Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
9. apr 2011

no to cecko asi treba davat postupne pocas dna...inac je fakt, ze telo ho vyluci, co nestihne vstrebat...

ladywitch26
9. apr 2011

@sirinka ja stanke rozdrvim klasicku tabletku megacecka 1000mg. ale najlepsie to zmiesat s trochou vody a pridaj trosku medu, lebo je to nenormalne kysle.

@luba142 hm, no len potom nechapem tie studie, kde odporucaju 5000mg...vies, ja uz lekarom a lekarnikom akosi prestavam verit. ved skus mrknut to video, co som hodila pred chvilou ten link. ma to sice cosi cez hodinu, ale je to fakt velmi zaujimave.

sirinka
9. apr 2011

@ladywitch26 asi by si jej to mala davat po kuskoch, tu tbl rozdelit na styri kusy a tak davat pocas dna... 😝

sirinka
9. apr 2011

hehe...klarka mi prave oznamila, ze chce kreslit s luxusnymi ceruzkami...nakoniec sme sa dopatrali, ze chce gelove farebne pera 😀

jamaat
9. apr 2011

Ja nedávam nič, žiadne vitamíny. Každý deň má v čaji citrón, nebýva chorá, len teraz. A na kašeľ jej dávam Stodal.

ladywitch26
9. apr 2011

@sirinka to mi nejde do hlavy, ze preco by si telo malo zobrat len cast z toho vitaminu a nie vsetko, ked ho ma napr. nedostatok. a ked je telo chore, ma toho vit. nedostatok, tak logicky by ho malo hned zuzitkovat vsetok, nie? ci si nejako imunitny system vycleni, ze ok, sice ho potrebujem vsetko, ale spotrebujem teraz len polovicu? podla mna ked je to raz v tele a je ho treba, tak si kazda bunka zoberie, kolko potrebuje. a ked ho potrebuje vela, tak si nezoberie len trochu....

ladywitch26
9. apr 2011

@sirinka dobre, tie luxusne ceruzky 😀 😀

luba142
9. apr 2011

@sirinka
@borocka hej jasne ze je ton lahsie ak tam ten rodic je,ja som si tiez presla tym ze som bola s Barborkou 10 dni ked sme boli v tej Blave,len sme boli tak ze mala bola inde a ja inde cize som presedela pri nej cele dni a noci ani som nemohla odist na WC uplne isla umriet od placu tie prve dni fakt boli traumatizujuce pre nas obe,potom nas asi po 3 dnoch prelozili na jednu izbu kde sme mohli byt spolu,ale stale som musela na WC a sprchy chodit mimo cize aj tak nic moc, za 10 dni v nemocke som vysla von a skoro som odpadla na cerstvom vzduchu od vycerpania a stresom a schudla som aspon o 3 kila

borocka
9. apr 2011

@ladywitch26 C vitamin posobi na rychlejsie mocenie,nie?? takze prebehne telom tak rychlo, ze aj keby organizmus chcel,tak nestihne vsetko vstrebat. suhlasim so @sirinka ze tu davku co davas by si mala rozdelit na niekolko casti pocas dna. Ved ak to aj nezvysi vstrebavanie, tak davku dostane rovnaku ako davas teraz, takze za vyskusanie nic nedas.

borocka
9. apr 2011

@luba142 ja budem radsej trpiet a trapit sa akoby sa mal trapit moj krpec. aj keby som mala schudnut 10kil. chapem co myslis ze ked nie si v tej nemocke,je to sladka nevedomost......

sirinka
9. apr 2011

@ladywitch26 http://sk.wikipedia.org/wiki/Kyselina_L-askorbová
podla tohoto si telo zoberie kolko treba...

luba142
9. apr 2011

@ladywitch26 prave ze ajk ja som si myslela ze je to tak ako pises,ale myslim ze ked je dieta chore alebo dospely tak si z tych vitaminov telo zoberie mozno aj viacej,neviem ako to je,ale ked jedavaju pestru stravu aj ovocia a zeleninu co neni pripad nasej Kristiny tak potom neni treba tolko vitaminov do deti pchat umelych. Napr. Kika mala pred vianocami zapal pluc,male tak ze od hrtana az po pluca vsetko zapalene nic nemohla prehltnut,jedla len vodu ani popucenu zeleninu mi neprehltla asi 2 tyzdne potom vyzerala ako z koncentraku biela ako krieda a s jedenim mala problem aj potom ,dlho a malo zjedla tak som sa bavila s lekarom ze jej mam davat B-komplex forte a C kazdy den aspon mesiac a ked nepomoze tak zobeu krv ci neni chudokrvna....po dvoch tyzdnoch davania vitaminov zacala normalne jest a aj inak vyzerala...

