinana mi cizmy pretecu, je mi v nich zima a ked si kupim drahsie tak coakavam ze aj 2 sezony vydrzia! napr tieto som vynosila druhu zimu a dam si len vymenit zips a posluzia aj dalsiu. a aj patovi radsej drahsie kupim, akoby mu mali pretekat.

hoogy
3. apr 2011

ahojte kocky, ja som tiez rozmyslala na tom like a bike alebo fist bike je to to iste....nakoniec sa vsak maly rozhodl pre kolobezku🙂 a ide mu to super. a dnes sme vytiahli aj trojkolku a zacal tocit pedalmi. potrebuje este prist na ten grif a dat do toho silu,ale skusa. tak som sa toho vzdala.

jamaat
3. apr 2011

@iinuska Doteraz som čítala diskusiu o týchto odrážadlách. Chvália aj to JD BUG, čo dala tip dupinka, že vraj je to ozaj vlastne to isté ako First Bike, ale za menej ako polovičnú cenu. Na tomto Puky nemusí byť zlé to, že môže ľahko nasadať a vysadať, keď to má tú tyčku dole ako kolobežky. Ale je s penovými kolieskami, to nechcem. No vyspím sa na to, zajtra pôjdeme popozerať do obchodov a uvidím.

iinuska
3. apr 2011

@jamaat ano, tie penove kolieska ma zaskocili. Lepsie su asi tie gumenne. No uvidim tiez. Potom daj vediet 🙂
Idem si ja lahnut, dobruuuu

jamaat
3. apr 2011

Tento zelený sa mi strašne páči http://sportaktiv.sk/ODRÁŽADLÁ?product_id=2239