sirinka
9. apr 2011

@ladywitch26 http://www.adcc.sk/odborne-clanky/59/spravna-di...
tu pisu, ze mnozstvo, ktore presahuje aktualne potreby organizmu sa vyluci...takze urcite ma vyznam davat mega davky...
ale tiez, ze do troch rokov davat cecko iba na odporucanie lekara hehe
a v inom clanku som sa este docitala, ze ceckom sa da predavkovat, no katastrofa...

luba142
9. apr 2011

@borocka presne tak nevidis co tam robia a ako k nim pristupuju,ale aj ja si vravim radsej tam byt a dat pozor a vcas zasiahnut...viem o com rozpravam, mala bola v miestnosti kde su deti pod dohladom sestry tam na ne vidia cez sklo,nieco ako na JIS, mala bola v postielke na infuzke, ja som odisla na WC vratila som sa a mala uz fialova od placu pusou nalepena na tyciach postielky,nohy jej vyseli von a hadicku mala omotanu okolo seba a sestry ju videli a neprisli,veselo debatili. Potom tam bolo take no asi 2 mesacne babo chuda to tam tiez plakalo do zfialovenia, bolo bez mami asi putovalo od narodenia po oddeleniach lebo pri vizite co som pocuvala snad vsetko bu bolo .........chcela som odtial utiect bolo mi do placu a este aj pristup vsetkych naokolo katastrofa

borocka
9. apr 2011
borocka
9. apr 2011

@luba142 prosim ta uz ani o tom nehovor 🙄 viem si zivo predstavit. ked bola sestra na onkologii a po operacii na jiske, mala tam 8mesacne babatko. a aj na onko sme videli babatka 2-3 mesacne. vdaka bohu tam je iny personal, ovela ludskejsi, velmi individualny pristup. no aj tak je trapenie pre dieta aj rodica. keby bol takto patko zavrety v nemocke a nemohla by som k nemu,tak si snad aj slucku hodim. ved este ani envie povedat co ho boli, co ho trapi. a tie sestry ignorantske. a martinkin dario tam bol pred rokom, ten kludne mohol bez mamy aj od smadu zomriet,ked si nevedel vypytat 🙄

kosska3003
9. apr 2011

ahojte tak u nas fuci boli sme aj vonku ale len malo co pobehala po dvore u mamy teraz apon slnko vykuklo ale fuci firt idem mi strechu urvat mala spinka tak ja chvlilku vegetim trozku som upratala poprala ale pretrhnut sa nejdem zase 😀 😀
ja som dala malej tiez len povinne ockovanie a ine ani nejdem davat aj gyn mi stale nuka to proti rakovine krcka a furt mu vravim nie ja lieky neberem len ked kapem ze nemozem vstat lebo pri malej si to nemozem dovolit
ja stale cakam kiahne ci sa prejavia u malej a zatial nist ze inkubacna doba je 3 tyzdne tak uvidime ale asi ich isto dostane ked s nou bola v kontakte dokonca sa aj kupali vo vani spolu a tu uz mala jednu kiahnu ale sme nevedeli ze ej to kiahna

emode
9. apr 2011

ahojte,
my sme so Sofiou doobeda varili a potom sme aj s mm vybehli aspon na pol hodku na ihrisko, ale velmi sme sa netesili, okrem toho, ze chcela byt len na hojdacke, hojdanie aj 30 min. u nas, tak dostala hysak, lebo som jej nechcela dovolit jest brumika rukami (mala ich komplet spinave a od piesku a zabudla som dettol 😠 ) ... vrestala kompletne celu cestu domov, doma spraskala za misku sosovicovej polievky, kura s ryzou a povedala, maminka ideme uz spinkat 🙄 🙄 🙄

a dnes mi dala dve hlasky: ked som kychla, tak mi sama od seba povedala "na zdravie" 😀 a chcela si zobrat moju pastu (rada olizuje vsetky druhy past na zuby 😅 ) ... tak mi povedala: "mozem si pozicat tvoju pastu?"

jamaat
9. apr 2011

@ladywitch26
@sirinka Myslím si, že choroba neprepukne len preto respektíve vtedy, keď je vitamínu C nedostatok. No neviem s tými megadávkami, či to nie je zbytočné. Ja si dávam C v kombinácii so zinkom a echinaceou, keď som chorá, ale nie až takéto megadávky. Inak pri týchto mega píšu, že sa uvoľňuje vitamín postupne, preto ho netreba dávať na 4x, ale môže sa naraz.

@borocka Presne takéto kvietkáče mávajú v čiňákoch.

luba142
9. apr 2011

@borocka ved presne aj my sme boli v septembri a este nevedela vela toho povedat neboj sa

borocka
9. apr 2011

@kosska3003 akoze mala jednu kiahnu?? kedy?? vraj u mensich deti sa vyrazky ani nezvyknu dako extra vysypat. a mohla uz kiahnami prejst,ani o tom neviete. a su ludia co kiahne vobec nedostanu, napr moja mamina ani starka kiahne nemali, a to sa o nas o vsetkych 6tich surodencov starali kym sme my mali. a starka aj o ine vnucata vtedy.
a kupat sa vtedy vobec nema!!!!!!

luba142
9. apr 2011

@kosska3003 nemusi ich dostat zalezi na organizme. Kamoske mali doniesol kiahne zo skolky a starsi ich nedostal a este ich doteraz vobec nemal a teraz uz je siedmak na ZS 😉

ladywitch26
9. apr 2011

@sirinka v tom videu uvadzaju meno jedneho chlapa, co skumal vit.C, dostal za to aj nobelovku spolu este s jednym madarom, myslim, ze v szegede robili tie vyskumy. akurat, ze lekarska obec jeho vyskumy vobec neakceptovala, lebo nemal lekarske vzdelanie. proste nemal diplom z mediciny, tak mohol tvrdit a mat to podlozene cimkolvek, vylucili to. a to sa mi na dnesnych lekarov aj podoba. nedaj boh, ze prides za lekarom a povies mu, ze nema pravdu v niecom. oni su proste neomylni. 😠
no a s tymi detmi do troch rokov, mozno to je este z cias, ked zeny deti plne kojili par rokov, a vtedy ozaj dieta nemusi potrebovat ziadne vitaminy.
no len v tom videu sa uvadza, ze 80% europanov je podvyzivenych, co sa tyka vitaminov. lebo vsak hlavne Ccko sa varenim nici, cize je ho dost tak akurat v cerstvom ovoci a zelenine, a aj to kedze sa vsetko dovaza aj 2000km, to ovocie ma minimalne 5dni, kym sa dostane do obchodu, a tym padom v nom zostane uz len 40% vsetkych zivin. a ak este aj doma v chladnicke cosi postoji, tak uz to vidim tak, ze pokial si to rovno neodtrhnes zo stromu, bez vitaminov v tabletkach ich nikdy nebudes mat dost.

kosska3003
9. apr 2011

@borocka ved som tu mala kamosku a jej mala ich dostala ale my sme nevedeli ze to ma kiahne az na druhy den doma zistila ze su to ked uz bola cela vyhadzana tak bola na pohotovosti a tam jej to potvrdili
@luba142 no uvidime ja som mala ako decko

luba142
9. apr 2011

@jamaat @ladywitch26 @sirinka
pre dospelakov je s postupnym davkovanim a tem mam aj ja je to 500mg, a malym detom je do 3 rokov urceny cebion takze ja by so tiez nedavala megacecko a podobne a ani zbytocne velke davky

luba142
9. apr 2011

@kosska3003 aj keby ich mala tak aspon budete mat skorej pokoj 🙂, my sme este nemali, teda decka

kosska3003
9. apr 2011

@luba142 no ved ja to presne tak isto aj berem ze budeme mat pokoj

sirinka
9. apr 2011

joooj baby, idem sa usulat...moj muz deckam pred spanim spieva slovensku, cesku hymnu a nejaku madarsku pesnicku a teraz mi klarka hovori, ze mi ide spievat a zacala "nad tatrou sa blyska..." ked dospievala hovori, toto bola madarska a teraz ti este zaspievam slovensku...a dala "aka fuka fundaluka..." 😀

borocka
9. apr 2011

@kosska3003 tak tak, uvidite, vybojujete,. hlavne aby do stretka bola fit. nie ze nam to tam potom hromadne odovzdate ako stafetu 😀

ladywitch26
9. apr 2011

@sirinka 😀 ja zasa musim fabimu pred spanim spievat hore brehom, dolu brehom, zapadla mi chajda snehom... este na vianoce to bolo ok, ale ked mu to budem v juli spievat... 😀

no bezim ja do roboty, dnes len 4 a pol hodky, ale aj tak sa mi moc nechce... 😝 som zvedava, ako muz zvladne sam decka, lebo aupair isla na vylet. a on s nimi uplne sam prakticky ani nebol doteraz 😀